پزشکان

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران【سال 1401】❤️+ لیست 10 تایی

اگر به مشکلات در رابطه با ستون فقرات مانند مشکلات مادر زادی ، اختلالات دیسک کمر ، جابجایی مهره ها یا شکستگی آنها و هرگونه دردی که به ستون فقرات شما مربوط می‌شود دچار هستید ، توصیه می کنیم سریعاً به یک متخصص ستون فقرات مراجعه کنید.

همانطور که می دانید ، ستون فقرات جزء اعضای اصلی بدن شما می باشد که در سلامتی و راه رفتن شما نقش مهمی دارد و در صورت هر گونه اختلال در این قسمت راه رفتن شما دچار مشکل می شود. حال به این سوال بپردازیم ، دکتر ستون فقرات کیست و چه کارهایی انجام می دهد؟

پزشکی که بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی خود و دوره های تخصصی باید برای دریافت فلوشیپ ستون فقرات دوره تخصصی گذرانده باشد. بنابراین برای درمان بیماری ستون فقرات خود حتماً باید به یک متخصص مراجعه کنید. در چنین شرایطی که احتمال دارد راه رفتن شما دچار مشکل شود باید در انتخاب دکتر ستون فقرات خود دقت داشته باشید. اشتباه دکتر ممکن است نتایج جبران  ناپذیری برای شما داشته باشد.

ما در این مقاله قصد داریم ۱۰ تا از بهترین دکتر های ستون فقرات در تهران را به شما معرفی کنیم تا شما نیز با آنها آشنا شوید. در صورتی که به دنبال بهترین دکتر ستون فقرات هستید ، پیشنهاد می کنیم خواندن ادامه مقاله را هرگز از دست ندهید.

دکتر رضا جاودانی

دکتر رضا جاودانی

دکتر رضا جاودانی جراح مغز، نخاع و ستون فقرات بورد تخصصی جراحی مغز و اعصاب عضو انجمن نورو اسپاین عضو انجمن جراحان ستون فقرات. جراحی تومورهای مغز و نخاع جراحی دیسک کمر و گردن جراحی بدشکلی های ستون فقرات جراحی های اعصاب محیطی جراحی خونریزی های مغزی جراحی شکستگی های…

خدمات:

 • تنگی کانال نخاع
 • آسیب ستون فقرات
 • جراحی انحراف ستون فقرات
 • تومور نخاع
 • تومور مغزی
 • جراحی دیسک کمر
 • جراحی دیسک گردن

آدرس: سعادت اباد خیابان فرحزادی روبریو اریکه ایرانیان کوچه عباسی اناری پلاک ۵۱ واحد ۱

شماره تماس:

09901554070

اگر به دنبال بهترین دکتر ستون فقرات در تهران هستید ، باید بگویم که ما با ارائه این مقاله سعی داریم شما را در این راه یاری کنیم. مطمئنا می دانید که انتخاب بهترین دکتر ستون فقرات در تهران کار چندان ساده‌ای نیست.

اما می توان با در نظر داشتن یک سری نکات به نتیجه ایده آل خود برسید و درمان خود را با خیال راحت توسط یک متخصص ستون فقرات خوب شروع کنید. هر کسی برای انتخاب دکتر در هر زمینه ای یک سری معیارهای انتخاب در نظر می‌گیرد که ما در ادامه مقاله به بررسی معیارهای اصلی انتخاب بهترین دکتر ستون فقرات در ایران می‌پردازیم.

تخصص دکتر

دکتری که می خواهد به درمان بیماری شما در زمینه ستون فقرات رسیدگی کند ، باید دارای فلوشیپ تخصصی ستون فقرات باشد. همچنین معتبر بودن مدرک دکتر بسیار مهم است. چرا که تحصیلات دکتر در دانشگاه معتبر و شناخته شده نشان دهنده حرفه ای بودن خدمات آن می باشد.

سابقه فعالیت

یک دکتر با سابقه و دارای تجارب بیشتر در این زمینه می تواند به عنوان بهترین دکتر متخصص ستون فقرات در تهران انتخاب شود. چرا که این فرد در کارنامه کاری خود جراحی ها و درمان های موفقیت‌ آمیزی ثبت کرده و در طی سال های فعالیت توانسته دانش و تجربه زیادی به دست آورد تا مورد اعتماد همگان قرار بگیرد.

فعالیت در بیمارستان های معتبر

یک دکتر خوب زمانی به عنوان بهترین دکتر ستون فقرات در تهران انتخاب می‌شود که سابقه فعالیت در بیمارستان های معتبر را داشته باشد. پس حتما در زمینه موقعیت مکانی فعالیت دکتر های مختلف اطلاعات کافی به دست آورید. می توانید اطلاعات را از طریق وب سایت ها و صفحات رسمی متخصصان کسب کنید.

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران چه کسی است

کارهایی که باید دکتر ستون فقرات انجام دهد

دکتر ستون فقرات در ابتدا برای بررسی مشکل و ارزیابی آن ، آزمایش های تشخیصی مانند اشعه ایکس یا آزمایش خون  تجویز می کند. سپس با توجه به نتایج به دست آمده روش درمان را انتخاب می کند. پزشکان ستون فقرات روش های درمانی غیر تهاجمی بیشتر توصیه می‌کنند.

اما گاهی ممکن است انجام تمرینات توان بخشی به بیماران تجویز شود و در کنار روش های درمانی ، مکمل ها و داروها برای کاهش درد و یا تقویت مفاصل تجویز می‌شود. برخی موارد دیگر نیز بیمار با آسیب روبرو شده ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. از آنجا که ستون فقرات به عنوان نقطه مرکزی ساختار اسکلتی بدن سیستم عصبی بدن شناخته می‌شود ، بخش مهم بدن را در بر می گیرد و عمل جراحی آن بسیار سخت است ‌و باید با دقت تمام انجام شود.

ساختار پیچیده ستون فقرات

ستون فقرات دارای یک ساختار بسیار پیچیده است که موجب می‌شود انواع حرکات بدن  ممکن ساز شود. همانطور که می دانید ستون فقرات از قسمت بالای گردن تا پایه استخوان دنبالچه را تشکیل می دهد و دارای ۳۳ استخوان به نام مهر است. به همین خاطر آسیب های مختلفی می تواند بر روی ستون فقرات ایجاد شود. اما نحوه درمان آن بسیار اهمیت دارد و به زمان کافی و مهارت پزشک بستگی دارد. گاهی اوقات آسیب‌دیدگی ستون فقرات به خاطر بلند کردن اشیای سنگین اتفاق می‌افتد که ممکن است درد حاصل از آن بسیار طولانی مدت باشد و فرد به راحتی نمی تواند به انجام فعالیت های روزانه بپردازد. گاهی اوقات درد مزمن ستون فقرات حدود سه ماه طول می‌کشد که شرایط درمان آن توسط پزشک ستون فقرات مشخص می شود.

 چه زمانی باید به دکتر ستون فقرات مراجعه کرد؟

زمانی که با آسیب دیدگی نخاع مواجه می شوید، عواقب آن درد و ناراحتی خفیف ایجاد می کند و ممکن است حرکت بدن محدود شود. به طور کلی، هر زمان که احساس ناراحتی در ناحیه ستون فقرات خود را تجربه کردید بهترین کار مراجعه به دکتر ستون فقرات است تا علت آن مشخص شود و بهترین راه حل برای درمان درد به کار گیرد. حال در صورتی که با هر یک از مشکلات گفته شده در موارد زیر مواجه شدید، بهتر است قبل از هر کاری به پزشک ستون فقرات مراجعه کنید:

 • ضعف هنگام استفاده از بازو
 • حالت تهوع به همراه سوزن سوزن شدن یا سوزش در پشت یا پاها
 • درد در قسمت پشت شما بالا و پایین بدن
 • هنگام چرخش نیم تنه احساس درد در ناحیه کمر را به همراه داشته باشید.
 • درد شدیدی که از ناحیه کمر به سمت باسن و ران ها کشیده می شود.

در صورت مواجه شدن با مشکلات نام برده شده ممکن است با آسیب هایی مانند آرتروز کمر، درد مزمن، بیماری دیسک و مشکلات مربوط به دیسک و غیره مواجه شوید که هرکدام از این ناراحتی ها روند درمانی مشخصی دارد.

 چه زمانی باید به دکتر ستون فقرات مراجعه کنید.

راه های تشخیص مشکلات ستون فقرات

در صورت مواجه شدن با آسیب های ستون فقرات متخصص از انواع تست های تشخیصی برای شناسایی محل آسیب دیده و وضعیت شما استفاده می کند. تشخیص نوع بیماری و اختلال به وجود آمده برای ستون فقرات به سابقه پزشک شما و معاینه دقیق بستگی دارد.

البته ابتدا  دکتر ستون فقرات برای درک بهتر از مشکل پیش آمده، در مورد علائم و زمان شروع درد سوالاتی را مطرح می کند. همچنین قدرت عضلات و دامنه حرکت و واکنش های محرک حسی شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. سپس آزمایشات لازم که در موارد زیر برای شما بیان کردیم را تجویز می کند:

 • آزمایش اشعه ایکس: این اشعه از انرژی الکترومغناطیسی برای تولید تصاویر با کیفیت از بافت استخوان ها و اندام ها استفاده می شود.
 • میلوگرافی: این روش یکی از روش‌های تشخیصی تصویربرداری است که از ماده مورد نظر تزریقی با اشعه ایکس استفاده شده تا ناهنجاری های کانال ستون فقرات، نخاع، ریشه های عصبی و دیگر بافت ها مشخص شود.
 • توموگرافی کامپیوتری: این روش تصویربرداری تشخیصی ترکیبی از اشعه ایکس و فناوری رایانه‌ای است که برای تولید نمادهای مختلف از ناحیه مورد نظر به کار می رود.
 • تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی:این روش طرح تصویربرداری با استفاده از یک آهنربای بزرگ، فرکانس های رادیویی و یک رایانه، تصاویر دقیق از بافت نرم بدن عرضه می شود.

کلام آخر

و در کلام آخر باید بیان کنیم که دکتر های نام برده شده در این مقاله صرفا برای معرفی بوده و در صورت انتخاب هر کدام از آنها لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد از این که تا پایان مقاله بهترین دکتر ستون فقرات در تهران همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید. هم چنین برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دکتر ارتوپد می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

3.9/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شانزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا