پزشکان

بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی 

در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز را به شما عزیزان معرفی کنیم. امروزه امکان دارد افراد بنا به دلایل مختلفی همچون تصادف، افزایش سن و …. دچار آسیب و مشکل شوند و برای درمان باید به بهترین مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ویژگی های بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز

 • یکی از ویژگی بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز استفاده از بروزترین تجهیزات و فناوری های پیشرفته می باشد، تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند.
 • پزشکان و پرسنل بهترین مرکز فیزوتراپی در شیراز باید کاملا حرفه ای و متخصص باشند.
 • یکی دیگر از ویژگی های بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران، ساعت کاری مناسب می باشد تا افراد بتوانند بعد از ساعت کاری خود به مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنند.
 • در بهترین مرکز فیزیوتراپی باید اتاق خصوصی وجود داشته باشد، زیرا برخی از افراد بنا به دلایلی می خواهند درمان آنها در اتاق خصوصی انجام شود.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یکی از رشته های پزشکی و توانبخشی می باشد و افراد برای درمان، پیشگیری و حفظ قدرت عملکرد بدن خود با مشورت پزشک متخصص به مرکز فیزیوتراپی مراجعه می کنند و تعداد جلسات مراجعه نیز به تشخیص پزشک متخصص ارتباط دارد. پزشکان متخصص فیزیوتراپی اطلاعات کافی درباره بررسی آسیب ها و درمان آنها دارند. زمانی که افراد دچار آسیب ها و مشکلات استخوانی و عضلانی شدند می توانند با انجام فیزیوتراپی مشکل خود را برطرف کنند، می توان گفت که فیزیوتراپی در تحریک سلولی و درمان نقش موثری دارد.

فیزیوتراپی چیست؟

روش های درمانی در فیزیوتراپی

الکتروتراپی: در روش درمان الکتروتراپی از دستگاه های مخصوصی استفاده می شود که این دستگاه ها در فرایند درمان تاثیر دارند و باعث می‌شوند تا روند بهبودی سریعتر طی شود. استفاده از این دستگاه باعث می‌شود تا التهاب از بین برود و درد فرد کمتر شود.

منوال تراپی: منوال تراپی همان تکنیک های دستی می باشد که هدف اصلی از انجام این روش درمانی، کاهش درد عضلانی می باشد. منوال تراپی تمرین و ورزش هایی می باشد که برای هر فرد با دیگری تفاوت دارد.

اولتراسوند تراپی: یکی دیگر از روش هایی که به درمان های فیزیوتراپی کمک می‌کند، تکنیک اولتراسوند تراپی می باشد. اولتراسوند بر روی عضلات و بافت های نرم تاثیر عمیق گرمایی می گذارد و باعث می شود جریان خون بهتر شود.

تراکشن: امروز افراد می توانند با تراکشن درد ستون فقرات خود را کاهش بدهند و کیفیت زندگی خود را افزایش بدهند. امروزه افرادی که دچار بیماری فتق، دیسک پایین کمر و …. می باشند، می‌توانند بدون انجام جراحی درمان خود را با این روش آغاز کنند، توصیه می‌شود قبل از انجام این روش با پزشک متخصص مشورت کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.

گرما درمانی: امروزه برای کاهش درد و افزایش جریان خون افراد می‌توانند از کیسه های آب گرم استفاده کنند که در کلینیک های فیزیوتراپی کیسه های گرمایی را درون دستگاه های مخصوص قرار می دهند. این کیسه ها با ماسه و …. پر شده اند و درون آب داغ قرار گرفته اند، سپس این کیسه ها را درون پارچه ای می گذارند و بر روی نقاط آسیب دیده قرار می دهند.

هیدروتراپی: افراد می توانند با انجام روش هیدروتراپی در برابر حرکات مقاومت داشته باشند و وزن آنها کاهش پیدا کند. کاهش وزن در آب باعث می شود که فشار وزن بر روی مفاصل کم شود.

10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز را بشناسید!

مرکز فیزیوتراپی سیوان

مرکز فیزیوتراپی سیوان

دکتر مهران نجفی متخصص فیزیوتراپی می باشند و از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ‌ التحصیل شده اند. ایشان موسس مرکز فیزیوتراپی سیوان می باشند که این مرکز، مرکز جامع فیزیوتراپی بیماری‌های ارتوپدی و نورولوژی است. مرکز فیزیوتراپی سیوان دارای کادر درمانی جوان و باتجربه می باشد که سطح علمی بالایی دارند و در زمینه تخصص خود حرفه‌ای ترین می باشند. همچنین در این مرکز از بهترین تجهیزات که در بالاترین سطح کیفیت تجهیزات پزشکی است استفاده می کنند. مرکز فیزیوتراپی سیوان جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز می باشد.

شیراز، بلوار بعثت، نرسیده به چهارراه ملاصدرا، جنب باشگاه حجاب، خیابان شهید رضایی، نبش کوچه ۲، مرکز فیزیوتراپی سیوان

خدمات مرکز فیزیوتراپی سیوان:

 • فیزیوتراپی
 • دیستروفی عضلانی
 • ماساژ
 • فیزیوتراپی در منزل
مرکز فیزیوتراپی پیشگام

مرکز فیزیوتراپی پیشگام

مرکز فیزیوتراپی پیشگام با همکاری بهترین فیزیوتراپیست های متخصص، بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد. در این مرکز از مدرن ترین و بروز ترین دستگاه های روز دنیا استفاده می کنند. همچنین این مرکز جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز می باشد.

شیراز، بلوار ستارخان، مرکز فیزیوتراپی پیشگام

خدمات مرکز فیزیوتراپی پیشگام:

 • درمان بيماري هاي ارتوپدی
 • درمان بيماري هاي نورولوژیک
 • درمان بیماری‌های تنفسی و قلبی
 • درمان بیماری‌های روماتیسمی و پوستی
 • درمان میگرن و سردردهای تنشن
مرکز فیزیوتراپی پارسا مهر

مرکز فیزیوتراپی پارسا مهر

مرکز فیزیوتراپی پارسا مهر، جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز می باشد. در این مرکز برای ارائه بهترین خدمات به مراجعه کنندگان از بروزترین دستگاه ها استفاده می کنند تا بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند. پزشکان و پرسنل این مرکز ماهر و باتجربه می باشند.

شیراز، معالی آباد، نبش خیابان پزشکان، ساختمان پزشکان، طبقه هفتم، واحد 72

خدمات مرکز فیزیوتراپی پارسا مهر:

 • فیزیوتراپی
 • درمان آسیبهای ارتوپدی و نورولوژی
 • طب سوزنی
 • درمان دیسک کمر و گردن
 • الکتروتراپی
مرکز فیزیوتراپی توانا

مرکز فیزیوتراپی توانا

در مرکر فیزوتراپی توانا برای ارائه بهترین خدمات به مراجعه کنندگان از بروزترین دستگاه ها و بهترین تکنیک ها استفاده می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند. همچنین مرکز توانا جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز می باشد.

شیراز، میدان دانشجو، جنب داروخانه امیر علی، ساختمان ارم

خدمات مرکز فیزیوتراپی توانا:

 • فیزیوتراپی
 • اصلاح انواع انحراف ستون فقرات
 • ماساژ درمانی
 • الکتروتراپی
مرکز فیزیوتراپی آفتاب

مرکز فیزیوتراپی آفتاب

مرکز فیزیوتراپی آفتاب مجهز به بروترین دستگاه های روز دنیا می باشد. مدیران این مرکز تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا بهترین پزشکان متخصص و پرسنل باتجربه را استخدام کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند. همچنین مرکز فیزیوتراپی آفتاب جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز می باشد.

شیراز، معالی آباد، جنب مجتمع پارمین، مجتمع آفتاب کوچک، طبقه چهارم، واحد 404

خدمات مرکز فیزیوتراپی آفتاب:

 • فیزیوتراپی
 • لیزرتراپی
 • ورزش درمانی
 • الکتروتراپی
مرکز فیزیوتراپی اهنگ سلامت

مرکز فیزیوتراپی اهنگ سلامت

مرکز فیزیوتراپی آهنگ سلامت جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز و مرکز تخصصی ارتوپد و مغز و اعصاب می باشد. مدیران این کلینیک تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا با استخدام بهترین پزشکان و بهترین پرسنل و تهیه بروزترین دستگاه بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند. همچنین این مرکز برای خدمات رسانی بهتر به مراجعه کنندگان در دو شیفت صبح و عصر آماده خدمات رسانی می باشد.

شیراز، میدان جام جم، بطرف جمهوری، بین کوچه 20 و 18، ساختمان ساهور، طبقه همکف

خدمات مرکز فیزوتراپی آهنگ سلامت:

 • فیزیوتراپی
 • الکتروتراپی
 • مکانوتراپی
مرکز فیزیوتراپی نوید

مرکز فیزیوتراپی نوید

مرکز فیزیوتراپی نوید در راستای ارائه بهترین خدمات به مراجعه کنندگان از مجهزترین و بهترین دستگاه های روز دنیا استفاده می کند و همچنین فیزیوتراپیست های مشغول در این کلینیک برای اینکه روند درمانی بیماران به بهترین نحوه ممکن طی شود از بهترین تکنیک های علمی برای درمان استفاده می کنند. همچنین مرکز فیزیوتراپی نوید جزء یکی از بهترین مرکز فیزوتراپی در شیراز می باشد.

شیراز، چهار راه ادبیات، بلوار گلستان، بعد از کوچه پنجم، جنب داروخانه دکتر سیفی

خدمات مرکز فیزیوتراپی نوید:

 • فیزیوتراپی
 • لیزر پر توان
 • توانبخشی
 • درمان میگرن
مرکز فیزیوتراپی یارا

مرکز فیزیوتراپی یارا

مرکز فیزیوتراپی یارا جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز می باشد. موسس و مسئول فنی این مرکز رومینا زایر محمدی می باشد. این مرکز برای راحتی مراجعه کنندگان در منزل نیز خدمات اراده می دهند. پزشکان و پرسنل این مرکز در زمینه تخصص خود تجربه خوبی دارند و همیشه در تلاش هستند تا بهترین خدات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند.

شیراز، چهار راه ملاصدرا، خیابان قصر دشت، رحمت آباد، کوچه 26، ساختمان سحر، واحد نهم

خدمات مرکز فیزیوتراپی یارا:

 • فیزیوتراپی
 • لیزرتراپی پرتوان
 • تمرین درمانی پیشرفته
مرکز فیزیوتراپی افشین محرابی

مرکز فیزیوتراپی افشین محرابی

مرکز فیزیوتراپی افشین محرابی جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز می باشد. پزشکان این کلینیک همواره در تلاش هستند تا بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند. به همین منظور برای درمان مراجعه کنندگان از بهترین تکنیک های علمی برای درمان استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان از خدماتی که انجام می دهند رضایت کافی داشته باشند.

شیراز، خیابان زند، حد فاصل 20 متری و صورتگر، ساختمان پزشکان، طبقه پنجم

خمات مرکز فیزیوتراپی افشین محرابی:

 • فیزیوتراپی
 • نور درمانی
 • لیزر پرتوان 
 • مگنت تراپی
مرکز فیزیوتراپی جام جم

مرکز فیزیوتراپی جام جم

مرکز فیزیوتراپی جام جم جزء یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز می باشد که 25 سال است به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهند. این مرکز با بیشتر بیمه ها قرارداد دارد و پزشکان این مرکز برای اینکه بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند از بروزترین دستگاه های روز دنیا استفاده می کنند.

شیراز، میدان دانشجو، ساختمان ارم ، طبقه فوقانی داروخانه دکتر رزمجو ، فیزیوتراپی جام جم

فیزیوتراپیست کیست؟

فیزیوتراپیست وضعیت بیماری و مشکل شما را بررسی می‌کند و با توجه به مشکل شما یک برنامه درمانی را به شما پیشنهاد می دهند تا با انجام این برنامه مشکل شما برطرف شود. فیزیوتراپیست ها برای انجام انواع مختلف درمان های فیزیکی آموزش دیده اند. زمانی که برای درمان به فیزیوتراپی مراجعه می‌کنید، در جلسه اول فیزیوتراپیست‌ها مشکلات شما را بررسی می‌کنند و درباره علائم بیماری شما سوال می کنند تا بتواند مشکل شما را تشخیص دهند و بتوانند بهترین روش را برای درمان شما آغاز کنند.

انواع فیزیوتراپی

فیزیوتراپی عصبی: افرادی که دچار مشکلات عصبی و بیماری های همچون آلزایمر، آسیب مغزی، سکته مغزی، پارکینسون و …. می باشند می توانند برای درمان، فیزیوتراپی عصبی انجام بدهند. انجام این درمان باعث می شود پاسخ اندام ها نسبت به درمان افزایش پیدا کند و قدرت عضلات نیز افزایش پیدا کند.

فیزیوتراپی سالمندان: افرادی که سن آنها بالا می‌رود ممکن است در عملکرد فیزیکی دچار مشکل شود و در برخی مواقع ممکن است دچار بیماری‌ هایی همچون آلزایمر، بی اختیاری، آرتریت، پوکی استخوان و … شوند که با انجام فیزیوتراپی می توانند سطح آمادگی جسمانی خود را افزایش بدهند و درد خود را کاهش بدهند.

فیزیوتراپی بیماری قلبی: سیستم قلبی و عروقی بسیار حساس می باشد و بیماری ها می توانند به صورت مستقیم بر روی سیستم قلبی افراد تاثیر بگذارند و همچنین افرادی که دچار بیماری های قلبی و ریوی هستند و جراحی انجام داده اند، می توانند برای افزایش استقامت بدنی خود فیزیوتراپی انجام بدهند.

فیزیوتراپی کودکان: کودکان و نوجوانانی که دچار مشکلاتی همچون فلج مغزی، تاخیر در رشد و …. هستند می توانند بعد از تشخیص پزشک متخصص برای درمان مشکل به بهترین مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنند تا شرایط بیماری را کنترل کنند.

بیماری های روماتیسمی: بیماری های روماتیسمی انواع مختلفی دارند که رایج ترین آن ها آرتروز و آرتریت می باشد. بیماران می توانند برای درمان مشکل خود به بهترین مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنند تا پزشکان متخصصی که در این مرکز حضور دارند با توجه به شرایط بیمار یکی از درمان های مناسب را برای بیمار انتخاب کنند و روند درمان را آغاز کنند.

بارداری: امکان دارد بانوان در زمان بارداری و بعد از بارداری دچار مشکلاتی همچون مشکلات عضلانی شوند و برای درمان، پزشک متخصص برای آنها جلسه فیزیوتراپی تجویز می کند.

انواع فیزیوتراپی

فواید انجام فیزیوتراپی

کاهش درد: با انجام فیزیوتراپی افراد می توانند بدون استفاده از داروهای مسکن درد خود را کاهش بدهند و بهبود بیایند. با انجام این درمان نیاز به استفاده از دارو ندارید.

بهبود جراحت و زخم: امروزه افراد می توانند برای بهبود جراحت، فیزیوتراپی انجام بدهند. بدن انسان قادر است تا به تنهایی جراحت را بهبود یابد، اما با انجام فیزیوتراپی نواحی از بدن که ترمیم آنها طول می کشد را می توان زودتر درمان کرد.

بهبود تعادل: اگر افراد نتوانند تعادل خود را به خوبی حفظ کنند، می توانند با انجام فیزیوتراپی و انجام ورزش های متعدد مشکل خود را درمان کنند.

جلوگیری از جراحی: زمانی که با انجام فیزیوتراپی درد افراد کاهش پیدا کند دیگر نیاز به جراحی نمی باشد، به همین خاطر در برخی مواقع پزشکان متخصص قبل از انجام جراحی فیزیوتراپی انجام می دهند.

برطرف کردن مشکلات حرکتی: زمانی که افراد در راه رفتن، ایستادن و … دچار مشکل هستند، می توانند فیزیوتراپی انجام بدهند و با انجام تمرین های مختلفی همچون تمرین های تقویتی و ….. مشکل خود را در راه رفتن درمان کنند.

تعداد جلسات فیزیوتراپی

تعداد جلساتی که افراد باید برای درمان به بهترین مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنند را بهترین دکتر ارتوپد تشخیص می دهد، اما به طور معمول تعداد جلساتی که افراد باید فیزیوتراپی انجام بدهند ده جلسه می باشد و زمانی که مشکل افراد بعد از گذشت ده جلسه فیزیوتراپی درمان نشود تعداد جلسات بیشتر می شود و همپنین افرادی که مشکلات جدی ندارند، پزشک متخصص برای آنها حدودا 5 جلسه فیزیوتزاپی تجویز می کند و باید گفت که به طور معمول هر جلسه فیزیوتراپی حدودا بیست دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی ضایعه نخاعی در منزل: امکان دارد افراد بنا به دلایلی همچون تصادف دچار ضایعه نخاعی شوند و دچار مشکل در راه رفتن و ….و شوند، امکان دارد افراد نتوانند برای درمان به مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنند و می توانند با مشورت پزشک متخصص فیزیوتراپی در منزل انجام بدهند.

فیزیوتراپی بیماران ام اس در منزل: انجام فیزیوتراپی در منزل برای افرادی که دچار بیماری ام اس هستند گزینه مناسبی می باشد، زیرا امکان دارد این افراد دچار مشکلات حرکتی باشند و مراجعه به مرکز فیزوتراپی برای آنها مشکل باشد.

فیزوتراپی برای درد زانو در منزل: درد زانو دلایل مختلفی دارد که از جمله دلایل درد زانو افزایش سن، در رفتگی، آرتروز و … می باشد که افراد می توانند با انجام فیزیوتراپی مشکل خود را درمان کنند.

فیزیوتراپی در منزل

کلام آخر

افرادی که دچار مشکلات مختلفی همچون مشکلات عضلانی و استخوانی هستند می توانند برای درمان به پزشک متخصص مراجعه کنند تا پس از بررسی بیماری، برای آنها فیزیوتراپی انجام بدهند. در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در شیراز را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیار بتوانید به بهترین مرکز مراجعه کنید.

توصیه می شود قبل از مراجعه به مراکز معرفی شده در این مقاله درباره آنها تحقیق کنید تا دچار هیچگونه مشکلی نشوید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. ار اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید. همچنین برای دریافت اطلاعات درباره بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا