پزشکان

بهترین دکتر فتق در تهران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین دکتر فتق در تهران را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم تا پایان این مبحث با ما همراه باشید.یکی  از بیماری های شایع که ممکن است اغلب افراد در رده های سنی مختلف درگیر آن شوند فتق است که می تواند در هر کدام از نواحی بدن رخ دهد لذا با مشاهده علائم این بیماری به منظور جلوگیری از عوارض و مشکلاتی که ممکن است در آینده گریبان گیر آن شوید باید هر چه سریع تر برای درمان نزد بهترین دکتر فتق اقدام کنید.

فتق چیست؟

در بیماری فتق که با نام هرنیا نیز شناخته می شود عضلات و چربی های نواحی شکم و ران و دیگر نقاط نزدیک به آن به دلیل کشیدگی بیش از حد دچار ضعف و یا پارگی می شود به گونه ای که این عضلات قادر به نگهداری اندام های بدن نخواهند بود. فتق به دو صورت داخلی و خارجی رخ می دهد که در نوع خارجی اندام های داخلی به دلیل پارگی ایجاد شده به لایه بیرونی فشار می آورند و کیسه ای می سازند و اندام ها به داخل این کیسه هدایت می شوند. در صورتی که اندام های بدن به داخل انحراف پیدا کنند به گونه ای که از روی پوست قابل رویت نباشند فتق داخلی رخ داده است.

اگرچه فتق نمی تواند تهدیدی برای زندگی بیمار باشد اما عوارض ناشی از آن جدی بوده و باید هر چه سریع تر برای درمان نزد بهترین دکتر فتق در تهران اقدام شود. این عارضه به خودی خو درمان نمی شود و بایستی حتما نزد بهترین جراح عمومی در تهران برای درمان تحت عمل جراحی قرار گیرد، قابل ذکر است که فتق هم در زنان و هم مردان به آن بروز می کند و در برخی افراد به صورت مادرزادی و برخی دیگر در طول زندگی ایجاد می شود.

فتق چیست؟

انواع فتق

بهترین دکتر فتق در تهران انواع فتق را به شرح ذیل معرفی می کند:

 • فتق شکمی: یکی از رایج ترین انواع فتق به دلیل ضعیف شدن عضلات در ناحیه شکم رخ می دهد، البته این عارضه در برخی افراد که در گذشته جراحی در ناحیه شکم داشته اند به دلیل جوش های غیر طبیعی از بخیه ها  بیشتر مشاهده می شود. ممکن است فتق شکمی در ناحیه ناف نیز اتفاق افتد، در این حالت ناف حالت بیرون زدگی پیدا می کند که اغلب نوزادان به دلیل این که در دوران جنین نواحی ناف آن ها رشد کافی نداشته به این نوع فتق دچار می شوند. از مهم ترین عواملی که موجب بروز فتق شکمی در افراد می گردد اضافه وزن بالا و بارداری را می توان نام برد.
 • فتق کشاله ران: در ناحیه کشاله ران کانالی به نام مغبنی که وظیفه حفاظت از بیضه ها در آقایان را بر عهده دارد ممکن است به دلیل مختلفی دچار ضعف شود که این امر موجب بروز فتق کشاله ران خواهد شد البته قابل ذکر است که این کانال در زنان وظیفه نگهداری رحم را دارد ولیکن اغلب آقایان در معرض این نوع فتق قرار دارند که البته تا حدودی دردناک نیز می باشد از این رو توصیه می کنیم در صورت احساس درد در این نواحی هرچه سریع تر به بهترین دکتر فتق در تهران جهت مراجعه کنید.
 • فتق رانی: این فتق بیشتر در زنان رایج است که به دلیل فشار بیش از حد به عضلات شکم و نفوذ بافت چربی  و بخشی از روده به ران رخ می دهد.
 • فتق معده:  این نوع فتق به دلیل بیرون زدگی بخشی از معده می باشد که بهترین دکتر فتق در تهران دلیل آن را ضعف در عضلات دیافراگم سینه و وارد نمودن فشار به معده عنوان کرده است و یکی از علائم آن دل درد است که البته در برخی از افراد ممکن است هیچگونه علائمی از خود بروز ندهد.
 • فتق بیضه: این مورد نیز یکی از شایع ترین فتق ها در میان مردان است که معمولا در اثر انجام فعالیت های سنگین نظیر ورزش های بدنسازی عضلات این ناحیه دچار پارگی می شوند و این عارضه رخ می دهد البته برخی از نوزادان نیز در بدو تولد ممکن است بخاطر ضعف در کانال مغبنی به این فتق دچار شده باشند که بهترین دکتر اورولوژی این عارضه را به درستی تشخیص داده و با اعمال جراحی آن را درمان می کند.

10 تا از بهترین دکتر فتق در تهران را بشناسید!

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری ، متخصص جراحی تومور و سرطان های کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان می باشند. همچنین متخصص در زمینه جراحی میکروسکوپی واریکوسل ، جراحی سنگ های ادراری ، بی اختیاری ادراری هستند. ایشان دوره تکمیلی از ژنو سوییس و عضو انجمن ارولوژی اروپا، عضو انجمن ارولوژی کانادا می باشند. ایشان خدمات لیزر HPV هم ارائه می دهند.

تهران، نیاوران، سه راه مژده، خیابان مقدسی، نبش احمدی زمانی پلاک۲، واحد ۲

خدمات دکتر محمدرضا جعفری:

 • درمان زگیل تناسلی
 • جراحی تومور های کلیه
 • جراحی های مجاری ادراری
 • ناباروری مردان
 • جراحی واریکوسل
 • جراحی سنگ های ادراری
 • بی اختیاری ادرار
 • لیزر اچ پی وی HPV
دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری میباشد. ایشان فوق تخصص اندواورلوژی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان هستند.تحصیلات فوق تخصصی اندواورولوژی و اورولاپاراسکوپی را در بیمارستان هاشمی نژاد تهران در سال 1397 گذراندند . ایشان عضو انجمن اندواورولوژی جهانی و انجمن اورولوژی و اندواورولوژی ایران هستند. ایشان مقالات بسیاری در کنگره ها و کنفرانس های بین المللی و ایران در زمینه رشته تخصصی ارائه نموده اند. ایشان مقالات متعددی در مجلات معتبر جهانی (ایتالیا، امریکا،انگلیس و 00) و مجلات داخلی به چاپ رسیده است وهم اکنون مقالات دیگری هم در دست چاپ می باشد.

تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک ابتدای جردن، کوچه صانعی، ساختمان پزشکان نور، طبقه سوم

خدمات دکتر مجتبی عاملی:

 • جراحی لیزری سنگ های کلیه
 • جراحی پروستات
 • درملن ناباروری
 • درمان ناباروری و اختلالات جنسی
 • ختنه نوزادان و کودکان
 • جراحی لاپاراسکوپی بیماران کلیوی
 •  جراحی واریکوسل، فتق، عدم نزول بیضه کودکان

تشخیص بیماری فتق توسط بهترین دکتر فتق در تهران

همان طور که پیشتر نیز گفتیم برخی از انواع فتق دارای علائم آشکاری هستند و فرد مبتلا خود نیز می تواند ابتلا به آن را به راحتی تشخیص دهد ولیکن برای تشخیص دقیق تر و همچنین درمان بایستی به بهترین دکتر فتق در تهران مراجعه کند، پزشک در جلسه معاینه ضمن پرسیدن سوالاتی از بیمار در مورد داشتن سابقه بیماری فتق به دنبال توده های برآمده در نواحی شکم و کشاله ران می باشد و در نهایت برای کسب اطمینان از بروز فتق در بیمار و همچنین علل ابتلا و ارائه روش درمانی مناسب انجام آزمایشاتی به قرار ذیل را برای بیمار تجویز می کند:

 • اولتراسوند شکمی: این نوع آزمایش با امواج صوتی در فرکانس بالا صورت می گیرد که در طی آن اطلاعات کاملی در مورد ساختار اعضای بدن را ارائه می دهد.
 • سی تی اسکن: که با استفاده از اشعه ایکس نواحی از بدن که توسط بهترین دکتر فتق در تهران درخواست شده مورد عکس برداری قرار می گیرد.
 • ام آر آی: در این نوع آزمایش برای نواحی تعیین شده توسط بهترین دکتر فتق در تهران با استفاده ار امواج مغناطیسی و رادیویی عکس برداری کاملا دقیقی صورت می پذیرد که برای تشخیص و درمان فتق تاثیر بسزایی دارد.

در صورتی که بهترین دکتر معده در تهران مشکوک به فتق معده برای بیمار باشد علاوه بر آزمایشاتی که به آن ها اشاره کردیم به منظور تشخیص دقیق تر آزمایش های دیگری به قرار ذیل را نیز تجویز می کند:

 • اشعه ایکس باریومی: این نوع تصویر برداری از طریق پرتاب اشعه ایکس برای مجرای گوارشی بیمار صورت می گیرد و امکان تشخیص دقیق تر را در اختیار بهترین دکتر فتق در تهران قرار می دهد.
 • آندوسکوپی: یکی از آزمایشات رایج برای معده می باشد که برای این منظور لوله ای را که مجهز به دوربین است وارد مجرای گوارشی بیمار شده و تصاویر دقیقی را از معده تهیه می کند.

روش های درمانی فتق

بهترین دکتر فتق در تهران روش درمان مناسب را براساس میزان و شدت علائمی که در بیمار وجود دارد تجویز می کند که از جمله این درمان ها می توان به دارو درمانی، اصلاح سبک زندگی و جراحی اشاره کرد که رایج ترین آن ها برای تمامی انواع فتق جراحی است که به دو صورت جراحی باز و جراحی لاپاراسکوپی انجام می شود که البته انتخاب نوع جراحی از سوی بهترین دکتر فتق در تهران براساس نوع فتق، محل وقوع آن، اندازه و سن بیمار تعیین می شود. در ادامه دو نوع جراحی فتق را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • جراحی باز: این جراحی معمولا بدون نیاز به بیهوشی عمومی و با بی حسی موضعی انجام می شود البته در مواردی ممکن است برای برخی بیماران نیاز به بیهوشی کامل باشد، در این روش درمانی در نواحی فتق شکاف باز در حد چند سانتی متر ایجاد می شود به گونه ای که بهترین دکتر فتق در تهران بتواند به فتق دست پیدا کرده و آن را به عقب براند و عضلات را به هم نزدیک کند و در نهایت زخم جراحی با بخیه بسته می شود.
 • جراحی لاپاراسکوپی: این روش درمان برای افرادی استفاده می شود که قبلا سابقه فتق داشته اند و یا به عبارتی دیگر فتق آن ها تکرار شده است، بهترین دکتر فتق در تهران برای شروع برش های کوچکی را در نواحی فتق ایجاد می کند و برای ترمیم و بهبود زخم ها از شبکه توری پلاستیکی استفاده می شود، این نوع جراحی نیاز به بیهوشی کامل دارد ولیکن در مقایسه با جراحی باز میزان عفونت و درد بعد از عمل کاهش می یابد.

کلام آخر

به منظور پیشگیری از ابتلا به فتق به خصوص در نواحی شکم توصیه می کنیم سه روز در هفته را به فعالیت های ورزشی ا ختصاص دهید تا از این طریق بتوانید ضمن حفظ سلامت و تندرستی از چاقی و اضافه وزن که یکی از دلایل اصلی فتق می باشد جلوگیری کنید در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 10 تا از بهترین دکتر فتق در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که پزشکان نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها بایستی تحقیق و پرس و جو کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + شش =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا