سلامتیپزشکان

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران【سال1402 】❤️ + لیست 10 تایی

با انجام تست نوار عصب عضله می توان از نحوه عملکرد عصب های بدن اطلاعات کافی کسب کرد، از این رو می خواهیم 10 تا از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با خیالی آسوده و راحت برای انجام این تست اقدام کنید؛ نوار عصب عضله از جمله روش های تشخیص نوع مشکل عصب عضله در بدن می باشد که می توان با کمک آن از وجود بسیاری از بیماری های عضلانی و عصبی مطلع شد؛ در ادامه مقاله قصد داریم اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران کیست؟

از تست نوار عصب عضله برای موارد مختلف بسیاری استفاده می شود که تنها آن ها را پزشک متخصص و متبحر می تواند انجام دهد زیرا این روش به علم و دانش کافی و تجربه بسیار زیاد نیاز دارد؛ از این رو بهتر است برای انجام این روش از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران کمک بگیرید و از ایشان بخواهید در تشخیص نوع بیماری شما به وسیله این تست، دقت کافی به خرج دهد.

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران باید در این زمینه مدرک معتبر و تخصص کسب کرده باشد تا افراد بتوانند برای انجام آن به ایشان اعتماد و اطمینان کنند؛ دکتر باید در انجام این روش کاملا باتجربه باشد و بتواند به خوبی از عهده انجام آن بربیاید؛ بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران باید در مطب شخصی خود تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای انجام این تست داشته باشد تا نتیجه حاصل شده موفقیت آمیز باشد.

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران کیست؟

همچنین بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران باید در زمینه رفتاری و اخلاقی نیز به خوبی عمل کنند و با بیماران خود بهترین برخورد را داشته باشند و با صبر و حوصله هر یک از سوالات مراجعین را به درستی پاسخ دهند.

تست نوار عصب عضله در ایران

نوار عصب و عضله نوعی آزمایش پزشکی می باشد که هدف آن بررسی کردن هدایت عصبی ماهیچه ها و سلول های عصبی تنظیم کننده شان است؛ برخی از پزشکان این نوع سلول های عصبی را با نام نورون های حرکتی می شناسند؛ این سلول ها موجب ارسال تکانه های الکتریکی می شوند و سبب منقبض و شل شدن عضلات می گردند.

این نوع سیگنال های الکتریکی به وسیله EMG به نمودارها یا اعداد مبدل می گردند و به بهترین دکتر نوار عصب عضله در تهران در ارائه کردن توصیه های پزشکی کمک می نماید؛ زمانی که کسی علائم اختلال در عملکرد عضلانی یا عصبی از خود نشان دهد، ممکن است دکتر متخصص EMG را برای فرد تجویز کند.

بی حسی یا سفتی یا سوزن سوزن شدن غیرقابل توضیح از جمله اثرات این بیماری می باشند؛ طبق اطلاعاتی که از نوار عصب و عضله یافت می شود، به پزشک متخصص کمک می کند تا آسیب عصبی، بیماری های عضلانی و اختلالاتی که بر روی رابطه بین عصب و عضله اثر می گذارند را تشخیص دهد.

کاربردهای نوار عصب عضله

نوار عصب عضله برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با کمک آن بسیاری از بیماری ها را تشخیص داد یا درمان کرد؛ برخی از کاربردهای نوار عصب عضله در این بخش ذکر شده اند :

 1. تشخیص دادن بیماری سندروم تونل کارپ
 2. تشخیص دادن سندروم خروجی قفسه سینه
 3. تشخیص دادن درگیری موجود در عصب اولنار
 4. تشخیص دادن نوع مشکلات دیسک
 5. تسکین یافتن درد‌های ناشی از عود دیسک
 6. بهبود یافتن شرایط و احساس بی‌حسی شدن، مور مور شدن، گز گز کردن اندام‌ها
 7. تشخیص دادن فشار ریشه‌های عصبی که از بین مهره‌ها عبور می کنند.
 8. تشخیص دادن اختلالاتی که بر روی اتصالات عضلانی و عصبی اثر می گذارند، مثل میاستنی گراویس، سندرم لامبرت ایتون، و سندرم گیلن باره
 9. تشخیص اختلال موجود در اعصاب محیطی که بر اثر وارد شدن آسیب به سیستم عصبی محیطی، اعصاب خارج از مغز و نخاع، مثل نوروپاتی محیطی و سندرم تونل کارپ به وجود می آیند.
کاربردهای نوار عصب عضله

نحوه انجام نوار عصب عضله

برای انجام تست نوار عصب عضله باید دقت و مهارت زیادی به کار گرفته شود تا نتایجی که از تست حاصل می شود، کاملا مورد تائید باشد؛ ابتدا بیمار توسط بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی معاینه می شود و پس از آن برای آغاز کردن تست، باید با تحریک بسیار کم الکتریکی، هدایت عصبی انجام گیرد؛ در نتیجه عضو سالم واکنش نشان می دهد و در این بین می توان عصب آسیب دیده را با عصب سالم مقایسه کرد.

پس از آن تست نوار عصب عضله یا الکترومایوگرافی، به وسیله سوزن‌هایی بسیار ریز انجام می‌گیرد؛ در ضمن با نیدل یا سوزن‌های ریزی که به عضله وارد می شود، عضله بیمار تست می‌شود؛ با انجام درست این نوع تست می توان کمک بزرگی به تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها کرد.

10 تا از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران را بشناسید!

نکات پیش از تست نوار عصب عضله

پیش از آن که بخواهید تست نوار عصب عضله انجام دهید باید به برخی نکات و توصیه ها توجه نمایید؛ این نکات در ادامه ذکر می شوند :

 • تمیز نگه داشتن پوست : همان گونه که شما می دانید باید پیش از انجام دادن تمام آزمایشاتی که به پوستتان مرتبط است، باید چربی هایی که بر روی پوست وجود دارد را به خوبی پاک کنید؛ به همین دلیل لازم به ذکر است که پیش از انجام دادن الکترومیوگرافی پوستتان را تمیز نمایید و دوش بگیرید؛ همچنین پیش از استحمام کردن نیز نباید از لوسیون های نرم کننده پوست استفاده کنید و لباس مناسب و راحت بپوشید تا دکتر جهت انجام دادن آزمایش با مشکل روبرو نشود.
 • توجه به نکات پزشکی : باید پیش از انجام دادن آزمایش در رابطه با مراقبت های دارویی و غذایی، سوال بپرسید؛ به طور معمول نیازی به ناشتا بودن زمان انجام تست الکترومیوگرافی نیست؛ از این رو احتیاط شرط عقل می باشد که از پزشک خود اطلاعات کافی بپرسید.
 • اطلاع دهی به پزشک : اگر شما دارای شرایط خاصی مثل اختلال در انعقاد خون هستید یا از دارو های به خصوص استفاده می کنید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید چون امکان دارد هر کدام از این گزینه ها جهت انجام دادن الکترومیوگرافی خطر داشته باشد و نباید این آزمایش انجام گیرد؛ به همین دلیل این نکات را پشت گوش نیندازید و حتما این مسئله را جدی بگیرید.
 • نحوه مصرف دخانیات : نکته بسیار مهم این است که سیگار نکشید؛ از این رو لازم است دست کم 3 ساعت پیش از انجام دادن این تست، مصرف دخانیات و سیگار کشیدن را به طور کلی فراموش کنید؛ همچنین باید از مصرف کردن مشروبات الکلی و کافئین هم پیش از آزمایش دادن خودداری نمایید چون ممکن است اختلالی در روند فعالیت سلول های عصبی اختلال ایجاد شود و اندازه گیری دقیقی به وجود بیاید.
نکات پیش از تست نوار عصب عضله

نکات مهم زمان انجام تست نوار عصب عضله

روز انجام تست نوار عصب عضله نیز باید به برخی نکات و توصیه ها توجه نمایید تا در طول انجام این روش مشکلی برای شما به وجود نیاید؛ این نکات ضروری در این بخش ذکر می شوند :

 1. از شما درخواست می گردد که هر نوع وسیله‌ی فلزی مثل جواهرات را که امکان دارد موجب بروز اختلال در انجام آزمایش شوند را دربیاورید.
 2. برخی مواقع نیاز است لباس‌های خود را تعویض کنید و روپوش بپوشید.
 3. جهت انجام دادن تست، بر روی یک میز بنشینید یا دراز بکشید.
 4. باید بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران، عصبی که باید مورد آزمایش قرار گیرد را بیاید.
 5. پس از آن، دکتر دو الکترود را بر روی پوستتان قرار می دهد که یکی از آن‌ها موجب تحریک شدن عصب می شود و الکترود دیگر این تحریک را به ثبت می‌رساند؛ ممکن است از یک ژل یا نوعی خمیر جهت چسباندن الکترود به پوست استفاده نماید.
 6. عصب به وسیله شوکی الکتریکی مختصر از سوی الکترود تحریک‌کننده، تحریک می گردد؛ زمان انجام تستی معمولی، عصب‌ها در انگشت تحریک می شوند و تحریکات توس الکترودی در نزدیکی مچ دست ثبت می گردد.

هزینه انجام تست نوار عصب عضله

برای انجام تست نوار عضب عضله باید هزینه هایی به پزشک متخصص پرداخت شود تا ایشان بتواند اقدام به درمان و انجام روش مورد نظر اقدام کند؛ البته نوع بیماری فرد و نوع تستی که گرفته می شود در هزینه درمان اثر می گذارد زیرا هر چه مشکل پیچیده تر و روش انتخابی سخت تر و مهم تر باشد، باید هزینه بیشتری جهت درمان پرداخت کرد.

هزینه انجام تست نوار عصب عضله

به طور کلی موارد مختلف بسیاری می توانند بر روی هزینه انجام روش تست نوار عصب عضله اثر بگذارند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

کلام آخر

انجام تست نوار عصب عضله به تشخیص و درمان مشکلات عضلانی عصبی کمک شایانی می کند؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با تست نوار عصب عضله در اختیارتان قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران را به شما معرفی کرد تا بتوانید با خیال راحت پزشک مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار ممنونیم و اگر هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا