پزشکان

بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد【سال1401】❤️ + لیست 5 تایی

امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد آشنا کنیم. دکتر کلیه پزشکی می باشد که در زمینه انواع بیماری های کلیه و مجاری ادرار دارای تخصص می باشد و می تواند با علم و مهارتی که در این زمینه دارد اختلالاتی که برای بیماران ایجاد شده را تشخیص دهد و آن ها را درمان کند. ما در این مقاله، لیستی از بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

انواع بیماری های کلیه

بیماری های مزمن کلیه: یکی از شایع ترین اشکال بیماری کلیوی بیماری مزمن کلیه می باشد. بیماری مزمن کلیه بیماری طولانی مدتی است که به مرور زمان بهبود نمی یابد و بیشتر در اثر فشار خون بالا در افراد ایجاد می شود. فشار خون بالا برای کلیه ها بسیار خطر دارد، برای این که سبب افزایش فشار به گلومرول ها می شود، گلومرول ها رگ های خونی ریز در کلیه ها می باشند که خون در آن ها تمیز می شود.

سنگ کلیه: از دیگر بیماری های کلیه می توان به سنگ کلیه اشاره کرد. سنگ کلیه زمانی اتفاق می افتد که مواد معدنی و دیگر مواد که در خون وجود دارد در کلیه متبلور می شود و توده های جامد را تشکیل می‌دهند. سنگ کلیه هنگام ادرار معمولا از بدن خارج می شود و دفع این سنگ ها بسیار دردناک است ولی در موارد نادری سبب ایجاد مشکلات جدی می شود.

گلومرولونفریت: گلومرولونفریت التهاب گلومرول می باشد. گلومرول ها ساختار های کوچک در کلیه هستند که کار آن ها تصفیه خون می باشد. در اثر عفونت، داروها و ناهنجاری‌های مادرزادی گلومرولونفریت ایجاد می شوند.

عفونت ادراری: عفونت ادراری از دیگر بیماری های کلیوی می باشد که در هر قسمت از دستگاه ادراری ممکن است رخ دهد. عفونت ادراری نوعی عفونت باکتریایی می باشد. عفونت های مثانه و مجرای ادرار شایع ترین نوع آن ها هستند که به راحتی درمان می شوند در صورتی که دارای این بیماری هستید باید هر چه سریع‌تر آن را نزد بهترین دکتر کلیه در تهران درمان کنید. در صورت عدم درمان این بیماری عفونت ها می توانند به سمت کلیه ها گسترش یابند و سبب نارسایی کلیه شوند.

بیماری کلیوی پلی کیستیک: این بیماری نوعی اختلال ژنتیکی می باشد که سبب رشد بسیاری از کیست در کلیه ها می شود. کیست ها می توانند در عملکرد کلیه اختلال ایجاد کنند و سبب نارسایی کلیه شوند.

 انواع بیماری های کلیه

تشخیص بیماری های کلیه

میزان فیلتراسیون گلومرولی: این آزمایش می تواند نحوه عملکرد کلیه ها را مشخص کند و همچنین می تواند مرحله بیماری کلیوی را نیز تعیین کند. برای انجام این آزمایش باید نزد بهترین دکتر اورولوژی در یوسف آباد مراجعه نمایید.

سونوگرافی یا اسکن توموگرافی محاسباتی: با انجام سونوگرافی و سی تی اسکن تصاویر واضح از کلیه ها و مجاری ادراری ارائه داده می شود و پزشک با مشاهده تصاویر می تواند کوچکی یا بزرگی بیش از حد کلیه ها را بررسی نمایند و پزشک همچنین می تواند هر نوع تومور یا مشکلات ساختاری موجود را نیز در این تصاویر مشاهده نماید.

بیوپسی کلیه: در این روش پزشک به افراد آرامبخش تزریق می کند و تکه کوچکی از بافت کلیه را از طریق بیوپسی کلیه خارج می کند. نمونه بافت به پزشک در تعیین نوع بیماری کلیوی و میزان صدمات وارد شده کمک بسیاری می‌کند.

آزمایش ادرار: آلبومین پروتئین می باشد که در صورت آسیب دیدن کلیه ها به ادرار منتقل می شود. پزشک شما برای بررسی آلبومی می تواند از آزمایش ادرار استفاده کند.

آزمایش کراتینین خون: کراتینین یک مولکول ذخیره شده در عضله می باشد که در زمان شکسته شدن می تواند وارد خون شود. سطح کراتینین خون در صورت درست کار نکردن کلیه‌ها بیشتر می شود.

5 تا از بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد را بشناسید!

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و همچنین فوق تخصص آندیواورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد هستند. دکتر احمدرضا رفعتی موفق به کسب فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان می باشند.

ایشان در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی ایران مقطع پزشکی عمومی خود را به اتمام رساندند. دکتر احمدرضا رفعتی سخنرانی و مقالات متعدد داخلی و بین المللی در زمینه جراحی لاپاراسکوپی و کم تهاجمی در سنگ های سیستم ادراری را ارائه داده‌اند.

خدمات دکتر احمدرضا رفعتی:

 • لیزر لاپاراسکوپی
 • سنگ های کلیه
 • جراحی های بسته
 • سرطان های کلیه
 • درمان آندوسکوپی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، توانیر، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه اول

شماره تماس: 02188203868

دکتر مریم امامی

دکتر مریم امامی

دکتر مریم امامی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد هستند. دکتر مریم امامی دارای 26 سال تجربه در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادرار هستند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه تشخیص و درمان انواع بیماری های کلیوی می باشند. دکتر مریم امامی تمام تلاش خود را می کنند تا درمان بیماران خود را به خوبی انجام دهند.

خدمات دکتر مریم امامی:

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان عفونت کلیه
 • درمان کیست

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به سه راه توانیر، پلاک 2283، طبقه سوم، واحد 10

شماره تماس: 02188883158

دکتر کیوان آقامحمدپور

دکتر کیوان آقا محمدپور

دکتر کیوان آقامحمدپور فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد هستند. دکتر کیوان آقامحمدپور از پزشکان با سابقه و با تجربه ای در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری هستند. ایشان تمام تلاش خود را می کنند تا خدمات درمانی خود را در اختیار مراجعین عزیز قرار دهند به طوری که مراجعین دارای رضایت بسیاری باشند. برای درمان انواع بیماری های کلیه می توانید به دکتر کیوان آقامحمدپور مراجعه نمایید.

خدمات دکتر کیوان آقامحمدپور:

 • درمان انواع بیماری های کلیه
 • پروستات
 • بی اختیاری ادراری
 • درمان سنگ کلیه

آدرس: تهران، میدان ونک، بلوار میرداماد، تقاطع ولیعصر، رو به روی آزمایشگاه مسعود، جنب مجتمع اسکان، مرکز جراحی میرداماد، پلاک 367

شماره تماس: 02188784558

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی یکی از بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد می باشند. ایشان در سال 1386 توانستند از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شوند و در سال 1388 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته اورولوژی پذیرفته شدند. دکتر مجتبی عاملی در امتحان بورد تخصصی ناسیونال که به صورت کشوری در سال 1392 برگزار شد رتبه 4 کشور را کسب کردند. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه می باشند و همچنین موفق به انتشار مقالات بین المللی می باشند.

خدمات دکتر مجتبی عاملی:

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان مشکلات ادراری
 • درمان انواع بیماری های کلیه

آدرس: تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک، ابتدای جردن، کوچه صانعی، پلاک 1، ساختمان پزشکان نور، طبقه سوم

شماره تماس: 02126210162

دکتر رضا مطیعی

دکتر رضا مطیعی

دکتر رضا مطیعی یکی از بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد می باشند. ایشان بعد از اتمام دوره پزشکی عمومی خود در دانشگاه علوم پزشکی ایران توانستند وارد دوره تخصص در دانشگاه علوم پزشکی گیلان شوند. دکتر رضا مطیعی دارای تجربه بسیاری در زمینه جراحی های بسته سنگ کلیه، جراحی سرطان و دیگر جراحی ها را دارند. برای درمان بیماری های کلیوی می توانید به دکتر رضا مطیعی مراجعه نمایید.

خدمات دکتر رضا مطیعی:

 • جراحی پروستات
 • درمان ناباروری
 • درمان عفونت ادراری
 • جراحی سنگ کلیه

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش بخشندگان، ساختمان پزشکان مدیکوپلاس، طبقه پنجم، واحد 501

شماره تماس: 02186081498

چگونگی درمان بیماری های کلیوی

داروها

در صورت داشتن بیماری های کلیوی پزشک شما برایتان بازدارنده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین مانند لیسینو پریل و رامی پریل یا مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین مانند ایربسارتان و اولسمارتان را تجویز خواهد کرد. این داروها داروهای فشار خون می باشند که می تواند سبب کاهش پیشرفت بیماری های کلیوی شوند. حتی اگر دارای فشار خون بالا نباشید پزشک می‌تواند این داروها را برای حفظ عملکرد کلیه تجویز کند.

تغییر رژیم و سبک زندگی

تغییر در رژیم غذایی مسئله بسیار مهمی می باشد به طوری که اهمیت آن اندازه مصرف دارو می باشد. داشتن یک شیوه زندگی سالم سبب جلوگیری از بسیاری دلایل اصلی بیماری کلیوی می شود. پزشک در این روش می‌تواند به شما توصیه کند که غذاهای سرشار از کلسترول را مصرف نکنید و مصرف نمک را قطع کنید. همچنین از طریق تزریق انسولین دیابت را کنترل نمایید. همچنین پزشک شما توصیه می‌کند که مصرف الکل را محدود کنید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و همچنین سیگار را ترک کنید و وزن خود را کاهش دهید.

دیالیز

دیالیز روشی مصنوعی برای تصفیه خون می باشد از این روش زمانی که فرد دچار از کار افتادن کلیه و یا در حال از کار افتادن کلی شده است استفاده می کنند. اکثر مبتلایان به بیماری کلیوی باید به طور دائم یا تا زمانی که کلیه اهدا کننده پیدا شود به دیالیز ادامه دهند.

چگونگی درمان بیماری های کلیوی

علائم بیماری کلیه و مجاری ادراری

در بسیاری از موارد افراد متوجه بیماری های کلیه نمی شوند و زمانی که این بیماری ها پیشرفت کنند متوجه آن خواهند شد به مرور که آسیب به کلیه ها بیشتر شود علائم بیماری خود را نشان می دهند. در بسیاری از بیماری های کلیوی افراد دچار فشار خون بالا، تهوع و استفراغ، از دست دادن اشتها، طعم فلزی در دهان، سوزش و تکرر ادرار، مشکل در فکر کردن، مشکلات خواب، انقباضات و گرفتگی عضلات و … می شوند.

در صورت مشاهده چنین علائمی باید هر چه سریع تر به بهترین دکتر اورولوژی مراجعه نمایید تا ایشان بتوانند بیماری شما را تشخیص دهند و آن را درمان کنند. برای درمان بیماری‌های کلیوی سعی کنید نزد بهترین متخصص و باتجربه ترین پزشک بروید.

کلام آخر

بیماری های کلیوی دارای انواعی می باشد که از آن می توان به بیماری های مزمن کلیه، سنگ کلیه، عفونت ادراری، بیماری کلیوی پلی کیستیک، گلومرولونفریت و … اشاره کرد. همچنین بیماری‌های کلیوی دارای علائمی نیز می باشد که از علائم آن می توان به تهوع و استفراغ، از دست دادن اشتها، فشار خون بالا، طعم فلزی در دهان، سوزش و تکرر ادرار و … اشاره کرد. در صورت مشاهده چنین علائمی هر چه سریع تر به بهترین دکتر اورولوژی در تهران مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته تا شما را با بهترین دکتر کلیه در یوسف آباد آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا