پزشکان

بهترین دکتر ناباروری در شیراز【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر ناباروری در شیراز آشنا کنیم. امروزه به دلایل بسیاری افراد ممکن است دچار ناباروری شوند که در این صورت می توانند با مراجعه به بهترین دکتر ناباروری مشکلات خود را درمان نمایند. تنها آقایان مبتلا به ناباروری نمی‌شوند بلکه خانم‌ها نیز به این بیماری مبتلا می شوند. ما در این مقاله لیستی از بهترین دکتر ناباروری در شیراز را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.

ناباروری چیست؟

ناباروری از مشکلاتی می باشد که ممکن است هم برای آقایان و هم خانم ها اتفاق افتد، یعنی تنها برای خانم ها و یا تنها برای آقایان نیست. در صورتی که زوجین با هم نزدیکی داشته باشند و از روش‌های پیشگیری استفاده نکنند و همچنین بعد از یک سال باردار نشوند دچار ناباروری شده‌اند که افراد در این موقعیت باید سعی کنند به بهترین دکتر ناباروری جهت درمان مراجعه نمایند. زمانی که زوج ها در مدت یک سال نزدیکی بدون جلوگیری داشته باشند و به نتیجه ای نرسند باید به پزشک مراجعه نمایند.

 ناباروری چیست؟

همچنین خانم های بالای 35 سال بعد از 6 ماه در صورتی که به نتیجه نرسیدند باید به بهترین دکتر ناباروری مراجعه نمایند و آزمایشاتی انجام دهند. در صورتی که خانمی کم تر از 35 سال سن داشته باشد و سابقه سرطان، سابقه خانوادگی یائسگی زود هنگام را داشته باشد نیز باید به پزشک مراجعه نماید. در صورتی که دارای قاعدگی های نامنظم و همراه با درد هستید و همچنین اگر مردان مشکلات بیضه در دوران کودکی یا درمان قبلی سرطان را داشته‌اند باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه نمایند.

روش های درمان ناباروری

در درمان ناباروری مردان متخصص بعد از بررسی و آزمایشات دقیق بر روی بیمار به نتیجه می‌رسد که با جراحی واریکوسل امکان باروری در بیمار افزایش می یابد و جراحی را توصیه می کند. در بیش تر مواقع ناباروری مردان به دلیل سبک زندگی ناسالم و همچنین مصرف مواد مضر می باشد به همین دلیل بهترین دکتر نازایی از بیمار می خواهد تا سبک زندگی خود را تغییر دهد و مواد مضر را کنار بگذارد و از الکل و مصرف دخانیات پرهیز نماید و همچنین ورزش کند.

پزشک اگر متوجه شود که مشکل ناباروری بیمار به دلیل کمبود اسپرم است از روش بازیابی اسپرم استفاده می کند. متخصص ناباروری با بررسی بیمار می تواند به کمک دارو تعداد اسپرم و حرکت آن ها را افزایش دهد و مشکل ناباروری افراد را به سادگی برطرف نماید. پس در صورت مواجه شدن با مشکل ناباروری هر چه سریع تر به بهترین دکتر ناباروری در شیراز مراجعه نمایید.

 درمان های ناباروری

در ناباروری زنان پزشک در بیش تر مواقع این مشکل را با دارو درمان می کند و تخمک گذاری بانوان را به کمک دارو ها تحریک می کند و این امر سبب باروری بانوان می شود. روش دیگر IVF می باشد که در این روش لقاح در محیط آزمایشگاهی پدید می آید و بعد از مدت 2 تا 3 روز در آزمایشگاه رشد می کند و پزشک آن را به رحم مادر انتقال می‌دهد.

از دیگر راه های درمان باروری در بانوان آی یو آی می باشد که در این روش بیمار از داروهایی استفاده می کند و اسپرم سالمی را که در آزمایشگاه تلقی نموده به کمک کاتتر دریافت می کند و این امر سبب آزاد سازی چند تخمک در داخل رحم می شود.

البته در تمامی این روش ها امکان موفق نشدن وجود دارد و همیشه امکان شکست در این روش ها وجود دارد که افراد باید خود را آماده کنند تا امید خود را از دست ندهند. برای انجام روش های درمان ناباروری و نازایی باید به بهترین دکتر ناباروری در شیراز مراجعه نمایید.

هزینه درمان ناباروری

هزینه درمان ناباروری به عواملی بستگی دارد. افراد باید برای تشخیص و درمان ناباروری به پزشک مراجعه نمایند. پزشک دلیل ناباروری را تشخیص می‌دهد و در نهایت روش درمان را تعیین می کند. هزینه درمان ناباروری به روش درمان افراد بستگی دارد. هر چقدر روش درمانی پیچیده تر باشد هزینه درمان ناباروری نیز افزایش می یابد. موارد بسیاری وجود دارند که می‌توانند بر هزینه های درمان ناباروری اثر بگذارند. برای انجام درمان ناباروری می توانید به بهترین دکتر ناباروری در شیراز مراجعه نمایید.

ویژگی بهترین دکتر ناباروری در شیراز :

😍دارای مدرک معتبرسعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که دارای مدرک و تخصص در حیطه فعالیت خود است
 😊اخلاقی مناسببهترین دکتر نازایی همواره رفتار و اخلاقی مناسب در برخورد با بیماران خود دارد 
❤️تجربه و سابقهتجربه و سابقه بهترین پزشک از ویژگی های بسیار مهم می باشد.
👌دارای تجهیزات پیشرفتهبهترین دکتر ناباروری در شیراز در مرکز و مطبی فعالیت می کند که دارای تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و مناسبی برای درمان بیماران باشد

10 تا از بهترین دکتر ناباروری در شیراز را بشناسید!

دکتر لادن آریانپور

دکتر لادن آریانپور

دکتر لادن آریانپور، جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی ، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن زنان و زایمان می باشند که از سال 1387 در حیطه تخصصی زنان و زایمان در شیراز مشغول به فعالیت هستند.

خدمات:

 • درمان نازایی
 • درمان اختلالات قاعدگی
 • درمان مشکلات ادراری زنان
 • درمان بیماری های عفونی زنان
 • درمان بیماری های دستگاه تناسلی زنان
 • زایمان طبیعی
 • زایمان سزارین
 • پاپ اسمیر
 • غربالگری سرطان پستان
 • میومکتومی زیبایی زنان
 • انواع جراحی های زنان
 • سونوگرافی در زنان و مامایی

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، کوچه 4، ساختمان دیبا، طبقه سوم

ساعات کاری مطب: شنبه تا سه شنبه ساعت 14 تا 20 شب

شماره تماس:

36472684

09339266989

09019252024

ویژگی های بهترین دکتر ناباروری در شیراز

افراد برای درمان ناباروری باید به بهترین دکتر نازایی در شیراز مراجعه نمایند تا به نتایج مطلوبی برسند. ما در این قسمت برخی از ویژگی‌های بهترین دکتر ناباروری در شیراز را در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید بهترین پزشک را انتخاب نمایید و برای درمان به ایشان مراجعه کنید. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • بهترین دکتر ناباروری در شیراز دارای مدرک معتبر از دانشگاهی معتبر می باشد، سعی کنید به پزشکی مراجعه نمایید که دارای مدرک و تخصص در حیطه فعالیت خود است و قبل از مراجعه برای درمان حتماً اطمینان حاصل کنید که پزشک شما مدرک دارد.
 • بهترین دکتر نازایی همواره رفتار و اخلاقی مناسب در برخورد با بیماران خود دارد و تمام تلاش خود را می کند در هر زمانی به سوالات بیماران خود با حوصله و صبر بسیاری پاسخ دهد.
 • بهترین دکتر ناباروری در شیراز باید به خوبی تشخیص دهد از چه روش هایی برای بیماران استفاده کند، پس به پزشکی مراجعه نمایید که دارای علم و دانش بسیاری در حیطه فعالیت خود می باشد.
 • تجربه و سابقه بهترین پزشک از ویژگی های بسیار مهم می باشد. بهترین پزشک دارای تجربه بسیار و همچنین سابقه بالایی در حوزه فعالیت خود است. سعی کنید به پزشک با تجربه ای جهت درمان ناباروری مراجعه نمایید تا به نتایج مطلوبی برسید.
 • بهترین دکتر ناباروری در شیراز در مرکز و مطبی فعالیت می کند که دارای تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و مناسبی برای درمان بیماران باشد، پس به پزشکی مراجعه نمایید که در بهترین و مجهزترین مراکز مشغول فعالیت است.
ویژگی های بهترین دکتر ناباروری در شیراز

علت ناباروری در زنان و مردان

یکی از عوامل اصلی ناباروری و نازایی، عفونت های دستگاه تناسلی می باشد. نازایی برای افراد مشکلات بسیاری را ایجاد می کند، یکی از این مشکلات تاثیر بسیار روی سلامت روانی است. علت ناباروری در برخی از مواقع بین زوج ها به دلیل مادرزادی بودن این مشکل می باشد. اگر مشکل عفونت و همچنین سابقه بیماری های مقاربتی را دارید پزشک خود را در جریان بگذارید تا پزشک بتواند پیشگیری کند. از علل شایع ناباروری در مردان می توان به نارسایی بیضه در تولید اسپرم، انواع سرطان ها و شیمی درمانی، پرکاری غدد فوق کلیوی، کمبود هورمون های تحریک کننده، تومورهای هیپوفیز، تصادف و یا ضربه به بیضه و پارگی آن، بیماری های اختلال ایمنی بدن، نارسایی ثانویه بیضه به علت رادیوتراپی و شیمی درمانی، دیابت و کم خونی، کمبود هورمون های تحریک کننده و … اشاره کرد.

نحوه انجام IUI

روش آی یو آی در مقایسه با روش های دیگر بدون درد می باشد. این روش بدون بیهوشی انجام می‌شود. برای انجام این روش مایع منی شسته می شود و بعد از آن اسپرم ها به وسیله واژن با استفاده از لوله های باریک به درون رحم منتقل می شوند. در این روش از داروهای تحریک کننده تخمدان استفاده می شود و با استفاده از این داروها شانس بارداری زیاد می شود.

در این مواقع تعداد تخمک هایی که آزاد شده اند 2 الی 4 عدد بیشتر می شوند، بعد از انجام این کار با استفاده از سونوگرافی و مشاهده کردن فولیکول ها از داروهایی برای کمک به باروری برای تحریک تخمک گذاری استفاده می شود. بعد از مشخص شدن زمان معین جراحی مردان باید دو تا پنج روز مقاربت و خارج شدن منی نداشته باشند و در روزی که پزشک تعیین کرده نمونه اسپرم مرد باید به آزمایشگاه تحویل داده شود.

در این مرحله آقایان باید نمونه اسپرم خود را جمع آوری کنند که می توانند با استفاده از استمناء یا استفاده کردن از کاندوم های مخصوص فاقد مواد کشنده اسپرم در ظرف استریل این کار را انجام دهند و نمونه را به آزمایشگاه تحویل دهند. نمونه ای که افراد به آزمایشگاه تحویل می‌دهند باید تازه باشد. نمونه ای که تهیه شده، در آزمایشگاه با استفاده از مواد خاصی از مایع منی جدا می‌شود و آماده تزریق می شود.

درمان ناباروری مردان

با توجه به تجربیات متخصصان ناباروری و ناباروری مردان، باید گفت که روش صحیح درمان ناباروری مردان بستگی به علت این مشکل دارد.

 • درمان دارویی: برخی از علل ناباروری مردان را می توان با دارو درمان کرد. آنتی بیوتیک ها عفونت ها را درمان می کنند. عدم تعادل هورمونی و اختلال نعوظ را نیز می توان با دارو درمان کرد.
 • رابطه جنسی به موقع: اگرچه پنجره باروری یک زن پنج روز است، تخمک فقط در طول 24 ساعت چرخه زن می تواند بارور شود. برای افزایش شانس بارداری، سعی کنید در طول تخمک گذاری یک روز در میان رابطه جنسی داشته باشید. شریک زندگی شما می تواند از کیت های پیش بینی تخمک گذاری استفاده کند تا بفهمد چه زمانی باید تخمک گذاری شود.
 • از روان کننده استفاده نکنید: از آنجایی که روان کننده یک ژل با ویسکوزیته بالا است، می تواند اسپرم را به دام بیاندازد و از رسیدن آن به تخمک جلوگیری کند. بیشتر روان کننده ها از حرکت اسپرم جلوگیری می کنند. از پزشک خود در مورد جایگزین های دیگر برای استفاده در هنگام تلاش برای باردار شدن سوال کنید.
 • سبک زندگی سالم: حفظ سلامت در حین تلاش برای باردار شدن بسیار مهم است. باروری شما و همسرتان تحت تأثیر رژیم غذایی، سیگار کشیدن، مصرف الکل، تماس با مواد سمی، عدم تحرک و چاقی قرار می گیرد. بنابراین سعی کنید الکل و تنباکو را ترک کنید.
 علت ناباروری در زنان و مردان

کلام آخر

در صورتی که زوجین با هم نزدیکی داشته باشند و بعد از یک سال باردار نشوند و همچنین در صورت نزدیکی از روش‌های پیشگیری استفاده نکنند و همچنان موفق نشوند دچار ناباروری شده‌اند. ناباروری از مشکلاتی است که هم برای آقایان و هم برای خانم ها اتفاق می افتد. در صورت متوجه شدن باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر زنان برای درمان نازایی و ناباروری مراجعه نمایید.

سعی کنید بهترین پزشک را برای درمان انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوبی در پایان برسید. درمان ناباروری دارای هزینه هایی می باشد، این هزینه بستگی به روش درمانی که پزشک برای شما انتخاب می‌کند دارد. هر چقدر روش درمانی پیچیده تر باشد هزینه افزایش می یابد.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر ناباروری در شیراز آشنا کند، امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید با مراجعه به سایت نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا