پزشکان

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 10 تا از بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. یکی از مهم ترین تصمیم ها در زندگی ازدواج می باشد و افراد باید قبل از ازدواج به مشاوره مراجعه کنند تا در زندگی دچار مشکل نشوند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ویژگی بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

وقت شناس: یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به برخی از مراکز مشاوره مراجعه نکنند، وقت نشناس بودن آنها می باشد. یکی از ویژگی های بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران وقت شناسی می باشد و اهمین دادن به زمان مراجعه کنندگان می باشد.

استفاده از بروزترین تکنیک ها: در زمینه روانشناسی و مشاوره هر روز مقالات جدیدی منتشر می شود و بهترین مرکز، مرکزی می باشد که در تلاش باشد تا اطلاعات خود را بروز کند و از جدیدترین و بهترین تکنیک ها برای درمان استفاده کند.

موقعیت مکانی: بهترین مرکز مشاوره باید در موقعیت مکانی مناسبی باشد تا افراد بتوانند به راحتی با وسایل نقلیه عمومی و یا شخصی به مرکز مشاوره مراجعه کنند.

سابقه و تجربه: متخصصانی که در بهترین مرکز مشاوره فعالیت می کنند باید در زمینه تخصص خود سابقه و تجربه خوبی داشته باشند.

داشتن مجوز رسمی: بهترین کلینیک روانشناسی باید دارای مجوز رسمی فعالیت باشد.

ویژگی بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

موضوعات قابل ارزیابی در مشاوره قبل از ازدواج

شناخت شخصیت: انجام آزمون های روانشناختی به متخصصین کمک می کند که از هر دو طرف شناخت کافی به دست بیاورد و بتواند شخصیت آنها را بررسی کند.

تشخیص مشکلات روحی: یکی از مهم ترین ارزیابی ها که بهترین دکتر زوج درمانی و بهترین مشاوره در جلسات مشاوره به آنها می پردازند، مشکلات روحی افراد می باشد. برخی از اختلالات و مشکلات روحی به راحتی قابل تشخیص نمی باشد، اما متخصصان می تواند آن مشکلات را تشخیص بدهند.

تصمیم گیری: برای ازدواج باید بهترین تصمیم را بگیرید، زیرا ازدواج مهم ترین تصمیم زندگی افراد می باشد، پس توصیه می شود تصمیم آگاهانه بگیرید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. می توانید برای تصمیم گیری راحت تر به بهترین مرکز مشاوره مراجعه کنید.

تست های روانشناسی: زمانی که قبل از ازدواج برای مشاوره به بهترین مرکز مشاوره مراجعه کنید، متخصصان آزمون های مختلفی را برای تشخیص ویژگی های روحی افراد، از هر دو طرف می گیرند.

آموزش نحوه برخورد با مشکلات زندگی: افراد می توانند با مراجعه به مشاوره، آموزش های لازم درباره نحوه برخورد با مشکلات زندگی را آموزش ببینند.

مسئویت پذیری: زمانی که در هنگام مواجه به مشکلات رفتار خود را اصلاح کنید، احساس مسئولیت می کنید و باعث می شود در زندگی شما تغییرات مثبتی ایجاد شود و به مرور زمان مشکلات شما در زندگی کمتر شود.

10 تا از بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران را بشناسید!

کلینیک سپیدار

کلینیک سپیدار

دکتر سپیده رحیمی نژاد دکترای تخصصی مشاوره و روان‌درمانی بالینی ، مدیر موسس مرکز مشاوره و روانشناسی سپیدار،عضو انجمن روانشناسان و روانپزشکان آمریکا (APA) ، عضو انجمن روانشناسان و روانپزشکان کانادا (CPA)، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن مشاوره ازدواج و خانواده ایران، دانش آموخته برتر دانشگاه علامه طباطبایی (رتبه اول)، سه سال متوالی زوج درمانگر برتر و با ۱۳ سال سابقه کاری مشغول به فعالیت میباشند. ویزیت ، مشاوره ، روانکاوی و درمان اختلالات روانشناسی.

تهران ، خ ولیعصر ، بالاتر از ظفر ، روبروی بی آرتی نیایش ، ابتدای بهرامی ، پلاک ۸۱ واحد

خدمات کلینیک سپیدار:

 • کنترل و درمان اختلالات فردی:
 • افسردگی ، اضطراب ، وسواس فکری و عملی
 • انواع فوبیا ، حملات پانیک ، عزت نفس پایین
 • افسردگی پس از زایمان
 • اختلال استرس پس از سانحه (ptsd)
 • اختلالات بدخوابی و بی خوابی
 • زوج درمانی و خانواده درمانی
 • مشاوره‌ جنسی و مشکلات زناشویی (سکسولوژی و سکستراپی)
 • روانشناس کودک و نوجوان
 • مشاوره ازدواج و مدیریت رابطه عاطفی
 • درمان اختلالات پرخوری و کم خوری عصبی
 • خیانت، شکست و بحرانهای عاطفی
 • مشاوره قبل و بعد از طلاق
 • اجرا و تفسیر کلیه تست های شخصیت شناسی و هوش و خلاقیت
 • خانواده درمانی ، فرزند پروری و مشاوره اختلافات درون خانوادگی

فواید مشاوره قبل از ازدواج

درک هدف: یکی از انتظارات ازدواج تعیین هدف می باشد. زمانی که قبل از ازدواج به مشاوره مراجعه می کنید می توانید خواسته ها و توقع های طرف مقابل خود را بدانید.

تصمیم های مالی: یکی از مهم ترین عواملی مه در زندگی افراد تاثیر دارد مسائله مادیات می باشد. به طور مثال می توان گفت برخی از افراد توقعات مالی بالایی دارند و اینگونه افراد نباید با فردی ازدواج کنند که از نظر مالی شرایط بسیار خوبی ندارد زیرا همین مئله می تواند باعث مشکلات جدی تری در زندگی افراد بشود.

راهنمایی: زمانی که به مشاوره مراجعه می کنید، ایشان بدون قضاوت طرفین، احساس و پیش بینی خود را نسبت به رابطه افراد اعلام می کنند و هیچ گونه دخالتی در زندگی افراد نمی کنند و نقاط ضعف و قوت افراد را بازگو می کنند تا افراد بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

مهارت های مهم زندگی: زمانی که افراد قبل از ازدواج در جلسات مشاوره شرکت می کنند، این آموزش را می بینند که نقاط قوت خود را تقویت کنند و نقاط ضعفی که باعث مشکلات در زندگی آنها می شود را کنار بگذارند.

اهداف درست تشکیل زندگی

همراهی: همراهی به این معن می باشد که افراد در مسیر زندگی مشترک، شریک یکدیگر باشند و افراد باید با یکدیگر مشکلات زندگی را پشت سر بگذارند و مسیر خود را از یک دیگر جدا نکنند.

صمیمیت: همه انسان ها نیاز به محبت دارند و زمانی که زوجین همراه با محبت یا یکدیگر صمیمی باشند می توانند به هدف های خود برسند.

حمایت از یکدیگر: زمانی که زوجین در کنار یکدیگر رشد می کنند و یک هدف را دنیال می کنند می توانند یک زندگی موفق داشته باشند. ازدواج خوب و مناسب می تواند بهترین موفقیت ها را برای افرا دبه همراه داشته باشد.

اهداف درست تشکیل زندگی

دلایل نادرست تشکیل زندگی

شورش علیه خانواده: تمامی افراد دوست ندارند که افراد دیگر در زندگی آنها دخالت کنند. آن دسته از افرادی که احساس می کنند که خانواده در زندگی انها دخالت می کنند، بهترین گزینه فرار از خانواده را در ازدواج می بیند.

استقلال: اغلب افراد دوست دارند که استقلال داشته باشند و افراد می توانند تنهایی به استقلال برسند و با اتکا به خانواده و همسر نمی توانند مستقل شوند.

ازدواج به دلیل رسومات: برخی از افراد امکان دارند که بنا به دلایلی همچون رسومات خانوادگی و …. ازدواج کنند و برخی از افراد بنا به رسومات خانوادگی در سنین پایین ازدواج می کنند.

فشار خانواده: در برخی از خانواده ها سن خاصی را برای ازدواج مناسب می بینند و فرزندان خود را در سنین پایین تر مجبور به ازدواج می کنند. توصیه می شود اینگونه افراد قبل از ازدواج به بهترین مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کنند.

کلام آخر

یکی از مهم ترین تصمیم زندگی افراد، تصمیم ازدواج می باشد و توصیه می شود برای اینکه بهترین تصمیم را بگیرد قبل از ازدواج به بهترین مرکز مشاوره مراجعه کنید. در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 10 تا از بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به بهترین مرکز مراجعه کنید.

توصیه می شود قبل از مراجعه به مراکز مشاوره معرفی شده در این مقاله درباره آنها تحقیق کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید. همچنین برای دریافت اطلاعات درباره بهترین روانشناس کودک در تهران می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سیزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا