پزشکانسلامتی

بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران【سال 1401】❤️ + لیست 10 تایی

بیماری های بسیاری بر مغز و اعصاب انسان تاثیر می گذارند، از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران و تهران را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای بیماری های مربوط به مغز و اعصاب به آن ها مراجعه کنید و روند درمان خود را تکمیل کنید.

بیماری های مغز و اعصاب کدامند ؟

بیماری مختلف بسیار شایعی وجود دارند که مربوط به مغز و اعصاب اند که باید شما برای درمان آن ها به مطب بهترین پزشکان مغز و اعصاب در تهران مراجعه کنید تا ایشان به درستی روند درمان شما را شروع کنند؛ این بیماری های شایع، شامل گزینه های زیر می باشند :

1 . بیماری پارکینسون : بیماری پارکینسون، از جمله اولین بیماری های مغزی خطرناک محسوب می شود که این بیماری، سلول های مغزی که در حال حرکت هستند را کنترل می کنند و آن ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد؛ بیشتر افراد بر این باورند که این بیماری به وسیله کاهش یافتن سطح دوپامین مغز رخ می دهد ، علائم مختلفی برای این نوع بیماری وجود دارد که این علائم معمولا بین سن 50 تا 60 سالگی دیده می شوند؛ این علائم شامل سفتی ماهیچه ها، مشکلات تعادلی در هنگام راه رفتن، حرکت آرام و دشوار شدن صحبت کردن و بلعیدن می شود.

2 . تومور های مغزی : انواع مختلفی از تومورهای مغزی وجود دارند اما فقط بعضی از آن ها ممکن است که خطرناک محسوب شوند؛ همه تومورها نمی توانند که کشنده باشند اما به هر حال از جمله دلایل بیماری های مغزی خطرناک، همین تومورها می باشند؛ هم اکنون 23400 نوع سرطان در جهان وجود دارد که شروع آن در مغز رخ می دهد؛ علائم وجود تومور مغزی شامل مشکل بینایی، شنوایی، تکلم، تعادل، وجود سردرد، حملات ناگهانی، فلج عضلات صورت و غیره است.

بیماری های مغز و اعصاب کدامند ؟

3 . اختلالات روانی : افراد بسیاری اخیرا با برخی از انواع بیماری های روانی در ارتباط هستند که این بیماری در ظاهر خطرناک نیست اما در صورتی که به صورت حاد دیده می شود موجب آسیب رسیدن به خود یا دیگران خواهد شدکه این مشکل از جمله بیماری های مغزی خطرناک در بین افراد می باشد ؛ از جمله علائم عمومی که این بیماری دارد شامل تغییرات شدید خلقی، تغییر در عادات غذایی، گیجی و عدم تمرکز در فکر کردن، مشکلات خواب، فکر به خودکشی، عصبانیت شدید، مشکل در درک یا برقراری ارتباط با افراد و کناره گیری از دوستان و فعالیت هایی که در گذشته مورد علاقه فرد بوده است.

4 . اوتیسم : اوتیسم از جمله بیماری های مغز و اعصاب است که به طور تقریبی جدید می باشد که محققان تا به الان اطلاعات بسیار زیادی در این مورد ندارند؛ بعضی از افرادی که مبتلا به اوتیسم هستند، دارای مشکلات ژنتیکی هستند؛ رفتار این افراد در برخی موارد متفاوت است که به طور مثال نوع رفتار، یادگیری، واکنش و ارتباطات افراد مبتلا به اوتیسم با افراد عادی فرق دارد؛ اوتیسم در بیشتر موارد قبل از سن 3 سالگی قابل تشخیص است و تا پایان عمر همراه فرد باقی می ماند؛ علائم این بیماری شامل درک دشوار از احساسات افراد، مشکلات تکلم و مهارت های زبانی، ناراحت شدن از تغییرات کوچک و به تنهایی بازی کردن می باشد.

5 . مننژیت : مننژیت به معنی وجود التهابی در مرزهای اطراف مغز و بافت مغزی است که در ضمن این التهاب می تواند در نخاع نیز رخ دهد؛ علائم ابتدایی آن شامل تب، سفتی گردن و سردرد می باشد و پس از این مرحله، گیجی، حساسیت به نور، حالت تهوع و استفراغ و لرز رخ می دهد.

6 . آلزایمر : آلزایمر از جمله بیماری های مغز و اعصاب می باشد که اکنون رایج ترین نوع دمانس (فراموشی) در کشورهای غربی به حساب می آید؛ در سن 85 سالگی، احتمال رخ دادن آلزایمر 5 درصد افزایش می یابد؛ عمده ترین علائم آن مربوط به حافظه می باشد که فرد توانایی به خاطر سپردن را ندارد.

7 . ام اس : ام اس نوعی بیماری خود ایمن می باشد که ممکن است که در بخش های مختلفی از بدن شروع شود و با علائم متفاوتی همراه است؛ این بیماری بیشتر در سنین 15 تا 60 سال رخ می دهد و زنان بیشتر در معرض مبتلا شدن به این بیماری اند؛ علائم شایع آن شامل ضعف یا بی حسی در یک سمت بدن و سپس پیشرفت آن به سمت دیگر بدن است. سایر علائم شامل خستگی، لرزش، احساس سستی، لکنت زبان، دوبینی و دید کمتر می باشد.

بیماری های مغز و اعصاب کدامند ؟

8 . هیدروسفالی : زمانی که مقادیر غیر طبیعی از مایع به مغز می رسد، هیدروسفالی رخ می دهد؛ علائم این بیماری در کودکان، معمولا بزرگ بودن سر، استفراغ، تحریک پذیری، اشتها و غذا خوردن کم، تشنج و خواب آلودگی می باشد؛ اما علائم آن در بزرگسالان شامل سردرد، عدم هماهنگی، مشکل در بیدار ماندن و هوشیاری، کاهش مهارت های شناختی و حافظه، تاری دید و عدم کنترل مثانه است.

9 . دیسلکسیا : دیسلکسیا مربوط به مشکل در یادگیری می باشد که به دلیل نقصی به وجود می آید که باعث دشواری در پردازش کردن آواها یا بخش های کوچکی از صحبت های فرد می شود و در نهایت کلمات مختلف از سایرین ادا می شود؛ دیسلکسیا در کودکانی رخ می دهد که هوش و تحرک طبیعی دارند؛ این افراد اکثرا عزت نفس ضعیفی دارند و در تمرکز خود دچار دشواری هایی می شوند و رویا پرداز هستند و از تمرکز کافی به موقعیتی که در آن به سر می برند، ندارند.

10 . تشنج : انواع مختلفی از تشنج وجود دارد که شایع ترین آن تشنج گراندمال نام دارد؛ در برخی موارد، تشنج می تواند نشانه بیماری های خطرناک مغز و اعصاب باشد که باید برای درمان آن اقدام کرد؛ در تشنج گراندمال، بیمار هوشیاری اش را از دست می دهد و به طور معمول غش می کند و بعد از آن، بدن فرد سفت می شود و در ادامه آن، حرکات تند و سریع ناگهانی و شدید در بدن فرد ایجاد می شود و در نتیجه فرد بیهوش می شود؛ بیشتر تشنج های دیگر باعث غش کردن نمی شوند اما کاملا می توانید که عدم هوشیاری یا خیره شدن چشم ها و مشاهده سفیدی را در این افراد مشاهده کنید و بیشتر مواقع هیچ علائم دیگری ندارند.

معیارهای مهمی که کلینیک مغز و اعصاب باید داشته باشد:

❤️ کادر حرفه ایبهترین کلینیک مغز واعصاب در تهران کادر مجرب، حرفه ای و با اخلاقی را باید داشته باشد.
👩‍⚕️ داشتن پزشک حرفه ایداشتن چند پزشک و متخخص با فلوشیپ های متفاوت در کلینیک از معیار های مهم کلینیک مغز و اعصاب می باشد.
😍 تجهیزات به روزاز دیگر معبار های مهم انتخاب کلینیک مغز و اعصاب استفاده از تجهیزات پاراکلینیکی مدرن و به روز می باشد .
💊 استفاده از دارو جدیداستفاده از داروهای جدید تولید شده در درمان بیماران

10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران را بشناسید !

دکتر ساناز معصومی

دکتر ساناز معصومی

خانم دكتر ساناز معصومي ، متخصص داخلي مغز و اعصاب و دانشجوي نمونه در دوران تحصيل هستند. ایشان داراي بورد تخصصي نورولوژي می باشند.

تهران، خيابان شریعتی، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی، کوچه شریفی، پلاک 6، طبقه همکف

خدمات دکتر ساناز معصومی:

 • انجام و تفسير نوار مغز
 • نوار عصب و عضله
 • سونوگرافي عروق و گردن
 • تزريق درماني و بوتاكس
 • تفسیر نوار چشم vep
دکتر مطهره افراخته

دکتر مطهره افراخته

فارغ التخصیل عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بورد تخصصی دانشگاه علوم پزشکی ایران، سابقه ۳سال فعالیت تخصصی در زمینه بیماری‌های داخلی مغزواعصاب، مشاوره در زمینه سردرد سرگیجه سکته مغزی پارکینسون ام اس صرع دیسک های گردن و کمر و سایر بیماری‌های عصب و عضله ، انجام نوار مغز نوار عصب و تزریق بوتاکس جهت سردرد.

تهران ، خيابان شریعتی ، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی ، کوچه شریفی ، پلاک 6 ، طبقه همکف

روزهای کاری شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت دو الی هفت شب

خدمات دکتر مطهره افراخته:

 • نوار مغز
 • نقشه مغزی
 • ویزیت
 • تحریک مغناطیسی مغز
 • نوار عصب و عضله
 • نوروفیدبک
 • کاردرمان و گفتار درمان
مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب و نوروساینس نورالی

مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب و نوروساینس نورالی

مطب مغز و اعصاب و روان نورالی با بهره گیری از مجرب ترین متخصصین فارغ التحصیل از دانشگاه های برتر ایران و جهان و بهره گیری از نخبگان و فرهیختگان در این زمینه با هدف به کارگیری به روز ترین روش های تشخیصی و درمانی در حوزه مغز و اعصاب، آماده ی خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. این مجموعه شامل بهترین متخصصین مغز و اعصاب و برجسته ترین دکتری های تخصصی نوروساینس در زمینه تحریکات مغزی و دکتری های مهندسی پزشکی به منظور پردازش سیگنال و تصاویرپزشکی با هدف تشخیص دقیق بیماری و متخصصین روانشناسی می باشد. این مجموعه برای اولین بار در کشور از طریق روش های پیشرفته هوش مصنوعی به مکان یابی کانون های سر به منظور شناسایی و تشخیص دقیق بیماری های مغز و اعصاب می پردازد. روش های بکار گرفته شده حاصل مقالات ارائه شده توسط متخصصین نورالی و حاصل مطالعات اخیر آن ها در کانادا و آمریکا می باشد.

تهران، خ قائم مقام فراهانی پایین تر از مطهری کوچه 24 ام پلاک 1 (ساختمان پزشکان ایران ما) واحد 13.

خدمات مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب و نوروساینس نورالی:

 • نوار مغز (EEG) با جدیدترین تکنیک روز دنیا به منظور حذف نویز
 • نقشه برداری مغز(QEEG)
 • تحریک الکتریکی مغزی(tDCS)
 • تحریک مغناطیس مغزی(rTMS)
 • نوروفیدبک و بایوفیدبک
 • بکارگیری روشهای تشخیصICA وeLORETA برای اولین بار درکشور
دکتر مریم سلیمانی قره تپه

دکتر مریم سلیمانی قره تپه

دکتر مریم سلیمانی قره تپه متخصص مغز و اعصاب(نورولوژیست) میباشد.

تهران، خیابان ولیعصر، توانیر، روبروی اورژانس بیمارستان دی، کوچه دوم، ساختمان پزشکان آریا، طبقه دوم، واحد پنجم

خدمات دکتر مریم سلیمانی قره تپه:

 • ویزیت اولیه
 • تشخیص و درمان انواع سردرد،انواع سکته مغزی،سرگیجه و دردهای ستون فقرات
 • کنترل تشنج
 • تشخیص و درمان به موقع ام اس و بیماری های عصبی وعضلاتی،پارکینسون و سایر اختلالات حرکتی
 • ارامش و بهبود اوضاع خواب و حافظه در بیماران آلزایمری،
 • درمان میگرن،افسردگی،اضطراب،استرس،پرخاشگری و بی خوابی با استفاده از دستگاه RTMS
 • نوار عصب،عضله و مغز
دکتر تیفا یکتانژاد

دکتر تیفا یکتانژاد

دکتر تیفا یکتانژاد متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند که خدمات بسیاری را در این زمینه در اختیار مردم قرار داده اند، از این رو ایشان را با لقب بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران می شناسند؛ ایشان دوره راهنمایی و دبیرستان خود را در مدرسه استعدادهای درخشان (تیزهوشان) و دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه تهران گذرانده اند؛ دکتر یکتانژاد دارای مدرک تخصص مغز و اعصاب از دانشگاه تهران می باشند. ایشان دوره تکمیلی دمانس و اختلالات شناختی (آلزایمر) را در دانشگاه علوم پزشکی تهران طی کرده اند و در ضمن عضو فعال پروژه کشوری تاسیس کلینیک حافظه می باشند.

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی ابتدای خیابان ب، پلاک ۳۳، واحد ۴

خدمات دکتر تیفا یکتانژاد :

 •  درمان تشنج های مقاوم به درمان
 •  صرع
 • سردردهای مقاوم به درمان
 • میگرن
 •  سکته های مغزی
 •  ام اس
 •  کمردرد و ستون فقرات

بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

هنگامی که شما در شهر بزرگ تهران به دنبال بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران هستید، باید به این توجه کنید که ایشان از ویژگی های منحصر به فرد و خوبی برخوردار باشند که این ویژگی ها به شرح زیر می باشند :

 • باید ایشان تجربه و تخصص در زمینه جراحی های مربوط به مغز و اعصاب داشته باشند و این که بتوانند درمان های لازم را برای بیماری ها در پیش بگیرند.
 • دکتر باید رفتار و برخورد بسیار خوب و مناسبی با هر یک از بیماران خود داشته باشد تا آن ها پاسخ تمام سوالات خود را بتوانند از ایشان بگیرند.
 • باید ایشان مدرک معتبری در زمینه مغز و اعصاب داشته باشند و این مدرک از بهترین دانشگاه اخذ شده باشد.
 • مطب ایشان باید در بهترین موقعیت جغرافیایی شهر باشد تا هر فردی با هر وسیله نقلیه ای که دارد بتواند به آن جا مراجعه کند و از خدمات ایشان بهره مند شود.
 • باید دکتر به منافع مالی خود در طول درمان توجه نکند و در ضمن سلامت جسم و روح بیمار را در اولویت قرار دهد.
بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

هزینه جراحی های مربوط به مغز و اعصاب در تهران چه مقدار می باشد ؟

هنگامی که می خواهید جراحی های مربوط به مغز و اعصاب را انجام دهید باید هزینه هایی را در این باره بپردازید که مقدار مبلغ پرداختی به موارد مختلفی بستگی دارد به طور مثال نوع بیماری یا مشکل شما تاثیر بسیار زیادی در مقدار هزینه دارد؛ از دیگر موارد تاثیرگذار می توان به به موقعیت جغرافیایی مطب دکتر در شهر تهران توجه کرد که در صورت وجود کلینیک یا مطب در بهترین نقاط آن، هزینه نیز افزایش می یابد. در صورتی که می خواهید از هزینه درمان بیماری های مغز و اعصاب مطلع شوید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

وظیفه یک متخصص مغز و اعصاب چیست؟

یکی از مهم ترین قسمت های بدن انسان مغز است. مغز کنترل بسیار بالایی بر عملکرد اعضای بدن دارد، اما مغز نمی تواند به تنهایی کار کند. بسیاری از قسمت های بدن دست به دست هم می دهند تا عملکرد مغز انسان به درستی شکل بگیرد. یکی از اجزای مهم اعصاب است که همیشه در کنار کلمه مغز به کار می رود. سیستم عصبی شامل مغز و همچنین نخاع و اعصاب است که اطلاعات را از مغز دریافت کرده و به سایر قسمت های بدن منتقل می کند.

مغز و اعصاب از مهم ترین و پیچیده ترین اندام های بدن هستند و فعالیت در این زمینه نیاز به دانش، مهارت و تجربه زیادی دارد. اختلالات مربوط به مغز و سیستم عصبی بسیار گسترده است. تشخیص و درمان انواع اختلالات و بیماری های مرتبط با سیستم عصبی مانند کمردرد، ام اس، سردرد، تشنج، صرع و بیماری آلزایمر در حیطه کاری متخصصان مغز و اعصاب است. متخصصان مغز و اعصاب با درک دقیق و صحیح مشکلات بیمار، نقش مهمی در پیشگیری از شیوع بیماری و بهبود علائم بیماری دارند. تصمیم گیری برای اجرای راه حل درمانی در زمان مناسب نقش مهمی در سلامت بیمار دارد.

وظیفه یک متخصص مغز و اعصاب چیست؟

چگونه بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران را پیدا کنیم؟

 • جستجوی اینترنتی :اینترنت یکی از منابع قدرتمند برای تحقیق و جمع آوری اطلاعات است. بسیاری از پزشکان از تخصص های مختلف هستند که نمونه کارهای خود را به همراه توضیحات علمی و دقیق از تجربیات و مشتریان خود در سایت شخصی خود قرار داده اند. با مطالعه و جستجو در بین سایت های مختلف پزشکی می توان به اطلاعات جالبی دست یافت.
 • جستجو در شبکه های اجتماعی :شبکه های اجتماعی زیادی هستند که مخاطبان فعال زیادی دارند و فعالیت آنها می تواند در شناخت بهتر پزشکان واجد شرایط موثر و مفید باشد. امروزه بسیاری از افراد حرفه ای در شبکه های اجتماعی محبوبی مانند اینستاگرام بسیار فعال هستند. دیدن رضایت بیمار در شبکه های اجتماعی کمک زیادی به شناخت بهتر شما می کند. با مشاهده نظرات مردم در شبکه های اجتماعی می توان به جمع بندی مناسبی دست یافت.
 • از دوستان و آشنایان خود بپرسید :افرادی که قبلا به پزشک مراجعه کرده اند و تحت درمان قرار گرفته اند گزینه های بسیار مناسبی برای درک بهتر هستند. به خصوص برخورد پزشک با بیمار و روحیه خوب او می تواند در این مورد بسیار موثر باشد.

کلام آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما را با انواع بیماری های مغز و اعصاب و نکات مربوط به آن ها آشنا کنیم و در ضمن 10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران را به شما معرفی کردیم، تا بتوانید با خیال راحت دکتر مورد نظر خود را در این شهر بیابید و جراحی خود را انجام دهید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر و ممنونیم و در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا