; پر فروش ترین انواع گردن بند طبی + لینک خرید - پزشکا : بهترین مجله پزشکی و زیبایی
حالت شب
نبض بازار

پر فروش ترین انواع گردن بند طبی + لینک خرید

حالت شب

گردن بند طبی

با خرید گردن بند های طبی می توانید درد ناشی از آرتروز گردن و آرتروز را کمتر کنید . این نوع گردن بند ها شامل گردن بند بادی ، نرم ، سخت و اسفنجی هستند که در ادامه مطلب شما را با انواع آن آشنا خواهیم کرد .

گردن بند طبی چیست ؟

گردن بند های طبی معمولا توسط بیمارانی که مداخلات جراحی ستون فقرات گردن داشته اند برای ثابت نگه داشتن گردن استفاده می شود . همچنین برای درمان گردن درد ناشی از آسیب حاد یا درد مزمن نیز استفاده می شود . پس از جراحت ناشی از ضربه ، گردنبند طبی را می توان هم برای ثابت نگه داشتن و هم کاهش درد استفاده کرد ، اگر چه فایده گردنبند طبی در ابتدای حرکت فعال قابل بحث است چرا که حرکات اولیه می تواند پیشرفت های قابل توجهی در دامنه حرکت گردن و کاهش درد ناشی از آسیب ضربه ایجاد نماید . هدف اصلی گردنبند طبی جلوگیری یا به حداقل رساندن حرکت در ستون فقرات گردن است . گردنبند طبی همچنین سر را در یک موقعیت راحت نگه می دارد ، و قوس طبیعی گردن را حفظ می نماید .

گرچه اصطلاح گردنبند طبی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است ، اصطلاح استاندارد شده و جهانی پذیرفته شده برای آن ارتز گردن است . نام باید با توجه به قسمتی از بدن که با دستگاه ارتز حمایت شود ، انتخاب شود از جمله ارتز گردن ، ارتز سر و یا ارتز سرویکوتوراسیک .

گردن بند طبی چیست ؟

خرید از ارزان ترین فروشنده

دلیل استفاده از گردن بند طبی

 • معمول ترین علت ، تسکین درد دیسک گردن است . بریس گردن کمک می کند تا در حالی که بافت های نرم گردن شانس بهبودی دارند گردن وزن سر را نگاه دارد .
 • ممکن است بعد از جراحی ستون فقرات گردن و برای در یک راستا نگاه داشتن استخوان های گردن در هنگام بهبودی به بریس گردن نیاز داشته باشید .
 •  اگر تصادف شدیدی کرده باشید ، ممکن است به عنوان یک اقدام احتیاطی تا هنگامی که آسیب های احتمالی گردن را بتوان ارزیابی کرد روی گردن بریس گردن ببندند .

انواع گردن بند طبی

گردن بندها شایع ترین بریس های ستون فقرات هستند که پزشک آنها را ارتز می نامد . گردن بندها انواع مختلفی دارند که در ادامه به رایج ترین آنها اشاره شده است .

بریس گردن که همچنین گردن بند طبی نیز نامیده می شود ، به منظور اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد . گردن بندها پس از جراحی ستون فقرات باعث ثابت نگه داشتن گردن می شوند یا در صورتی که گردن شما دچار صدمه یا آسیب دیدگی شده باشد ، درد آن را تسکین می دهد .

رایج ترین گردن بندها:

 1. گردن بند طبی فیلادلفیا
 2. گردن بند سومی
 3. گردن بند هالو

همچنین بر اساس مواد و سختی مواد می توان گردنبند های طبی را به دو دسته طبقه بندی کرد:

 •  گردنبند نرم
 •  گردنبند سخت

انواع گردن بند طبی

خرید از ارزان ترین فروشنده

گردنبند نرم : گردنبند های نرم از نمد ساخنه می شوند . آن ها را برش و قالب زده به اندازه دور گردن و فک بیمار در می آورند ، سایز گردنبد های طبی را باید برای بیمار تنظیم کرد ، این نوع گردنبند ها گردن را کاملا بی حرکت نمی کنند بلکه حرکت گردن شما را محدود تر می کند و اغلب حرکات اضافی را به بیمار یادآوری می کنند (یادآوری جنبشی) .

از آن جایی که گردنبند زیر چانه است و از چانه محافظت می کند انقباض عضلات را به حداقل می رساند . انقباض عضلات برای در وضعیت نرمال نگاه داشتن سر در مقابل نیروهای جاذبه مورد نیاز است . این نوع گردنبند در واقع گردن را بی حرکت نمی کند بلکه فقط و در مرحله نهایی خم و راست شدن آن را محدود می کند . این گردنبندها محکم دور گردن را می گیرند و احتمال عبور هوا از نمد بسیار کم است بنابراین ممکن است گردن بیمار زیر گردنبند عرق کند .

گردنبند سخت : این نوع گردنبند ها شبیه گردنبند های نرم هستند ولی از پلکسی گلاس ساخته شده اند . این گردنبند ها به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و تمیز نگاه داشتن آن ها آسان است که این یکی از مزایای گردنبند پلاستیکی است . این نوع گردنبند همچنین اندازه های مختلفی دارد که باید برای بیمار مناسب باشد . این گردنبند ها حرکت خاصی را (نه با شدت) در هنگام خم و راست کردن گردن محدود می کنند . آن ها نه تنها از چانه بلکه از استخوان پس سر هم محافظت می کنند که چنین چیزی امکان راست کردن گردن بخصوص تا حد نهایی آن را کاهش می دهند . یکی از اشکالات گردنبند های سخت این است که به طور بالقوه باعث انسداد جریان وریدی می شوند که این فشار داخل جمجمه را بالا می برد . اگر دلیل روشنی مبنی بر افزایش فشار داخل جمجمه وجود داشته باشد باید گردنبند را برداشت یا نحوه قرارگیری آن را تغییر داد .

گردنبندهایی که اغلب بیشتر تجویز می شوند عبارتند از گردنبندهای Aspen، Malibu، Miami J و Philadelphia. می توان از همه این گردنبندها همراه با قطعات اضافه ای که تا سر یا قفسه سینه گسترده شده اند برای افزایش ثبات استفاده کرد .

گردنبندهای طبی را با بریس های سخت ترکیب می کنند تا حرکت سر و قفسه سینه را با هم محدود کنند . نمونه هایی  از این وسایل عبارتند از وسیله بی حرکت کننده فک پایین و پس سر Sterno (SOMI) و انواع Lerman ، Minerva و Yale .

انواع گردن بند طبی

خرید از ارزان ترین فروشنده

نقش گردنبند طبی در دیسک کمر

گردن‌ بند طبی نرم فقط برای صدمات حاد بافت نرم گردن و برای مدت زمان کوتاه توصیه می شود . اگر این گردن ‌بند به صورت مداوم پوشیده شود ، خطراتی مثل از دست دادن قدرت گردن شما را تهدید خواهد کرد .

 • هنگام پوشیدن رادیکولوپاتی ناشی از تنگی فورمینال ، قسمت وسیعی از یقه به صورت خلفی قرار داده می شود و قسمت نازک به صورت قدامی برای ارتقاء خم شدن گردن ، دلسرد کردن پسوند و باز کردن فرامین بین مهره ای قرار می گیرد.
 • قلاده ها را می توان در طی فعالیت های خاص مانند خوابیدن یا رانندگی برای مدت طولانی تر پوشید.

مزایای گردن بند های طبی

از گردنبند طبی برای پشتیبانی از ستون فقرات گردنی استفاده می‌ شود . پرسنل اورژانس از کلارگردنی برای ثابت و بی حرکت کردن گردن افرادی که دچار آسیب سر و گزدن شده اند ، استفاده می‌ کنند . از گردن بند طبی همچنین برای کمک به درمان آسیب‌ های مزمن گردن نیز استفاده می ‌شود . رد بیمارانی که عمل جراحی در ناحیه ستون فقرات گردنی داشته اند نیز ، در دوره ریکاوری بعد از جراحی از گردنبند طبی استفاده می‌ شود تا گردن بیمار بی حرکت شود . گردنبند طبی برای درمان گردن درد نیز کاربرد دارد . برای مثال بعد از آسیب ‌های شلاقی گردن که موجب کشیدگی رباط ها و درد زیاد گردن می‌ شوند ، از گردن بند طبی هم برای بی حرکت کردن و هم کاهش درد گردن استفاده می ‌شود . گردن بند‌های طبی برای اصلاح راستای ستون فقرات و کاهش درد کاربرد دارند اما اصلا نباید برای مدت طولانی مورد استفاده مداوم قرار بگیرند .

مزایای گردن بند های طبی

خرید از ارزان ترین فروشنده

عوارض استفاده از گردن بند طبی

گردن بند های طبی را نباید به مدت زولانی از آن استفاده کرد چون سبب ضعیف شدن عضلات گردن و بدتر شدن وضعیت بیمار می شود . : این گردنبند ها حرکات گردن را قدری محدود کرده و به عضلات گردن اجازه می دهند تا مدتی استراحت کنند و فشار به ریشه های عصبی کمتر شود . نکته مهم این است که این گردنبند ها نباید به مدت طولانی بسته شوند چون موجب ضعیف شدن عضلات گردن و بدتر شدن وضعیت بیمار می شود .

نحوه استفاده از گردن بند طبی نرم

با بهتر شدن درد شما ممکن است هر روز قادر باشید که گردنبند را برای مدت کوتاهی بردارید این زمان افزایش خواهد یافت تا جایی که دیگر نیازی به گردنبند نداشته باشید . برای به گردن بستن گردنبند طبی نرم موارد ذیل را انجام دهید :

 1. به صورت مستقیم به جلو نگاه کنید و چانه خود را در حالت موازی به کف زمین نگاه کنید .
 2. گردنبند را طورب که به گردن بچسبد دور گردن خود ببندید .
 3. بست ها یا چفت های گردنبند را در پشت گردن ببندید .
 4. مطمئن شوید که به راحتی می توانید نفس بکشید
 5. اگر احساس می کنید که گردنبند خیلی تنگ است آن را باز کنید و دوباره به گردن ببند
 6. اگر پوستتان به گردنبند حساسیت دارد بین گردنبند و پوست خود لایه ای پنبه/ پد پنبه ای بگذارید.

نحوه استفاده از گردن بند طبی نرم

خرید از ارزان ترین فروشنده

گردن بند طبی سخت

گردن بند های طبی سخت به طور معمول جهت ثابت نگه داشتن ستون فقرات بعد از جراحی ، شکستگی و یا در رفتگی مورد استفاده قرار می گیرد . این گردن بند از ورق پلی اتیلن به صورت دو تیکه با قابلیت جدا شدن قسمت پشتی و جلویی که با ولکرو ( زیپ چسبان )به هم متصل می شوند . از گردن بند های طبی سخت در زمان خواب پیشنهاد نمی شود .

خرید اینترنتی گردن بند طبی

برای خرید گردن بند طبی بهتر است از خرید اینترنتی برای این کار اقدام کنید همچنین با خرید گردن بند طبی به صورت اینترنتی می توانید راحتی و صرفه جویی در زمان را برای خود به ارمغان بیاورید برای این کار می توانید از لینک زیر استفاده کنید .

خرید از ارزان ترین فروشنده

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

 

امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا