; چگونه از شر چاقی خود راحت شویم؟ (هزینه عمل لیپوساکشن چقدر است؟)
جراحی زیباییلیپوماتیک

هزینه عمل لیپوساکشن چه میزان است

حالت شب

هزینه عمل لیپوساکشن چقدر است

هزینه عمل لیپوساکشن چه میزان است از آنجایی که عمل لیپوساکشن تحت پوشش بیمه های درمانی نیست به راحتی می توان گفت هزینه عمل لیپوساکشن بالا است. اما اینکه این هزینه ها بر چه اساسی تعیین می شوند نیز جای سوال دارد.می توان گفت هزینه عمل لیپوساکشن به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از این عومل پزشک شما است.

به هر میزان که پزشک در کار متخصص باشد و مهارت کافی برای از بین بردن چربی های نواحی مختلف بدن را داشته باشد دستمزد بیشتری دریافت خواهد نمود.کلینیکی که در آن عمل لیپوساکشن  را انجام می دهید نیز در بالا و پایین بودن هزینه عمل لیپوساکشن بی تاثیر نیست.از آنجایی که عمل لیپوساکشن در بی هوشی کامل انجام می شود بهتر است در بهترین کلینیک های جراحی زیبایی عمل لیپوساکشن را انجام دهید.

لیپوساکشن در نواحی مختلف بدن انجام می گیرد و همچنین روش های نوینی برای بهتر شدن آن ابداع شده اند از این رو عامل دیگری که در هزینه ی عمل لیپوساکشن تاثیر خواهد داشت ناحیه ای است که باید تحت عمل لیپوساکشن قرار گیرد و نوع عملی است که پزشک برای شما انتخاب می نماید.عواملی چون دستمزد پزشک بی هوشی ، هزینه اتاق عمل ، هزینه مربوط به مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن در هزینه تمام شده ان نقش موثری دارند.

لیپوساکشن چیست

در لیپوساکشن با از بین بردن چربی های انباشته شده در قسمت های مختلف بدن باعث زیبا شدن آن ناحیه و لاغری در آن خواهد شد. اما آیا عمل لیپوساکشن راهی برای کم کردن وزن است؟ باید در حواب به این سوال گفت با اینکه در عمل لیپوساکشن  چربی ها از بین می روند اما اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید و ورزش نکنید به زودی مجددا چاق خواهید شد و این روش به صورت موقت شما را لاغر می نماید.

در عمل لیپوساکشن به روش های مختلف پزشک ابتدا چربی های زیر پوستی را آب نموده سپس به کمک یک نازل نازک که کانولا نام دارد چربی ها را به بیرون از بدن هدایت می کند.

مکش چربی های آب شده توسط مکنده ای انجام می گیرد که به انتهای کانولا متصل شده است. جالب است بدانید این چربی ها بعد از خروج امکان استفاده مجدد دارند و در صورت تمایل می توانید آن را به قسمت هایی از بدن که لاغری خوشایندی ندارند تزریق نمایید.

البته در صورت تمایل به این کار باید از روش های خاصی از عمل لیپوساکشن استفاده نمایید.با توجه به مطالبی که گفته شد حتما متوجه خواهید شد که علت بالا بودن هزینه عمل لیپوساکشن به چه دلیل است.

انواع روش های انجام عمل لیپوساکشن

انواع روش های انجام عمل لیپوساکشن

با توجه به اینکه دو دهه از اولین عمل لیپوساکشن گذشته است می توان حدس زد که متخصصان عمل لیپوساکشن تا کنون به روش های جدیدتری دست یافته اند.

در انواع روش های عمل لیپوساکشن  تفاوت در نحوه آب کردن و از بین بردن چربی ها وجود دارد و در همه آنها با یک نازل که به دستگاه مکنده نصب شده است چربی ها خارج می شوند.
از روش های عمل لیپوساکشن می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 •  لیپوساکشن به کمک تزریق مایع
 • لیپوساکشن با لیزر
 • لیپوساکشن به کمک امواج فراصوت

لیپوساکشن به روش تزریق مایع از قدیمی ترین و شایع ترین روش های لیپوساکشن است. در این روش با تزریق مایع در ابتدا  چربی ها را را ذوب می نمایند. این مایع حاوی آب ، نمک ، لیدوکائین و اپی نفرین است. این مایع باعث می شود درد کمتری تا 12 ساعت بعد از عمل داشته باشید. این مایع از خونریزی نیز تا حد زیادی جلوگیری می کند. بعد از متورم شدن به کمک کانولا چربی ها از بدن خارج می شود.

در لیپوساکشن به کمک لیزر ابتدا با تاباندن اشعه لیزر شرایطی فراهم می شود که چربی ها ذوب شودند حال به کمک دستگاه مکنده چربی ها را خارج می نمایند و یا لوله هایی در محل های مناسب قرار داده می شود که چربی ها خود از بدن خارج شوند. در این روش از کانولاهای نازکتری استفاده می شود. از این رو این روش برای از بین بردن چربی های نواحی حساس تر بدن  مانند چانه ، فک ها و صورت مناسب به نظر می رسد.

لیپوساکشن با امواج فرا صوت یا اولتراسوند از امواج امواج اولتراسونیک برای آب نمودن چربی ها استفاده می کند و در انتها به کمک کانولا چربی های از بدن مکیده می شود. این روش عمل لیپوساکشن برای از بین چربی های نواحی متراکم و فیبری بدن مانند بالای کمر یا سینه های بزرگ شده آقایان توصیه می شود.هزینه عمل لیپوساکشن چه میزان است بدیهی اسن هزینه عمل لیپوساکشن در روش های مختلف متفاوت باشد.

لیپوساکشن به چه افرادی توصیه می شود

عمل لیپوساکشن بر عکس تصور همه برای افرادی که چاقی بیش از اندازه دارند توصیه نمی شود. این روش برای از بین بردن چربی های افرادی مناسب است که BMI که شاخص توده بندی بدن را مشخص می کند بین 30 تا 35 است. تمامی متخصصین بر این اعتقاد هستند که اولین و موثرترین روش درمان چاقی های مفرط ورزش کردن و تبعیت از رژیم های درمانی سالم زیر نظر متخصص تغذیه است.

بعد از کاهش وزن و رسیدن به BMI حدود 30 تا 35 نوبت به انجام عمل لیپوساکشن می رسد تا بتوانید باقی مانده چربی ها را از بین برد. از آنجایی که در لیپوساکشن فقط چربی ها از بین می روند پوست های آویزان افراد را باید در عمل آبدومینوپلاستی از بین برد. این دو روش اکثرا در کنار هم انجام می گیرد. از دیگر افرادی که امکان عمل لیپوساکشن روی آنها ممکن است می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • افرادی که پوست ارتجاعی و جوانی دارند.
 • افرادی که سیگاری نیستند.
 • افرادی از لحاظ سلامت جسمانی کاملا سالم هستند و بیماری های خطرناکی چون ناراحتی قلب ، ناراحتی های ریوی و … ندارند.
 • افرادی که سلامت روحی مناسبی دارند و قصد دارند با رژیم غذایی سالم و ورزش کردن همیشه تناسب اندام خود را حفظ نمایند.

نکاتی که قبل از عمل لیپوساکشن باید رعایت کنید

اولین و مهمترین کاری که قبل از انجام عمل لیپوساکشن باید انجام دهید ترک سیگار است.
پزشک متخصص ابتدا باید سلامتی جسمانی شما را بررسی نماید و در صورت داشتن بیماری خاص یا آن را درمان نماید و یا شما را از انجام عمل لیپوساکشن منصرف نماید.

داروهایی که روزانه مصرف می نمایید نیز باید مورد بررسی پزشک قرار گیرد تا در صورت استفاده از داروهای رقیق کننده خون دز آن کنترل شود.از دیگر نکاتی که قبل از عمل باید به آن توجه داشته باشید این است که چه روشی برای از بین بردن چربی ها مناسب است.

همانطور که می دانید لیپوساکشن برای بیشتر نواحی بدن که در آنها چربی تجمع نموده است کارایی دارد اما در نواحی مختلف روش های انجام لیپوساکشن متفاوت است.پزشک متخصص پلاستیک که در کار خود مهارت دارد در نواحی مختلف بدن از روش های متفاوت استفاده می نماید تا نتیجه بهتری از عمل لیپوساکشن به دست بیاورید.

داشتن سلامت روحی و همچنین آمادگی برای شروع یک زندگی سالم که به همراه تغذیه مناسب و ورزش امکان پذیر می شود نیز از دیگر آمادگی هایی است که قبل از عمل باید به دست بیاورید.

عواملی که به بهبود عمل لیپوساکشن کمک می کنند

عواملی که به بهبود عمل لیپوساکشن کمک می کنند

بعد از انجام عمل لیپوساکشن باید شکم و یا نواحی که در آنها لیپوساکشن انجام شده را با گن و یا باند الستیک محکم ببندید. این کار نه تنها باعث نتیجه گیری بهتر بعد از لیپوساکشن خواهد شد بلکه کبودی و ورم پوست را نیز تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

رعایت تمام مواردی که پزشک متخصص از شما در خواست نموده و همچین مصرف دقیق داروهای تجویز شده از دیگر کارهایی است که باید انجام دهید.بعد از عمل لیپوساکشن از درنی که در محل برش قرار داده شده خون آبه خارج می شود که طبیعی است اما نحوه مراقبت از زخم و ترشحات خارج شده از آن باید به شما آموزش داده شود

.عمل لیپوساکشن شاید سال ها ماندگاری داشته باشد و این فقط در صورتی است که از رژیم مناسب استفاده کنید و در فعالیت های روزانه خود ورزش کردن را در اولویت قرار دهید. در غیر اینصورت شاید به  سرعت به وضعیت قبل بازگردید.باید سعی کنید بعد از انجام عمل لیپوساکشن دچار یبوست نشوید و راه کار آن استفاده از میوه ها  و سبزیجات و به صورت کلی خوردن مواد غذایی پر فیبر است.

بعد از عمل جراحی بسته به میزان چربی که از بدن خارج می شود دوران نقاهت شما بین 3 روز تا دو هفته ممکن است متغیر باشد. در این دوران باید فعالیت روزانه خود را حفظ نمایید و رژیم غذایی مناسب داشته باشید. با مصرف داروهای آنتی بیوتیکی که پزشک تجویز نموده است می توانید از بروز عفونت جلوگیری نمایید. رعایت تمام موارد به شما کمک می کند دوران نقاهت کوتاه مدت و بدون درد داشته باشید.

عوارض احتمالی لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن به دلیل اینکه برش های عمیقی ندارد عوارض کمتری نسبت به دیگر عمل های زیبایی دارد اما در صورتی که پزشک ماهر و متخصصی انتخاب نکنید و یا اینکه در کلینیک های غیر معتبر لیپوساکشن انجام دهید احتمال بروز عوارض بیشتر خواهد شد.

عوارضی مانند عفونت ،خونریزی ، سوراخ شدن اندام داخلی ، آسیب های پوستی ، نکروز پوستی از عوارض عمل لیپوساکشن است. از دیگر عوارضی که در صورت عدم انتخاب پزشک متخصص و ماهر امکان بروز دارد می توان به مواد زیر اشاره نمود.

 • سوختگی پوست به وسیله ی دستگاه لیپوساکشن
 • سمی بودن لیدوکائین استفاده شده در مایع تزریقی
 • سوراخ شدن اندام های داخلی در زمان هدایت کانولا در داخل پوست
 • ایجاد نقوش برجسته روی پوست
 • شل شدن پوست بعد از انجام عمل لیپوساکشن که ممن است به مرور بهبود یابد و در بعضی مواقع ممکن است به همان شکل باقی بماند.

بهتر است در انتخاب پزشک متخصص پلاستیک دقت کافی داشته باشید و مطمئن باشید این مرد مجوز انجام لیپوساکشن را داشته باشد. هزینه عمل لیپوساکشن چه میزان است از آنجایی که هزینه عمل لیپوساکشن بالا است تبلیغاتی که برای لیپوساکشن ارزان قیمت به گوشتان می رسد را نادیده بگیرید و بهترین پزشک و کلینیک را برای لیپوساکشن انتخاب نمایید.

تفاوت لیپوساکشن با لیپولیز

تفاوت لیپوساکشن با لیپولیز

لیپوساکشن به روش سنتی لیپوساکشن گفته می شود که در آن از تریق تزریق مایع به داخل پوست چربی های را از بین می بردند و سپس عمل مکش انجام می شود.اما در صورتیکه از لیزر برای از بین بردن چربی ها استفاده شود این روش را با نام لیپولیزر شناخته می شود. استفاده از لیزر برای از بین بردن چربی ها درست مانند انجام سونوگرافی انجام می شود.

پزشک متخصص با تاباندن لیزر به قسمت هایی که تصمیم به ترمیم آنها دارید باعث داغ شدن و آبکی شدن چربی ها می شود و به کمک کانولا که به مکنده متصل است آنها را از بدن خارج می نمایند.از روش لیپولیز برای قسمت هایی از بدن استفاده می شود که حساس هستند و چربی کمتری در آنها وجود دارد. در حالی که لیپوساکشن برای قسمت های شکم ، پلو ، ران پا و … مناسب است و نتیجه بهتری خواهید گرقت.

تفاوت لیپوساکشن با لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی بسیار نو و جدید است که در آن عوارض مربوط به لیپوساکشن را به حداقل رسانده است. در این روش ابتدا کانول را از چند سوراخی که در پوست ایجاد می شود به داخل پوست وارد می کنند و کانول با لرزش و ارتعاشات خود چربی ها را آب نموده از بدن خارج می کند.

این عمل علاوه بر شکم و پهلو برای ران و باسن ، بازو ، پشت ، ساق پا و اطراف زانو و اندام تناسلی خارجی زنان نیز مناسب است. این روش نسبت به لیپوساکشن عوارض کمتری دارد و تقریبا تمام نقاط ضعف لیپوساکشن را پوشش داده است.

کلام آخر

هزینه عمل لیپوساکشن چه میزان است با اینکه هزینه عمل لیپوساکشن بالا است و تحت پوشش بیمه درمانی نیست اما انتخاب بهترین پزشک متخصص لیپوساکشن و بهترین کلینیک هایی که در آنها عمل لیپوساکشن انجام می شود به کمک سایت www.pezeshka.com آسان خواهد شد.

انتخاب پزشک و کلینیکی که شما را به بهترین روش و با کمترین درد و عوارض زیبا نمایند کار سختی به نظر می رسد اما این سایت سعی دارد بهترین ها را به شما معرفی نماید تا بتوانید بدون دردسر آنها را انتخاب نمایید و در بهترین شرایط عمل لیپوساکشن را انجام دهید. با کاهش وزن خود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و در جامعه حاضر می شوید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا