; انواع مچ بند هوشمند موجود در بازار + لینک خرید - پزشکا : بهترین مجله پزشکی و زیبایی
نبض بازار

انواع مچ بند هوشمند موجود در بازار + لینک خرید

حالت شب

مچ بند هوشمند

در سال های اخیر با ورود مچ بند هوشمند تصور بسیاری این بود که آن ها هیچ کارایی ندارند در این مقاله شما را در با خرید مچ بند هوشمند راهنمایی می کنیم . گذر سال ها نشان داد که ساعت های هوشمند و مچ بند های هوشمند آمده اند که ماندگار شوند . در سال های اخیر این پوشیدنی های هوشمند به قابلیت های بیشتری از جمله مکالمه ، سنجش ضربان قلب و استرس و ردیابی با GPS مجهز شده‌اند و حالا ابزارهایی کاربردی‌تر از مدل‌های سال‌ها قبل هستند . اما با وجود مدل‌های متنوعی که روانه بازار می‌شوند ، انتخاب سخت‌تر شده است .

مچ بند هوشمند چیست ؟

مچ بند هوشمند یا همان ردیاب سلامتی (fitness tracker) ابزارکی برای پایش فعالیت‌های بدنی است که با حسگر کار می‌کند. در این مطلب «درجه» مهم‌ترین نکاتی را که باید قبل از خرید مچ بند هوشمند بدانید با شما در میان می‌گذاریم . جنس مچ بند ها معمولا مقاوم تر نسبت ساعت های هوشمند هستند و در برابر ضربه و آب مقاومت بیشتری دارند ، مچ بند های هوشمند معمولا از طزیق بلوتوث گوشی وصل می شوند . مچ بند های هوشمند قابلیت سیم کارت خوردن را نداردند اما طوا عمر باتری آن ها زیاد است .

خرید از ارزان ترین فروشنده

نکات مهم خرید مچ بند های هوشمند

اول این که هدف خود را از خرید مچ بند هوشمند مشخص کنیم ، باید ببینید که این مچ بند ها را برای ورزش یا برای مد و فشن اسمارت بند ها  را می خواهید ، میخواهید بدوید راه بروید ورزش کنید و میزان کالری را مشخصا زیر نظر بگیرید …. یا میخواهید به یک فرد زیبا و فشن کادو بدهید که ممکن است هر روز هم از آن استفاده نکند و صرفا با رنگ لباسش ست کند .

باید ببینید که آیا طول عمر باتری برای شما مهم است یا خیر ، افرادی که ورزش می کنند عمر باتری دستبند هوشمند برای آن ها مهم است . امکانات از نمایش پیامک گوشی تا داشتن فشار سنج و ارتفاع سنج و یا حتی سنجش فشار خون در اینگونه مچ بند ها مرسوم است بهتر است قبل از خرید آنها را مرور کنید .

شاید آیتم هایی روی قیمت موثر باشند که مستقیما به کیفیت و کارایی بستگی ندارند مثلا برند شرکت ها و گارانتی و یا حتی بسته بندی مواردی هستند که قیمت را بالا میبرند و در صورتیکه مبلغ برایتان مهم نیست میتوانید همه آیتم ها را باهم داشته باشید.

در خصوص فاکتور قیمت توجه داشته باشید از دید مشتری ممکن است قیمت پایین مطلوب و یا به عنوان جنس بی کیفیت تلقی بشود واقعیت این است که فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت یک کالا متشکل از کیفیت ،کارایی و امکانات برند خدمات پس از فروش و آیتم های طول عمر دستگاه و وجود رقیب برای فروش و حتی پایین آوردن قیمت توسط فروشنده به منظور حذف وعدم ورود رقیب به حوزه کاری باشد و یا حتی بالابردن قیمت به علت انحصار یک کالا … ولی ما در گجت سنتر سیاست فروش بهترین گجت ها با ارائه واقعیت ها و مشاوره با مشتری را در سرلوحه کاری خود میدانیم و سعی میگردد تا از فروش اجناس با کیفیت پایین ولو با قیمت های نازل خودداری گردد . لذا در خصوص قیمت در برابر کارایی با ما مشاوره فرمایید .

نکات مهم خرید مچ بند های هوشمند

خرید از ارزان ترین فروشنده

ویژگی مچ بند هوشمند

 1.  نمایش پیامک و نوتیفیکشن گوشی
 2. نمایش تماس گوشی
 3. نمایش ضربان قلب
 4. نمایش فشار خون
 5. نمایش فشار هوا
 6. نمایش ارتفاع
 7. کالری سوزانده شده
 8. قدم شمار مسیر پیموده شده
 9. نمایش ساعت و تاریخ
 10. جی پی اس
 11. دماسنج

انواع مچ بند هوشمند

در بازار ها انواع و اقسام ساعت های هوشمند وجود دارد و این طور نیست که همه مچ بند های هوشمند کارایی یکسانی دارند بلکه هر مدلی که ساخته می شود برای رفع نیاز های مختلف است . در کا مچ بند های هوشمند به دو دسته تقسیم می شوند .

نوع اول آن مچ بند های هوشمند معمولی برای ردیابی فعالیت های بدنی روز مره است که این نوع از مچ بند های هوشمند معروف به «all-day trackers» برای پایش فعالیت های معمولی که در طول روز داریم طراحی و ساخته شده اند . از جمله قابلیت های مچ بند های هوشمند معمولی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پایش وضعیت خواب
 • هشدار عدم تحرک
 • اندازه گیری کالری سوزانده شده
 • اندازه‌گیری طول مدت ورزش
 • شمارش تعداد پله‌هایی که بالا رفته‌اید
 • شمارش تعداد قدم‌های پیموده‌شده

انواع مچ بند هوشمند

خرید از ارزان ترین فروشنده

نوع دوم مچ بند های هوشمند مچ بند های پیشرفته ای هستند که برای ورزشکاران حرفه ای ساخته شده مناسب هستند . مچ بندهای هوشمند پیشرفته علاوه‌بر قابلیت‌های موجود در انواع معمولی از قابلیت‌های اضافه‌تری هم برخوردارند :

 • اندازه‌گیری ضربان قلب؛
 • تشخیص الگوی تنفس؛
 • اندازه‌گیری مسافت طی‌شده؛
 • اندازه‌گیری سرعت؛
 • تشخیص مسیر؛
 • تشخیص تغییرات ارتفاع؛
 • پخش موسیقیِ متناسب با نوع فعالیت ورزشی.

پس برای خریدمچ بند و ساعت هوشمند حتما باید ببینید که چقدر به قابلیت های پیشرفته نیاز داربد ، اگر فقط می خواهید قدم های پیموده شده و کالری سوزانده شده را برای شما نمایش دهد می توانید از مچ بند های معمولی استفاده کنید و نیازی نیست حتما سراغ مدل های پیشرفته بروید . مدل‌های پیشرفته بیشتر به درد کسانی می‌خورند که به‌طور جدی ورزش می‌کنند.

پس برای خرید مچ بند هوشمند باید ببینید به چقدر قابلیت‌های پیشرفته نیاز دارید. اگر صرفا دانستن تعداد قدم‌های پیموده‌شده و کالری سوزانده‌شده در هر روز برایتان کفایت می‌کند ، نیازی نیست حتما سراغ مدل‌های پیشرفته بروید . مدل‌های پیشرفته بیشتر به درد کسانی می‌خورند که به‌طور جدی ورزش می‌کنند .

مچ بندهای هوشمند از لحاظ صفحه‌نمایش بر سه نوع‌اند:

 • بدون صفحه‌نمایش؛
 • صفحه‌نمایش‌دار؛
 • دارای نشانگرهای LED.

مچ بند های هوشمندی که صفحه نمایش ندارند در عوض اپلیکیشن مخصوصی دارند که روی گوشی شما نصب می شود و از این طریق می توانید نتایج پایش را ببینید . این درحالی است که مدل‌های صفحه‌نمایش‌دار کاربری به‌مراتب راحت‌تری دارند . بدون اینکه نیازی به نصب اپلیکیشن داشته باشید ، می‌توانید زمان و سایر داده‌ها را در لحظه ببینید . اما مدل‌های صفحه‌نمایش‌دار گران‌ترند . عمر کوتاه باتری هم عیب دیگرشان است . پس خودتان سبک‌سنگین کنید و ببینید کدام ویژگی ، کاربری آسان یا قیمت پایین، برایتان در اولویت است .

خرید از ارزان ترین فروشنده

مچ بندهای هوشمندِ دارای نشانگر LED هم هستند که به پیچیدگی انواع دارای صفحه‌نمایش نیستند . اینها برای کسانی مناسب‌اند که نیازی ندارند مچ بند هوشمندشان حتما زمان را هم نشان دهد و بیشتر تمایل دارند که با یک نگاه تنها از مثلا تعداد قدم‌های پیموده‌ شده مطلع شوند .

مچ بندهای هوشمندی که از قابلیت پایش خواب برخوردارند، می‌توانند از لحاظ کیفیت و دقت بسیار متفاوت باشند. برخی مچ بندهای هوشمند درموردشان ادعا می‌شود که به‌خودی‌خود زمان خواب‌تان را می‌فهمند. اما برخی دیگر را خودتان باید پیش از خواب با فشردن دکمه دستگاه باخبر کنید .

مزایای مچ بند هوشمند

 1. مچ بند های هوشمند باعث می شود شما را مسئولیت پذیر تر کند ، بسیاری از افراد ورزش و رژیم غذایی شان و همیطور بر سر برنامه به مشوق نیاز دارند . مچ بند های هوشمند با اتصال به ساغیر برنامه هایی که با ورزش و رژیم غذایی مرتبط هستند کمک کمک می‌کند تا افراد روی برنامه بمانند و مسئولیت‌پذیر باشند .
 2. مچ بند های هوشمند میزان فعالیت های روزانه شما را مشخص می کند که از دیگر مزایای مچ بند های هوشمند است مشخص کردن میزان فعالیت مورد نیاز در روز و ارائه‌ ی آمار از فعالیت‌ های روزمره‌ ی شماست . به این ترتیب می‌توانید متوجه شوید که تا چه حد فعال هستید و به چه میزان فعالیت نیاز دارید .
 3. با استفاده از مچ بند های هوشمند وضعیت خواب خود را کنترل کنید ، مچ بند های هوشمند با کنترل وضعیت و کیفیت خواب شما به شما یاد آوری می کنند که نیازی به تغییر سبک زندگی خود دارید یا خیر ؟ خواب خوب و به اندازه، یکی از فاکتورهای رسیدن به سلامتی است. مچ بند هوشمند به شما کمک می‌کند سلامت خواب‌تان را نیز بهبود بخشید.
 4. ضربان قلب شما را کنترل می کند ، با خرید مچ بند های هوشمند با کمک سنسور نوری نبض شما را بررسی می کند . این سنسورها با تاباندن نور روی رگ‌های خونی مچ دست ، حجم و شدت جریان خون‌ تان را تخمین می‌زنند ؛ به این ترتیب می‌توانند تا حدودی شما را از وجود مشکلات قلبی آگاه کنند .

مزایای مچ بند هوشمند

خرید از ارزان ترین فروشنده

معایب مچ بند های هوشمند

عمر باطری مچ بند های هوشمند کم تر است و در انواع مچ‌ بند هوشمند معمولا عمر کوتاهی دارند و زود شارژ خالی می‌کنند. برخی از مدل‌های دستبند هوشمند ، به‌خصوص مدل‌های ارزان‌تر ، دارای دقت ۱۰۰٪ نیستند . به همین خاطر قدم‌ها را به‌درستی نمی‌شمارند و محاسبات‌ شان به‌صورت حدودی و تخمینی انجام می‌شود . به همین دلیل باید در نظر داشته باشید که برخی مدل‌های ارزان قیمت و غیر اصل ، چندان قابل اعتماد نیستند .

نحوه‌ی کار مچ بندهای هوشمند

مچ بند های هوشمند در دنیای امروز یکی از ابزار های مورد علاقه برای همه مردم چه مرد و چه خانم ها شده است و به لطف بلوتوث خودشان را به زندگی ما وصل کرده اند . مچ بند های هوشمند به سادگی و از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند وصل می شوند ، و با توجه به پارامتر های گوناگونی که از حرکات شما دریافت می‌کنند ، بازخورد هایی آنی را به گوشی موبایل شما مخابره می‌ نمایند

مچ بند هوشمند با استفاده از شتاب‌سنج سه ‌محوره به عنوان سنسور اصلی ، شتاب حرکات شما را با توجه به شروع، پایان و شدت حرکت‌تان اندازه‌گیری می‌کند. این مچ بندها بر حسب توانایی‌هایشان دارای سنسورهای گوناگونی هستند.
برای مثال مچ بندهایی که بر کیفیت خواب نظارت دارند، دارای سنسورهایی هستند که حرکات مچ دست را بررسی می‌کند. یا مچ‌بندهایی که می‌توانند تعداد پله‌های پیموده شده توسط شما را اندازه‌گیری کنند، مجهز به سنسور سنجش ارتفاع هستند. اندازه‌گیری ضربان قلب نیز با کمک سنسورهای نوری مچ بند هوشمند امکان‌پذیر است . مچ بند هوشمند داده‌های به دست آمده از حرکات شما را توسط یک تراشه‌ی داخلی یا اپلیکیشن موبایل پردازش می‌کند. از آنجا که هر داده با الگوریتم‌های خاصی پردازش می‌شود، داده‌ها در قالب آماری مفید از فعالیت بدنی در اختیارتان قرار می‌گیرند .

خرید ایرنترنتی مچ بند هوشمند

حتما تا کنون متوجه شده‌اید که مچ بند هوشمند ، ابزاری بسیار کارآمد برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی است . با تغییر سبک زندگی بشر به سمت پشت میزنشینی و سکون ، نیاز به مچ بند هوشمندی که همچون قهرمانی سلامتی‌مان را نجات دهد ، بیش از پیش احساس می‌شود . حالا که با روش کار مچ بندهای هوشمند و بهترین انواع آن آشنا شدید ، بد نیست یکی از آن‌ها را انتخاب و سلامتی را به خودتان هدیه کنید شما می توانید با استفاده از این لینک زیر مچ بند خود را خریداری کنید تا هم از قابلیت های خوب آن برخوردار باشید هم از کیفیت و جنس خوب آن بهره لازم را ببرید .

خرید از ارزان ترین فروشنده

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا