جراحی زیباییپزشکان

بهترین جراح پروتز باسن در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین جراح پروتز باسن در مشهد را به شما معرفی کنیم. امروزه بیش از گذشته افراد به وضعیت ظاهری و اندام خود اهمیت می دهند، یکی از معیارهای مهم داشتن هیکلی زیبا باسن خوش فرم و گرد است. روش های مختلفی برای افزایش حجم باسن و تغییر فرم آن وجود دارد که پروتز از محبوب ترین این روش هاست. با استفاده از پروتز باسن اندازه و شکل باسن تغییر پیدا می کند و سفت و خوش فرم می شود. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که لاغر هستند و از طریق تغذیه و ورزش قادر به افزایش حجم باسن خود نیستند. افراد بهتر است قبل از انجام پروتز باسن تحقیق کنند و با اطلاع از مزایا و عوارض آن از این روش استفاده کنند. بهتر است افراد برای انجام این عمل به بهترین جراح پروتز باسن در مشهد مراجعه کنند تا به نتایج مطلوب و رضایت بخشی برسند.

پروتز باسن چیست؟

امروزه بسیاری از افراد باسن بسیار کوچکی دارند یا باسنشان حالت گردی ندارد. این افراد ممکن است از ظاهر و اندام خود رضایت نداشته باشند و قصد تغییر شکل آن را داشته باشند. این گروه از افراد می توانند از پروتز باسن استفاده کنند و حجم و شکل باسن خود را تغییر بدهند. این عمل با پروتزهایی که از جنس سیلیکون نرم و نیمه جامد هستند انجام می شود. پروتزهای باسن شبیه به پروتزهایی هستند که در عمل پروتز سینه به کار گرفته می شوند با این تفاوت که این سیلیکون ها بسیار مقاوم تر از سیلیکون های سینه هستند و از جنس ژل نیستند، چرا که در صورت نشستن و فشار آوردن احتمال نشتی و خطر وجود نداشته باشد. روش انجام این عمل زیبایی به این صورت است که جراح پلاستیک با ایجاد برش های مختلف پروتزهای سیلیکونی را در باسن فرد قرار می دهد و موجب می شود باسنی بزرگ و خوش فرم داشته باشد.

به پروتز باسن جراحی گلوتئال نیز گفته می شود که در سال های اخیر بسیار شایع شده است و تعداد متقاضیان آن در دهه اخیر 252 درصد افزایش پیدا کرده است. در میان جراحی های باسن پرطرفدارترین آن ها شامل پروتز باسن، لیفت باسن و تزریق چربی می باشد. پروتز باسن اغلب با بیهوشی عمومی انجام می شود اما در مواردی نادر ممکن است پزشک با بی حسی هم آن را انجام بدهد. این عمل زیبایی از عمل های حساس و آسیب پذیر است و در صورتی که توسط پزشک متخصص ماهر و کاربلد انجام نشود می تواند خطرات و عوارض جانبی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. افرادی که قصد انجام پروتز باسن را دارند می توانند تحقیق کنند و به بهترین جراح پلاستیک در ایران مراجعه کنند.

پروتز باسن چیست؟

مزیت های پروتز باسن

پروتز باسن مزایا و کاربردهای متنوعی دارد که افراد می توانند با انجام آن از این مزیت ها استفاده کنند. برخی از مزایای این روش شامل موارد زیر می باشد:

 • افرادی که از ظاهر و شکل اندام خود رضایت ندارند می توانند با استفاده از پروتز باسن اندامی زیبا و خوش فرم داشته باشند.
 • از مزیت های پروتز باسن ماندگاری بالا و دائمی بودن آن است. این روش معمولا در طولانی مدت باقی می ماند و مشکلی برایش ایجاد نمی شود.
 • در صورتی که افراد از پروتزهای مناسبی استفاده کنند باسن شکل طبیعی و قشنگی پیدا می کنند و شاید افراد دیگر قادر به تشخیص مصنوعی بودن آن نشوند.
 • انجام پروتز باسن کاملا طبق سلیقه و سفارش فرد انجام می شود، بنابراین افراد نباید نگران شکل ظاهری یا بزرگی و کوچکی آن بشوند چرا که طبق خواسته آن ها پزشک پروتز باسن را انجام خواهد داد.
 • پروتز باسن در یک جلسه و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان و نگهداری خاصی ندارد.
 • پروتز باسن نیازی به صرف هزینه های بالا ندارد و افراد می توانند با هزینه نسبتا پایینی هیکل زیبا و بی نقصی داشته باشند.
 • عمل پروتز باسن نیاز به دوران نقاهت طولانی ندارد و افراد می توانند با حداقل یک هفته استراحت به زندگی روزمره خود بپردازند، به همین جهت خانم های شاغل و افرادی که فرزند کوچک دارند می توانند بدون دغدغه از آن استفاده کنند.
 • از مزایای مهم پروتز باسن افزایش اعتماد به نفس در افراد است. افرادی که باسن کوچک و بدفرمی داشته باشند از اعتماد به نفس پایینی برخوردار خواهند بود و لباس روی تنشان حالت بدی پیدا خواهد کرد. این افراد می توانند با پروتز باسن اعتماد به نفس خود را بالا ببرند و حس خوبی نسبت به خود پیدا کنند.

افرادی که قصد دارند از مزایای پروتز باسن استفاده کنند و مشکلات ظاهری اندام خود را رفع کنند می توانند به بهترین جراح پروتز باسن مراجعه کنند.

بهترین کاندیدهای انجام پروتز باسن

معمولا اغلب افراد می توانند از عمل پروتز باسن استفاده کنند، اما برخی افراد به دلیل ویژگی هایی که دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام این روش هستند. برخی از بهترین کاندیدهای پروتز باسن شامل گروه های زیر هستند:

 • اشخاصی که با رژیم غذایی و کاهش وزن ناگهانی و شدید فرم باسن خود را از دست می دهند و باسن ناخوشایندی پیدا می کنند می توانند با پروتز باسن آن را دوباره به حالت دلخواه خود دربیاورند.
 • افرادی که از نظر روحی آمادگی تغییر شکل ظاهری اندام خود را داشته باشند و بعد از انجام این عمل پشیمان نشوند.
 • اشخاصی که با شکل ظاهری و فرم باسن خود مشکل داشته باشند و باسنشان حالت صاف و مربعی شکلی داشته باشد از بهترین کاندیدهای انجام پروتز باسن هستند.
 • این عمل جراحی نیاز به هزینه های عمل و هزینه های جانبی مانند آزمایش و عکسبرداری دارد، افرادی باید از این روش استفاده کنند که توانایی پرداخت هزینه های آن را داشته باشند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های پوستی مختلف نباشند و در سلامت و بهبودی کامل به سر ببرند.
 • اشخاصی که مشکل انعقاد خون نداشته باشند و از داروهای انعقاد خون مصرف نکنند.
 • خانم هایی که باردار نیستند و فعلا قصد بارداری ندارند می توانند از پروتز باسن استفاده کنند.
 • اشخاصی که در گروه سنی 20 سال تا 50 سال قرار دارند و روند رشدشان متوقف شده است می توانند از روش پروتز باسن استفاده کنند.
 • افرادی که به سیگار، دخانیات، مشروبات الکلی و نوشیدنی های کافئین دار اعتیاد دارند این عمل جراحی برایشان مناسب نخواهد بود. پس این افراد باید مصرف این مواد را به حداقل برسانند یا ترک کنند.
 • افرادی که اضافه وزن نداشته باشند و وزن ثابتی داشته باشند از بهترین کاندیدهای استفاده از پروتز باسن هستند.
 • افرادی که روش هایی مانند ورزش و تغذیه سالم را انتخاب کرده باشند و از آن ها نتایج دلخواهی کسب نکرده باشند.
بهترین کاندیدهای انجام پروتز باسن

ویژگی های بهترین جراح پروتز باسن در مشهد

بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید دارای ویژگی ها و خصوصیات مختلفی باشد، چرا که این روش به حساسیت و دقت بالایی نیاز دارد و باید توسط پزشکان ماهر و کاربلد انجام شود. برخی از ویژگی های بهترین جراح پروتز باسن در مشهد شامل موارد زیر می باشد:

 • بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید در این زمینه ماهر و متخصص باشد و مدارک علمی مورد نیاز خود را از مراکز و دانشگاه های معتبری اخذ کرده باشد.
 • بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید بااخلاق باشد و با بیماران خود به خوبی برخورد کند.
 • مطب بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در مطب بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید از وسایل و تجهیزات مدرن و پیشرفته استفاده شود تا بیماران نتایج مطلوبی از پروسه زیبایی خود کسب کنند.
 • بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و پروسه پروتز باسن را با دقت انجام بدهد.
 • مطب بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید بزرگ و دلنشین باشد و مکان در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید هزینه های منصفانه ای داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • بهترین جراح پروتز باسن در مشهد باید از مواد و متریال درجه 1 استفاده کند تا افراد نتایج مطلوبی از پروتز کسب کنند.
 • جراح پروتز باسن باید مصلحت بیماران را در اولویت قرار بدهد و در صورت عدم نیاز به پروتز برای بیمار آن را انجام ندهد.

افرادی که قصد انجام پروتز باسن را دارند باید تحقیق کنند و به پزشکی با خصوصیات بالا مراجعه کنند.

چه روش هایی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد؟

روش های مختلفی برای حجم دادن و بزرگ کردن باسن وجود دارد که هریک معایب و مزایای مختلفی دارند. افراد می توانند با توجه به مشکلی که دارند و بودجه ای که می خواهند صرف کنند از یکی از این روش ها استفاده کنند و باسنی خوش فرم و زیبا داشته باشند. روش های بزرگ کردن باسن شامل موارد زیر می باشد:

1- انجام پروتز باسن: پروتز باسن یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های افزایش حجم باسن می باشد. در این روش پزشک متخصص از پروتزهای سیلیکونی و نیمه جامد استفاده می کند تا به باسن فرد حجم و فرم دلخواهی بدهد. این پروتزها در صورتی که به صورت اصولی و در جای درست قرار بگیرند مشکل و عارضه خاصی برای فرد ایجاد نخواهند کرد. پروتز باسن معمولا ماندگاری بالا و دائمی دارد.

2- تزریق هیدروژل و سیلیکون به باسن: تزریق سیلیکون و انواع مختلف هیدروژل ها معمولا به دلیل ارزان و مناسب قیمت بودن طرفداران زیادی دارد اما پزشکان آن را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند، چرا که عوارض جانبی و ریسک بالایی خواهند داشت. همچنین این مواد ماندگاری بسیار کمی دارند و در مدت زمان کوتاهی اثراتشان از بین می رود.

3- تزریق چربی به باسن برای افزایش حجم: در این روش از نواحی چاقی مانند شکم، ران، پهلو و بازو چربی های اضافی تخلیه می شوند و به ناحیه باسن تزریق می شوند. این روش برای افرادی کارساز است که برخی نقاط بدنشان حالت پر و چاقی دارد و قابل کشیدن چربی می باشد. به این روش لیفت باسن برزیلی نیز گفته می شود و معمولا خطر و عارضه خاصی به همراه نخواهد داشت.

4- تزریق ژل و فیلر به باسن: در این روش فیلری به نام scuptra به باسن فرد تزریق می شود و می تواند حجم و فرم دلخواهی به باسن فرد بدهد. این روش از روش های غیرتهاجمی است و به صورت سرپایی در مطب پزشکان انجام می شود. افراد باید برای دیدن نتایج تزریق فیلر چند هفته ای صبوری کنند.

افراد می توانند برای انجام هریک از روش های بالا با بهترین جراح پلاستیک در مشهد مشورت کنند و نوع عمل خود را انتخاب کنند.

چه روش هایی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد؟

عوارض جانبی پروتز باسن

عمل پروتز باسن مانند تمامی عمل های زیبایی علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارد ممکن است عوارض جانبی نیز در پی داشته باشد. در صورتی که افراد پزشک متخصص ماهری را انتخاب کنند این عوارض جانبی به حداقل می رسد و مشکلی برایشان ایجاد نخواهد کرد. برخی از این عوارض جانبی شامل موارد زیر هستند:

 • در صورتی که پروتز باسن توسط افراد ناشی انجام شود ممکن است بعد از مدتی بخیه ها باز شوند و فرد دچار خونریزی شود.
 • بعد از انجام پروتز باسن افراد ممکن است درد شدیدی پیدا کنند، در صورت غیرقابل تحمل بودن درد فرد می تواند از مسکن های مجاز استفاده کند.
 • بروز التهاب و تورم بعد از پروتز باسن امری طبیعی است . این عارضه موقتی است و در مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت. افراد می توانند برای کاهش این عوارض از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • در برخی موارد بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک برای افراد گزارش شده است. برخی افراد بدن حساسی دارند و ممکن است به پروتزها حساسیت و واکنش نشان بدهند.
 • برخی افراد ممکن است بعد از پروتز باسن دچار حالت تهوع و استفراغ بشوند. این نشانه ها به دلیل مصرف داروی بیهوشی یا بی حسی می باشد و بعد از مدتی رفع می شوند.
 • در برخی موارد ممکن است مایعات یا خون زیر پوست باسن فرد جمع شود و باعث بروز مشکلات جدی و حادی بشود. این عارضه به دلیل عدم مهارت پزشک رخ می دهد.
 • از عوارض شایع پروتز باسن افتادن پروتز به نواحی تحتانی و چرخش آن است. در برخی افراد به دلیل قرار نگرفتن صحیح پروتزها امکان جابجایی آن ها وجود دارد.
 • در صورتی که فرد بهداشت فردی و عمومی خود را رعایت نکند امکان عفونت در نواحی باسن وجود دارد.
 • در برخی موارد بعد از پروتز باسن آسیب دیدن عصب سیاتیک گزارش شده است. ممکن است حین عمل این عصب صدمه ببیند و مشکلات حاد دیگری به وجود بیاید.
 • از عوارض شایع دیگر پروتز باسن احساس سفتی غیرمعمول آن می باشد. ممکن است در مواردی قسمت باسن حالت سفت و دردناکی پیدا کند.

در صورتی که عوارض جانبی بالا ادامه پیدا کرد افراد باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

اقدامات لازم قبل از عمل پروتز باسن

قبل از عمل پروتز باسن افراد نیاز است مراقبت هایی انجام بدهند تا در حین عمل مشکل و عارضه جانبی خاصی برایشان رخ ندهد. این مراقبت ها شامل موارد زیر هستند:

 • افراد باید قبل از انجام پروتز باسن سبک زندگی و لایف استایل خود را تغییر بدهند و از تغذیه سالم و میوه جات و سبزیجات به مقدار بالا مصرف کنند.
 • اشخاصی که قصد انجام پروتز باسن را دارند باید قبل از عمل از نظر روحی خود را آماده تغییرات بدنی خود بکنند تا بعد از عمل احساس پشیمانی نداشته باشند.
 • بهتر است افراد در روز عمل یک همراه داشته باشند تا در صورت نیاز به آن ها کمک کند.
 • افراد برای انجام پروتز باسن باید ناشتا باشند، بنابراین از 24 ساعت قبل نباید از نوشیدنی و مواد غذایی استفاده کنند.
 • در صورتی که افراد بیماری های زمینه ای خاصی دارند باید به پزشک متخصص مراجعه کنند و او را از سابقه بیماری های خود مطلع کنند.
 • افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند یا سابقه مصرف داروهای خطرناک را دارند باید قبل از انجام پروتز آن ها را به پزشک اطلاع بدهند.
 • اشخاصی که به دخانیات، سیگار و مشروبات الکلی اعتیاد دارند باید حداقل از دو هفته قبل از عمل مصرف آن ها را قطع کنند تا مشکلی برایشان به وجود نیاید.
 • حداقل از دو هفته قبل از پروتز باسن افراد باید مصرف داروهای ضدانعقاد خون مانند آسپرین را قطع کنند، چرا که در حین عمل موجب خونریزی می شود.
 • افراد بهتر است از یک هفته قبل از عمل استراحت داشته باشند و از ورزش های سنگین و کارهای سخت خودداری کنند تا سیستم ایمنی بدنشان ضعیف نشود.
 • قبل از عمل پروتز باسن افراد نیاز است آزمایش خون بدهند.
 • مصرف هرگونه قرص ضدبارداری را از یک ماه قبل متوقف کنید، چرا که موجب خطر ترومبوآمبولی می شود.

انجام اقدامات بالا موجب می شود که مشکلی در حین عمل برای فرد به وجود نیاید.

اقدامات لازم قبل از عمل پروتز باسن

اقدامات لازم بعد از عمل پروتز باسن

افراد نیاز است که بعد از پروتز باسن اقدامات خاصی انجام بدهند تا مشکل و عارضه جانبی خاصی برایشان اتفاق نیفتد و از نتیجه عمل رضایت کافی بدست بیاورند. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر هستند:

 • افراد باید بعد از جراحی و پروتز باسن برای دیدن نتایج صبور باشند، چرا که دیدن نتایج پروتز حداقل سه ماه زمان نیاز دارد.
 • افرادی که باسن خود را پروتز کرده اند حداقل باید تا یک ماه از نوشیدنی های الکلی و کافئین دار و دخانیات استفاده نکنند، چرا که این موارد موجب انعقاد خون و خونریزی فرد خواهد شد.
 • اشخاصی که پروتز باسن انجام داده اند باید تا مدتی استراحت کافی داشته باشند و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت پرهیز کنند، چرا که امکان باز شدن بخیه و خونریزی وجود دارد.
 • افراد بعد از پروتز باسن بهتر است دو هفته روی شکم بخوابند و از خوابیدن به پشت و روی باسن خودداری کنند.
 • بعد از پروتز داشتن درد و ناراحتی کاملا طبیعی است. افرادی که قادر به تحمل درد آن نیستند می توانند از مسکن های مجاز که پزشک متخصص تجویز کرده است استفاده کنند.
 • افراد بعد از پروتز باسن بهتر است از لباس های جذب و تنگ استفاده کنند تا باسنشان زودتر فرم بگیرد.
 • اشخاصی که باسن خود را پروتز کرده اند باید از گن های مخصوص و لباس های بعد از عمل استفاده کنند تا پروتزها فشرده شوند و دوره نقاهت سریع تر طی شود.
 • افراد بعد از انجام پروتز بهتر است به دکتر تغذیه مراجعه کنند و رژیم غذایی سالمی استفاده کنند تا وضعیت بدنشان در بهترین حالت قرار بگیرد.
 • خانم ها تا دو روز بعد از پروتز باسن نباید حمام کنند و در صورت حمام باید برای شستشوی ناحیه پروتز از صابون های آنتی باکتریال استفاده کنند تا فرد دچار عفونت نشود.

رعایت نکات بالا ضروری است و موجب می شود فرد از پروسه پروتز باسن رضایت کاملی کسب کند.

کلام آخر

امروزه افراد بیشتر گذشته به زیبایی ظاهر و اندام خود اهمیت می دهند. برخی از افراد به دلایل مختلفی مانند افزایش یا کاهش وزن شدید، وراثت، تغذیه نادرست، عدم تحرک و ورزش و زایمان های متعدد ممکن است از فرم باسن خود راضی نباشند و قصد داشته باشند آن را تغییر بدهند. روش های مختلفی برای تغییر فرم و حجم باسن وجود دارد که افراد می توانند با توجه به بودجه و سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنند. افرادی که قصد انجام پروتز باسن را دارند می توانند تحقیق کنند و به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا از بهترین جراح پروتز باسن در مشهد را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + نوزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا