لیزر موهای زائد

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد 【سال1402】❤️

داشتن موهای زائد می تواند باعث زشتی ظاهر و ایجاد دغدغه در افراد شود. از بین بردن آن ها با روش های رایج و موقت نمی تواند باعث خلاصی از شر آن ها شود. لیزر، روشی دائمی و بدون دردسر برای از بین بردن موهای زائد می باشد. پیدا کردن کلینیکی معتبر و اپراتوری ماهر برای انجام آن یکی از مسائل پیش رو برای انجام آن است. میزان مهارت اپراتورها مستلزم آموزش در آموزشگاه های معتبر می باشد. برای افراد علاقمند به این حرفه در مشهد، 5 تا از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد را معرفی خواهیم کرد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد کجاست؟

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد یکی از مراکزی است که می تواند هنرجویان زیادی را با ارائه سرفصل های تئوری و عملی لیزر موهای زائد در بالاترین سطح کیفیت، تبدیل به اپراتورهای ماهر کند و آن ها را وارد بازار کار نماید. این دوره ها می تواند به صورت فردی و یا گروهی تدریس شود و علاقمندان به این حوزه بدون داشتن پیش زمینه می توانند در این کارگاه های آموزشی شرکت کنند و پس از آن در بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در مشهد استخدام شوند و به درآمد نسبتا خوبی برسند.

انتخاب بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد از بین گزینه های پیش رو، نیازمند داشتن ویژگی هایی است که بتواند در راستای انتظارات هنرجویان باشد. ویژگی های مهم این آموزشگاه ها به شرح زیر می باشد:

مدرسان ماهر

از مهم ترین ویژگی های مورد نیاز در انتخاب بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد، وجود مدرسان حرفه ای و متخصص در این حوزه می باشد. این مربیان باید بتوانند تمامی سرفصل ها و مباحث موجود در زمینه عملکرد لیزر برای از بین بردن موهای زائد، انواع دستگاه ها، نحوه کار با دستگاه و ابزار آلات و نکات ایمنی را به صورت تئوری و عملی به هنرجویان خود آموزش دهند.

وجود شرایط برای آموزش عملی و تمرین هنرجو

آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد باید دستگاه ها و ابزار آلات کار را پس از گذراندن دوره تئوری و آموزشی در اختیار هنرجویان قرار دهد تا بتوانند مهارت کافی را کسب نمایند. در بسیاری از آموزشگاه ها در ابتدا به هنرجو این اجازه را می دهند تا زیر نظر مدرس بر روی نمونه مصنوعی فرآیند لیزر را انجام دهد و پس از آن در صورت تایید مرحله اول، طبق نظر مربی بر روی نمونه واقعی لیزر موهای زائد را انجام دهد.

آموزش کلیه نکات مورد نیاز طبق اصول استاندارد

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد باید کلیه مطالب آموزشی را متناسب با علم روز و آخرین متدها و پیشرفت ها به هنرجویان آموزش دهد. مدرسان باید تمامی سرفصل ها و مباحث را چه در بخش تئوری و چه عملی مطابق با اصول استاندارد و قوانین مورد تایید سازمان بهداشت ارائه دهند تا در آینده اپراتور دچار مشکل و ایجاد آسیب نشود.

داشتن تجهیزات و ابزارآلات با کیفیت

در کلیه آموزشگاه های تخصصی، مثل تمامی مراکزی که در مقاله بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در شیراز و یا کرج ذکر شد، کلیه تجهیزات مورد نیاز برای آموزش بهتر وجود دارد تا هنرجو هنگام ورود به بازار کار با مورد ناشناخته ای رو به رو نشود.

بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد کجاست؟

مزایا و عوارض احتمالی لیزر موهای زائد

علت تدریس سرفصلی در خصوص مزایا و معایب انجام لیزر موهای زائد در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد این است که هنرجویان بدانند این روش نسبت به سایر روش های موجود از مزایای بیش تری برخوردار است و با داشتن علم و آگاهی نسبت به این موضوع بتوانند مراجعین را برای انجام لیزر در صورت مردد بودن متقاعد کنند و استرس را آن ها دور نمایند.

مزایا انجام لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • کاهش هزینه ها: در نگاه اول، کسی که برای انجام جلسه مشاوره به یکی از کلینیک های زیبایی مراجعه می کند تصور می کند که قرار است هزینه زیادی را برای این کار صرف نماید، در صورتی که این طور نیست. لیزر موهای زائد نتیجه همیشگی و بلند مدت دارد و صرف این هزینه در برابر سایر روش های انجام شده برای از بین بردن موهای زائد به صورت موقت، بسیار کم تر است.
 • داشتن حداقل عوارض: انجام لیزر موهای زائد توسط اپراتورهای حرفه ای می تواند با حداقل عوارض و آسیب همراه باشد.
 • کم درد بودن: ممکن است در بعضی نواحی هنگام کشیده شدن دستگاه لیزر بر روی پوست همراه با درد باشد، اما به طور کلی این درد در مقایسه با روش هایی مثل اپیلاسیون و اصلاح بسیار کم است.
 • شفافیت پوست و از بین رفتن موهای زیر پوستی: استفاده از لیزر، به دلیل نابودی فولیکول های مو به طور دائم باعث نابودی تار موهای زیر پوستی و از دست رفتن قدرت رشد آن ها می شود.
 • قابل استفاده بودن برای تمام نواحی: انجام لیزر برای از بین بردن موهای زائد تمام نواحی بدن امکان پذیر است و هر جایی که دارای موهای پرپشت و ضخیم باشد می تواند با این روش نابود شود.
 • روشی تایید شده و علمی: این روش مورد تایید تمامی سازمان های بهداشت جهانی می باشد و جای نگرانی در مورد شایعات موجود در خصوص انجام آن وجود ندارد.

انجام لیزر توسط اپراتورهای بی تجربه می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. اما باید دانست اپراتوری که دوره آموزشی خود را در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد گذرانده و توانسته مهارت خوبی را کسب کند، می تواند این عوارض را به حداقل برساند. این عوارض احتمالی عبارتند از:

 • قرمزی و تورم شدید که در صورت تداوم و شدت باید به پزشک مراجعه شود.
 • احتمال آسیب رسیدن به چشم در صورت استفاده نکردن از عینک مخصوص.
 • خشکی و پوسته پوسته شدن در برخی موارد
 • ضخیم شدن موهای پرزی در صورت استفاده از لیزر
 • بروز عفونت پوستی که عارضه ای نادر است و ممکن است برخی از افراد بر اثر تابیدن اشعه های لیزر به آن دچار شوند. اگر فردی دارای تبخال، زگیل، اگزما و یا زخم های پوستی دیگری باشد باید حتما قبل از انجام لیزر به اپراتور اطلاع دهد.

5 تا از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد را بشناسید!

آموزشگاه ایران فیشیال

آموزشگاه ایران فیشیال

دوره ماساژ در آموزشگاه ایران فیشیال دوره تئوری و عملی بوده و شما می توانید اصول انواع ماساژ را به طور کامل فرا بگیرید. در این دوره آموزشی تمام نکات آرام سازی و کشش عضلات ، کمک به جریان خون وریدی و اکسیداسیون و کشش بافت همبندی مفاصل را به طور کامل فرا خواهید گرفت.

خدمات:

 • دوره آموزشی ماساژ
 • دوره آموزشی فیشیال
 • دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس
 • دوره آموزشی پاکسازی پوست
 • دوره آموزشی لیزر موهای زائد

آدرس: مشهد، خیابان هفت تیر، خ صارمی ، نبش خیابان صارمی،41 پلاک 53/1، طبقه دوم   

شماره تماس:

09184272711

0903989316

مباحث آموزشی در بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد

شناخت آناتومی پوست و مو

هنرجویانی که تصمیم به یادگیری مهارت لیزر موهای زائد دارند و به بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد مراجعه می کنند، باید در مرحله اول به طور کامل با انواع پوست و مو و ساختار فیزیکی و سلولی آن ها آشنا شوند. در فصل اول آموزشی، مربیان به توضیح در مورد تفاوت هایی که باعث تغییر در عملکرد لیزر موهای زائد می شود می پردازند. در این مباحث موها از نظر رنگ، ضخامت و تراکم طبقه بندی می شوند. برای پوست نیز تفاوت رنگی و ضخامت پوست بسیار مهم می باشد.

شناخت فیزیک لیزر و چگونگی از بین بردن موهای زائد

نابودی موهای زائد توسط امواج لیزر صورت می گیرد. مربیان بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد این مبحث و چگونگی آسیب دیدن ساقه و پیاز مو را برای هنرجویان تشریح می نمایند. همچنین در این سرفصل در مورد محدوده مجاز طول موج دستگاه لیزر توضیحات کاملی داده می شود.

وسایل و تجهیزات لازم

دستگاه مورد استفاده، مهم ترین و اصلی ترین وسیله انجام لیزر می باشد که اپراتور باید با شناخت پوست متقاضی، میزان جواب دهی دستگاه را برآورد کند. اما در کنار دستگاه ابزار و وسایل دیگری برای انجام لیزر وجود دارند که باید در اتاق لیزر و یا همراه زیباجو باشند.

این وسایل شامل عینک مخصوص برای جلوگیری از تابش اشعه لیزر به چشم هر دو نفر، پمادها و ژل های بی حسی برای کاهش درد که به صورت موضعی قبل از انجام لیزر به پوست مالیده می شود، کمپرس یخ برای بی حس کردن نواحی لیزر، پد مخصوص برای رعایت بهداشت تختی که زیباجو روی آن دراز می کشد و پماد سوختگی برای رفع التهابات می باشد.

نکات بهداشتی و اصول ایمنی

اپراتور انجام لیزر باید تمامی نکات ایمنی و بهداشتی را به خوبی رعایت کند. سری دستگاه با نواحی حساس بدن در تماس است و باید به طور کامل استریلیزه شود. زمانی یک اپراتور این نکات را می تواند به خوبی رعایت کند که در دوره آموزشی به خوبی آن ها را یاد گرفته باشد.

بیماری ها و شرایط خاص

انجام لیزر با اینکه عوارض کمی دارد اما برای شرایط ویژه و افراد خاصی ممنوعیت انجام دارد. افرادی که با بیماری درگیر هستند و یا داروی خاصی مصرف می کنند، زنان باردار، خانم های شیرده و افرادی که موهای زائدشان بر اثر افزایش سن سفید شده باشد نمی توانند در معرض اشعه لیزر قرار بگیرند، چون ممکن است نتیجه مطلوبی نگیرند و سلامتی شان نیز به خطر بیفتد.

چگونگی پیشگیری از بروز خطرات احتمالی

اپراتور باید با تنظیمات دستگاه کاملا آشنا باشد و همچنین بداند که در صورت به وجود آمدن نقص فنی در حین کار و یا اختلال برق و تغییر امواج دستگاه چه اقداماتی را انجام دهد.

آشنایی کامل با انواع دستگاه لیزر

دستگاه هایی که امروزه در کلینیک های زیبایی پوست و مو برای انجام لیزر موهای زائد وجود دارند، انواع مختلفی دارد که هر کدام برای گروه خاصی مناسب است. هنرجویان باید در کلاس های آموزشی بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد تمامی این دستگاه ها و ویژگی و نحوه عملکردشان را بشناسند.

یادگیری اقدامات مراقبتی قبل و بعد از انجام لیزر

زیباجویان باید در جلسات انجام لیزر با نکات مراقبتی به خوبی آشنا شوند و بدانند که چه اقداماتی برای نتیجه گیری بهتر و آسیب کم تر به پوست نیاز است. بیان این نکات بر عهده اپراتورها می باشد.

آموزش و یادگیری مهارت عملی لیزر موهای زائد

بعد از پایان دوره آموزش تئوری، وقت آن می رسد که هنرجویان نحوه کار با دستگاه و چگونگی انجام لیزر را به خوی یاد بگیرند و تحت نظر مربی اقدام به انجام آن کنند.

میزان درد لیزر موهای زائد

انجام لیزر کمی با درد همراه است. هرچند درد لیزر از روش هایی مثل اپیلاسیون بسیار کم تر است، اما همین مقدار هم ممکن است برای افرادی که آستانه تحمل پایینی دارند آزار دهنده باشد. برخی نواحی بدن درد بیش تر و برخی دیگر درد کم تری را القا می نماید. علت اصلی آن، حرارت بالای دستگاه و نداشتن سیستم خنک کننده مناسب است. روش هایی برای کاهش این درد وجود دارد که مربیان بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد آن ها را به هنرجویان توصیه می کنند.

 • باید قبل از انجام لیزر حتما نواحی مورد نظر شیو شوند. چرا که بلند بودن موها باعث سوختگی، درد بیش تر و بوی نامناسب می شود.
 • بهتر است در زمانی که در دوران قاعدگی به سر می برید برای انجام لیزر اقدام نشود.
 • توصیه می شود قبل از لیزر آب فراوان نوشیده شود.
 • دستگاه هایی که مجهز به سیستم خنک کننده هستند برای انجام لیزر مناسب ترند.
 • کمپرس یخ بر روی قسمت هایی که قرار است لیزر شود قرار گیرد تا نواحی مورد نظر بی حس شوند.
 • برای کسانی که با تمام این روش ها هنوز نمی توانند درد را تحمل کنند، استفاده از پمادهای بی حسی توصیه می شود.

کلام آخر

لیستی از بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در مشهد، جهت معرفی به علاقمندان این حرفه در این مقاله نام برده شد. این آموزشگاه ها با هدف ارائه سرفصل های آموزشی به صورت تئوری و عملی و آموزش هنرجویان برای ورود به بازار کار مشغول به فعالیت می باشند. دوره های آموزشی برگزار شده با هزینه مناسب و همراه با ارائه مدرک معتبر می باشد.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم و امیدواریم مطالب ذکر شده مفید واقع شود. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را با ثبت در انتهای مقالات سایت پزشکا، با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 8 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا