پزشکان

بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد【سال1401 】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله تمام تلاش خود را بکار گرفته‌ایم 5 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد را به شما عزیزان معرفی کنیم. به وجود آمدن سنگ کلیه دلایل مختلفی دارد، به طور کلی زمانی که غلظت املاح در ادرار زیاد می شود، سنگ کلیه به وجود می آید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سنگ کلیه چیست؟

سنگ کلیه چیست؟

کلیه ها اندام های مهم و حیاتی در بدن می باشند که وظیفه دارند تا مواد زائد را از بدن دفع کنند. در برخی مواقع امکان دارد بنا به دلایل مختلفی مواد زائد از بدن فرد دفع نشود و باعث ایجاد اجسام بسیار سفت و سخت در ابعاد مختلف شود که به آن سنگ کلیه می گویند. می توان گفت یکی از دلایل اصلی ایجاد سنگ کلیه بالا رفتن غلظت املاح و نمک در ادرار یک فرد می باشد.

دلایل مختلف ایجاد سنگ کلیه

مصرف دارو: استفاده از برخی داروها از جمله مکمل های کلسیم، باعث می شود که خطر تشکیل سنگ کلیه افزایش پیدا کند. توصیه می شود در صورت مصرف هرگونه دارو و ویتامین حتما با پزشک متخصص مشورت کنید، زیرا یکی از دلایل ایجاد سنگ کلیه مصرف خودسرانه برخی از داروها می باشد.

سابقه خانوادگی: افرادی که والدین و خانواده آنها دچار مشکل سنگ کلیه هستند، بیشتر از افراد دیگر در معرض ابتلا به سنگ کلیه می باشند، زیرا سابقه ارثی و خانوادگی در به وجود آمدن سنگ کلیه نقش دارد.

رژیم غذایی: یکی از عواملی که باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود رژیم غذایی نامناسب است. زمانی که فرد در رژیم غذایی خود بیش از اندازه از پروتئین های حیوانی و نمک استفاده کند ممکن است دچار مشکل سنگ کلیه شود، زیرا مصرف این مواد غذایی باعث بالا رفتن سطح اسید در ادرار فرد می شود.

چاقی: چاقی یکی دیگر از دلایل ایجاد سنگ کلیه می باشد، زیرا افرادی که اضافه وزن دارند نوع اسیدی بودن ادرار آنها تغییر می کند و باعث می‌شود که سنگ کلیه ایجاد شود.

انواع سنگ کلیه

سنگ کلسیم: کلسیم در بیشتر غذاها وجود دارد و می‌توان گفت جنس بیشتر سنگ های کلیه کلسیم است. اگزالات کلسیم ماده ای طبیعی می باشد و در سبزیجات، میوه ها و … به مقدار زیاد وجود دارد. برخی افراد در ادرار خود بیش از اندازه کلسیم دارند که باعث می شود خطر تشکیل سنگ های کلسیم در کلیه آن ها افزایش پیدا کند.

استروویت: این نوع سنگ کلیه بیشتر در بین بانوان رایج می باشد و معمولا بانوانی که دچار این نوع سنگ کلیه می‌شوند که به عفونت مجاری ادراری دچار هستند. اگر اندازه این سنگ بزرگ باشد ممکن است باعث مسدود شدن مجاری ادراری در بانوان شود، توصیه می شود برای درمان هرچه سریعتر به بهترین دکتر کلیه در ایران مراجعه کنید.

سنگ اسید اوریک: افرادی دچار سنگ کلیه اسید اوریکی می شوند که در طول روز از مایعات کمی استفاده می کنند و بدن آنها آب بسیاری را از دست می دهد و دچار کم آبی می شود. اسید اوریک یک ماده زائد می باشد و زمانی که کریستال های اسید اوریک به خوبی در ادرار فرد حل نشود، سنگ کلیه اسید اوریکی تشکیل می شود.

5 تا از دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر رضا ولی پور

دکتر رضا ولی پور

دکتر رضا ولی پور متخصص کلیه می باشد و جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد می باشند. ایشان دارای مدرک فلوشیپ در رشته آندیورولوژی هستند. دکتر رضا ولی پور در زمینه جراحی کلیه سابقه درخشانی دارند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا بهترین خدمات را به بیماران ارائه بدهند.

خدمات :

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان سرطان کلیه
 • درمان آسیب های کلیوی
 • درمان بزرگی پروستات
 • درمان کیست کلیه

آدرس : تهران، شهرک غرب، خیابان شهید دادمان، انتهای خیابان درختی، پلاک 100

تلفن تماس : 09100988272

دکتر فرزانه شریفی اقدس

دکتر فرزانه شریفی اقدس

دکتر فرزانه شریفی اقدس متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری می باشند. ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد می باشند و تمام تلاش خود را می کنند تا بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند.

از سوابق دکتر فرزانه شریفی اقدس می‌توان به عضو هیئت علمی گروه ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دستیار نمونه ارولوژی بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد، انتخاب یکی از چهار ارولوژیست برتر زن در جهان از سوی انجمن بین المللی SIU و … اشاره کرد.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • جراحی مثانه زنان

آدرس: تهران، سعادت آباد، نرسیده به میدان سرو، خیابان بخشایش، روبروی بیمارستان عرفان، خیابان پانزدهم غربی، پلاک پنجم، طبقه دوم

شماره تماس: 02122351631

دکتر بنفشه ایمانی

دکتر بنفشه ایمانی

دکتر بنفشه ایمانی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری و ارولوژی می باشند. ایشان دارای فلوشیپ اورولوژی زنان و جراحی ترمیمی لگن می باشند و تمام تلاش خود را می کنند تا بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند. همچنین دکتر بنفشه ایمانی جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد می باشند.

خدمات:

 • سنگ کلیه
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • اورولوژی زنان
 • کربوکسی تراپی

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، نرسیده به میدان سرو، خیابان شکوفه، پلاک ششم، واحد اول

شماره تماس: 02122071043

دکتر سیمین وحیدی

دکتر سیمین وحیدی

دکتر سیمین وحیدی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری می باشند و دارای برد تخصصی در رشته کلیه و مجاری ادراری می باشند. دکتر سیمین وحیدی در زمینه تخصص خود بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد می باشند.

خدمات :

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان عفونت کلیه
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • عفونت مثانه

آدرس : تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، بین درختی و یادگار، بعد از مسجد ثامن الائمه، طبقه زیرین

تلفن تماس : 02188073320

دکتر حسن هوشیار

دکتر حسن هوشیار

دکتر حسن هوشیار متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی می باشند. ایشان مدرک دکترای عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی گیلان دریافت کردند و سپس دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گذراندند.

از سوابق دکتر حسن هوشیار می توان به عضو انجمن اورولوژی آمریکا، عضو انجمن اورولوژی ایران، عضو انجمن اورولوژی اروپا، عضو انجمن ها و اتحادیه ها، نگارش بیش از پنج مقاله در مجلات خارجی چاپ شده و … اشاره کرد. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد می باشند.

خدمات:

 • سنگ کلیه
 • بی اختیاری ادرار
 • عفونت ادرار
 • درمان ناراحتی کلیه

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، بعد از چهار راه مسجد، پلاک 28، بالای داروخانه دریا، طبقه دوم

شماره تماس: 02188578050

روش های درمانی سنگ کلیه

برای درمان سنگ کلیه روش های مختلفی وجود دارد که پزشک متخصص با توجه به نوع و اندازه سنگ کلیه، بهترین روش را برای درمان انتخاب می کند. در ادامه این مقاله به روش های درمانی سنگ کلیه می پردازیم:

درمان دارویی: زمانی که اندازه سنگ کلیه از یک میلی متر بزرگ تر باشد و از پنج میلی متر کوچک تر باشد، بهترین دکتر کلیه در سعادت آباد از روش درمانی برای دفع سنگ کلیه استفاده می کند.

جراحی سنگ کلیه: اگر سنگ کلیه از 6 میلی متر بزرگتر باشد و فرد نتواند آن را دفع کند بهترین دکتر کلیه توصیه می کند که جراحی سنگ کلیه انجام شود. زمانی تنها راه از بین بردن سنگ کلیه جراحی می باشد که سنگ کلیه در عملکرد کلیه اختلال ایجاد کرده باشد و درد ناشی از آن شدید شده باشد.

درمان خانگی: اگر سنگ کلیه کمتر از یک میلی متر باشد به آن سنگ ریزه می گویند که این سنگ ریزه ها را می توان با درمان های خانگی دفع کرد.

روش های درمانی سنگ کلیه

علائم سنگ کلیه

خون در ادرار: زمانی که در ادرار فرد خون مشاهده شود باید هرچه سریعتر به بهترین دکتر کلیه مراجعه کرد، زیرا این علائم هشدار دهنده مشکلات سیستم ادراری می باشند.

حالت تهوع: سنگ کلیه می تواند باعث ایجاد ناراحتی معده شود و درد آن با درد معمولی معده تفاوت دارد، زیرا درد معده به دلیل سنگ کلیه متمرکز می باشد، اما معده درد معمولی دردی پراکنده است.

کم شدن و یا زیاد ادرار: زمانی که سنگ در قسمت تحتانی ادراری حرکت کند باعث می شود که دفع ادرار شدت پیدا کند و در برخی مواقع فرد در هنگام ادرار احساس سوزش دارد.

بوی بد ادرار: فردی که دچار سنگ کلیه است علاوه بر اینکه ادرار او تغییر رنگ پیدا می کند بوی بدی را نیز به همراه دارد. بوی بد ادرار همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که فرد دچار عفونت دستگاه ادراری شده است.

کلام آخر

کلیه ها وظیفه دارند تا مواد زائد را از بدن دفع کنند، زمانی که این مواد زائد از بدن دفع نشود ممکن است فرد دچار مشکلات مختلفی هم چون سنگ کلیه شود. در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 5 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در سعادت آباد را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به بهترین پزشک متخصص مراجعه کنید.

توصیه می شود قبل از مراجعه به پزشکان معرفی شده در مقاله، درباره آنها تحقیق کنید تا دچار هیچگونه مشکلی نشوند. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا