پزشکانسلامتی

بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران سال 1401 ❤️+ لیست 10 تایی

برخی از اطفال دچار مشکلاتی در ناحیه کلیه می شوند و از این رو در مقاله امروز، 10 تا از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد؛ بیماری کلیه برای کودکان نیز مانند بزرگسالان ممکن است رخ دهد که باید به علائم آن توجه کرد.

کلیه اطفال

کلیه اطفال

همه انسان ها در بدن خود 2 کلیه و 1 مثانه دارند، نقش کلیه‌ها تصفیه کردن می باشد که اطفال نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند و تمام مواد زائد به وجود آمده در بدن به وسیله کلیه‌ها دفع می‌شوند، در کلیه هر فردی واحدهای نفرون وجود دارند و این واحدها عمل کننده هستند و جریان خون وارد می شود و همه موارد زائد وارد نفرون می‌شود و پس از بازسازی شدن موارد مورد نیاز بدن، مجددا به سیستم بدن بازگشت داده می‌شود.

بخشی از آن مواد نیز زائد هستند که همراه با آب، به صورت ادرار تشکیل می شود که در داخل مثانه قرار می‌گیرد و کاملا دفع می‌شود، در صورتی که کلیه انسان به خوبی کار نکند، تصفیه بدن به خوبی انجام نمی شود و اگر سیستم بدنی به هم بریزد، مقداری از مواد مورد نیاز برای بدن مثل پروتئین‌ها وارد نفرون می شوند و جذب نمی‌شوند و به وسیله ادرار فرد، دفع می‌شوند یا این احتمال وجود دارد که خون وارد سیستم ادراری بدن انسان بشود و از طریق ادرار دفع شود.

بیماری کلیوی در اطفال با چه علائمی همراه است ؟

همان گونه که گفته شد برخی از اطفال دچار مشکلات کلیوی می شوند که باید والدین به علائم های هشدار دهنده در کودک خود توجه کنند که این علائم شامل موارد زیر می باشند :

1 . نحوه ادرار کردن کودک : بايد حتما والدین به جريان ادراري كودك خود و به ویژه شيرخواران توجه نمایند؛ از این رو توصيه مي‌شود مادراني كه بچه شان شيرخوار است، گاهي مواقع پوشك کودک خود را باز بگذارند و به جريان ادراري او توجه کنند؛ در صورتی که جريان ادراري کودک، قطره قطره يا بسيار باريك باشد، نشانه وجود یک مشكل در مجاري ادرار كودك می باشد.

2 . تغییر یافتن رنگ ادرار : رنگ ادراری که طبیعی باشد از زرد روشن تا زرد تيره تغیير می کند، اما تغيير یافتن رنگ ادرار ممکن است که ناشي از مصرف کردن مواد غذايي ویژه ای مثل اسفناج و لبو يا مصرف بعضی از داروها مثل آهن باشد؛ اما در صورتی که رنگ ادرار به رنگ چای تغییر کند، به طور معمول نشانه وجود خون در ادرار می باشد؛ رنگ اولين ادرار كودك در صبح، بايد زرد تيره باشد چون اگر ادرار دائما به رنگ زرد روشن باشد و حتي در شرایطی که بدن كم‌ آب باشد نيز تيره‌ نشود، نشانه وجود بيماري مربوط به كليه و ناتوان بودن کلیه برای تغلیظ ادرار می باشد.

3 . بوی تند ادرار : ممکن است که بوی تند ادرار به دلیل مصرف کردن برخي غذاها يا داروهاي خاص رخ دهد اما در صورتی که بوي تند ادرار وجود داشته باشد، لازم است که براي از بین بردن عفونت ادراري، آزمايش‌هاي لازم صورت گیرد؛ از جمله دلایل دیگر بوی تند ادرار می توان به بیماری های متابولیک ارثی نیز اشاره کرد.

بیماری کلیوی در اطفال با چه علائمی همراه است ؟

4 . تکرر ادرار : از جمله علائم عفونت ادرار می توان به تكرر ادرار اشاره کرد و نیاز است که در اين شرايط، حتما كشت ادرار انجام شود؛ در ضمن، تكرر ادرار ممکن است که به علل ديگر ازجمله استرس، وجود سنگ يا مثانه عصبي یا دیابت نيز ايجاد شود.

5 . حجم زیاد ادرار : همیشه حجم زیاد ادرار مربوط به كاركرد خوب كليه‌ها نيست؛ در بیشتر بيماري‌هاي جدي كليه، به دلیل عدم قدرت غلیظ شدن ادرار، حجم ادرار بالا بیشتر می شود اما كليه دچار نارسايي است؛ در نهایت در صورتي كه حجم ادرار كودك افزایش یابد و به خصوص در حالتی كه اصلا رنگ ادرار به رنگ زرد تيره در نمي‌آيد، بايد در فرصت مناسب به دکتر مراجعه كرد.

6 . نگه داشتن ادرار : در صورتی که کودک شما در برابر دفع ادرار مقاومت کند و به خصوص هنگامی كه كمتر از 3 مرتبه در 24 ساعت باشد، امری غيرطبيعي است و ممکن است که باعث عفونت ادراری یا مثانه عصبی شود؛ از این رو به همه والدين توصيه مي‌شود که كودكان در طی مدتی که بیدار هستند، هر 2 الی 3 ساعت دفع ادرار داشته باشند.

7 . عدم کنترل ادرار : اگر کودک شما توانایی کنترل ادرار را نداشته باشد و برای جلوگیری کردن از ریزش ادرار تا زمان رسیدن به دستشویی، لباسش مدام خیس شود، از نشانه های وجود عفونت ادراری یا مثانه عصبی است.

8 . شب ادراری : شب‌ ادراري بیشتر مواقع اوليه می باشد و با گذر زمان بهتر می شود اما در صورتی که شب‌ادراري ثانويه باشد بدین معناست که بعد از چند ماه خشك بودن به وجود آید، یا در صورت ادامه دار شدن شب ادراری تا سنین بالاتر، همراهی شب ادراری با علایم دیگر ذکر شده در بالا نیاز به بررسی بیشتر است.

10 تا از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران را بشناسید !

دکتر امیر ملک احمدی

دکتر امیر ملک احمدی

دکتر امیر ملک احمدی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی می باشند و ایشان فارغ التحصیل دانشگاه شیراز هستند و در ضمن دارای بورد تخصصی اروپا می باشند؛ دکتر احمدی عضو انجمن ارولوژی ایران و انجمن ارولوژی اروپا هستند و در ضمن ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران می باشند که شهرت بسیار زیادی بین مردم دارند.

خدمات دکتر امیر ملک احمدی :

 • درمان بیماری های خوش خیم و بدخیم پروستات
 • درمان سنگ های ادراری، نازایی، اختلالات جنسی از جمله اختلال نعوظ، زودانزالی، سرطان های دستگاه سیستم ادراری و تناسلی شامل سرطان کلیه،مثانه و بیضه
 • انجام اعمال جراحی سرپایی در مطب مثل سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری،وازکتومی ،سیستوسکپی
 • اصلاح ختنه، بیوپسی بیضه، کرایوتراپی زگیل تناسلی
 • تزریق پاپاورین و تزریق BCG در مثانه و کلیه
 • انجام جراحی درمانی سرپایی ارولوژی در مطب

آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت، جنب خیابان روانپور، ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه۸، واحد ۳

تلفن تماس : 02122654549

دکتر رزیتا حسینی

دکتر رزیتا حسینی

دکتر رزیتا حسینی فوق تخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار در کودکان و نوجوان می باشند که ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران می باشند؛ ایشان نفر اول بورد تخصصی رشته کودکان و نفر برتر بورد فوق تخصصی نفرولوژی و دانشیار مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان حضرت علی اصغر می باشند؛ ایشان تخصص های بسیاری در این زمینه دارند که شامل موارد زیر می باشد :

 • دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • عضو انجمن نفرولوژی کودکان و نوجوانان بین المللی IPNA
 • عضو انجمن پیوند کودکان بین المللی IPTA
 • عضو انجمن پیوند آسیای جنوب غربی MESOT
 • عضو انجمن نفرولوژی کودکان و نوجوانان ایران

خدمات دکتر رزیتا حسینی :

 • پیوند کلیه
 • سیستینوزیس
 • اورولوژی کودکان
 • درمان سنگ های کلیه و مجاری ادرار
 • و …

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بین ظفر و میرداماد، خیابان مینا، پلاک 1، ساختمان سپهر، طبقه هفتم

تلفن تماس : 02122903047

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری در سال 1371 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند و سپس در سال 1378 دوره تخصصی کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به اتمام رساندند. ایشان در سال 1389 با مدرک فوق تخصص نفرولوژی اطفال یا فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر کورش علیزاده موفق به کسب رتبه اول بورد فوق تخصصی بیماری های کلیه کودکان در سال 1389 گردیدند؛ دکتر کوروش علیزاده علمداری فوق تخصص کلیه کودکان و متخصص کودکان و نوزادان در با بیش از 10 سال سابقه تخصصی پزشکی در تخصص اطفال به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران می باشند.

خدمات دکتر کوروش علیزاده :

 • درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و حساسیتی و عفونی در نوزادان
 • درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و عفونی و کلیه، مجاری ادراری و تناسلی در کودکان

آدرس : تهران، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ساختمان پزشکان نیلوفر، طبقه 1، واحد 2

تلفن تماس : 32400842

دکتر مصطفی شریفیان

دکتر مصطفی شریفیان

دکتر مصطفی شریفیان در سال 1360 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس در سال 1364 دوره تخصص کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در سال 1374 با مدرک فوق تخصص کلیه، مثانه و مجاری ادراری کودکان از دانشگاه لندن فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر شریفیان همچنین بیش از 100 مقاله تخصصی را در کنگره های خارجی و داخلی ارائه نموده اند و به عنوان پژوهشگر نمونه انتخاب گردیدند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران می باشند.

خدمات دکتر مصطفی شریفیان :

 • درمان بیماری های کلیه، مجاری ادراری و تناسلی

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، جنب ایستگاه مترو شریعتی، کوچه یاس، ساختمان پزشکان سینا

تلفن تماس : 02122251692

دکتر داریوش فهیمی

دکتر داریوش فهیمی

دکتر داریوش فهیمی در سال 1367 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس در سال 1370 دوره تخصص کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در سال 1374 با مدرک فوق تخصص نفرولوژی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر داریوش فهیمی دارای بیش از 22 سال سابقه در تخصص نفرولوژی کودکان و از جمله پزشکان باسابقه در این حوزه می باشند همچنین دکتر فهیمی عضو انجمن نفرولوژی کودکان ایران نیز هستند و ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران هستند.

خدمات دکتر داریوش فهیمی :

 • مراقبت های عمومی نوزادان و کودکان
 • درمان بیماری کلیوی کودکان

آدرس : تهران، یوسف آباد، بالاتر از میدان کلانتری، نبش کوچه 47، پلاک 429، طبقه دوم، آپارتمان 6

تلفن تماس : 02188064774

دکتر نیلوفر حاجی زاده

دکتر نیلوفر حاجی زاده

دکتر نیلوفر حاجی زاده متخصص کودکان و نوزادان می باشد و در ضمن ایشان دارای مدرک فوق تخصص در زمینه کلیه کودکان و نوجوانان هستند؛ می توان گفت که دکتر نیلوفر حاجی زاده یکی از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران می باشد و در این زمینه شهرت بسیار زیادی دارند.

آدرس : تهران، انتهای بلوار کشاورز، خیابان دکتر قریب، خیابان فرصت شیرازی، ساختمان هیراد، پلاک ۸۱ ، طبقه اول واحد یک

تلفن تماس : 02166592320

دکتر زهرا پورنصیری

دکتر زهرا پورنصیری

دکتر زهرا پورنصیری متخصص کودکان، فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری (نفرولوژیست) می باشند و ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران می باشند؛ دکتر پورنصیری سوابق علمی بسیاری دارند که شامل موارد زیر می باشد :

 • عضو هیات علمی و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی
 • دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شیراز در سال 1372
 • بورد تخصصی کودکان از دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران در سال 1376
 • بورد فوق تخصص نفرولوژی کودکان(کلیه، پیوند و فشار خون) از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1383
 • عضو انجمن علمی نفرولوژی ایران از سال 1381
 • عضو انجمن بین المللی نفرولوژی از سال 1383

آدرس : تهران، یوسف آباد، خیابان جمال الدین اسدآبادی، خیابان سی و هفتم، پلاک ۳۰ (ساختمان پزشکان)، طبقه هم کف، واحد۱

تلفن تماس : 02188068541

دکتر فائزه جوادی لاریجانی

دکتر فائزه جوادی لاریجانی

دکتر فائزه جوادی لاریجانی فوق تخصص نفرولوژی کودکان و رتبه دوم کشوری در بورد فوق تخصصی کلیه کودکان می باشند و ایشان دارای مدرک فلوشیپ e-learning in medical education می باشند و در ضمن دارای رتبه برتر کشوری درسال 1388 دربورد فوق تخصصی رشته نفرولوژی کودکان و مدرک MPH با زیر شاخه Health policy هستند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران می باشند.

خدمات دکتر فائزه جوادی :

 • پیوند کلیه
 • درمان مثانه عصبی
 • درمان سنگ کلیه
 • درمان عفونت ادراری
 • درمان هدیرونفروز جنینی
 • درمان سیستینوزیس
 • درمان کلیه پلی کیستیک
 • درمان کلیه مولتی کیستیک
 • درمان نارسایی کلیه

آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بعد از میدان ونک، کوچه والی نژاد، بعد از بیمارستان هاشمی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۴، واحد ۳

تلفن تماس : 021۸۸۲۰۰۲۳۹

دکتر نعمت اله عطایی

دکتر نعمت اله عطایی

دکتر نعمت اله عطایی استاد تمام و متخصص بیماری های کودکان و نوزادان و فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری کودکان و نوجوانان و بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران می باشند؛ ایشان سال 1332 در شهر خرم دره ( استان زنجان) متولد شدند و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در دبستان کوشش خرم دره، تحصیلات متوسطه در دبیرستان سعدی خرم دره، شرکت در کنکور سراسری در سال 1352 و قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران، وارد دانشکده پزشکی شد؛ پس از 7 سال تلاش مداوم در نهایت در سال 1359  موفق به اخذ درجه دکترای پزشکی از دانشگاه تهران گردید.

آثار علمی دکتر نعمت اله عطایی :

 • به چاپ رساندنبیش از 58 مقاله تحقیقی در نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی به زبان انگلیسی
 • به چاپ رساندن 19 مقاله تحقیقی در طب نفرولوژی کودکان در نشریات معتبر داخلی و به زبان فارسی همراه با خلاصه مقاله  به زبان انگلیسی
 • مجری بیش از32 طرح تحقیقاتی در طب نفرولوژی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • مشارکت در تالیف حداقل 3 کتابدررابطه با طب اطفال و بیماری های کلیه در کودکان

آدرس : خیابان آزادی، خیابان دامپزشکی، بین کارون و جیحون، پلاک 383

تلفن تماس : 66019821

دکتر اسفندیار بداغی

اسفندیاربداغی فرزند احمد علی بداغی در روز سیزدهم اسفند ۱۳۱۳ خورشیدی در شهر بیرجند به دنیا آمد. سال‌های نخست زندگی وی در نقاط مرزی وشهرهای استان‌های خراسان، سیستان و بلوچستان سرانجام شیراز به تندی گذشتند و در هفت سالگی در فردوس به دبستان رفت؛

ایشان در سال ۱۳۴۳ پس از یک سال خدمت در بخش کودکان، زمینه استفاده از بورس فرانسه به تشویق محمد قریب برایش فراهم گردید؛ در پاریس در بیمارستان Enfents Malades در کلینیک پروفسور روبرت دوباره به کار مشغول شد؛ به زودی بنا به توصیه استادش که سفارش به فراگیری در یکی از شاخه‌های طب اطفال مانند کلیه نموده بودند خود را به بخش پروفسور پی یر روایه نزدیک و کوشش دربه عهده گرفتن پروژه‌ای در بیماران کلیوی بخش ایشان نمود.

خدمات دکتر اسفندیار بداغی :

 • تشخیص و درمان بیماری مزمن کلیه CKD، نارسایی کلیه، نارسایی حاد کلیه، سنگ کلیه،
 • فشارخون بالا
 • پیوند کلیه
 • دیالیز
 • کیست ساده کلیه
 • درمان عفونت مجاری ادراری و عفونت کلیه (پیلونفریت)
 • درمان بیماری کلیوی دیابتی

آدرس : تهران، منطقه ۶، مطهری (تخت طاووس)، خیابان عبادی، بیمارستان طوس

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۷۱۴۸۹۱

آیا ژنتیک بر بروز مشکلات کلیوی در اطفال تاثیر دارد ؟

آیا ژنتیک بر بروز مشکلات کلیوی در اطفال تاثیر دارد ؟

ممکن است که از همان ابتدای تولد بیماری‌های کلیوی وجود داشته باشد، گاهی مواقع در سونوگرافی‌ های دوران بارداری، این احتمال وجود دارد که به والدین اعلام شود که مثانه جنین در داخل رحم بسیار بزرگ شده است یا هیدرونفروز دوران جنینی وجود دارد و دور جنین آب کمی وجود دارد یا اتفاقات دیگری که از زمانی که جنین در رحم مادر است رخ می دهد.

در بدو تولد نوزاد، بیماری‌هایی وجود دارند که جنبه مادرزادی دارند، به طور مثال نوزاد تنها یک کلیه دارد یا برگشت ادرار پایین می باشد که این مشکل نیز می‌تواند به صورت ارثی اتفاق بیفتد؛ بعضی از بیماری‌ها به دلیل ایست و نبود کارایی در کلیه می باشد که تمام این موارد مادرزادی هستند و دلایل ارثی دارند.

در صورت افزایش یافتن سن، عفونت‌های ادراری مشاهده می شوند و بیماری‌های اکتسابی بروز پیدا می‌کنند که با رفتار و سبک زندگی انسان ها مرتبط است؛ در واقع عفونت ادراری به دلیل بیماری‌های ایمنی می باشد و با شروع دفع پروتئین رخ می‌دهد، این احتمال وجود دارد که خون در ادرار دیده شود یا سنگ کلیه ایجاد شود و به طور معمول این دسته از بیماری‌های کلیوی پس از سنین نوزادی و شیرخوارگی آغاز می‌شوند.

آیا یبوست موجب عفونت ادرار در اطفال می شود ؟

از جمله دلایل عفونت‌های ادراری در کودکان می توان به یبوست اشاره کرد، در صورتی که کودکی، مدت زمان طولانی یبوست داشته باشد این اتفاق موجب گرفتن جلوی خروجی ادرار کودک می شود و افزایش یافتن باقیمانده ادرار، جریانش را در داخل مثانه کم می کند و موجب بروز مشکلاتی در بین اطفال می‌شود.

باید والدین مراقب باشند تا کودک خود را در سنین شیرخوارگی در وان حمام، تشت لباس و محیط‌های کوچک شستشو ندهند چون این کار می‌تواند موجب بروز عفونت‌های ادراری در همه کودکان از جمله کودکانی باشد که دارای سابقه عفونت و برگشت هستند می شود.

نارسایی یا کم کاری کلیه در اطفال چیست و چه علائمی دارد ؟

نارسایی مزمن کلیه نوعی بیماری مزمن می باشد که در آن کلیه ها دچار آسیب غیر قابل برگشت شده اند و کارکرد کلیه بیشتر از 3 ماه کاهش می یابند؛ این بیماری در همه سنین و نژادها رخ می دهد؛ اما این بیماری علائمی شایع دارند که شامل موارد زیر می باشد:

 •  تورم و / یا پف دور چشم ، پا و مچ پا
 • کم ادراری یا پر ادراری
 • رشد کم و ضعیف ، در مقایسه با همسالان گروه سنی مشابه
 • از دست دادن اشتها
 • حالت تهوع یا استفراغ  مکرر که گاه با بیماریهای گوارشی اشتباه میشود.
 • استشمام بوی اوره درتنفس کودک
 • خستگی
 • سردردهای شدید مکرر از فشار خون بالا
 • کم خونی و رنگ پریدگی از کاهش تولید گلبول های قرمز
 • خارش پوست
 • دردهای استخوانی یا تغییر شکل استخوانهای اندامها

چگونه می توان نارسایی کلیه در اطفال را شخیص داد ؟

چگونه می توان نارسایی کلیه در اطفال را شخیص داد ؟

بهترین دکتر کلیه در تهران، علاوه بر انجام معاینات فیزیکی، دستور به انجام برخی آزمایش های مربوط به کلیه می کند تا مشکل کودک را متوجه شود؛ در ادامه مقاله روش های تشخیص نارسایی کلیه در اطفال را برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • آزمایش خون : آزمایش‌های خون جهت مشخص کردن تعداد سلول‌های خون، تعیین میزان سطح الکترولیت بدن و عملکرد کلیه‌ها انجام می‌شود.
 • آزمایش ادرار
 • عکس‌برداری از قفسه سینه به وسیله اشعه ایکس
 • اسکن استخوان‌ها
 • اولتراسوند کلیوی (که به آن سونوگرافی هم گفته می‌شود) : نوعی آزمایش غیرتهاجمی می باشد که در آن یک مبدل از روی کلیه‌های کودک شما عبور می کند و امواج صوتی تولید می‌شود که کلیه‌های کودک را بالا می برد و یک عدد عکس از آن در مانیتور نمایش داده می‌شود؛ از این آزمایش برای تشخیص دادن سایز و شکل کلیه و مشخص کردن توده‌ها، سنگ کلیه، کیست یا انسدادها و ناهنجاری‌های دیگر استفاده می شود.
 • بیوپسی کلیوی: در این روش نمونه ای از بافت کلیه (به وسیله سوزن یا از طریق انجام عمل جراحی) برداشته می‌شود تا با میکروسکوپ مورد معاینه و بررسی قرار گیرد.

برای درمان نارسایی کلیه در اطفال از راه کار های مختلفی استفاده می شود که شامل :

 • بستری کردن کودک در بیمارستان
 • تزریق کردن مقدار زیادی مایعات از طریق تزریق داخل رگ (برای جبران حجم از دست‌ رفته خون)
 • درمان کردن یا مصرف کردن داروهای دیورتیک (برای افزایش یافتن میزان ادرار)
 • کنترل کردن الکترولیت‌های مهم بدن مانند پتاسیم، سدیم و کلسیم
 • مصرف کردن برخی داروها (برای کنترل کردن میزان فشار خون)
 • برخی ملاحظات غذایی

کلام آخر

در مقاله امروزمان مطالب مفیدی در رابطه با مشکلات کلیوی در اطفال و چگونگی درمان و تشخیص آن ها برای شما ذکر کردیم تا بتوانید نهایت استفاده را از آن ها داشته باشید؛ در ضمن 10 تا از بهترین دکتر کلیه اطفال در تهران را به شما معرفی کردیم تا بتوانید به راحتی دکتر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با مشکلات کلیوی در اطفال دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.4/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا