نبض بازار

بهترین مدل های پتو برقی + لینک خرید

حالت شب

پتو برقی

برای خیلی از افرادی که سرمایی هستند برای این که از سرمای زمستان حداقل در امان باشند با خرید پتو برقی خواب خود را راحت کرده اند . پتو های برقی کالاهایی دوست داشتنی هستند که برخی از افراد آن قدر به آن ها وابسته هستند که بدون این وسیله خواب به چشم هایشان نمی آید در این مطلب شما را با انواع پتو برقی و نکاتی که هنگام خرید پتو برقی باید به آن توجه کنید برای شما بازگو می کنیم .

پتوی برقی چیست ؟

همان گونه که از نام پتوی برقی پیداست ، پتویی الکتریکی است که از طریق سیم های ( المنت ) بسیار باریک داخل پتو که جربان برق را از خود عبور می دهند گرما را تولید می کنند . دلیل استفاده از این پتو ها برای گرم شدن در فصل های سرد و برطرف کردن درد و خستگی شما است . شما می توانید در هر شبانه روز که خواستید از این پتو گرما زا استفاده کنید .

همچنین برای داشتن خواب راحت و کاهش مصرف سیستم گرمایشی خانه این پتو برای شما سودمند هستند . جدید ترین پتو های هوشمند کارآمد و ایمن هستند ، هنگامی که روی مبل خانگی نشسته اید و یا تلوزیون تماشا می کنید این نوع پتو ها همیشه در دسترس هستند و می توانید از آن ها استفاده کنید .

اولین پتو الکتریکی در اوایل دهه 1900 اختراع شد . پوشش های تخت گرم شده کمی شباهت به پتو های الکتریکی ای که امروز با آن آشنا هستید، داشتند . آنها دستگاه های گرمایشی بودند که برای استفاده خطرناک و واقعا عجیب و غریب بودند . یک مخترع به نام S.I. Russell پتویی الکتریکی اختراع کرد که نسخه اولیه پتوهای امروزی بود .

پتوی برقی چیست ؟

خرید از ارزان ترین فروشنده

پتوی برقی چگونه کار می کند ؟

این کالای خواب که جزو وسایل شخصی به حساب می آید ، از آن دسته کالاهایی است که محبوبیتش در حدی زیاد است که تاکنون هیچ کالای دیگری نتوانسته است جای آن را بگیرد ، در بازار نیز شاهد رشد تنوع چه از لحاظ نوع و چه از لحاظ جنس و طرح و رنگ آن هستیم ، چگونگی کار این نوع از پتوی برقی به این گونه است که جریان الکتریسیته عبوری از طریق یک سیم برق باعث تولید گرما می شود . تمام پتوها دارای المنت های باریک با روکش عایق هستند که به راحتی گرما را در سرتاسر پتو پخش می کند.

البته این پتو ها برای امن بودن ، راحت بودن ، ایجاد گرمای ایده آل ، عمر طولانی و آسانی برای مراقبت نیاز به تکنولوژی بیشتری است . تولیدکنندگان به شیوه های مختلف از ویژگی هایی از قبیل : محافظت بیش از حد برای گرم شدن، خروجی گرما متغیر ، خاموش خودکار و غیره به صورت های مختلف بهره می برند . اگر پتوی برقی شما مطابق با UL 964 باشد که استاندارد ایمنی آزمایشگاه ها برای این دستگاه ها است ، می توان به ایمن بودن و کیفیت بالای آن مطمئن بود .

مهم ترین چیزی که باید درباره این پتو ها خیلی مراقب باشید ایمنی آن ها است ، از آن جایی که آن ها در درون خود المنت های باریک برای گرما بهره می برند ممکن است آن ها بیش از حد گرم شوند ولی پتو هنا با کیفیت بالا طوری طراحی شده اند که از اینم مشکل اجتناب می کنند . حتی زمانی که انتظار می رود پتو به خوبی کار کند ، اما همچنان می تواند برای کاربر بسیار ناراحت کننده باشد . به همین دلیل ، پتو های الکتریکی به دلیل خطر بالقوه ایمنی برای افراد خاص توصیه نمی شود . زنان باردار نیز نباید از این نوع پتو استفاده کنند .

پتوی برقی چگونه کار می کند ؟

خرید از ارزان ترین فروشنده

چگونه از پتو برقی مراقبت کنیم

هنگامی که می خواهید از پتو برقی استفاده کنید آن را روی تخت خواب خود قرار دهید و مراقب باشید که ریموت کنترل ها در نزدیکی پا های شما باشد نه در کنار سرتان . وقتی که شما از پتوی خود به  درستی استفاده کنید چندین سال برای شما کار می کند . اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل های ایمنی را دنبال می کنید و همیشه پتوی خود را از لحاظ پاره شدن بررسی می کنید . همچنین لازم است پتوی خود را هر چند وقت یکبار تمیز کنید ، آن را به راحتی با آب و مواد شوینده از آلودگی و کثیفی پاک کنید . هنگام نگهداری پتو ، دستورالعمل های (دفترچه راهنما) پتو را مطالعه کنید . مهم است که وسائل سنگین را بر روی پتو قرار ندهید . همیشه در زمان غیر استفاده، پتو را از سیم برق جدا کنید .

آنچه که درباره پتو برقی باید بدانید

اولین پتو برقی در اوایل سال 1900 میلادی ساخته شد ، آن ها یک پوشش های  تخت گرم شده داشتند که کمی شبیه به پتو های برقی امروزی بودند . آنها دستگاه های گرمایشی بودند که برای استفاده خطرناک و واقعا عجیب و غریب بودند . یک مخترع به نام S.I. Russell پتویی الکتریکی اختراع کرد که نسخه اولیه پتوهای امروزی بود . در سال 1936 ، اولین پتو برقی اختراع شد . این کنترل کننده ترموستات جداگانه ای داشت که به صورت خودکار در پاسخ به دمای اتاق روشن و خاموش می شد . ترموستات همچنین به عنوان یک دستگاه ایمنی کار می کرد ، اگر نقاط داغ در پتو رخ می داد ، خاموش می شد . بعدها ، ترموستات به داخل پتوها رانده شدند . این طراحی اصلی تا سال 1984 بود .

آیا استفاده از پتوی برقی در بارداری خطرناک است؟

هرچند شدت امواج الکترومغناطیسی موجود در اطراف این تشک های برقی ها ناچیز است ، اما پزشکان جهت رعایت تمامی موارد احتمالی به بانوان باردار توصیه می کنندکه در هفت هفته اول و در صورت امکان در سه ماهه اول بارداری از این تشک ها استفاده نکنند . پژوهش اخیر حاکی از آن است احتمال افزایش دمای بدن با استفاده از پتوی برقی بسیار غیر محتمل بوده و به طور کلی ، سقط جنین یا آسیب به عصب ستون فقرات در اثر افزایش دمای بدن تنها زمانی رخ می دهد که درجه حرارت داخلی بدن به طور قابل توجهی بالا رفته و به بیشتر از 39 درجه سانتیگراد برسد . البته افزایش دما تا این اندازه با استفاده از پتوی برقی امکان پذیر نیست .

استفاده از پتوهای برقی دارای سیستم کنترل دما ، در دوران بارداری ایمنی بیشتری دارد زیرا به این ترتیب احتمال وقوع آتش سوزی یا سوختن بدن در خواب از بین خواهد رفت .

آیا استفاده از پتوی برقی در بارداری خطرناک است؟

خرید از ارزان ترین فروشنده

راهنمای خرید پتو برقی

  1. پتو های برقی با توجه به نیاز افراد تولید می شوند که از بتو های تک نفره گرفته تا پتو های بزرگ و دو نفره پس با توجه به نیزتان به خرید پتو برقی اقدام کنید همچنین این وسیله کاربردی در مدل های مختلفی نیز ساخته می شوند برخی از آنها به صورت تشک در زیر فرد قرار می گیرند و برخی دیگر به صورت شنل دور تا دور فرد را می پوشانند .
  2. قیمت یکی دیگر از نکاتی است که هنگام خرید پتو برقی باید به آن توجه داشته باشید ، هرچه قدر که امکانات این پتو افزایش می یابد ، به همان میزان قیمت آنها نیز بیشتر می شود ، پتوهای گران قیمت تر از قابلیت های تنظیم دما های مختلف بهره می برند و زمان کمتری را صرف رسیدن به دمای مورد نظر می کنند و یا الیاف به کاررفته در آنها بهتر می باشد .
  3. الیاف یا پارچه هایی که در پتو به کار برده شده بسیار مهم است .
  4. هنگام خرید پتو برقی ویژگی و تنظیمات پتو را نیز مورد بررسی قرار دهید . برخی از پتو ها از یک کلید برای روشن و خاموش کردن برخوردار هستند ولی برخی از آن ها دارای ترموستات بوده و به صورت خودکار خاموش می شوند حتی در برخی از این پتوها شما می توانید میزان درجه حرارت دو طرف پتو را متفاوت تنظیم کنید
  5. قابلیت شست و شو یکی دیگر از ویژگی های کاربردی پتوهای برقی می باشد ، اینکه بتوانید آنها را در خشک کن قرار دهید .
  6. ضد آلرژی بودن پتو ، مجهز بودن پتو به تایمر ، سیستم کنترل حرارت بیش از اندازه ، سیستم کنترل حرارت دلخواه ، سیستم خاموشی خودکار ، ریموت کنترلی ، چراغ نمایش عملکرد ، اخذ گواهینامه های ایمنی و استاندارد از نهاد های معتبر از دیگر ویژگی های یک پتو برقی می باشد که بر روی قیمت و کیفیت آن تاثیر می گذارد .
  7. پتویی انتخاب کنید که به صورت استاندارد درست شده و میزان مصرف برق آن کم باشد ، زیرا در کشور ایران برق انرژی گران قیمتی است در صورتی که بخواهید هر شب به اندازه چند ساعت از این وسیله استفاده کنید میزان مصرف برق شما بسیار افزایش می یابد .
  8.  هیچ وقت یک پتوی دست دوم خریداری نکنید .

راهنمای خرید پتو برقی

خرید از ارزان ترین فروشنده

نکات مهم در استفاده از پتو های برقی

_ وقتی از حمام می آیید و در حالتی که بدن شما خیس است از این پتو ها استفاده همچنین در شرایط عادی هر ده سال یک بار باید پتو الکتریکی خود را کنار گذاشته و یک مدل تازه آن را خریداری کنید . به منظور اطمینان بهتر است هر سه سال یکبار توسط یک متخصص چک شود .

_ این پتو ها برای تختخواب کودک مناسب نیستند ، طبق دستورالعمل شورای ایمنی ، کودکان نبایداز این پتو ها استفاده کنند مگر اینکه تحت کنترل والدین باشند . اگر سیتم بدنی تان به گونه ای است که هیشه پاهیتان سرد است ، بهتر از پتو های استفاده کنید که در منطقه پایین پتو گرمای بیشتری ایجاد می کنند .

_ وقتی از پتو برقی استفاده نمی کنید ، آن را از برق بکشید .

_ پتو را زمانی که جسم یا شئ در آن قرار دارد روشن نکنید . ( مثل کتاب ها، لباس، حیوان خانگی و …)

_ مراقب باشید با استفاده از اشیا تیز و دندانه دار به المنت های پتو آسیب وارد نکنید .

_ در صورتی که در فصل گرما می خواهید این پتو ها را بسته بندی کرده و در انبار نگهداری کنید ، بهتر است آن را به صورت سفت و فشرده بسته بندی نکنید و آن را در جای مرطوب قرار ندهید . بهتر است آن را رول کرده و در یک محل خشک قرار دهید .

خرید اینترنتی پتو برقی

شما می توانید با استفاده از این لینک خرید خود را انجام دهید شما امکان خرید آنلاین انواع پتو برقی برندهای معتبر بازار را با تضمین بهترین قیمت ممکن دارید این پتو برقی ها دارای گارانتی اصلی شرکتی بوده و همانطور که مشاهده می فرمائید تنوع موجودی پتو برقی ها نسبت به تمام فروشگاه های دیگر بالاتر می باشد به همین دلیل و برای راحتی شما محصولات در دسترس شما قرار گرفته و می توانید به راحتی از آن خریداری کنید .

خرید از ارزان ترین فروشنده

از این که ما را تا آخر مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر یا تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

دکمه بازگشت به بالا