پزشکان

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران【سال1401】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کنیم. افرادی که دارای دندان های نامنظم و ناهماهنگ می باشند، می توانند از این روش استفاده کنند. این افراد افرادی هستند که دارای اعتماد به نفس بسیار پایینی می باشند ولی با انجام ارتودنسی دندان می‌توانند مشکل خود را برطرف کنند و همچنین اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. در این روش پزشک با استفاده از بریس دندان و سایر ابزار ارتودنسی مشکلات دندان را برطرف می کند و همچنین برای انجام ارتودنسی دندان می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید. متخصص ارتودنسی شخصی است که بتواند به موقع تشخیص دهد و همچنین درمان ارتودنسی دندان را در مدت زمان کمی انجام دهد. ما در این مقاله، لیستی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی می باشد که به تشخیص، پیشگیری و اصلاح بی نظمی دندان ها می پردازد. پزشک در ارتودنسی با استفاده از بریس دندان و سایر ابزارهای ارتودنسی با حرکت آرام دندان ها می تواند ناهنجاری ها را درمان کند. ارتودنسی دندان برای افرادی به کار می رود که دارای دندان های ناهماهنگ و بی نظمی هستند. با انجام این کار دندان ها هماهنگ می شوند. ارتودنسی، دندان‌ها و فک هایی را که در جای نامناسبی قرار دارند اصلاح می‌کند.

همچنین دندان ها که در جایگاه نامناسبی قرار دارند مشکلات بهداشتی مختلفی را ایجاد می کنند و تمیز نگه داشتن این دندان ها بسیار مشکل است. اگر ارتودنسی برای افرادی که دارای دندان های ناهماهنگی هستند انجام نشود عوارضی برای افراد ایجاد می کند که از این عوارض می توان به پوسیدگی دندان ها و مشکلات لثه و … اشاره کرد.

 ارتودنسی چیست؟

اقدامات قبل و بعد توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

اقدامات قبل از ارتودنسی

 • برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی باید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید.
 • قبل از انجام هر گونه عمل پزشک برای شما جلسه مشاوره را تعیین می‌کند و شما تمامی انتظارات خود را در آن جلسه بیان میکنید، پزشک نیز تمامی اقدامات قبل و بعد از ارتودنسی و همچنین تمامی نکات لازم را برای شما بازگو می کند.
 • قبل از انجام ارتودنسی از دندان های خود باید عکس رادیوگرافی تهیه کنید تا اگر دندان ها دچار پوسیدگی باشند برطرف شوند و بعد ارتودنسی انجام شود.
 • اگر شخص دارای دندان اضافه در دهان خود باشد باید قبل از انجام ارتودنسی توسط دندانپزشک کشیده شود.

اقدامات بعد از ارتودنسی

 • بعد از انجام ارتودنسی بیمار باید تمام تلاش خود را بکند تا بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کند و بعد از هر وعده غذایی به صورت مرتب از نخ دندان استفاده نماید.
 • اگر بعد از انجام ارتودنسی دستگاه نصب شده روی دندان فرد آسیب دید و یا شل شد باید سریعاً به متخصص ارتودنسی مراجعه کند.
 • بعد از انجام ارتودنسی امکان احساس درد وجود دارد که در این مواقع بیمار می تواند با مشورت دندانپزشک از مسکن استفاده کند.
 • فرد باید سعی کند از خوردن مواد غذایی مانند ته دیگ، ذرت و … پرهیز نماید.
 • اگر بعد از انجام این کار قصد انجام ورزش را دارید باید با دندانپزشک خود صحبت کنید و مشورت بگیرید و حتما از محافظ دندان استفاده کنید.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را بشناسید!

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد. نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد. مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمانهای بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات دکتر میلاد شامحمدی:

ارتودنسی ثابت و متحرک
ارتودنسی شفاف (Invisalign)
ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
درمان ناهنجاریهای اسکلتی

آدرس: تهران ، بلوار اندرزگو ، بین کاوه و قیطریه ، کوچه خسروی جنوبی ، پلاک 3 ،مجتمع ماهور ،طبقه 2 ، واحد 8

شماره تماس:

09911123343

021-22203343

دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان

دکتر جمیلیان به عنوان دندانپزشک عمومی در سال 1369 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند. ایشان در سال 1377 از همان دانشکده در رشته ارتودنسی فارغ التحصیل شدند. دکتر جمیلیان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. ایشان از سال 1377 تا سال 1386 به عنوان استادیار و از سال 1386 تا سال 1393 به عنوان دانشیار ارتقا یافتند. دکتر جمیلیان موفق به کسب فلوشیپ تخصصی جراحی های ارتوپد و سندروم های فک و صورت از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند. ایشان در سال 1398 به عنوان استاد برتر و نمونه کشور در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شدند.

خدمات دکتر جمیلیان:

 • ارتودنسی
 • جراحی فک و صورت
 • درمان ناهنجاری های فک
 • ناهنجاری های مادرزادی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک وی، خیابان پسیان، پلاک 14، طبقه 5

شماره تماس: 021220052228

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور دارای مدرک دکتری تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران هستند. دکتر هادی درویش پور دارای افتخارات بسیاری هستند و همچنین موفق به کسب رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی شدند و توسط وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفته‌اند. دکتر هادی درویش پور تمام تلاش خود را می‌کنند تا خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه دهند. برای انجام خدمات دندانپزشکی می توانید به ایشان مراجعه نمایید.

خدمات دکتر هادی درویش پور:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی کودکان
 • ارتودنسی نامرئی و متحرک

آدرس: تهران، میدان فاطمی، ضلع جنوب شرقی میدان، ساختمان گراد، پلاک 45، طبقه اول

شماره تماس: 02144161120

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری

دکتر امیر کامیار خضری یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. ایشان در سال 1379 توانستند از دانشکده پزشکی قزوین با کسب رتبه اول فارغ التحصیل شوند و همچنین در امتحان تخصصی ارتودنسی شرکت نمودند و توانستند رتبه اول کشوری را کسب نمایند. دکتر امیر کامیار خضری در سال 1383 بعد از گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند و در همان سال رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی دانشگاه شهید بهشتی را کسب نمودند. ایشان تمام تلاش خود را کرده اند تا خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات دکتر امیر کامیار خضری:

 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی شفاف

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدای خیابان فرخ، طبقه اول

شماره تماس: 02126708010

دکتر علی تهرانی راد

دکتر علی تهرانی راد

دکتر علی تهرانی راد دارای مدرک تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران هستند. دکتر علی تهرانی راد از سال 1382 در مطب شخصی خود شروع به فعالیت نموده اند. ایشان در سال 1393 توانستند بورد تخصصی خود را اخذ کنند. ایشان تمام تلاش خود را می کنند تا خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات دکتر علی تهرانی راد:

 • ارتودنسی
 • درمان بیماری لثه
 • ایمپلنت های دندانی
 • تشخیص بیماری دهان و دندان

آدرس: تهران، پاسداران، بوستان دهم، پلاک 121، طبقه اول، واحد سوم

شماره تماس: 02122590162

دکتر هومن زرنگار

دکتر هومن زرنگار

دکتر هومن زرنگار متخصص ارتودنسی دندان می باشند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دکترای دندانپزشکی عمومی خود را دریافت نمودند. دکتر زرنگار یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی ارتودنسی هستند و همچنین دارای مدرک فلوشیپ ارتودنسی جراحی فک و ناهنجاری های شکاف لب و کام از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند.

ایشان همچنین عضو هیئت مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران و دبیر علمی انجمن می باشند و همچنین عضو هیئت مدیره و دبیر علمی انجمن ارتودنتیست‌های ایران از سال 1397 تا سال 1399 بوده اند. دکتر هومن زرنگار کتاب های تخصصی ارتودنسی را ترجمه کرده‌اند و همچنین ایشان نفر اول آزمون ورودی دوره تخصص ارتودنسی در کشور می باشند.

خدمات دکتر هومن زرنگار:

 • ارتودنسی
 • جراحی فک
 • درمان ناهنجاری های فکی و شکاف لب

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک 78، واحد 28

شماره تماس: 0212273280

دکتر علی حیدری

دکتر علی حیدری

دکتر علی حیدری متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران هستند. دکتر علی حیدری بیش از 18 سال سابقه در زمینه تخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت دارند. ایشان عضو انجمن ارتودنتیست‌های اروپا، عضو انجمن ارتودنتیست‌های آمریکا، عضو دائم فدراسیون جهانی ارتودنسی، عضو انجمن پزشکی امارات متحده عربی و … می باشند. دکتر علی حیدری همچنین موفق به کسب مدرک ماستر در لیزر درمانی دندانپزشکی از دانشگاه جنوا در کشور ایتالیا می باشند. ایشان تمام تلاش خود را می‌کنند خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی در اختیار افراد قرار دهند.

خدمات دکتر علی حیدری:

 • ارتودنسی بزرگسالان
 • ایمپلنت دندان
 • ارتودنسی کودکان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، مقابل دولت، نبش امامزاده، مجتمع سبز 1

شماره تماس: 02122614172

دکتر سید محمدرضا صفوی

دکتر سید محمدرضا صفوی

دکتر سید محمدرضا صفوی متولد 1334 می باشند. ایشان متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های دندانی فکی هستند. دکتر سید محمدرضا صفوی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران هستند. ایشان در سال 1358 دکترای دندانپزشکی عمومی خود را از دانشگاه ملی ایران دریافت نمودند و همچنین در سال 1374 دانشنامه تخصصی ارتودنسی را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. دکتر سید محمدرضا صفوی از سال 1391 تاکنون رئیس پژوهشکده علوم دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند.

دکتر صفوی از سال 1365 تا سال 1366 معاون آموزشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده اند. ایشان تمام تلاش خود را می کنند تا خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی در اختیار افراد قرار دهند.

دکتر سید محمدرضا صفوی:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی شفاف

آدرس: تهران، خیابان ونک، خیابان شیراز شمالی، خیابان دانشور شرقی، پلاک 28

شماره تماس: 02188052528

دکتر سودابه سجادی

دکتر سودابه سجادی

دکتر سودابه سجادی متخصص ارتودنسی می باشند. ایشان در سال 1382 در رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شدند. دکتر سودابه سجادی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. همچنین ایشان رتبه سوم کشوری را در آزمون علوم پایه در سال 1383 کسب کردند. دکتر سجادی با کسب رتبه 11 کشوری توانستند وارد رشته ارتودنتیکس دانشکده دندانپزشکی شاهد شوند.

همچنین ایشان به عنوان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی اراک از سال 1391 مشغول به فعالیت شدند. دکتر سودابه سجادی اولین و تنها ارتودنتیست خانم در استان مرکزی بوده اند و اکنون نیز هستند. ایشان اولین موسس مرکز تخصصی دندانپزشکی در شهر اراک بودند. دکتر سجادی تمام تلاش خود را می‌کنند تا بهترین خدمات را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهند.

خدمات دکتر سودابه سجادی:

 • ارتودنسی بزرگسالان
 • ارتودنسی کودکان
 • درمان مشکلات و ناهنجاری های فک و صورت

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان گل نبی، بعد از چهارراه زمرد، پلاک 40، طبقه سوم

شماره تماس: 02126644011

دکتر مرتضی عشاق

دکتر مرتضی عشاق

دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی می باشند. ایشان موفق به کسب رتبه اول دانشجویان دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی می باشند. دکتر مرتضی عشاق یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران هستند. ایشان توانستند رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی در کشور را دریافت نمایند و همچنین در سال 1382 لوح تقدیر از وزارت بهداشت دریافت کردند. دکتر مرتضی عشاق 8 مقاله فارسی و 6 مقاله انگلیسی چاپ نمودند.

ایشان به عنوان استاد نمونه دانشکده دندانپزشکی شیراز لوح تقدیر دریافت کردند. دکتر مرتضی عشاق عضو هیئت علمی می باشند. ایشان تمام تلاش خود را می‌کنند تا خدمات بسیار با کیفیتی را به مراجعه کنندگان ارائه دهند، شما می توانید برای انجام ارتودنسی به ایشان مراجعه نمایید.

خدمات دکتر مرتضی عشاق:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی شفاف و نامرئی

آدرس: تهران، شهران، پایین تر از فلکه اول، نبش کوچه عباسی، ساختمان قائم، طبقه چهارم، واحد 20

شماره تماس: 02144339971

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

برای انجام ارتودنسی دندان ها باید به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران و بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید. در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را در اختیار شما قرار داده ایم. این ویژگی ها شامل:

 • اولین و مهم ترین ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی در تهران داشتن مدرک و تخصص در زمینه فعالیت می باشد. قبل از مراجعه برای انجام هر کاری اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک دارای مدرک معتبر باشد.
 • بهترین متخصص ارتودنسی باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد و تلاش کند با صحبت کردن بیماران را در آرامش قرار دهد.
 • بهترین متخصص ارتودنسی باید همواره دانش خود را به روز نگه دارد و از متد های روز دنیا در درمان بیماران استفاده کند. همچنین باید از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته بهره گیرد.
 • دقت زیاد یک متخصص ارتودنسی بسیار مهم می باشد. ارتودنتیست ها باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی دقیق باشند تا بتوانند دندان ها را به طور موثر و صحیح درمان کنند.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در تهران دارای تجربه و مهارت بسیار زیادی می باشد. اگر پزشک شما دارای تجربه زیادی باشد مشکلی در دندان های شما ایجاد نمی شود و نتایج درمان دندان ها بسیار مطلوب خواهد شد. پس به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تجربه بسیاری در زمینه فعالیت خود باشد.
 • یک پزشک خوب کسی است که خدمات خود را با کیفیت بسیار بالایی به مراجعه کنندگان ارائه می دهد و در قبال ارائه بهترین خدمات با کیفیت بالا هزینه مناسبی را از آن ها دریافت می کند.

 ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

عوارض ارتودنسی دندان

در این قسمت قصد داریم شما را با عوارض و معایب ارتودنسی دندان آشنا کنیم. ارتودنسی دندان عوارضی به دنبال ندارد ولی در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین عدم توجه به توصیه های متخصص می تواند سبب بروز مضراتی شود. برخی از عوارض ارتودنسی دندان عبارت است از:

 • بیماری های لثه از عوارض ارتودنسی دندان می باشد که فرد در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان دچار بیماری‌های لثه می‌شود. زمانی که افراد بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نکنند دندان سبب پوسیدگی می‌شود و اگر پوسیدگی دندان درمان نشود می تواند سبب بیماری های لثه شود.
 • از دیگر عوارض ارتودنسی دندان می توان به تحلیل ریشه دندان اشاره کرد که این عارضه بسیار نادر می باشد.
 • زمانی که ارتودنسی ثابت برای درمان انتخاب شود براکت های ارتودنسی تا پایان درمان باید روی دندان فرد قرار بگیرند و در زمان غذا خوردن باقیمانده غذا می‌تواند بین براکت ها تجمع می یابد و همچنین این امر سبب پوسیدگی دندان می شود. پس باید سعی کنید بهداشت دهان و دندان خود را دو برابر کنید.
 • در ارتودنسی ثابت متخصص با چسب مخصوصی براکت های ارتودنسی را روی دندان ها قرار می دهد و به وسیله سیم ارتودنسی به هم متصل می کند. اگر متخصص نصب براکت ها را به درستی انجام ندهد و یا اگر فرد مراقبت ها را رعایت نکند احتمال بروز زخم در دهان وجود دارد.
 • بعضی از ابزارها نظیر براکت ها و یا کش ارتودنسی می تواند برای افرادی آلرژی زا باشد که باید برای جلوگیری از بروز واکنش های آلرژیک در معاینه اولیه حتماً متخصص را در جریان موارد آلرژی خودتان قرار دهید.
 • از دیگر عوارض انجام ارتودنسی می توان به برگشت درمان ارتودنسی اشاره کرد که اگر بیمار توصیه های پزشک را رعایت کند دندان ها هیچ تغییری نخواهند داشت.

مزایای ارتودنسی دندان

مرتب بودن دندان ها امری بسیار مهم است. افرادی که دارای دندان های ناهماهنگی هستند می توانند با انجام ارتودنسی، دندان های خود را صاف و مرتب کنند و همچنین انجام ارتودنسی می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس افراد شود. اگر افراد از ارتودنسی دندان استفاده نکنند این امر می‌تواند مشکلاتی را در دهان و دندان آن ها به وجود آورد که با انجام ارتودنسی دندان می توانید بسیاری از مشکلات را پیشگیری کنید. ارتودنسی سبب بهبود مشکلات گوارشی ناشی از نامرتبی دندان ها می شود. برای انجام ارتودنسی باید به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نمایید.

کلام آخر

ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی می باشد که بی نظمی دندان ها را تشخیص می دهد و آن را اصلاح می‌کند. برای انجام ارتودنسی دندان باید سعی کنید به بهترین دکتر ارتودنسی و بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید. اقداماتی قبل و بعد از انجام ارتودنسی باید انجام دهید که در جلسه مشاوره ای که پزشک شما قبل از انجام این روش برای شما برگزار می کند تمامی نکات مورد نیاز را برای شما بیان می کند. برای بهبودی سریع تر باید تمامی نکاتی که دندانپزشک برای شما بیان می کند رعایت نمایید. سعی کنید به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید تا بتوانید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

طول درمان ارتودنسی چقدر است؟

مدت زمان درمان ارتودنسی به عواملی مثل نوع ارتودنسی، شدت مشکل، سن بیمار و… بستگی دارد. اما به طور میانگین 24 ماه زمان برای این نوع درمان زمان نیاز است.

آیا کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی لازم است؟

در بعضی موارد برای درمان، کشیدن یک یا چند دندان الزامی است و بیشتر مردم نگران این موضوع هستند. اما باید به این نکته توجه داشت که فضای خالی که بعد از کشیدن دندان بین دندان‌ها بوجود می‌آید طی درمان ارتودنسی از بین خواهند رفت.

آیا ارتودنسی درد دارد؟

یکی از دغدغه‌های مهم هر روش درمانی، میزان درد آن است. درد ارتودنسی به گونه‌ای است که می‌توان آن را تحمل کرد. در روزهای اولیه درمان، پس از گذاشتن براکت و یا خوردن غذا ممکن است بیمار احساس درد داشته باشد. این درد از بین خواهد رفت و در روز های اولیه طبیعی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا