پزشکانسلامتی

بهترین دکتر کودکان در قم + لیست 10 تایی

متخصصان اطفال، پزشکان آموزش دیده ویژه ای هستند که با نوزادان، نوجوانان و بزرگسالان جوان کار می کنند. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر کودکان در قم آشنا خواهیم کرد.

کودکان با رشد سریع ،تغییرات فیزیکی، عاطفی و رفتاری را تجربه می کنند. کودکان و نوجوانان نیازهای پزشکی منحصر به فردی دارند که ممکن است خارج از تخصص پزشکانی باشد که عمدتا بزرگسالان را درمان می کنند.

متخصص اطفال کیست؟

متخصص اطفال یک پزشک است که در درمان نوزادان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان تخصص دارد. مراقبت از کودکان می تواند قبل از لقاح شروع شود و تا دوران بارداری ادامه یابد.

کودکان در طول رشد دچار تغییرات سریع جسمی و ذهنی می شوند. متخصصان اطفال این واقعیت را درک می کنند و وضعیت سلامت کودک را بر اساس محدوده های نرمال برای سن آنها ارزیابی می کنند.

بهترین دکتر کودکان در قم می تواند به تشخیص بیماری در کودکان کمک کند. بسته به شرایط، والدین یا مراقبان ممکن است فرزندان خود را نزد یک متخصص اطفال مراقبت های اولیه یا یک متخصص اطفال ببرند.

بسیاری از متخصصان اطفال به عنوان پزشک مراقبت های اولیه کار می کنند. این نوع متخصص اطفال معاینات منظم سلامت و تندرستی را انجام می دهد. آنها همچنین طیف وسیعی از شرایط عمومی سلامت را تشخیص داده و درمان می‌کنند، واکسن می‌زنند و توصیه‌های بهداشتی مناسبی را به جوانان و والدین یا مراقبان آنها ارائه می‌کنند.

متخصص اطفال کیست؟

انواع متخصصان اطفال

سایر متخصصان اطفال در درمان شرایط خاص پزشکی یا محدوده سنی تخصص دارند. نمونه هایی از فوق تخصص های کودکان شامل موارد زیر است:

متخصصان پزشکی نوجوانان: بر مراقبت در دوران نوجوانی، در حدود 11 تا 21 سالگی تمرکز می کنند.

متخصصان اطفال: مراقبت‌های ویژه تیم‌هایی از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را که کودکان را در موقعیت‌های بهداشتی ناپایدار یا بحرانی درمان می‌کنند، تسهیل می‌کنند. این پزشکان اطفال معمولاً در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی کار می‌کنند.

متخصصان اطفال رفتاری رشدی: رشد رفتاری کودکان و نوجوانان را ارزیابی می کنند. متخصصان این رشته به تشخیص و درمان مشکلات رشدی، یادگیری و رفتاری در جوانان می پردازند.

متخصصان اطفال کودک آزاری: دارای آموزش های تخصصی، تجربه و مهارت های لازم برای ارزیابی اینکه آیا کودک ممکن است آزار و اذیت یا بی توجهی را تجربه کرده باشد، دارند.

انکولوژیست های اطفال: در تشخیص و درمان انواع سرطان در کودکان تخصص دارند.

متخصصان قلب و عروق کودکان: بیماری های قلبی مختلف را در کودکان تشخیص و درمان می کنند. بسیاری از متخصصان قلب کودکان هنگام تصمیم گیری بهترین استراتژی های درمانی با جراحان قلب کودکان همکاری نزدیک دارند.

متخصصان ریه اطفال :کودکانی را که مشکلات تنفسی و بیماری های ریوی دارند، تشخیص، درمان و مدیریت می کنند.

روماتولوژیست های اطفال :کودکان و نوجوانانی را که دارای اختلالات اسکلتی عضلانی هستند مانند آرتریت روماتوئید نوجوانان و دردهای مزمن درمان می کنند.

نفرولوژیست های اطفال :در درمان بیماری هایی که بر سیستم ادراری تأثیر می گذارند، از جمله عفونت های دستگاه ادراری و بیماری های کلیوی تخصص دارند.

متخصصین مغز و اعصاب اطفال: به درمان و مدیریت اختلالات عصبی در کودکان می پردازند. شرایط عصبی که در دوران کودکی وجود دارد ممکن است تا بزرگسالی ادامه یابد. متخصصان مغز و اعصاب اطفال بر مراقبت از بیماران خود از تشخیص تا نوجوانی نظارت می کنند.

متخصصان اطفال نوزادان: مراقبت از نوزادان را قبل، حین و بعد از تولد ارائه می دهند. آنها همچنین نوزادان نارس و بدحال را درمان می کنند.

متخصصین گوارش کودکان :مراقب سلامت دستگاه گوارش یک فرد جوان هستند.

متخصصان غدد کودکان :در سیستم غدد درون ریز و هورمون هایی که تولید می کند تخصص دارند. متخصص غدد ممکن است شرایط مختلفی از جمله دیابت را در کودکان درمان کند.

10 تا از بهترین دکتر کودکان در قم را بشناسید

دکتر احمدرضا یعقوبی

دکتر احمدرضا یعقوبی

دکتر احمدرضا یعقویی (مدیر کلینیک) متخصص کودکان ودارای گواهینامه نوروفیدبک تخصصی ADHD (بیش فعالی) و LD (اختلالات یادگیری کودکان) از بنیاد بیوفیدبک اروپا (BFE).

مرکز نوروفیدبک دکتر یعقوبی ،اولین مرکزنوروفیدبک کودکان قم می باشد که از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرد. موسس این مرکز دکتر احمد رضا یعقوبی متخصص کودکان است که دارای گواهینامه نوروفیدبک تخصصی بیش فعالی کودکان (ADHD ) و اختلال یادگیری کودکان(LD ) از بنیاد بیوفیدبک اروپا (BFE ) می باشد.

کتاب بیش فعالی
در این کتاب بیماری شایع بیش فعالی و نوع کمتر معروف آن که اختلال تمرکز و توجه کودکان است معرفی شده است. چک لیست تشخیصی که در این کتاب آمده شما را قادر می سازد که به آسانی این اختلال را از شیطنت های معمولی کودکان افتراق دهید.

آدرس : قم، بلوار جمهوری، بلوار شهیدان محمود نژاد، نبش خیابان شهید عراقی، مجتمع شهر پزشکان، طبقه هشتم

شماره تماس: ۰۲۵-۳۲۹۴۳۳۳۲

دکتر ابوالفضل ایرانی خواه

دکتر ابوالفضل ایرانی خواه

دکتر ابوالفضل ایرانی خواه فوق تخصص گوارش، کبد- آندوسکوپی و متخصص کودکان عضو انجمن مرکز تحقیقات بیماری های گوارش و کبد و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی قم می باشند. ایشان با سازمان های بیمه گر تامین اجتماعی و خدمات درمانی طرف قرارداد می باشند . یکی از بهترین دکتر کودکان در قم می باشند.

در صورت نیاز به ارتباط با دکتر ابوالفضل ایرانی خواه فوق تخصص گوارش، کبد- آندوسکوپی و متخصص کودکانجهت معاینه و درمان می توانید با توجه به برنامه کاری با هماهنگی قبلی به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات دکتر ابولفضل ایرانی خواه:

آندوسکوپی معده:

آندوسکوپ یک لوله منعطف ، بلند و باریکی است . که منبع نور و دوربین ویدیویی کوچکی در سر آن قرار دارد . این ابزار از طریق دهان وارد بدن می‌شود و می‌توان درون مری ، معده و اثنی ‌عشر را مشاهده نمود .

آندوسکوپها همچنین دارای لوله‌هایی برای ساکشن یا کشیدن مایع درون معده به خارج ، فرستادن هوا به داخل معده و بادکردن آن و عبور دادن وسایل خاصی برای نمونه‌ برداری (تکه ‌برداری یا بیوپسی) نیز می‌باشند

آزمایش آندوسکوپی:

دقیق‌ترین و مفیدترین راه برای بررسی علل مختلف سوءهاضمه می‌باشد. این آزمایش . بهترین راه تشخیص زخم‌ها و سرطان معده بوده و همچنین برای تشخیص عفونت هلیکوباکترپیلوری بسیار مفید میباشد .

برخی از انواع نیاز به آمادگی‌های مخصوص مثلا پاک کردن معده یا روده دارد. ممکن است پزشک از شما بخواهد پیش از انجام عمل چیزی نخورید یا ننوشید ، یا برای شما مسهل تجویز کند .
افرادی که تحت بررسی قرارمی‌گیرند معمولا با داروهای آرام ‌بخش تسکین داده می‌شوند تا درد و ناراحتی‌شان به حداقل برسد .

کولونوسکوپی:
کولونوسکوپی روشی است که در آن یک پزشک متخصص با استفاده از یک لوله بلند، انعطاف‌پذیر و باریک (که در انتهای آن یک دوربین و چراغ کوچک نصب شده است)، داخل راست ‌روده و روده بزرگ (کولون) را مشاهده می‌کند. به این لوله باریک “کولونوسکوپ” یا “اسکوپ” می‌گویند. کلونوسکوپی می‌تواند تحریک، تورم بافت روده، زخم‌ها، پلیپ روده بزرگ و سرطان کولون را نشان دهد.

شایع‌ترین علامت سرطان روده بزرگ (سرطان کولون) این است که در اغلب موارد علامت یا نشانه‌ای ندارد. به همین دلیل ، متخصصین کبد و آندوسکوپی از کلونوسکوپی برای تشخیص زودهنگام مشکلات گوارشی از جمله سرطان روده بزرگ استفاده می‌کنند.

انجام آندوسکوپی و کولونوسکوپی ، بهترین و دقیقترین آندوسکوپی فوقانی و کولونوسکوپی بدون درد .

درمان هموروئید (بواسیر) و شقاق مقعد بدون جراحی و درد . انجام بالون معده بدون جراحی، تشخیص و درمان هپاتیت . کبد چرب و بیماریهای کبدی . تشخیص زود هنگام سرطانهای دستگاه گوارش معده و روده . درمان غیر جراحی سرطان مری و تنگی مری بدون جراحی . تشخیص و درمان درد معده ، درمان چاقی با بالون معده . کنترل خونریزی های گوارشی با آندوسکوپی . بهترین اقدامات تشخیصی و درمان اسهال و یبوست.

آدرس:  قم ، خیابان شهدا (صفائيه)/ كوچه ٢٥/پلاک11 

شماره تماس: 02537836683

دکتر حمید دانشمند

دکتر حمید دانشمند

اینجانب حمید دانشمند متولد شهریور ماه 1348 میباشم که دوره تخصص کودکان را در بیمارستان مفید وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گذراندم و بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی دریافت نمودم.

طبابت خود را در قم از سال 1384 شروع نمودم و زمانی که وارد قم شدم در بیمارستان الزهرا مشغول بکار شدم و اولین تزریق سورفکتانت (داروی نوزادان نارس ) دربیمارستان الزهرا قم را انجام دادم و پس از تاسیس بخش nicu ریاست این بخش را عهده دار شدم.

افتخار شاگردی اساتید بزرگ و مطرح در ایران و خاورمیانه از جمله دکتر ارزانیان ، دکتر غفرانی ، دکتر فخرایی ، دکتر ایمان زاده و دکتر کریمی را دارا میباشم .

عضو انجمن های بیماری های عفونی کودکان، بیماری های آسم و آلرژی کودکان، و بیماری های ریوی اروپا میباشم.

برخی از سمینارهایی که در آنها شرکت نموده ام عبارتند از سمینار بیماری های عفونی کودکان در فرانسه ، هلند ، ترکیه، یونان، سوئد، اسپانیا، سمینار بیماری گوارشی کودکان جهان در دبی.

آدرس: ایران، قم، خیابان دورشهر، بین کوچه 19 و 17
شماره تماس:37747367 (025 )

دکتر فرهاد عبداله زاده

دکتر فرهاد عبداله زاده

دکتر فرهاد عبداله زاده بیش از ۲۰ سال است که به انجام این سنت نبوی یعنی ختنه در قم اشتغال دارد که آمار آن بیش از ۱۰۰۰۰ مورد بوده است و به لطف خداوند منان هیچ عارضه ای نداشته است.

دکتر عبداله زاده مهارت و تجربه کافی انجام این عمل جراحی سرپایی را برای تمام سنین دارا می باشد و از بهترین روش که کوتاه ترین زمان بهبودی را داراست استفاده میکند. روش او همان روش جراحی ختنه سنتی ، بدون بخیه و بدون حلقه است، که در واقع پوست محل ختنه پس از بی حس شدن بریده می شود. ایشان روشهای دیگر ختنه که معمولا عوارض و مشکلات زیادی بدنبال داشته و زیبایی خوبی پس از بهبودی ندارند را قبول ندارند.

دکتر عبداله زاده این روش ختنه را بگونه ای تغییر داده و بهینه  کرده است که در آن بخصوص برای نوزادان و کودکان نیازی به زدن بخیه و بکار بردن حلقه نمی باشد، بنابراین دوره بهبودی کوتاه گردیده، عوارضی نداشته و از نظر زیبایی عالی است.

آدرس: قم (چهارراه نکویی به سمت گلزار) نبش روحانی ۲۰

شماره تماس: ۰۲۵-۳۷۶۰۰۳۱۵

دکتر سیدعلی سادات میرئی

دکتر سیدعلی سادات میرئی

دارای بورد تخصصی کودکان و نوزادان
عضو انجمن آکادمی اطفال آمریکا
سابقه 18 سال طبابت در مراکز درمانی قم
پزشک بخش مراقبتهای ویژه نوزادان بیمارستانهای نکویی و ایزدی
مولف کتاب خواب پرقدرت
موسس سایت آموزشی درمان
راه اندازی بخش NICU بیمارستان آیت اله کاشانی جیرفت

خدمات دکتر سیدعلی سادات میرئی:

  • اندازه گیری زردی نوزادان بدون خونگیری از طریق پوست در مطب
  • درمان بیش فعالی کودکان
  • درمان بدغذایی کودکان
  • درمان بدخوابی در کودکان
  • سوراخ کردن گوش با گوشواره های ضد حساسیت استودکس آمریکا

آدرس : قم ،بلوار محمود نژاد، ساختمان شهر پزشکان ، طبقه ششم

شماره تماس:۰۲۵-۳۲۴۰۴۹۷۷

دکتر محسن شریعتی دهاقان

دکتر محسن شریعتی دهاقان

فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشگی تبریز
ریاست بخش نوزادان بیمارستان حضرت ولی عصر (عج)

آدرس: خیابان دورشهر – کوچه 7 – درمانگاه بقیه الله
شماره تماس: ۲۵-۳۷۱۰۲۲۲۲

دکتر سید امیرمسعود برقعی

دکتر سید امیرمسعود برقعی

 

فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بهترین دکتر کودکان در قم می باشند.
در حال حاضر شاغل در nicuبیمارستان فرقانی ایزدی و شهدا قم

آدرس: قم ،بلوار امین،کوچه پنج(شهرداری)، ساختمان پزشکان صدرا ، طبقه اول

شماره تماس: ۰۲۵-۳۲۹۱۵۹۳۶

دکتر الهام رمضانی

دکتر الهام رمضانی

متخصص کودکان و نوزادان، دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران.
طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی

آدرس: قم،دورشهر ،میدان رسالت ، جنب زیرگذر عطاران، ساختمان پزشکان برج سفید ،واحد 211

شماره تماس: ۰۲۵-۳۷۴۰۰۹۶۵

دکتر جواد شاپوری

دکتر جواد شاپوری

فوق تخصص جراحی اطفال و نوزادان در قم

آدرس : قم ،بلوار امین ، کوچه یازده ، پلاک چهارم

شماره تماس:32907407 025

دکتر امیرحسین پهلوانی

دکتر امیرحسین پهلوانی

فوق تخصص بیماریهای عفونی کودکان

آدرس : قم ،خ دور شهر ، روبروی سینما تربیت ، ساختمان صبا
طبقه چهارم ، واحد ۴۳

شماره تماس:۰۲۵۳۷۸۳۸۳۸۹

معاینات دکتر کودکان

متخصصان اطفال طیف متنوعی از خدمات مرتبط با سلامتی را انجام می دهند که از غربالگری سلامت و تندرستی تا مدیریت شرایط پیچیده پزشکی را شامل می شود.

بهترین دکتر کودکان در قم معمولاً اقدامات زیر را انجام می دهند:

معاینات فیزیکی
تزریق واکسن
درمان جراحات، از جمله شکستگی و دررفتگی
ارزیابی رشد فیزیکی، عاطفی و اجتماعی کودک
تجویز داروهایی مانند مسکن ها و آنتی بیوتیک ها
ارائه توصیه های بهداشتی عمومی
تشخیص و درمان بیماری های مختلف
در صورت نیاز، ارتباط خانواده ها با سایر متخصصان اطفال
متخصصان اطفال آموزش

آموزش بیشتری در مورد درمان‌ها و روش‌های تشخیصی خاص دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، یک متخصص قلب کودکان (متخصص قلب) دانش و تجربه پیشرفته ای در درمان بیماری های قلبی در کودکان دارد. آنها همچنین ممکن است برای انجام انواع مختلف آزمایشات و روش های قلبی آموزش دیده باشند.

یک متخصص اطفال مراقبت های اولیه ممکن است فاقد صلاحیت یا تخصص لازم برای درمان شرایط پیچیده پزشکی باشد و ممکن است خانواده ای را برای آزمایش و درمان بیشتر به متخصص اطفال مناسب ارجاع دهد.

معاینات دکتر کودکان

چه زمانی به متخصص اطفال مراجعه کنیم؟

والدین و مراقبان می توانند کودک خود را برای ویزیت دوره ای نزد پزشک اطفال ببرند. ملاقات با پزشک خوب فرصتی برای والدین و مراقبان است تا هر سوالی را که ممکن است در مورد سلامت فرزندشان داشته باشند بپرسند. در صورت لزوم، پزشکان اطفال ممکن است در این بازدیدها واکسن بزنند.

منابع مورد اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) تخمین می زند که از هر 6 کودک بین 3 تا 17 سال، 1 نفر حداقل یک مشکل در رشد یا رفتار دارد. شناسایی زودهنگام و درمان می تواند منجر به نتایج بلندمدت بهتری برای کودکان خردسال شود.

در طول یک ویزیت مراقبتی، یک متخصص اطفال رشد فیزیکی و عاطفی کودک را ارزیابی می کند. آنها همچنین ممکن است در مورد غذا خوردن، خوابیدن و عادات اجتماعی کودک سوال بپرسند. پزشکان اطفال می توانند در صورت داشتن علائمی که نشان دهنده مشکل جسمی یا رفتاری فرزندشان باشد، به والدین و مربیان اطلاع دهند.

تحقیقات نشان می دهد که که والدین باید کودک خود را حدود هفت بار در طول سال اول ، نزد پزشک متخصص اطفال ببرند تا او را ملاقات کند. کودکان بین 1 تا 2 سال باید هر 3 تا 6 ماه یک بار به متخصص اطفال مراجعه کنند.

والدین یا مراقبانی که دائماً در مورد سلامت فرزندشان نگرانی دارند، باید با بهترین دکتر کودکان در قم  تماس بگیرند یا با او قرار ملاقات بگذارند.

اگر کودک تب 104 درجه فارنهایت (40 درجه سانتیگراد) یا بیشتر دارد، یا اگر تب با تشنج، گیجی، گریه مداوم یا مشکل تنفسی همراه باشد، باید به اورژانس مراجعه کنند. اگر دمای یک نوزاد کوچکتر از 2 ماه در مقعد 100.4 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) است، با اورژانس تماس بگیرید.

هر والدین یا مراقبی که فکر می‌کند فرزندشان  بدحال است باید به نزدیک‌ترین اورژانس مراجعه کند.

کلام آخر

متخصص اطفال، پزشکی است که نوزادان، کودکان، نوجوانان و جوانان را درمان می کند. متخصصان اطفال می توانند به عنوان پزشک مراقبت های اولیه کار کنند یا در درمان کودکان در محدوده های سنی خاص یا کودکان با شرایط سلامت خاص تخصص داشته باشند.

والدین و مراقبان می توانند انتظار بازدید مکرر از بهترین دکتر کودکان در قم برای نوزادان و کودکان خردسال را داشته باشند. کودکان و نوجوانان بزرگتر می توانند از ویزیت سالانه کودک خوب بهره مند شوند.

افراد می توانند انتخاب کنند که به پزشکانی بروند که بزرگسالان را در اواخر نوجوانی یا اوایل بزرگسالی درمان می کنند. انتخاب تغییر پزشک به کودک، پزشک اطفال و در برخی موارد به پوشش بیمه ای بستگی دارد.

3.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا