نبض بازار

پرفروش ترین دستگاه ضد عفونی کننده

حالت شب

دستگاه ضد عفونی کننده

در دوره ای زندگی می کنیم که خرید دستگاه ضد عفونی کننده را برای ما دو چندان کرده است ، این نوع دستگاه جایگاه ویژه ای در زندگی ما پیدا کرده . شرایط زندگی کنونی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم ما را به سمت استفاده از انواع دستگاه ضد عفونی کننده سوق داده است . همه گیر شدن ویروس کرونا زندگی همه ما را به کلی عوض کرده که در آن به‌کارگیری انواع مواد ضد عفونی کننده دست و اشیاء و هوا به جزئی جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده و برای استفاده از آنها ناچار به استفاده از ابزار و وسایل مختلفی نیز هستیم ، زیرا بسیاری از روش ها و تکنیک های ضد عفونی کننده نیاز به دستگاه ها و تکنولوژی خاصی برای استفاده دارند تا بهره بردن از آنها را عملی سازند و چنین است همچنین دیگر نیازی به خرید مداوم ژل های ضد عفونی کننده ندارید . همچنین برای خرید دستگاه ضد عفونی کننده نیز به یکی از نیازهای اساسی ما در زندگی تبدیل شده است .

دستگاه ضد عفونی کننده چیست ؟

ضد عفونی کردن فرآیندی است که میکروارگانیسم ها و عوامل انتقال دهنده آن ها مانند قارچ ها ، باکتری ها ، هاگ ها و ویروس ها را از سطح اجسام از بین می برد . برای دستیابی به چنین فرایندی از مواد مختلف مایع، گازی شکل، امواج و اشعه‌های مختلف استفاده می‌شود . البته برای استفاده بهینه از هر کدام ازاین مواد به وسیله‌ای خاص نیاز است که می‌توان آن را دستگاه ضد عفونی کننده نامید . به عبارتی در جواب سوال دستگاه ضد عفونی کننده چیست ، باید لیستی از چنین دستگاه‌ها و وسایلی را به همراه کاربردهای آنان ارائه داد . در حال حاضر سه مدل دستگاه ضد عفونی دست به صورت خودکار ، دیواری و پدالی نیز طراحی شده است .

دستگاه ضد عفونی کننده چیست ؟

خرید از ارزان ترین فروشنده

انواع دستگاه ضد عفونی کننده

در این روز ها مشاهده می کنیم که در کنار خرید مواد مورد نیاز روزانه خود نیاز به خرید دستگاه ضد عفونی کننده نیز نه تنها برای مردم بلکه برای سازمان ها و نهاد ها تبذیل به مسئله ای عادی و ضروری شده است اما برای شناسایی دستگاه مورد نیاز هر فضای مسکونی یا عمومی،ابتدا باید انواع دستگاه ضد عفونی کننده را بشناسیم و سپس برای خرید آن اقدام کنیم . انواع دستگاه ضد عفونی کننده را می‌توان در پنج گروه اصلی قرار داد :

  1. دستگاه ضد عفونی کننده دست
  2. دستگاه ضد عفونی کننده خانگی
  3. دستگاه ضد عفونی کننده اداری
  4. دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس
  5. دستگاه ضد عفونی کننده هوا

دستگاه محلول پاش دست

دستگاه ضد عفونی کننده دست ، دستگاهی است که برای گند زدایی یا استریل کردن دست به کار می رود و چیش از همه گیری کرونا نیز کم و بیش با ضد عفونی کردن دست ، چه با استفاده از دستگاه ، و چه بدون آن سروکار داشته‌ایم . برای مثال همیشه مشاهده کرده ایک که پزشکان قبل از رفتن به اتاق عمل دستان خود را تا آرنج با مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی استریل می کنند . اما در دوره کنونی استریل کردن و گندزدایی دست فقط به پزشکان اختصاص ندارد و بیشتر مردم جامعه برای در امان نگه داشتن خود و اطرافیانشان از همه‌گیری بیماری کرونا درگیر چنین فرایندی هستند . اگر برای ضد عفونی کردن دست پزشکان  بتادین با اسفنج بر روی دست آنها کشیده می‌شد یا می‌شود ، برای ضد عفونی کردن دست افراد مختلف و عادی جامعه که نیاز به آن درجه از استریل کردن ندارد ، و بدون دخالت دست انجام می‌شود .

دستگاه محلول پاش دست

خرید از ارزان ترین فروشنده

دستگاه های ضد عفونی کننده را می توان به دو گروه تقسیم کرد ، دستگاه ضد عفونی دست با استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده ، و دستگاه ضد عفونی کننده دست بدون استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده وجود دارد . در روش نخست دو نوع دستگاه ضد عفونی کننده دستِ شناخته شده داریم که عبارت است از دستگاه ضد عفونی کننده پدالی ، و دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک . ضد عفونی کردن دست در دستگاه ضد عفونی پدالی با فشار دادن پدال دستگاه با پا و پاشش مایع بر روی دست انجام می‌شود ، و در دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک ، چشمی یا حسگر دستگاه وجود دست را در مقابل آن تشخیص می‌دهد و دستگاه عمل پاشش را انجام می‌دهد . در گروه دوم که ضد عفونی کردن دست با روش‌های غیر پاششی محلول است ، از تابش اشعه فرابنفش ، گاز ازن ، روش الکترواپتیک ، و استفاده از پلاسمای سرد استفاده می‌شود .

مزایای دستگاه ضد عفونی کننده

دستگاه ضدعفونی‌کننده دست در سه سطح ولتاژی کار می‌کند و دارای توان مصرفی بسیار پایینی بوده ؛ همچنین مصرف آب آن بسیار کم است ، چراکه آب با هوا ترکیب شده و نسبت به حالت‌های سنتی شستشوی دست صرفه‌جویی بسیاری در آب مصرفی رخ می‌دهد .

دستگاه ضد عفونی کننده هوا

و امادستگاه ضد عفونی کننده هوا که از روش‌های مختلفی مانند استفاده از اشعه فرابنفش ، ازن ، پلاسمای خشک ، و یونیزه کردن هوا با استفاده از اکسیژن فعال عمل می‌کند . دستگاه ضد عفونی کننده هوا قابلیت نفوذ به همه وسایل موجود در یک محیط را دارد و حتی به داخل کمد و کانال کولر نیز نفوذ کرده ، آنها را ضد عفونی می‌کند . نگاهی به همه موارد گفته شده چیستی دستگاه ضد عفونی کننده را آشکار می‌سازد ، دستگاهی که این روزها انواع مختلف آن را در گوشه و کنار کشور مشاهده می‌کنیم .

دستگاه ضد عفونی کننده هوا

خرید از ارزان ترین فروشنده

این دستگاه استریل کننده مدرن ، کم مصرف و قابل حمل است و به منظور پیشگیری در مبارزه با باکتری‌ها و ویروس‌ها به ویژه ویروس کرونا کووید- ۱۹ معرفی شده است . اساس عملکرد این دستگاه بر پایه روش ترکیبی پلاسمای غیرحرارتی – تابش فرابنفش است ، که بخش پلاسمایی آن بر پایه تخلیه الکتریکی هوا عمل می‌کند و نیازی به کپسول‌های گاز رایج جهت تولید پلاسما نخواهد بود .
ویروس زدایی و باکتری زدایی با روش خشک و غیرحرارتی و بدون نیاز به مواد شیمیایی مانند الکل،عدم استفاده از آب برای شستشو ، عدم ایجاد طعم و بوی شیمیایی در مواد خوراکی ، کوچک ، کم مصرف و قابل حمل ، مناسب برای محیط‌های اداری و خانگی و دوستدار محیط زیست از مزایای این دستگاه است . لازم به ذکر است ، طراحی و ساخت دستگاه ، توسط علی دژپور دانشجوی دکتری فیزیک ، مریم نیل کار دانشجوی دکتری فیزیک و ساعد جعفری عضو هیئت علمی گروه فیزیک- دانشیار فیزیک پلاسما انجام شده است و فرایند اخذ تاییدیه‌های فنی و بهداشتی و نیز ثبت اختراع آن در حال پیگیری است .

دستگاه محلول پاش خانگی، اداری 

دستگاه ضد عفونی کننده خانگی در شکل های مختلف ساخته شد است همچنین با بهره گیری از فناوری های متفاوت ساخته شده است که معمول‌ ترین آنها پاشش محلول ضد عفونی کننده با ابزارهای مخصوص بر روی وسایل خانه است . از جمله انواع دستگاه ضد عفونی کننده خانگی دستگاه‌هایی شبیه اتوکلاو بیمارستانی است که ساختاری شبیه مایکروویو دارد و اشیاء مختلف از قبیل ساعت ، تلفن همراه ، دسته کلید ، زیورآلات، تبلت ، و حتی ماسک و پول داخل آن گذاشته شده ، با روشن کردن آن عمل گندزدایی انجام می‌شود . چنین دستگاه‌هایی از امواج الکترواپتیک ، اشعه فرابنفش ، ازن ، یا ترکیبی از اشعه فرابنفش و گاز ازن بهره می‌برند .

دستگاه ضد عفونی کننده اداری نیز تقریبا با تکنولوژی شبیه دستگاه ضد عفونی کننده خانگی کار می‌کند ، اما معمولا در اندازه بزرگتر و با شکلی کمی متفاوت‌تر از آن ساخته می‌شود تا پوشه‌ها ، کاغذها ، وسایل نوشتن و همه وسایلی که قابل جاگیری در دستگاه هستند را بتوان در آن قرار داد و ضد عفونی کرد .

دستگاه محلول پاش خانگی، اداری خرید از ارزان ترین فروشنده

نکات مهم هنگام خرید دستگاه ضد عفونی کننده

  • کاربرد دستگاه : از اصلی‌ترین نکاتی که قبل از خرید دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح باید به آن توجه شود، نوع کاربرد و محیطی بوده که قرار است از آن استفاده شود . اگرچه معمولا این نوع دستگاه‌ها دارای قابلیت یکسانی هستند ، اما برخی مراکز مانند بیمارستان‌ها دارای حساسیت بیشتری بوده و باید در خرید دستگاه تلاش کرد تا بهترین نوع آن خریداری شود .
  • نوع دستگاه : در ساخت دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح معمولا از تکنولوژی‌های مختلف استفاده می‌شود. انواع مختلف این دستگاه‌ها می‌توانند دارای تفاوت‌هایی باشند که به هنگام خرید باید به آنها دقت شود . از جمله مواردی که در خرید انواع این نوع دستگاه می‌تواند مورد توجه قرار گیرد، قابلیت حمل و استفاده آسان ، استفاده از تکنولوژی‌های روز در ساخت آنها ، امکان کاربرد در محیط‌های گوناگون ، سرعت عمل دستگاه و موارد دیگر است .
  • قیمت دستگاه ضدعفونی کننده : قیمت در خرید هر محصول و کالا نقش اساسی در انتخاب آنها دارد. دستگاه‌های مذکور بنا به علت‌های مختلف معمولا در قیمت‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شوند . عواملی همچون داخلی یا خارجی بودن دستگاه و نوع تکنولوژی مورد استفاده در ساخت آنها می‌تواند در قیمت تاثیرگذر باشد . اگرچه پیش‌تر اکثر این دستگاه‌ها در خارج تولید شده و توسط شرکت‌های واردکننده وارد می‌شدند ، اما امروزه برخی شرکت‌های توانسته‌اند انواع مختلف آنها را با شرایط مناسب تولید و به فروش برسانند .
  • گارانتی و خدمات پس از فروش : خرید بسیاری از تجهیزات و محصولات بدون داشتن گارانتی می‌تواند نقص بزرگی محسوب شود. این مورد خصوصا برای محصولاتی مانند دستگاه ضدعفونی کننده می‌تواند اهمیت بیشتری داشته باشد . چرا که مسائلی همچون نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات معمولا برای آنها وجود دارد . از این رو داشتن گارانتی یا خدمات پس از فروش مناسب می‌تواند خیال خریدار را بابت مشکلات احتمالی راحت کند . بهتر است قبل از خرید در خصوص چگونگی و میزان نیاز به تعمیر دستگاه ضدعفونی کننده از افراد مطلع سوال پرسید . همچنین وجود قطعات در بازار به هنگام خرابی نیز می‌تواند محل توجه خریداران باشد .
  • برند دستگاه : استفاده از برندهای معتبر در هر محصول یا کالایی تا حد زیادی خیال خریداران را آسوده می‌کند. چرا که آنها با توجه به معروفیت و معتبر بودن برند مذکور به آن اعتماد می‌کنند . این مساله در خصوص خرید دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح نیز کاملا صدق می‌کند. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید دستگاه از برندهای مختلف در این خصوص و میزان کیفیت آنها کسب اطلاع کرد سپس برای خرید اقدام نمود .

نکات مهم هنگام خرید دستگاه ضد عفونی کننده

خرید از ارزان ترین فروشنده

خرید اینترنتی دستگاه ضد عفونی کننده

هنگام خرید دستگاه ضد عفونی کننده بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که بر اساس نیاز های کاربری افراد تعبیه شده باشد . در این صورت این نوع دستگاه ها  از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهند بود و علاوه بر این  می توانند نیاز های مختلف صاحبان مشاغل را  نیز به خوبی برطرف نمایند.
دستگاه های ضد عفونی کننده برای ضد عفونی کردن محیط تجاری و اداری  مانند: ضد عفونی کردن لباس و بدن و برای ضد عفونی کننده دست و گوشی تلفن همراه کاربرد دارند.

دستگاه های ضد عفونی کننده ابزار هایی کاربردی و بهداشتی هستند . فروش دستگاه ضدعفونی کننده یکی از مواردی است که در حال حاضر و با توجه به بحران سلامتی و بهداشت پیش آمده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است . برای اطلاع از فروش و خرید دستگاه ضد عفونی کننده به سایت زیر مراجعه کنید .

خرید از ارزان ترین فروشنده

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردی از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

دکمه بازگشت به بالا