بیماری هاپزشکان

بهترین دکتر اورولوژی در شیراز【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

بسیاری از افراد دچار مشکلاتی در ناحیه ادراری تناسلی می شوند، از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر اورولوژی در شیراز را به شما معرفی کنیم تا در صورت مواجه شدن با این بیماری ها، به مطب پزشک مورد نظر خود مراجعه نمایید؛ اورولوژی علمیست که به درمان و تشخیص بیماری های سیستم ادراری تناسلی می پردازد و پزشک اورولوژیست فردی است که بیماران مبتلا به این بیماری ها را به خوبی درمان می کند؛ بیماری های مرتبط با اورولوژی شامل مشکلات کلیه ها، غدد فوق کلیه، مثانه، مشکلات مجاری ادرار، اندام تولید مثل مردان مانند اپیدیم، کیسه منی و بیضه ها، آلت تناسلی و پروستات هستند.

بهترین دکتر اورولوژی در شیراز کیست؟

برای درمان بسیاری از مشکلات مربوط به کلیه ها و بخش های دیگر سیستم ادراری تناسلی باید به پزشک متخصص مراجعه کرد و از خدمات ایشان بهره برد؛ در صورتی که شما در شهر زیبا و بزرگ شیراز ساکن هستید، می توانید به مطب پزشک بهترین دکتر اورولوژی در شیراز سر بزنید و از خدمات وی استفاده کنید؛ به فردی بهترین دکتر اورولوژی در شیراز گفته می شود که بتواند از عهده درمان بیماری های ادراری تناسلی بر بیاید و خدمات خود را در اختیار بیماران قرار دهد و با آن ها ارتبا بسیار خوبی برقرار کند.

بهترین دکتر اورولوژی در شیراز می تواند به درستی بیماری را تشخیص دهد و برای درمان از بهترین و مدرن ترین تجهیزات استفاده کند؛ در حقیقت ایشان از خصوصیات و ویژگی های بسیار منحصر به فرد و خوبی برخوردار است و می تواند به مردم عزیز این شهر خدمات رسانی کند.

اگر شما در شهر های دیگر از جمله تهران ساکن هستید و قصد دارید بیماری های ادراری تناسلی خود را درمان کنید، می توانید به مقاله بهترین دکتر اورولوژی در تهران مراجعه کنید و پزشکان حاذق و ماهر شهر خود را بیابید.بهترین دکتر اورولوژی در شیراز کیست؟

انواع شاخه های علم اورولوژی

اورولوژی یکی از انواع تخصص جراحی نیز محسوب می شود که می تواند علاوه بر انجام جراحی، از طریق روش های مختلف اقدام به درمان می کند؛ این علم می تواند با انواع مختلف مشکلات بالینی روبرو شود و آن ها را برطرف کند؛ از این رو در این قسمت از مقاله، انواع شاخه های علم اورولوژی را در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • اورولوژی زن
 • ناباروری مردانه
 • پیوند کلیه (کلیه)
 • اورولوژی کودکان (اورولوژی کودکان)
 • Calculi یا سنگ گری (سنگهای مجاری ادراری)
 • سرطان شناسی اورولوژی (سرطان های اورولوژیک)
 • عصب شناسی (کنترل سیستم عصبی اندام های دستگاه ادراری تناسلی)

جراحی اورولوژی چیست؟

در رشته جراحی اورولوژی می توان جراحی های بسیار زیادی انجام داد که این جراحی ها انواع مختلفی دارد به عنوان مثال جراحی سرطان پروستات، جراحی سنگ کلیه، جراحی ناهنجاری های مادرزادی سیستم دستگاه ادراری شامل این گزینه ها هستند؛ البته برخی از بیماری های دیگر از جمله پروستات خوش خیم و عفونت های مجاری ادرار اکثر اوقات با دارو درمان می شوند.

برای انجام جراحی های اورولوژی باید از انواع ابزار و تکنولوژی پیشرفته و مدرن استفاده کرد زیرا بیشتر مواقع برای انجام جراحی های باز، باید بخشی از بدن با استفاده از تیغ باز شود و ابزار مورد نیاز به درستی وارد عمل شوند؛ گاهی اوقات برای جراحی اورولوژی از روش بسته استفاده می شود که در این صورت دستگاه لاپاروسکوپ مجهز و مدرن باید در طول جراحی مورد استفاده قرار گیرد و از سوراخی بسیار کوچک به بدن بیمار وارد شود و جراحی با این دستگاه انجام گیرد.

در حقیقت نمی توان گفت جراحی باز و جراحی بسته تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند زیرا در صورت جراحی با دستگاه لاپاروسکوپ، فرد به زودی از بیمارستان ترخیص می شود و به منزل و زندگی عادی خود باز می گردد.

10 تا از بهترین دکتر اورولوژی در شیراز را بشناسید!

عفونت مجاری ادراری و انواع آن

در واقع عفونت مجاری ادراری نیز نوعی عفونت میکروبی می باشد که در صورت عدم استفاده از میکروسکوپ، نمی توان آن ها را مشاهده کرد؛ بیشتر اوقات مجاری ادراری به دلیل وجود میکروب ها دچار عفونت می شوند ولی در برخی موارد نادر نیز قارچ ها می توانند در این موصوع دخیل باشند؛ می توان گفت عفونت ادراری از جمله شایع ترین عفونت هاست.

هر فردی ممکن است عفونت مجاری ادراری را در هر ناحیه از مجاری ادراری خود تجربه کند؛ دستگاه ادراری انسان از چند بخش از جمله کلیه ها، حالب، مثانه و مجرای ادرار تشکیل شده است؛ برخی مواقع ممکن است عفونت تنها دو بخش مجرای ادراری و مثانه را درگیر خود کند و گاهی اوقات نیز کلیه ها و حالب نیز می توانند دچار عفونت شوند؛ بیشتر مواقع دستگاه ادراری تحتانی بیشتر از دستگاه ادراری تحتانی دچار عفونت می شود.

هر فردی که در طول زندگی خود این نوع عفونت را تجربه کرده باشد، ممکن است بداند که این مشکل تا چه حد ناراحت کننده است؛ برخی مواقع این ناراحتی زمان ادرار کردن نیز رخ دهد و فرد اذیت شود؛ در صورتی که این عفونت از ناحیه مثانه به کلیه ها انتقال یابد، شرایط وخیم می شود و درد شدید، تهوع، استفراغ، و در موارد نادر، آسیب به کلیه ها به وجود می آید.

عفونت مجاری ادراری انواع مختلفی دارد که هر یک ممکن است با علائم و مشکلات دیگری همراه باشد و بدن را تحت تاثیر قرار دهد؛ در صورتی که مجاری ادراری تحتانی دچار عفونت شود، تاثیر بدی بر روی مجاری ادراری و مثانه می گذارد؛ در شرایطی که عفونت مجاری ادراری در ناحیه مثانه یا مجرای ادرار رخ دهد (لوله ای که از طریق آن ادرار از بدن خارج می شود) به آن عفونت مثانه گفته می شود.

عفونت مجاری ادراری تحتانی با علائمی از جمله درد یا سوزش هنگام ادرار، افزایش میل به ادرار کردن، بی اختیاری ادرار، عبور مقادیر مکرر ادرار، ادرار خسته کننده، ادرار خونی، خروج عفونت از ادرار، ادرار کدر، ادراری که شبیه نوشایه یا چای است، ادرار با بوی قوی، درد راست روده در مردان، درد لگن در زنان و تب کم درجه همراه است.

زمانی که دستگاه ادراری فوقانی عفونی شود، بر روی کلیه ها تأثیر منفی می گذارد؛ عفونت کلیه را با نام دیگر پیلونفریت نیز می شناسند؛ در صورتی که باکتری ها از کلیه آلوده به خون راه یابند، ممکن زندگی فرد را مختل کنند و موجب بروز مشکلات دیگر شوند؛ به این نوع بیماری اوروسپسیس گفته می شود که می تواند موجب کاهش یافتن خطرناک فشار خون، شوک و مرگ شود.

عفونت مجاری ادراری فوقانی نیز علائمی به همراه دارد که شامل تب بالا (بیش از ۳۸ درجه سانتی گراد)، لرزش بدن، رطوبت ناشی از عرق (لرزش و عرق همراه با افزایش یافتن دما)، حالت تهوع یا استفراغ، درد کمر (دردی که به طور معمول عمیق و زیاد در پشت و یا پهلو است، هرچند که در شکم فوقانی وجود دارد) است.

عفونت مجاری ادراری و انواع آن

سنگ کلیه در مجاری ادراری

در صورتی فرد دچار سنگ کلیه می شود که در ادرار کریستال هایی وجود داشته باشد و ذرات ریز در این بلورها جمع گردند؛ به سنگ هایی، سنگ مجاری ادرار گفته می شود که از کلیه به داخل مجرای ادرار (لوله هایی که ادرار را از کلیه ها به مثانه منتقل می کنند) انتقال یابند؛ این نوع سنگ ها می توانند موجب مسدود شدن جریان ادرار شوند و درد سیار شدیدی به همراه داشته باشند.

برخی اوقات بدون کمک گرفتن از بهترین دکتر اورولوژی، سنگ ها و سنگریزه ها خود به خود از بدن انسان خارج می شوند ولی ممکن است سنگ های بزرگتر و درشت تر باعث مسدود شدن شوند و مشکلات بزرگی به وجود آورند؛ گاهی اوقات جهت از بین بردن این سنگ ها می توان از روش های پزشکی مدرن یا جراحی استفاده کرد.

از جمله روش های بسیار رایج برای از بین بردن سنگ ها درشت، سنگ شکنی برون اندامی –ESWL- است؛ این روش به معنی استفاده کردن از امواج صوتی جهت شکستن سنگ ها و تبدیل آن ها به قطعات بسیار کوچکتر است که در این صورت روند خارج کردن سنگ ها از بدن راحت تر انجام می گیرد.

توصیه های مهم بهترین دکتر اورولوژی در شیراز

بهترین دکتر اورولوژی در شیراز از بیماران و مردم عادی درخواست می کند به برخی نکات و توصیه ها توجه کنند تا از بروز بسیاری از مشکلات کلیوی و مجاری ادراری و تناسلی جلوگیری شود؛ برخی از این نکات مهم را در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • به اندازه کافی و نیاز بدن آب مصرف کنید.
 • جهت جلوگیری کردن از عفونت های مجرای ادراری، آبمیوه ذغال اخته بنوشید.
 • سعی کنید نمک و کافئین را به مقدار بسیار کم مصرف کنید.
 • وزن خود را در حد تعادل نگه دارید.
 • از طول روز خود را از دود و سیگار دور کنید.
 • جهت تقویت عضلات ناحیه لگن تمرین دیافراگم لگنی Kegel exercises انجام دهید.
 • کودکان را تشویق کنید تا پیش از خوابیدن مثانه شان را تخلیه کنند.
 • پیش از ساعات خواب خود، استفاده از آب و نوشیدنی های دیگر را کاهش دهید.
 • به دختران نوجوان خود توصیه کنید که بعد از استفاده کردن از سرویس بهداشتی، مقعد و اندام تناسلی خود را به طول کامل تمیز و پاک کنند.

بهترین دکتر اورولوژی در شیراز چه خصوصیاتی دارد؟

بهترین دکتر اورولوژی در شیراز باید خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد و بسیار خوبی داشته باشد و بتواند به مردم خدمات رسانی کند؛ در ادامه برخی از این خصوصیات را برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • بهترین دکتر اورولوژی در شیراز باید علم و تخصص کافی در زمینه اورولوژی داشته باشد و بتواند انواع بیماری های کلیه و مجاری ادراری و تناسلی را درمان کند.
 • ایشان باید تجربه و سابقه بسیار خوبی در این حیطه داشته باشد.
 • دکتر باید بتواند از تجهیزات و ابزار مدرن در مطب شخصی خود استفاده کند.
 • بهترین دکتر اورلوژی در شیراز باید آغاز و ادامه روند درمان، هزینه مقرون به صرفه و مناسب از بیماران اخذ کنند.
 • ایشان باید با بیماران با احترام برخورد کنند و پاسخ سوالاتشان را بدهند.

بهترین دکتر اورولوژی در شیراز چه خصوصیاتی دارد؟

کلام آخر

علم اورولوژی در تلاش است بسیاری از بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری و تناسلی را برطرف کند و بسیاری از افراد در طول زندگی خود با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند؛ از این رو مطالب بسیار مفید در این زمینه در اختیارتان قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا سعی بر این داشت شما را با 10 تا از بهترین دکتر اورولوژی در شیراز آشنا کند؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه داشتید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا