پزشکان

بهترین دکتر عصب کشی در شیراز【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر عصب کشی در شیراز آشنا کنیم. عصب کشی دندان یک درمان دندانپزشکی در شاخه اندودنسی می باشد و برای درمان عفونت هسته دندان انجام می شود. زمانی عصب کشی انجام می شود که پالپ آسیب برگشت ناپذیر دیده است و باید تخلیه و تمیز شود و با مواد مخصوصی پر شود. زمانی که درمان دندان امکان پذیر نباشد دندانپزشک از عصب کشی استفاده می کند. ما در این مقاله، لیستی از بهترین دکتر عصب کشی در شیراز را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

عصب کشی چیست؟

زمانی که به دلیل عوامل مختلفی دندان فرد دچار آسیب بسیار گسترده ای می شود و زمانی که این آسیب ها با ترمیم های سطحی قابل درمان نباشد، درمانی به نام درمان ریشه یا عصب کشی دندان انجام می شود. دندانپزشک با عصب کشی دندان می تواند از خراب شدن بیشتر دندان و کشیدن آن جلوگیری کند. در این روش دندانپزشک بافت پالپی دندان که حاوی عروق و اعصاب می باشد و در قسمت داخل کانال های دندان قرار گرفته است را تخلیه می کند. بعد از پاکسازی و ضد عفونی دندان را پر می کند. دلایلی که می تواند سبب آسیب به پالپ یا عصب دندان شود: پوسیدگی گسترده دندان، ترک و شکستگی دندان و سایش دندان و پر کردگی های قدیمی دندان می باشند.

مراحل عصب کشی دندان

پزشک بعد از بررسی عکس رادیوگرافی از دندان، درمان دندان فرد را آغاز می‌کند. در مرحله اول پزشک با تزریق بی حسی موضعی دندان فرد را بی حس می کند و بعد از آن پوسیدگی دندان را بر می دارد و حفره را برای دسترسی به کانال و عصب دندان ایجاد می کند. بعد از این کار محوطه داخلی کانال را پاکسازی می کند و همچنین در حین درمان به شستشوی داخلی کانال می پردازد. دندانپزشک بعد از انجام این کار فضای کانال را خشک می کند و به پرکردن دندان می پردازد و در مرحله آخر دندان را پانسمان می کند.

عصب کشی چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر عصب کشی در شیراز

برای انجام عصب کشی باید سعی کنید به بهترین دکتر عصب کشی مراجعه نمایید. مراجعه به دندانپزشکی متخصص می تواند سبب رسیدن شما به نتایج مطلوبی شود، پس حتما به پزشکی متخصص جهت انجام درمان ریشه مراجعه نمایید. برخی از ویژگی های بهترین دکتر عصب کشی در شیراز عبارت است از:

 • اولین و مهم ترین ویژگی هر پزشکی، مدرک معتبر و همچنین تخصص در زمینه فعالیت می باشد. باید به دندانپزشکی مراجعه نمایید که دارای مدرک مرتبط با فعالیت خود باشد.
 • مهارت دستی از دیگر ویژگی های مهم بهترین دکتر عصب کشی در شیراز می باشد. اگر پزشک شما دارای مهارت دستی بالایی باشد به خوبی و بدون آسیب به دندان می تواند مشکل دندان شما را برطرف نماید.
 • تجربه زیاد دندانپزشک از ویژگی های بسیار مهم می‌باشد. اگر دندانپزشک شما دارای تجربه بسیاری باشد شما می توانید به نتایج مطلوبی در پایان درمان برسید. پس به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تجربه بسیاری باشد.
 • بهترین دندانپزشک سعی می کند قبل از درمان با بیمار خود صحبت کند و بیمار را به آرامش دعوت کند و همچنین تمامی نکات لازم را برای بیمار خود در این جلسه بیان می کند.
 • بهترین دکتر عصب کشی در شیراز در کلینیک یا مرکزی فعالیت می‌کند که دارای تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و مناسبی برای درمان بیماران می باشد.

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در شیراز را بشناسید!

دکتر حمیدرضا معتضدیان

دکتر حمیدرضا معتضدیان

متخصص ارتودنسی انجام ارتودنسی به صورت اقساط بدون سود و پیش پرداخت.

خدمات:

 • ارتودنسی

آدرس: شیراز -قدوسی غربی، روبروی کوچه ۱۴، قبل از درمانگاه میلاد، ساختمان زندیه، کلینیک زندیه، طبقه ۳

شماره تماس:

٠٩١٩٤١٠٠٣٠٠

اقداماتی توسط بهترین دکتر عصب کشی در شیراز

اقدامات قبل از عصب کشی

 • اولین و مهم ترین اقدام قبل از هر درمانی مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی می باشد. برای گرفتن نتیجه مطلوب بعد از انجام درمان باید سعی کنید به بهترین دکتر و بهترین مرکز مراجعه کنید.
 • سعی کنید لباس راحتی بپوشید زیرا ممکن است عصب کشی مدت زمان طولانی داشته باشد و همچنین در عصب کشی از ماده ای استفاده می شود که اگر روی لباس های شما بریزد لباس خراب می شود.
 • در روز درمان سعی کنید از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • سعی کنید شب قبل از درمان خواب کافی داشته باشید.
 • اگر دارای بیماری خاصی هستید یا داروهای خاصی استفاده می کنید باید پزشک خود را در جریان بگذارید. همچنین اگر به داروهای خاصی آلرژی و حساسیت دارید پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • سعی کنید از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید، زیرا این داروها سبب افزایش خونریزی می شوند.

اقدامات بعد از عصب کشی

 • بعد از انجام عصب کشی باید سعی کنید روزانه از نخ دندان استفاده کنید و دندان های خود را با خمیر دندان های حاوی فلوراید دو بار در روز بشویید.
 • اگر دندانپزشک برای شما دارویی را تجویز کرد باید آن را به طور مرتب مصرف کنید و هیچ دارویی را خودسرانه نخورید.
 • بعد از اتمام درمان ریشه روی دندان به طور موقت پر می شود تا از دندان محافظت کند. برای خوردن غذاهای سفت از دندانی که مورد درمان قرار نگرفته استفاده کنید.
 • سعی کنید به دندانی که درمان شده فشاری وارد نکنید، دندان عصب کشی شده را با زبان انگشت و یا هر چیز دیگری دندان را لمس نکنید. این کار می‌تواند سبب درد دندان شود.
 • اگر دچار تورمی شدید که به وضوح قابل مشاهده می باشد باید حتما هر چه سریع تر به دندانپزشک خود مراجعه نمایید، زیرا ممکن است بعد از درمان ریشه عفونت به وجود آمده باشد.
 • تا یک هفته بعد از انجام عصب کشی ممکن است درد خفیف یا شدیدی داشته باشید که در این مواقع می‌توانید از مسکن برای کاهش این درد استفاده کنید.
اقداماتی توسط بهترین دکتر عصب کشی در شیراز

عوارض عصب کشی

 • شکستن دندان عصب کشی شده از عوارض عصب کشی می باشد. به دلیل ضعیف شدن دندان بعد از عصب کشی، دندان بسیار شکننده می شود و امکان شکستن دندان عصب کشی شده وجود دارد.
 • زمانی که عصب کشی انجام می شود. کانال های ریشه برای ضد عفونی کردن باز می شوند و در این مواقع هوا وارد آن می‌شود و باکتری ها نیز می توانند وارد آن بشوند. اگر باکتری ها وارد کانال ریشه شوند امکان بروز عفونت، درد و التهاب در دهان وجود دارد.
 • از دیگر عوارض عصب کشی می توان به سوراخ شدن کانال ریشه دندان اشاره کرد. برای ضد عفونی کردن و عصب کشی، دندان پزشک از ابزاری به نام فایل استفاده می کند که این ابزار قابل انعطاف می باشند. زمانی که انحنای یک کانال ریشه زیاد باشد فایل می‌تواند سبب سوراخ کردن کانال ریشه شود.

افراد باید سعی کنند برای انجام عصب کشی به بهترین کلینیک دندانپزشکی در شیراز مراجعه نمایند. با مراجعه به بهترین دکتر و همچنین بهترین کلینیک افراد می توانند از بسیاری از عوارض بکاهند و بسیاری از عوارض به دلیل بی تجربگی پزشک و مراجعه به مراکزی نامعتبر رخ می دهند. پس تمام تلاش خود را بکنید تا به پزشکی با تجربه و مطمئن مراجعه نمایید.

کلام آخر

زمانی که آسیب دندان فرد قابل درمان نباشد، درمانی به نام درمان ریشه یا عصب کشی انجام می شود. دندانپزشک با انجام درمان ریشه از خراب شدن بیشتر دندان و کشیدن آن جلوگیری می کند. پزشک برای انجام درمان ریشه یا عصب کشی از بی حسی موضعی استفاده می کند و این امر باعث می شود فرد درد کم تری را حس کند. برای انجام عصب کشی افراد باید سعی کنند به بهترین کلینیک دندانپزشکی در شیراز مراجعه نمایند. افراد با مراجعه به بهترین جراح دندانپزشک در شیراز می توانند عوارض را کاهش دهند. اقداماتی بعد از انجام عصب کشی باید انجام دهید که دندانپزشک برای شما اقدامات را بیان می کند.

از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر عصب کشی در شیراز آشنا کند، امیدواریم مطالب ما برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد به سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

چه زمانی عصب کشی دندان لازم است؟

پوسیدگی دندان، که از طریق مینا نفود کرده و سپس به پالپ های دندان می رسد. آبسه دندان که به خاطر عفونت حاصل از حفره ها بوجود می آید. آسیب هایی مانند شکستگی یا ترک خوردن دندان که منجر شود عصب در معرض تماس قرار گیرد، مرگ تدریجی دندان به علت پیری و یا آسیبی که قبلا دیده بوده اما در آن زمان نیاز به درمان آسیب دیدگی نبوده است.

آیا عصب کشی دندان در بارداری ضرر دارد؟

بارداری ممکن است شما را بیشتر در معرض ابتلا به عفونت قرار دهد، اما این بدان معنی نیست که بارداری باعث بروز این مشکلات می شود. اگر در حال حاضر مشکلاتی در رابطه با دندان خود دارید، این مشکلات ممکن است در بارداری تشدید شود.

آیا درمان ریشه درد ناک است ؟

درمان ریشه مانند سایر درمان های دندانپزشکی تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و چنانچه بی حسی بطور صحیح اجراء شده باشد و پالپ دندان نیز دارای التهاب نباشد، درد و ناراحتی شدیدی حین درمان وجود نخواهد داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا