پزشکانسلامتی

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران【سال1401 】❤️ + لیست 10 تایی

با انجام تست نوار عصب عضله می توان از نحوه عملکرد عصب های بدن اطلاعات کافی کسب کرد، از این رو می خواهیم 10 تا از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با خیالی آسوده و راحت برای انجام این تست اقدام کنید؛ نوار عصب عضله از جمله روش های تشخیص نوع مشکل عصب عضله در بدن می باشد که می توان با کمک آن از وجود بسیاری از بیماری های عضلانی و عصبی مطلع شد؛ در ادامه مقاله قصد داریم اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران کیست؟

از تست نوار عصب عضله برای موارد مختلف بسیاری استفاده می شود که تنها آن ها را پزشک متخصص و متبحر می تواند انجام دهد زیرا این روش به علم و دانش کافی و تجربه بسیار زیاد نیاز دارد؛ از این رو بهتر است برای انجام این روش از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران کمک بگیرید و از ایشان بخواهید در تشخیص نوع بیماری شما به وسیله این تست، دقت کافی به خرج دهد.

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران باید در این زمینه مدرک معتبر و تخصص کسب کرده باشد تا افراد بتوانند برای انجام آن به ایشان اعتماد و اطمینان کنند؛ دکتر باید در انجام این روش کاملا باتجربه باشد و بتواند به خوبی از عهده انجام آن بربیاید؛ بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران باید در مطب شخصی خود تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای انجام این تست داشته باشد تا نتیجه حاصل شده موفقیت آمیز باشد.

همچنین بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران باید در زمینه رفتاری و اخلاقی نیز به خوبی عمل کنند و با بیماران خود بهترین برخورد را داشته باشند و با صبر و حوصله هر یک از سوالات مراجعین را به درستی پاسخ دهند.بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران کیست؟

تست نوار عصب عضله در ایران

نوار عصب و عضله نوعی آزمایش پزشکی می باشد که هدف آن بررسی کردن هدایت عصبی ماهیچه ها و سلول های عصبی تنظیم کننده شان است؛ برخی از پزشکان این نوع سلول های عصبی را با نام نورون های حرکتی می شناسند؛ این سلول ها موجب ارسال تکانه های الکتریکی می شوند و سبب منقبض و شل شدن عضلات می گردند.

این نوع سیگنال های الکتریکی به وسیله EMG به نمودارها یا اعداد مبدل می گردند و به بهترین دکتر نوار عصب عضله در تهران در ارائه کردن توصیه های پزشکی کمک می نماید؛ زمانی که کسی علائم اختلال در عملکرد عضلانی یا عصبی از خود نشان دهد، ممکن است دکتر متخصص EMG را برای فرد تجویز کند.

بی حسی یا سفتی یا سوزن سوزن شدن غیرقابل توضیح از جمله اثرات این بیماری می باشند؛ طبق اطلاعاتی که از نوار عصب و عضله یافت می شود، به پزشک متخصص کمک می کند تا آسیب عصبی، بیماری های عضلانی و اختلالاتی که بر روی رابطه بین عصب و عضله اثر می گذارند را تشخیص دهد.

کاربردهای نوار عصب عضله

نوار عصب عضله برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با کمک آن بسیاری از بیماری ها را تشخیص داد یا درمان کرد؛ برخی از کاربردهای نوار عصب عضله در این بخش ذکر شده اند :

 1. تشخیص دادن بیماری سندروم تونل کارپ
 2. تشخیص دادن سندروم خروجی قفسه سینه
 3. تشخیص دادن درگیری موجود در عصب اولنار
 4. تشخیص دادن نوع مشکلات دیسک
 5. تسکین یافتن درد‌های ناشی از عود دیسک
 6. بهبود یافتن شرایط و احساس بی‌حسی شدن، مور مور شدن، گز گز کردن اندام‌ها
 7. تشخیص دادن فشار ریشه‌های عصبی که از بین مهره‌ها عبور می کنند.
 8. تشخیص دادن اختلالاتی که بر روی اتصالات عضلانی و عصبی اثر می گذارند، مثل میاستنی گراویس، سندرم لامبرت ایتون، و سندرم گیلن باره
 9. تشخیص اختلال موجود در اعصاب محیطی که بر اثر وارد شدن آسیب به سیستم عصبی محیطی، اعصاب خارج از مغز و نخاع، مثل نوروپاتی محیطی و سندرم تونل کارپ به وجود می آیند.

کاربردهای نوار عصب عضله

نحوه انجام نوار عصب عضله

برای انجام تست نوار عصب عضله باید دقت و مهارت زیادی به کار گرفته شود تا نتایجی که از تست حاصل می شود، کاملا مورد تائید باشد؛ ابتدا بیمار توسط بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی معاینه می شود و پس از آن برای آغاز کردن تست، باید با تحریک بسیار کم الکتریکی، هدایت عصبی انجام گیرد؛ در نتیجه عضو سالم واکنش نشان می دهد و در این بین می توان عصب آسیب دیده را با عصب سالم مقایسه کرد.

پس از آن تست نوار عصب عضله یا الکترومایوگرافی، به وسیله سوزن‌هایی بسیار ریز انجام می‌گیرد؛ در ضمن با نیدل یا سوزن‌های ریزی که به عضله وارد می شود، عضله بیمار تست می‌شود؛ با انجام درست این نوع تست می توان کمک بزرگی به تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها کرد.

10 تا از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران را بشناسید!

دکتر سلمان فلاحدکتر سلمان فلاح

دکتر سلمان فلاح متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند و دارای بورد تخصصی اند؛ ایشان می توانند با استفاده از روش های مختلف انواع مشکلات مربوط به عصب ها و نورون ها را تشخیص دهند؛ از این رو وی را با لقب بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران می شناسند؛ ایشان در شهر اصفهان مطب شخصی برای خود راه اندازی کرده اند و بهترین خدمات را با استفاده از ابزار و تکنولوژی مدرن در اختیار بیماران خود قرار می دهند؛ دکتر فلاح جزء پزشکان متخصص هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند و توانسته اند با رفتار و برخورد محترمانه شان رضایت مردم را جلب کنند.

خدمات :

 • PRP
 • نگار درمانی
 • اوزون درمانی
 • ارتوکین تراپی
 • مگنت درمانی
 • شوک ویو درمانی
 • لیزر درمانی پرتوان
 • کلینیک پا و نوار عصبی

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، خیابان شریعتی غربی، نبش کوچه 16، جنب مسجد اما حسن عسکری، طبقه اول

تلفن تماس : 03136252857

دکتر عباس ایرانمهردکتر عباس ایرانمهر

دکتر عباس ایرانمهر متخصص طب فیزیکی و توانبخشی هستند که توانسته اند بورد تخصصی کشوری خود را با کسب رتبه دوم دریافت نمایند؛ ایشان ابتدا مدرک پزشکی عمومی دریافت کرده اند و پس از آن مدرک تخصصی شان را از دانشگاه شهید بهشتی تهران اخذ کرده و فارغ التحصیل شده اند؛ دکتر ایرانمهر بین مردم شهرت بسیار زیادی دارند و افراد بسیاری برای درمان مشکلات سلول های عصبی خود به مطب شان مراجعه می کنند، از این رو با لقب بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران شناخته می شوند؛ کد نظام پزشکی دکتر عباس ایرانمهر 88562 است که با این کد در شهر مشهد کلینیکی برای خود راه اندازی کرده اند.

خدمات :

 • تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن
 • درمان سیاتیک، ارتروز مفاصل، گزگز و خواب رفتگی دستها و پاها
 • درمان گردن درد و کمر درد مزمن، سندرم تونل کارپال، خار پاشه
 • درمان تنگی کانال نخاعی، اسیبهای عصبی دست و پا، ضعف عضلانی

آدرس : مشهد، احمد آباد، بین عارف 1 و 3، ساختمان پزشکان ایران، طبقه اول

تلفن تماس : 05138470058

دکتر سید ناصر حسینی قلعه نوییدکتر سید ناصر حسینی قلعه نویی

دکتر سید ناصر حسینی قلعه نویی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی هستند که در زمینه نوار عصب عضله و لیزر تراپی تبحر و تخصص دارند؛ ایشان دارای کد نظام پزشکی 89118 می باشند و در شهر مشهد با این کد طبابت و فعالیت می کنند؛ دکتر حسینی سال 1348 متولد شده اند و وی پس از دریافت مدرک پزشکی عمومی، در رشته پزشکی و تخصص طب فیزیکی از تهران فارغ التحصیل شدند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران می باشند که بسیاری از افراد برای درمان به مطبشان مراجعه می کنند.

خدمات :

 • لیزر تراپی پرتوان در درمان دیسک کمر و گردن
 • تشخیص و درمان خواب رفتگی دست و پا
 • درمان بیماری های مفاصل و استخوان
 • درمان تخصصی آرتور زانو(ارتوکین تراپی)
 • درمان غیر جراحی دیسک کمر و گردن
 • انجام تست نوار عصب و عضله
 • طب سوزنی

آدرس : مشهد، خیابان چمران، بین چمران 13 و 15، ساختمان جم، طبقه دوم

تلفن تماس : 05138556300

دکتر یعقوب عبدویدکتر یعقوب عبدوی

دکتر یعقوی عبدوی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند که کد نظام پزشکی شان 102322 است و با این کد در شهر تبریز طبابت می کنند؛ ایشان ابتدا مدرک پزشکی عمومی کسب کرده اند و در نهایت موفق به دریافت دکترای تخصصی از دانشگاه Carol Davila شدند؛ ایشان عضو کالج پزشکان انگلستان (دارای پروانه دائم طبابت در انگلستان) می باشند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران هستند که توانسته اند در این زمینه خدمات متنوعی به مردم ارائه دهند و بسیاری از بیماری های مرتبط با سلول های عصبی را درمان کنند.

خدمات :

 • درمان سائیدگی غضروف شانه
 • درمان دیسک کمر و سیاتیک
 • درمان پارگی مینیسک زانو
 • درمان مشکلات زانو
 • درمان سندرم دست

آدرس : تبریز، خیابان آزادی اول، خیابان گلباد، برج پزشکان گلباد، طبقه اول

تلفن تماس : 04133349620

دکتر مسعود عابددکتر مسعود عابد

دکتر مسعود عابد متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند که تست نوار عصب عضله انجام می دهند و انواع بیماری های عصبی عضلانی را درمان می کنند؛ به دلیل تخصص و تبحری که ایشان دارند، با لقب بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران شناخته می شوند و بسیاری از افراد جهت درمان به مطب شان مراجعه می کنند؛ دکتر عابد با کد نظام پزشکی 102995 در شهر تبریز مشغول ارائه خدمات و طبابت هستند؛ وی با بیماران خود رفتار بسیار مودبانه و برخورد بسیار محترمانه ای دارند و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت بیماران به کار می گیرند.

خدمات :

 • درمان های غیرجراحی دیسک ستون فقرات و آرتروز
 • درمان دردهای مزمن و درد با منشا عصب و نوروپاتی
 • درمان بیماری های اسکلتی، مفصلی و عضلانی
 • درمان روماتیسم مفصلی و پوکی استخوان
 • ازن درمانی و تزریقات مفصلی

آدرس : تبریز، خیابان 17شهریور جدید، نرسیده به تقاطع شریعتی (شهناز)، جنب بانک ملی؛ ساختمان فارابی طبقه شش

تلفن تماس : 0413557845

دکتر فاطمه ناجیدکتر فاطمه ناجی

دکتر فاطمه ناجی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند که ایشان در شهر اهواز مطب شخصی برای خود احداث کرده اند و بهترین خدمات را به مردم ارائه می دهند؛ دکتر ناجی ابتدا تحصیلاتشان را در رشته پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور در سال 1381 به پایان رساندند و بعد از طی کردن دوره طرح پزشکی عمومی در مناطق محروم استان خوزستان در رشته طب فیزیکی و توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران دوره تخصصی را تکمیل کردند و توانستند مقام دوم بورد تخصصی را کسب کنند؛ از این رو ایشان بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران شناخته می شوند.

خدمات :

 • درمان زانو درد
 • درمان دیسک کمر
 • درمان دردهای لگنی
 • درمان دردهای اسکلتی عضلانی

آدرس : خوزستان، اهواز، کیانپارس نبش میهن غربی، برج تخصصی اهواز طبقه 10 واحد

تلفن تماس : 06133388054

دکتر شهربانو کاظمیدکتر شهربانو کاظمی

دکتر شهربانو کاظمی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند؛ ایشان پس از به پایان رسیدن دوره پزشکی عمومی خود سال 1387، توانستند وارد رشته تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی شوند؛ وی بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی شان را سال ۱۳۹۰ از دانشگاه شیراز کسب کردند و فارغ التحصیل شدند؛ ایشان افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان آورده اند که شامل رتبه اول پریانترنی و رتبه اول پریبورد شیراز و رتبه پنجم بورد تخصصی می باشد؛ دکتر کاظمی کارمند رسمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند و با عنوان بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران شناخته می شوند.

خدمات :

 • درمان کمردرد
 • درمان درد لگن
 • درمان گردن درد
 • درمان تنگی کانال دست
 • درمان مشکلات عصب دست و پا

آدرس : تهران، بلوار کشاورز، جنب بیمارستان ساسان، کوچه رویان، ساختمان پزشکان 75، طبقه دوم

تلفن تماس : 02188969331

دکتر شریف نجفیدکتر شریف نجفی

دکتر شریف نجفی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی هستند که ابتدا دوره پزشکی عمومی خود را به پایان رساندند و سال ۱۳۸۲ دوره تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی را آغاز کردند؛ وی سال ۱۳۸۵ بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی شان را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز با موفقیت کسب کردند؛ در ضمن دکتر نجفی سال ۱۳۸۵ با عنوان هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش کارگاه آموزشی پژوهشی و درمانی شان در این حیطه شروع کردند و در حال حاضر ۱۱ سال سابقه فعالیت در این زمینه دارند و با لقب بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران شناخته می شوند.

خدمات :

 • نوار عصب و عضله گردن و دست ها کمر و پاها
 • درمان غیر جراحی دیسک کمر و گردن
 • درمان سیاتیک و تنگی کانال نخاعی
 • بیماری های ستون فقرات و مفاصل
 • بیماری های عضلانی و اسکلتی
 • آرتروز مفاصل و ستون فقرات
 • تزریقات مفصلی و بافت نرم

آدرس : تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، خیابان سلیمی جهرمی، پلاک ۱۲۱، واحد ۲

تلفن تماس : 02144016142

دکتر مسعود خالصیدکتر مسعود خالصی

دکتر مسعود خالصی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند و ایشان یکی از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران هستند که ابتدا مدرک پزشکی عمومی دریافت کردند و پس از آن از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شدند؛ وی افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان آورده اند که شامل ریاست کمیته پژوهشی دانشجویی دانشگاه، سخنرانی در سمپوزیوم بیماری‌های نادر در سال ۱۳۹۱، کسب گواهی شرکت در کارگاه درمان آرتروز زانو توسط پی آر پی می باشد.

خدمات :

 • فیزیوتراپی تخصصی شامل الکتروتراپی، مکانوتراپی، منوال تراپی
 • طب فیزیکی ، درد و درمان های غیر جراحی مغز و اعصاب
 • آب درمانی، ماساژ درمانی، طب سوزنی
 • تراکشن کاردرمانی و توانبخشی عصبی
 • پروتز و اندام های مصنوعی
 • درمان بیماری های پا

آدرس : تهران، جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد (افتخار)، پلاک ۳۴

تلفن تماس : 02188898444

دکتر محمدرضا اعتراف اسکوییدکتر محمدرضا اعتراف اسکویی

دکتر محمدرضا اعتراف اسکویی متخصص طب فیزیکی و توان بخشی می باشند و ایشان بورد تخصصی در رشته طب فیزیکی و توانبخشی دارند؛ وی سال ۱۳۷۴ جهت طی کردن دوره پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران اقدام به تحصیل نمودند و سال ۱۳۸۴ مدرک تخصصی شان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز با موفقیت اخذ کردند و پس از کسب بورد تخصصی سال ۱۳۸۷ فعالیت شان را در شهرهای آمل و کرج شروع کردند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر تست نوار عصب عضله در ایران است.

خدمات :

 • لیزرتراپی
 • منوال تراپی
 • اوزون تراپی
 • نوار عصب و عضله
 • تزریق های موضعی
 • تزریق های تخصصی

آدرس : تهران، اتوبان همت غرب، بعد از بزرگراه ستاری جنوب، خیابان شهید کبیری (طامه شاهین شمالی)، خیابان بهار، بیمارستان امید، درمانگاه طب فیزیکی

تلفن تماس : 02144426690

نکات پیش از تست نوار عصب عضله

پیش از آن که بخواهید تست نوار عصب عضله انجام دهید باید به برخی نکات و توصیه ها توجه نمایید؛ این نکات در ادامه ذکر می شوند :

 • تمیز نگه داشتن پوست : همان گونه که شما می دانید باید پیش از انجام دادن تمام آزمایشاتی که به پوستتان مرتبط است، باید چربی هایی که بر روی پوست وجود دارد را به خوبی پاک کنید؛ به همین دلیل لازم به ذکر است که پیش از انجام دادن الکترومیوگرافی پوستتان را تمیز نمایید و دوش بگیرید؛ همچنین پیش از استحمام کردن نیز نباید از لوسیون های نرم کننده پوست استفاده کنید و لباس مناسب و راحت بپوشید تا دکتر جهت انجام دادن آزمایش با مشکل روبرو نشود.
 • توجه به نکات پزشکی : باید پیش از انجام دادن آزمایش در رابطه با مراقبت های دارویی و غذایی، سوال بپرسید؛ به طور معمول نیازی به ناشتا بودن زمان انجام تست الکترومیوگرافی نیست؛ از این رو احتیاط شرط عقل می باشد که از پزشک خود اطلاعات کافی بپرسید.
 • اطلاع دهی به پزشک : اگر شما دارای شرایط خاصی مثل اختلال در انعقاد خون هستید یا از دارو های به خصوص استفاده می کنید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید چون امکان دارد هر کدام از این گزینه ها جهت انجام دادن الکترومیوگرافی خطر داشته باشد و نباید این آزمایش انجام گیرد؛ به همین دلیل این نکات را پشت گوش نیندازید و حتما این مسئله را جدی بگیرید.
 • نحوه مصرف دخانیات : نکته بسیار مهم این است که سیگار نکشید؛ از این رو لازم است دست کم 3 ساعت پیش از انجام دادن این تست، مصرف دخانیات و سیگار کشیدن را به طور کلی فراموش کنید؛ همچنین باید از مصرف کردن مشروبات الکلی و کافئین هم پیش از آزمایش دادن خودداری نمایید چون ممکن است اختلالی در روند فعالیت سلول های عصبی اختلال ایجاد شود و اندازه گیری دقیقی به وجود بیاید.

نکات پیش از تست نوار عصب عضله

نکات مهم زمان انجام تست نوار عصب عضله

روز انجام تست نوار عصب عضله نیز باید به برخی نکات و توصیه ها توجه نمایید تا در طول انجام این روش مشکلی برای شما به وجود نیاید؛ این نکات ضروری در این بخش ذکر می شوند :

 1. از شما درخواست می گردد که هر نوع وسیله‌ی فلزی مثل جواهرات را که امکان دارد موجب بروز اختلال در انجام آزمایش شوند را دربیاورید.
 2. برخی مواقع نیاز است لباس‌های خود را تعویض کنید و روپوش بپوشید.
 3. جهت انجام دادن تست، بر روی یک میز بنشینید یا دراز بکشید.
 4. باید بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران، عصبی که باید مورد آزمایش قرار گیرد را بیاید.
 5. پس از آن، دکتر دو الکترود را بر روی پوستتان قرار می دهد که یکی از آن‌ها موجب تحریک شدن عصب می شود و الکترود دیگر این تحریک را به ثبت می‌رساند؛ ممکن است از یک ژل یا نوعی خمیر جهت چسباندن الکترود به پوست استفاده نماید.
 6. عصب به وسیله شوکی الکتریکی مختصر از سوی الکترود تحریک‌کننده، تحریک می گردد؛ زمان انجام تستی معمولی، عصب‌ها در انگشت تحریک می شوند و تحریکات توس الکترودی در نزدیکی مچ دست ثبت می گردد.

هزینه انجام تست نوار عصب عضله

برای انجام تست نوار عضب عضله باید هزینه هایی به پزشک متخصص پرداخت شود تا ایشان بتواند اقدام به درمان و انجام روش مورد نظر اقدام کند؛ البته نوع بیماری فرد و نوع تستی که گرفته می شود در هزینه درمان اثر می گذارد زیرا هر چه مشکل پیچیده تر و روش انتخابی سخت تر و مهم تر باشد، باید هزینه بیشتری جهت درمان پرداخت کرد.

به طور کلی موارد مختلف بسیاری می توانند بر روی هزینه انجام روش تست نوار عصب عضله اثر بگذارند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید.هزینه انجام تست نوار عصب عضله

کلام آخر

انجام تست نوار عصب عضله به تشخیص و درمان مشکلات عضلانی عصبی کمک شایانی می کند؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با تست نوار عصب عضله در اختیارتان قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران را به شما معرفی کرد تا بتوانید با خیال راحت پزشک مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار ممنونیم و اگر هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا