; 10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران در سال 1400 را بشناسید! ( آدرس و تلفن تماس )
پزشکان

بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران + لیست 10 تایی

حالت شب

با علم دامپزشکی می توان به سلامت حیوانات کمک کرد، از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با خیالی آسوده حیوانات خانگي خود را معالجه کنید.

دامپزشکی چیست؟

دامپزشکی چیست

دامپزشکی یکی از بخش های پزشکی می باشد که هدفش پرداختن به شناخت، پیش‌گیری، تشخیص دادن و درمان کردن آسیب‌ها و بیماری‌های حیوانات غیر انسان با تمرکز کردن خصوص بر روی مریضی های مشترک بین انسان و حیوان است.

در ضمن هدف دیگر دامپزشکی نظارت کردن بر روی مراحل تولید و تضمین کردن سلامت با منشأ حیوانی مورد استفادهٔ انسان (شامل محصولات لبنی، گوشتی، پوششی و…)، دامپروری، رفاه حیوانات از جمله امور مرتبط با علم دامپزشکی می باشد.

در کلینیک دامپزشکی باید چه خدماتی ارائه شود؟

در کلینیک دامپزشکی باید خدماتی در خصوص حیوانات ارائه شود تا صاحبان آن ها بتوانند برای بقای بیشتر حیوان خانگی شان اقدام کنند و از خدماتشان استفاده کنند؛ این خدمات به شرح زیر می باشد :

1. عقیم سازی : از جمله رایج ترین خدماتی که در کلینیک ارائه می شود عقیم سازی است که به معنی ناباروری در حیوانات می باشد و عبارت است از حذف کردن اندام جنسی که ممکن است شامل قسمتی یا تمام آن شود؛ به طور معمول برای حیوانات نر از عبارت اخته کردن و در حیوانات ماده از عبارت عقیم کردن استفاده می شود، اگر که هر دوی آن ها به طور تقریبی یک معنا دارند و گاهی اوقات به جای یکدیگر قابل استفاده هستند‌.

2. واکسیناسیون : واکسیناسیون حیوانات اهلی موجب جلوگیری کردن از بیماری‌ های بسیاری می‌شود که می توان آن را روشی ساده برای کمک کردن به بقای طولانی تر و سلامت بیشتر حیوانات به حساب آورد؛ براب بیماری های متفاوت از واکسن ‌های مختلفی استفاده می شود که از مهمترین آن ها می توان به واکسن سه گانه گربه و واکسن هشت گانه سگ اشاره کرد.

در کلینیک دامپزشکی باید چه خدماتی ارائه شود؟

3. اصلاح موی حیوانات : پیرایش کردن و اصلاح موی حیوانات خانگی یکی از مواردی می باشد که اهمیت بسیار زیادی در نگهداری کردن حیوانات خانگی دارد؛ اصلاح کردن موی سگ و گربه و حیوانات خانگی دیگر، علاوه‌ بر این که موجب کاهش ریزش شدید موی حیوانات و مشکلات نظافت محیط می شود بلکه باعث زیبایی و پاکیزه شدن حیوان نیز می‌شود؛ در ضمن از گرمازده شدن سگ در تابستان جلوگیری می کند و سلامت پوست و موی حیوانات را بهبود می دهد و گره خوردگی موهای سگ را کم تر می کند.

4. دندانپزشکی حیوانات : در هر کلینیک دامپزشکی باید خدمات مرتبط با دندانپزشکی باشد که در ایکن بخش به امور ترمیم کردن دندان و ریشه دندان، عصب کشی و انجام کلیه پروتز های دندانی ، جرم گیری کردن و در ضمن رفع بیماری های مربوط به لثه، بر طرف کردن بوی بد دهان حیوانات خانگی در زیر نظر متخصصین مربوطه انجام می شود؛ بخش دندانپزشکی مجهز به موارد مختلف دندانپزشکی و دستگاه های جرم گیری، اولتراسونیک و کلیه وسایل تخصصی برای جراحی های فک هستند.

10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران را بشناسید!

5/5 - (2 امتیاز)
دکمه بازگشت به بالا