بیماری هاپزشکان

بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران【سال1401】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران را به شما معرفی کنیم. امروزه افراد به دلایل مختلفی مانند اضافه وزن بالا، وراثت، بالا رفتن سن و انجام فعالیت های سنگین ممکن است دچار بیماری دیسک کمر شوند. مهره های ستون فقرات از قاعده جمجمه تا استخوان دنبالچه امتداد پیدا کرده است. در میان 33 مهره موجود در ستون فقرات بالشتک هایی وجود دارد که به آن ها دیسک می گویند.

دیسک های بین مهره ای موجب می شوند تا حرکاتی مانند خم و راست شدن راحت تر انجام شود. آسیب دیدن این دیسک ها موجب فتق دیسک یا همان دیسک کمر می شود که می تواند زندگی روزمره فرد را مختل کند. فتق دیسک در تمام ستون فقرات ممکن است رخ بدهد اما معمولا در قسمت پایینی کمر اتفاق می افتد. امروزه دیسک کمر با گذشت زمان و استراحت کافی و درمان های غیرجراحی بهبود پیدا می کند و فرد می تواند به زندگی عادی خود بازگردد.

درمان های غیرجراحی دیسک کمر چیست؟

برای درمان دیسک کمر درمان های غیرجراحی مختلفی وجود دارد. این درمان ها به چند مورد تقسیم می شوند که شامل موارد زیر هستند:

1- تزریق داروهای ضدالتهاب: پاره شدن دیسک کمر و آسیب دیدن آن موجب آزاد شدن موادی از دیسک آسیب دیده می شود که این مواد باعث التهاب در این ناحیه می شوند. پزشکان با تزریق مواد ضد التهابی درد این نواحی را کاهش می دهند و روند بهبود فرد را تسریع می کنند.

2- تزریق داروهای شل کننده عضلانی: در فتق دیسک فشاری که روی ریشه عصبی وارد می شود موجب می شود که این ناحیه به حالت انقباض دربیاید. این انقباض عضله موجب جمع شدن اسید لاکتیک و ایجاد درد در بدن فرد می شود. پزشکان در روش های غیرجراحی با تزریق داروهای شل کننده عضلانی عضله را از حالت انقباض خارج می کنند و این موجب بهبودی بیمار می شود.

3- گرما درمانی: در حالت کلی گرم کردن هر عضوی از بدن درد آن را بهبود می بخشد. گرما درمانی از روش های غیرجراحی است که با استفاده از اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز درد بیمار را بهبود می بخشد.

4- سرما درمانی: سرما درمانی و استفاده از کمپرس یخ موجب درمان التهاب و بافت های آسیب دیده بدن می شود. این روش موجب می شود تا دردهای عضلانی فرد بهبود پیدا کند.

5- طب سوزنی: طب سوزنی از شاخه های طب سنتی چینی است که به وسیله فرو کردن سوزن های نازک در نقاط خاصی از بدن باعث تغییراتی در عملکرد بدن شده و موجب بهبود یافتن بسیاری از بیماری ها در بدن می شود. در این روش سوزن تا روی عضله وارد می شود. طب سوزنی امروزه در درمان کمردرد و سیاتیک کاربرد دارد و دردهای عضلانی را کاهش می دهد.

6- تزریق در داخل مفاصل ستون فقرات: در صورت شدید بودن فتق دیسک فرد در فاست های بیمار و سوراخ های بین مهره ای یا فضای اپیدورال موادی مانند کورتون تزریق می کنند که مستقیما در کنار ریشه عصبی قرار می گیرند و درد بیمار را کاهش می دهند. این تزریقات موجب می شود که بیمار به مرور زمان بهبود پیدا کند و دردش تسکین پیدا کند.

7- کم کردن فشار دیسک با اشعه لیزر: اگر بیمار با هیچ کدام از روش های بالا به نتیجه نرسید می تواند با استفاده از اشعه لیزر که از راه سوراخ بین مهره ای وارد فضای دیسکی می شود دیسک کمر خود را درمان کند. در این روش اشعه لیزر وارد فضای دیسک کمر شده و باعث ایجاد حفره ای کوچک در آن می شود، در نتیجه فشار داخل دیسک کم می شود و بیمار بهبود پیدا می کند.

روش های درمان غیرجراحی زیادی برای دیسک کمر وجود دارد که ما در این مقاله به اختصار به چند مورد اشاره کردیم. بیماران برای رفع این مشکل می توانند به بهترین دکتر ارتوپد در تهران مراجعه کنند.

درمان های غیرجراحی دیسک کمر چیست؟

علائم دیسک کمر

دیسک کمر علائم مختلفی دارد که افراد با داشتن آن ها باید به پزشک متخصص مراجعه و پروسه درمان خود را شروع کند. برخی از این علائم شامل موارد زیر است:

 • از علائم بارز دیسک کمر داشتن کمردرد مداوم و همیشگی است. این درد در هنگام تحرک زیاد، سرفه کردن، عطسه کردن، ایستادن و نشستن طولانی مدت در یک مکان می تواند تشدید شود.
 • اسپاسم یا گرفتگی عضلات کمر از دیگر علائم دیسک کمر می باشد.
 • داشتن درد سیاتیک از علائم دیسک کمر می باشد. این درد از قسمت کمر و باسن شروع می شود و تا ساق و کف پا ادامه پیدا می کند.
 • ضعف شدید عضلانی در قسمت پاها نشانه دیسک کمر می باشد.
 • احساس بی حسی در ساق و کف پا از نشانه های دیسک کمر است.
 • از دیگر علائم دیسک کمر کاهش رفلکس های زانو یا مچ پاست.
 • گاها دیسک کمر موجب اختلال در عملکرد مثانه یا روده بیماران می شود.

افراد با دیدن علائم بالا باید به بهترین دکتر تزریق اوزون در تهران مراجعه کنند.

علائم دیسک کمر

ویژگی های بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران

بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که دیسک کمر از حساسیت بالایی برخوردار است و باید توسط متخصصین ماهر و کاربلدی انجام شود. برخی از ویژگی های بهترین مرکز درمان شامل موارد زیر است:

 • پزشکان بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران باید در این زمینه متخصص باشند و مدارک علمی مورد نظر خود را از مراکز معتبری اخذ کرده باشند.
 • پرسنل بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران باید بااخلاق باشند و با مراجعین به خوبی برخورد کنند.
 • در بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران باید از مجهزترین و پیشرفته ترین وسایل و دستگاه ها استفاده شود تا مراجعین نتیجه مطلوبی از خدمات دریافت کنند.
 • بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران باید هزینه های معقولی داشته باشد تا همه بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی باید در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • پزشکان بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران باید صبر و حوصله زیادی داشته باشند و پروسه درمان را با دقت انجام دهند.
 • بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و وسایل و دستگاه ها به صورت مداوم استریل شوند.

برای رفع مشکل دیسک کمر تحقیق کنید و به مرکزی با خصوصیات بالا مراجعه کنید.

10 تا از بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران را بشناسید!

راه های تشخیص دیسک کمر

راه های تشخیص زیادی به جزء بررسی تاریخچه پزشکی و معاینات بدنی وجود دارد که به وسیله آن پزشک متخصص می تواند به مشکلات عضلانی و حرکتی بیمار پی ببرد و پروسه درمان خود را شروع بکند. برخی از این روش ها شامل موارد زیر است:

1- ام آر آی: در این آزمایش ترکیبی از آهنرباهای بزرگ، فرکانس های رادیویی و کامپیوتر برای گرفتن تصاویر دقیق از اندام های بدن استفاده می شود که جزئیات آن را به طور کامل نشان می دهد. این روش از بهترین روش های تشخیصی است.

2- سی تی اسکن: در این روش آزمایشی از اشعه ایکس و تکنولوژی کامپیوتری استفاده می شود تا تصاویر دقیقی از قسمت های مختلف بدن مانند استخوان ها، ماهیچه ها، چربی ها و اندام های مختلف بدن ایجاد شود. تصاویری که از این روش به وجود می آید به وضوح تمامی آناتومی استخوان را نشان می دهد. این روش از تمامی روش های تشخیصی دقت بالاتری دارد.

3- عکسبرداری به وسیله اشعه ایکس: در این آزمایش از پرتوهای انرژی الکترومغناطیسی نامرئی برای گرفتن تصاویری از بافت های مختلف بدن و استخوان ها استفاده می شود.

4- میلوگرام: در روش میلوگرام پزشکان نیاز است که کنتراست به کانال نخاعی بیماران تزریق کنند تا آناتومی بدن در سی تی اسکن به طور کامل قابل مشاهده باشد.

5- الکترومیوگرافی: در این روش تشخیصی فعالیت الکتریکی عضلات بدن را در پاسخ به تحریک عصب عضله اندازه گیری می کنند. این روش برای تشخیص اختلالات عصبی و عضلانی کاربردهای زیادی دارد.

افراد می توانند برای انجام هریک از روش های تشخیصی بالا تحقیق و پرس و جو کنند و به بهترین دکتر ارتوپد در ایران مراجعه کنند.

راه های تشخیص دیسک کمر

کاربردهای روش های غیر جراحی

روش های غیرجراحی و مدرن در حوزه اسکلتی و عضلانی کاربردهای زیادی دارند که افراد می توانند با انجام آن از کاربردهای آن بهره مند شوند. برخی از این کاربردها شامل موارد زیر است:

 • روش های غیرجراحی درد شدید گردن و کمر را رفع می کنند.
 • این روش ها برای تاندونیت شانه و بورسیت بسیار مفید هستند.
 • با استفاده از روش های غیرجراحی درد آرنج تنیس بازان تسکین پیدا می کند.
 • از کاربردهای دیگر روش های غیرجراحی درمان زانو درد ناشی از آرتروز یا سندروم پاتلوفمورال است.
 • با استفاده از روش های مدرن و غیرجراحی دردهای شدید و مزمن در تمامی عضلات بدن تسکین پیدا می کند.
 • این روش ها بیماری های بدخیمی مانند سرطان را بهبود می بخشند.
 • با استفاده از این روش زخم های ناشی از دیابت بهبود پیدا می کنند.

مراقبت های بعد از روش های غیر جراحی

بعد از انجام روش های غیرجراحی باید مراقبت هایی انجام شود تا بیماران بیشترین بازدهی را از روند درمان دریافت کنند و دوران نقاهتشان سریع تر طی شود. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

 • بعد از استفاده از این روش ها به اندازه کافی آب بنوشید.
 • بعد از جلسات درمانی به اندازه کافی استراحت داشته باشید.
 • از مکمل های لازم استفاده کنید.
 • قبل و بعد از انجام روش های غیرجراحی از ویتامین C استفاده نکنید.
 • بعد از این روش های درمانی از غذاهای سنگین استفاده نکنید.
 • بعد از پروسه درمان بلافاصله دوش نگیرید.
 • از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی قبل و بعد از هر جلسه درمانی خودداری کنید.
 • ورزش های سخت و تمرینات سنگین انجام ندهید.
مراقبت های بعد از روش های غیر جراحی

کلام آخر

امروزه به دلایل مختلفی مانند وراثت، اضافه وزن و چاقی، عدم تحرک و بالا رفتن سن افراد ممکن است مشکلات حرکتی و عضلانی زیادی داشته باشند. این مشکلات با روش های تهاجمی و غیرتهاجمی قابل درمان هستند، اما به دلیل کم عارضه و کم ریسک بودن روش های غیرجراحی پزشکان این روش ها را ترجیح می دهند. افراد می توانند برای رفع مشکلاتی مانند دیسک کمر تحقیق کنند و به بهترین دکتر ارتوپد مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا 10 تا از بهترین مرکز درمان دیسک کمر بدون جراحی در تهران را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا