زیباییسلامتی

بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد را به شما معرفی کنیم. امروزه با افزایش سن و پیری افراد ممکن است دندان های اصلی خود را از دست بدهند و این موجب شود تا در جویدن، تکلم، زیبایی و اعتماد به نفسشان تاثیر منفی بگذارد. افرادی که دندان های اصلی خود را از دست می دهند به دنبال روشی موثر و دائمی هستند تا جای دندان های خالی خود را پر کنند. ایمپلنت یک روش ماندگار و دائمی است که دندان های مصنوعی جایگزین دندان های از دست رفته فرد می شود و فرد دغدغه ای از بابت دندان های خود نخواهد داشت. در روش ایمپلنت یک پیچ فلزی به جای ریشه دندان و یک دندان مصنوعی روی پیچ سوار می شود و یک نمای واقعی برای فرد ایجاد می کند. افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند می توانند به بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد مراجعه کنند.

ایمپلنت چیست؟

افراد به علل مختلفی مانند پیری و افزایش سن، کشیدن دندان های اصلی، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و وراثت بعد از مدتی دندان های اصلی خود را از دست می دهند. دندان ها تاثیر زیادی در زیبایی ظاهری، جویدن و تکلم افراد دارند و جزء اعضای مهم بدن هستند. ایمپلنت ها در واقع دندان های مصنوعی هستند که مانند دندان های اصلی فرد عمل می کنند و در صورت نگهداری صحیح ماندگاری دائمی خواهند داشت. این دندان های مصنوعی کاملا ظاهری طبیعی دارند و جایگزین دندان های از دست رفته فرد خواهند شد. پروسه انجام ایمپلنت به این صورت است که پایه های فلزی مانند پیچ نقش ریشه دندان ها را ایفا می کنند و روی این پیچ ها دندان های مصنوعی فرد قرار می گیرند.

نحوه انجام روش ایمپلنت بستگی به نوع کاشت و استخوان فک افراد دارد. ایمپلنت ها از جنس تیتانیوم خالص هستند که با بدن افراد سازگاری کامل دارد و مشکلی ایجاد نخواهند کرد. روش های جایگزینی دندان های از دست رفته بسیار زیاد است اما ایمپلنت از بهترین این روش هاست. روش کار ایمپلنت از حساسیت و ظرافت بالایی برخوردار است و قرارگیری آن باید صحیح و درست انجام شود. این روش درد و عارضه خاصی ندارد و به دوران نقاهت احتیاح نخواهد داشت. ساکنین تهران که قصد انجام ایمپلنت را دارند می توانند به بهترین متخصص ایمپلنت در تهران مراجعه کنند.

ایمپلنت چیست؟

مزیت های ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان نسبت به روش های مشابه جایگزینی دندان ها مزیت های زیادی دارد که افراد می توانند با انجام آن از این مزایا بهره مند شوند. امروزه افراد مخصوصا جوان ها ترجیح می دهند به جای استفاده از دندان مصنوعی و پروتزهای دندان از روش ایمپلنت یا کاشت دائمی دندان استفاده کنند. مزایای روش ایمپلنت شامل موارد زیر است:

1- از مزیت های اصلی روش ایمپلنت نسبت به روش های مشابه خود ماندگاری بالا و طول عمر زیاد آن است. ایمپلنت ها در صورت نگهداری صحیح و رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند تا آخر عمر فرد کارایی داشته باشد و می تواند از آن ها به خوبی استفاده کند.

2- افرادی که دندان های اصلی خود را از دست داده اند از اعتماد به نفس پایینی برخوردار خواهند بود و با وجود داشتن جای خالی دندان هایشان لبخند و صورت ناخوشایندی خواهند داشت. افراد می توانند با استفاده از روش ایمپلنت جای دندان های خالی خود را پر کنند و طرح لبخند زیبا و بی نقصی داشته باشند.

3- روش ایمپلنت دندان ثابت و غیرمتحرک است و توانایی تحرک نخواهد داشت. روش های دیگری مانند پروتزهای دندانی و دندان مصنوعی به علت متحرک بودن طرفداران کمی دارند، به خصوص افراد جوان ترجیح می دهند از آن ها استفاده نکنند.

4- اشخاصی که از ایمپلنت دندان استفاده می کنند باید همیشه سلامت دهان و دندان هایشان حفظ شود. به همین جهت این کار موجب بهداشت دهان و دندان افراد می شود.

5- از مزیت های درمانی ایمپلنت می توان به بهبود کیفیت جویدن غذا و تکلم اشاره کرد. افرادی که دندان های خود را از دست داده اند در زمینه صحبت کردن و جویدن و هضم غذا دچار مشکل می شوند، به همین جهت استفاده از ایمپلنت می تواند این مشکلات را برطرف کند.

6- ایمپلنت روشی فوری و سریع است که فرد در صورت نیاز می تواند آن را انجام بدهد. این روش در صورتی که بیمار استخوان های فک سالمی داشته باشد و لثه اش مشکل خاصی نداشته باشد می تواند سریع و در دو الی سه جلسه انجام شود. اشخاصی که برای انجام ایمپلنت عجله دارند و می خواهند زودتر آن را انجام بدهند باید به بهترین متخصص ایمپلنت فوری در ایران مراجعه کنند.

ایمپلنت دندان مزایای زیادی دارد که ما در این مقاله به چند مورد به اختصار اشاره کردیم.

بهترین کاندیدها برای انجام ایمپلنت

معمولا همه افراد با هر گروه سنی می توانند از روش ایمپلنت استفاده کنند، اما برخی به دلیل ویژگی هایی که دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام آن هستند. برخی از کاندیدهای مناسب ایمپلنت شامل گروه های زیر هستند:

 • افرادی که نمی توانند از دندان های مصنوعی و پروتزهای متحرک استفاده کنند می توانند از روش ایمپلنت که کاملا مانند دندان های طبیعی فرد عمل می کند و کاملا ثابت و غیرمتحرک است استفاده کنند و تا آخر عمر نگران تحرک آن ها نباشند.
 • برخی افراد تمام دندان های فک جلو و فک عقب خود را از دست داده اند، این افراد می توانند با استفاده از ایمپلنت جای خالی آن ها را پر کنند.
 • افرادی که بیشتر از یک دندانشان از بین رفته باشد و فاصله آن از دندان های مجاور خود طبیعی باشد می توانند دندان های از دست رفته خود را جایگزین کنند.
 • افرادی که به علت نداشتن دندان و طرح لبخندی ناخوشایند اعتماد به نفس پایینی دارند می توانند با استفاده از ایمپلنت آن را بهبود ببخشند.
 • اگر یکی از دندان های جلو فرد از دست رفته باشد و فاصله آن از دندان های مجاور خود طبیعی باشد فرد می تواند یک ایمپلنت جایگزین آن کند.
 • هزینه های انجام ایمپلنت نسبت به سایر روش ها بالاتر است، افرادی که از نظر بودجه مشکلی ندارند از کاندیدهای مناسب این روش هستند.
 • در صورتی که یک دندان یا چندین دندان از انتهای هر قوس دندان از بین رفته باشد و فقط یک طرف دندان طبیعی و سالم باشد فرد می تواند آن ها را ایمپلنت و جایگزین کند.
 • افرادی که به دلیل نداشتن دندان در زمینه گفتار و تکلم دچار مشکل هستند و نمی توانند به خوبی صحبت و گفتار داشته باشند با استفاده از ایمپلنت می توانند این مشکلات را رفع کنند.
بهترین کاندیدها برای انجام ایمپلنت

ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد

بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که این روش از دقت و حساسیت بالایی برخوردار است و باید توسط افراد ماهر و کاربلد انجام شود. ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد شامل موارد زیر است:

 • بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید در این زمینه ماهر و متخصص باشد و مدارک علمی مورد نیاز خود را از دانشگاه های معتبر اخذ کرده باشد.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و پروسه انجام ایمپلنت را با دقت انجام بدهد.
 • مطب بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در مطب بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید از مجهزترین وسایل و ابزارها استفاده شود تا بیماران نتایج مطلوبی از پروسه درمان کسب کنند.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید اخلاق خوبی داشته باشد و با مراجعین به خوبی برخورد کند.
 • مطب بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید بزرگ و دلنشین باشد و در محلی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید هزینه های منصفانه ای داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد باید از مواد باکیفیت و درجه 1 استفاده کند تا ایمپلنت ها ماندگاری بالایی داشته باشند.

افرادی که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارند می توانند تحقیق کنند و به دندانپزشکی با خصوصیات بالا مراجعه کنند.

چه عواملی در هزینه ایمپلنت تاثیرگذار است؟

عوامل متعددی در هزینه های ایمپلنت تاثیر می گذارد، به همین جهت هزینه های انجام آن در افراد متغییر می باشد. ایمپلنت روشی پرهزینه است و افراد برای انجام آن باید بودجه نسبتا بالایی داشته باشند. عواملی که در هزینه های ایمپلنت تاثیر می گذارند شامل موارد زیر هستند:

 • از عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت تعداد جلساتی است که فرد به متخصص ایمپلنت و دندانپزشک مراجعه می کند. هرچه فرد برای انجام خدمات بیشتر به مطب متخصص مراجعه کند طبیعتا پول بیشتری باید پرداخت کند.
 • بعد از اتمام کار ایمپلنت هزینه هایی مانند هزینه داروهای تجویز شده و هزینه کلینیک باید پرداخت شود.
 • از عوامل موثر دیگر در هزینه ایمپلنت تخصص و مهارت دندانپزشک می باشد، هرچه دندان پزشک متخصص تر و ماهرتر باشد فرد باید هزینه های بیشتری برای ایمپلنت پرداخت کند.
 • کلینیک دندانپزشکی یا مطبی که فرد مراجعه می کند روی هزینه های ایمپلنت تاثیر می گذارد، به این معنا که هرچه کلینیک مجهزتر و کامل تر باشد هزینه های بیشتری از فرد دریافت خواهد شد.
 • در روش ایمپلنت هزینه های جانبی مانند عکسبرداری و آزمایش های دندانی وجود دارد که افراد باید آن ها را انجام بدهند.
 • از عوامل دیگر موثر بر هزینه های ایمپلنت تعداد ایمپلنت هایی است که فرد نیاز دارد. هرچه تعداد دندان های از دست رفته فرد بیشتر باشد و ایمپلنت بیشتری به کار برود هزینه های دریافتی بیشتر خواهد بود.
 • در صورتی که بیمار علاوه بر ایمپلنت درمان های جانبی دیگری مانند درمان عفونت لثه و پوسیدگی نیز داشته باشد هزینه های درمانی افزایش پیدا خواهد کرد.
 • جنس ایمپلنت، اباتمنت و روکش دندان تاثیر مستقیمی روی هزینه های درمانی فرد دارد. افراد با توجه به بودجه و هزینه ای که قصد دارند صرف کنند می توانند جنس ایمپلنت خود را انتخاب کنند.
 • از عوامل موثر دیگر در هزینه های ایمپلنت تک مرحله ای یا دو مرحله ای بودن آن است. در صورتی که فرد نیاز به ایمپلنت دو مرحله ای داشته باشد باید هزینه بیشتری کند.

ساکنین تهران با هر هزینه ای که دارند می توانند به بهترین متخصص ایمپلنت در تهران مراجعه کنند و از مزایای آن بهره مند شوند.

چه عواملی در هزینه ایمپلنت تاثیرگذار است؟

کاندیدهای نامناسب انجام ایمپلنت

با وجود مزایا و کاربردهایی که روش ایمپلنت دارد ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد و موجب عوارض و مشکلات جانبی شود. برخی از کاندیدهای نامناسب انجام ایمپلنت شامل موارد زیر است:

 • خانم های باردار از کاندیدهای نامناسب این روش هستند و نباید از آن استفاده کنند، چرا که ابزار دندانپزشکی و داروهای بی حسی می تواند به جنین صدمه جدی بزند و مشکلات متعددی ایجاد کند.
 • افراد سیگاری و کسانی که به دخانیات اعتیاد دارند نباید از ورش ایمپلنت استفاده کنند، این افراد باید سیگار را ترک کنند و یا مصرف آن را به حداقل برسانند. اشخاص سیگاری بهتر است قبل از انجام ایمپلنت با پزشک متخصص مشورت کنند.
 • افراد دیابتی باید با مراقبت های ویژه از روش ایمپلنت استفاده کنند، باید قبل از انجام ایمپلنت قند خون این افراد کنترل شود و سپس ایمپلنت ها نصب شوند.
 • اشخاصی که قصد انجام ایمپلنت را دارند باید از دو هفته قبل از انجام آن از داروهای ضدانعقاد خون مصرف نکنند، چرا که ممکن است دچار خونریزی دهان و لثه شوند.
 • افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند نباید رادیوتراپی فک و صورت انجام دهند و افرادی که از روش بیس فسفونات استفاده کرده اند کاندیدهای مناسبی برای ایمپلنت نیستند.
 • بیمارانی که دندان ها و فک و لثه شان دچار عفونت های مختلف شده است نباید از روش ایمپلنت استفاده کنند، به این جهت که علاوه بر حل نشدن مشکلات فرد، مشکلات و عوارض دیگری نیز به وجود خواهد آمد. اشخاصی که قصد انجام ایمپلنت را دارند باید ابتدا تمام مشکلات دندان و لثه خود را برطرف کنند و سپس از این روش بهره مند شوند. در صورتی که دندان ها عفونت پیدا کنند ایمپلنت ها باید برداشته بشوند و عفونت های فک و دندان برطرف شود.

افرادی که جزء گروه های بالا هستند در صورت تمایل به انجام ایمپلنت باید با دندانپزشک متخصص مشورت کنند.

عوارض جانبی ایمپلنت

ایمپلنت دندان علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارد ممکن است عوارض جانبی مختلفی داشته باشد، برخی از این عوارض شامل موارد زیر است:

1- از عوارض جانبی ایمپلنت می توان به حساسیت و واکنش های آلرژیک بیماران به داروهای بی حسی و بیهوشی اشاره کرد. ممکن است بدن فرد حساس باشد و به مواد و داروهای بی حسی و ایمپلنت حساسیت نشان بدهد و موجب خونریزی یا بی حسی موقت و سوزن سوزن شدن بشود. افراد باید قبل از استفاده از این روش تست حساسیت بدهند.

2- در برخی موارد ممکن است ایمپلنت ها به طور صحیح با استخوان فک فرد ادغام نشود و حالت شلی داشته باشد. این موضوع درد و مشکل خاصی نخواهد داشت اما به علت شل بودن ایمپلنت پروتزها ثابت نمی مانند و باید دوباره عمل تکرار شود. این عارضه جانبی به دلیل ناشی بودن دندانپزشک انجام می شود و فرد باید دوباره وقت و هزینه زیادی صرف کند.

3- از عوارض جانبی دیگری که گزارش شده است احساس تورم و التهاب در نواحی فک و دهان است. این عارضه کاملا طبیعی است و در کوتاه مدت از بین می رود. در صورتی که فرد درد زیادی داشته باشد می تواند از مسکن های مجازی که دندانپزشک تجویز کرده است استفاده کند.

4- ایمپلنت در برخی افراد موجب درد و ناراحتی شدید در نواحی فک و دهان می شود، در صورتی که برای انجام ایمپلنت از تجهیزات کاملی مانند سی تی اسکن و عکسبرداری استفاده شود دندانپزشک می تواند بدون درد و عارضه خاصی برای فرد ایمپلنت انجام بدهد.

5- از عوارض دیگر ایمپلنت که نسبت به عارضه های دیگر خطرناک تر است این است که دندانپزشک حفره ای در استخوان فرد به وجود می آورد که این حفره می تواند به رشته های عصبی فرد آسیب برساند و فرد کاملا بی حس شود. این بی حسی ممکن است حتی ماه ها ادامه داشته باشد و موجب شود فرد تا آخر عمر احساسی نداشته باشد. در صورت دائمی شدن این بی حسی افراد باید به بهترین جراح دندانپزشک در مشهد مراجعه کنند.

عوارض جانبی ایمپلنت معمولا به دلیل خطای دندانپزشک و عدم مهارت او رخ می دهد، به همین دلیل انتخاب دندانپزشک ماهر و متخصص حائز اهمیت است.

عوارض جانبی ایمپلنت

اقدامات لازم بعد از انجام ایمپلنت

افراد بعد از انجام ایمپلنت باید اقدامات مختلفی را انجام دهند تا از این پروسه بهترین نتیجه را دریافت کنند. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر هستند:

 • اشخاصی که ایمپلنت انجام داده اند در صورت وجود درد می توانند از مسکن های مجاز و کمپرس یخ استفاده کنند.
 • افراد باید بعد از انجام ایمپلنت به اندازه کافی استراحت داشته باشند تا بهبودیشان زودتر حاصل شود.
 • افرادی که از روش ایمپلنت استفاده کرده اند حداقل یک الی دو ماه نباید مایعات را با نی بنوشند، چرا که به نواحی فک و دهان فشار زیادی وارد می شود.
 • بعد از انجام ایمپلنت دندان ها نسبت به دما حساس و آسیب پذیر می شوند، به همین جهت افراد نباید از مایعات بسیار سرد یا بسیار گرم استفاده کنند. بنابراین افراد باید همیشه از مایعات ولرم و با دمای معمولی استفاده کنند.
 • در برخی موارد بعد از ایمپلنت احتمال تورم وجود دارد، اما این تورم نهایتا تا دو روز برطرف می شود.
 • افرادی که دندان های خود را ایمپلنت کرده اند تا یک هفته نباید از مسواک و نخ دندان استفاده کنند.
 • اشخاصی که ایمپلنت انجام داده اند حداقل تا 8 ساعت نباید دهان خود را شستشو بدهند.
 • افراد بعد از یک هفته باید نکات بهداشتی و مراقبتی مانند استفاده از خمیر دندان مخصوص و نخ دندان را رعایت کنند تا دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند.
 • اشخاصی که به سیگار و دخانیات اعتیاد دارند باید مدتی آن را کنار بگذارند یا ترک کنند تا مشکل خاصی برایشان اتفاق نیفتد.
 • اگر افراد بعد از انجام ایمپلنت از نوشیدنی های الکلی و کافئین دار استفاده کنند این امکان وجود دارد که پروسه ایمپلنت به خوبی انجام نشود و فرد از این پروسه رضایت کافی کسب نکند.

افراد با رعایت نکات مراقبتی بالا مشکل و عارضه خاصی برایشان اتفاق نمی افتد و از پروسه ایمپلنت بهترین نتیجه را به دست می آورند.

کلام آخر

امروزه ممکن است افراد به دلایل مختلفی مانند شکستن دندان، استعمال دخانیات، تغذیه نادرست و وراثت دندان های اصلی خود را از دست بدهند. جای خالی این دندان ها علاوه بر این که روی زیبایی افراد تاثیر منفی می گذارد بلکه در عوامل مختلفی مانند تکلم و جویدن غذا نیز تاثیر می گذارد. افرادی که دندان های خود را از دست داده اند طرح لبخند زیبایی نخواهند داشت و از اعتماد به نفس پایینی برخوردار خواهند بود. اشخاصی که قصد انجام ایمپلنت را دارند باید تحقیق کنند و به بهترین متخصص ایمپلنت مراجعه کنند تا لبخند زیبا و بی نقصی داشته باشند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا