سلامتیپزشکان

بهترین دکتر نازایی در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

نازایی مشکل بسیاری از زوجین می باشد که با مراجعه به پزشک قابل درمان است؛ از این رو 10 تا از بهترین دکتر نازایی در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با خیالی آسوده پزشک متخصص مورد نظر خود را بیابید و این مشکل را درمان کنید؛ نازایی در جوامع مختلف بسیار مشاهده می شود و منجر به بروز مشکلات بسیاری بین زوجین می شود.
به همین دلیل بهتر است هر چه سریع تر به پزشک مراجعه شود و درمان آن آغاز گردد؛ اگر شما نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال روش های درمان آن هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه بیابید.

بهترین دکتر نازایی در تهران چه کسی است؟

نازایی جزء مشکلاتیست که برخی از زوجین ممکن است درگیر آن شوند؛ بهتر است زوجین جهت پیشگیری کردن از این مشکل و درمان آن از پزشک متخصص کمک بگیرند؛ بهترین دکتر نازایی در تهران می تواند با معاینه و تشخیص دقیق مشکل زوجین، بهترین روش درمانی را به کار گیرد؛ دکتر متخصص باید از روش های مختلف و موثر درمانی استفاده کند تا مشکل نازایی زوجین از ریشه درمان شود.

بهترین دکتر نازایی در تهران باید جهت درمان نازایی از ابزار و تجهیزات پیشرفته کمک گیرد تا این مشکل به سرعت برطرف شود؛ در ضمن دکتر زنان می تواند علاوه بر رفع مشکل ناباروری خانم ها، به درمان مشکل ناباروری آقایان نیز کمک کند؛ بهترین دکتر نازایی در تهران باید سابقه بسیار درخشان و ارزشمندی در این حیطه داشته باشد تا روند به خوبی پیش برود و نتیجه موفقیت آمیزی حاصل گردد.بهترین دکتر نازایی در تهران چه کسی است؟

موارد مورد نیاز برای بارداری

برای موفقیت در بارداری به چند مورد مهم نیاز است که در ادامه آن ها را برای شما شرح خواهیم داد :

 • خانم باید تخمک گذاری داشته باشند : در صورتی که خانم ها قصد بارداری داشته باشند، نیاز است که در تخمدان هایشان تخمک تولید شود و آزاد گردد؛ به فرآیند شرح داده شده تخمک گذاری می گویند؛ بهترین دکتر نازایی در تهران می تواند سیکل قاعدگی را بررسی نماید و تخمک گذاری زن را تائید کند.
 • مرد باید دارای اسپرم سالم و کافی باشد : اکثر آقایان مشکی در تولید کردن اسپرم ندارند مگر این که مرد در گذشته به بیماری خاصی مبتلا شده باشد یا جراحی انجام داده باشد؛ بهترین دکتر اورولوژی می تواند با معاینه بیمار مشکل را بررسی و برطرف نماید.
 • زوجین باید رابطه جنسی منظم داشته باشند : در صورتی که زوجین قصد بچه دار شدن داشته باشند، باید به صورت مکرر و منظم رابطه جنسی داشته باشند؛ بهترین دکتر نازایی می تواند به آن ها کمک کند تا بهترین زمان برای باروری را تشخیص دهند.
 • باید لوله های فالوپ خانم ها باز شود و وضعیت رحم نرمال گردد : در صورت باروری باید تخمک و اسپرم در لوله های فالوپ به یکدیگر برسند و نطفه به یک رحم سالم نیاز دارد تا در آن رشد نماید.

موارد مورد نیاز برای بارداری

راه های پیشگیری از نازایی

برای پیشگیری از نازایی باید به موارد مختلفی توجه کرد که هر یک از آن ها به نوعی می توانند بر روی این مشکل اثر می گذارند؛ راه های پیشگیری از نازایی شامل گزینه های زیر اند :

 • باید استرس را از خود به دور کنند.
 • باید زوجین از کافئین استفاده نکنند.
 • باید زوجین هر دو دارای وزن نرمال باشند.
 • باید آن ها از استعمال دخانیات و مصرف الکل جلوگیری کنند.
 • باید آقایان از استحمام با آب داغ خودداری کنند زیرا موجب آسیب رسانی به تحرک اسپرم ها می شود.
 • باید زوجین به طور منظم ورزش کنید تا کیفیت اسپرم و تخمک گذاری افزایش یابد.

10 تا از بهترین دکتر نازایی در تهران را بشناسید!

علائم نازایی زنان

در صورتی که زوجین به مدت یک سال با داشتن رابطه جنسی منظم و عدم استفاده از ابزار پیشگیری، اقدام به باروری کنند و موفق نمی شوند، به آن نازایی یا ناباروری می گویند؛ به طور تقریبی 10 الی 15 درصد از زوجین دچار این مشکل می شوند و ممکن است نتوانند به راحتی اقدام به بارداری کنند؛ خانم ها و آقایان هر دو به یک اندازه دچار مشکل نازایی می شوند.

در حقیقت می توان با دقت بیشتر در سیکل قاعدگی و توجه به تغییرات هورمونی متوجه نازایی در خانم ها شد؛ زمانی که خانم ها قاعدگی نامنظمی داشته باشند و سیکل قاعدگی شان بیش از 35 روز یا کمتر از 21 روز باشد، نامنظمی قاعدگی رخ می دهد؛ این گونه مواقع ممکن است زنان تخمک گذاری نداشته باشند که باید درمان شود.

علائم نازایی زنان

علل نازایی مردان

برخی بر این باورند که تنها خانم ها دچار مشکل نازایی می شوند ولی این گونه نیست و مردان نیز ممکن است به این مشکل دچار شوند؛ البته عوامل مختلفی می توانند بر روی قدرت باروری مردان اثر بگذارند و موجب بروز مشکلاتی در تولید شدن اسپرم و انتقال یافتن آن شوند و پزشک متخصص باید برای بررسی این مشکل، مایع منی را تست کند؛ در واقع تولید اسپرم بنا به دلایل مختلفی از جمله علل هورمونی، بیماری‌های مزمن، جراحی قبلی، بیماری‌های دوران کودکی و عوامل محیطی و شیوه به خصوص زندگی تحت تاثیر قرار می گیرد؛ علل نازایی مردان شامل گزینه های زیر هستند :

 • عدم نزول بیضه‌ها
 • به وجود آمدن واریکوسل
 • استفاده از برخی داروها
 • ابتلا به بیماری‌های مزمن
 • مسدود شدن مسیر اسپرم
 • وارد شدن ضربه به ناحیه تناسلی
 • وجود اختلالاتی در نعوذ و تولید اسپرم
 • استعمال دخانیات و الکل یه میزان زیاد
 • وجود عفونت‌هایب که از راه جنسی انتقال یافته اند.
 • وارد شدن آسیب به دلیل سرطان و درمان‌های آن رادیوتراپی و شیمی‌ درمانی
 • در صورتی که آقایان با مواد مخرب و آسیب‌رسان از جمله مس، کادمیوم و جیوه، اکسید اتیلن، کلرید وینیل، مواد رادیو اکتیو و اشعه در تماس باشند.

روش های درمان قطعی نازایی

برای درمان نازایی از روش های مختلفی می توان استفاده کرد که هر یک از آن ها بنا به نظر بهترین دکتر زنان در سعادت آباد مورد استفاده قرار می گیرد؛ برخی از این روش ها را در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد :

1 . درمان ناباروری با IVF : حقیقتا پزشکان این روش را درمان قطعی نازایی می دانند؛ برای این روش باید بهترین دکتر نازایی در تهران عمل لقاح را در خارج از بدن زن انجام دهد؛ جهت انجام این فرایند باید نمونه ای از اسپرم های مرد و نمونه ای از تخمک زن گرفته شود و در بهترین آزمایشگاه در تهران عمل لقاح انجام گیرد؛ پزشکان این روش را به زوجین زمانی پیشنهاد می نمایند که لوله های فالوپ دچار آسیب شده باشند؛ برای انجام این روش باید نمونه از تخمک ها به طور مستقیم از تخمدان گرفته شود؛ پس از این که عمل لقاح به اتمام رسید و تخمک ها بارور می شوند، طبق تشخیص دکتر زنان یک الی چند تخمکی که بارور گشته اند به درون رحم زن انتقال می یابند و در دیواره رحم قرار گرفته می شوند و پس از گذشت مدت زمانی دقیق، تست بارداری گرفته می شود.

2 . درمان ناباروری با IUI : این روش را با نام فرآیند شتسشوی اسپرم نیز می شناسند؛ برای انجام آن باید از اسپرم مرد نمونه ای گرفته شود و بهترین اسپرم ها توسط دکتر جدا گردد و آماده لقاح شوند؛ پس از آن، اسپرم هایی که آماده گشته اند به درون رحم زن منتقل می شوند و در ناحیه لوله های فالوپ جایگذاری می شوند؛ این روش را می توان با استفاده از لوله ای باریک و نرم و بدون درد انجام داد؛ در این روش نیاز است که اسپرم ها کاملا سالم باشند و به خوبی تحریک شوند تا تخمک ها بارور گردند.

3 . درمان ناباروری با میکرواینجکشن یا ICSI : هنگامی پزشکان این روش را به زوجین پیشنهاد می کنند که تعداد اسپرم های سالم مرد کم باشد؛ به طور تقریبی روش ICSI شباهت بسیار زیادی به روش IVF دارد اما با این تفاوت که اسپرم های سالم باید با دقت بسیار زیادی به درون تخمک تزریق گردند که این کار موجب افزایش یافتن شانس باروری تخمک ها به میزان بسیار زیاد می شود؛ تخمک ها در این روش همانند روش IVF پس از بارور شدن، به درون رحم مادر انتقال می یابند.روش های درمان قطعی نازایی

4 . روش GIFT و ZIFT : برای انجام این روش هم باید تخمک ها از تخمدان گرفته شوند و در آزمایشگاه با اسپرم ترکیب گردند و به رحم زن منتقل شوند؛ در روش ZIFT، تخمک هایی که بارور شده اند تا مدت زمان ۲۴ ساعت پس از لقاح به رحم انتقال می یابند ولی در روش GIFT، اسپرم و تخمک با یکدیگر ترکیب می شوند و به صورت مستقیم درون لوله رحم قرار می گیرند؛ در این روش همانند IVF شانس باروری بالا است.

5 . اهدا کردن تخمک : خانم هایی که سن شان بالای ۴۰ سال باشد و درگیر مشکل نارسایی تخمدان شدن باشند و تخمدان هایشان به خوبی کار نکند یا اینکه تخمک هایشان کیفیت بسیار بالایی نداشته باشد ولی رحم شان طبیعی باشد، می توانند با روش اهدای تخمک باردار شوند؛ برای انجام این روش باید تخمک ها در فردی که اهدا کننده است با مصرف کردن داروهای باروری و تحرک کننده تخمک ها، خارج گردند و با اسپرم همسر دریافت کننده ترکیب شوند و پس از انجام لقاح در آزمایشگاه به درون رحم مادر انتقال یابند.

کلام آخر

در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه نازایی زوجین در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین دکتر نازایی در تهران را به شما معرفی کرد تا به راحتی پزشک مورد نظر خود را بیابید؛ از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما متشکر و ممنون هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با نازایی دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دوازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا