بیماری هاپزشکان

بهترین دکتر قلب در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر قلب در مشهد را به شما معرفی کنیم. مهم ترین عضو بدن انسان قلب است، چرا که خون را به قسمت های مختلف بدن پمپاژ می کند و باعث می شود انسان ها زنده بمانند. انسان ها باید همواره مراقب سلامت قلب خود باشند و از آن نگهداری کنند، چرا که با آسیب دیدن قلب سایر اندام های بدن هم آسیب جدی می بینند و در نهایت موجب ناهنجاری مغزی و مرگ فرد می شوند. افراد با کوچک ترین احساس درد و ناراحتی در ناحیه قلب خود باید به دکتر قلب یا کاردیولوژی مراجعه کنند. پزشک متخصص قلب با اختلالات قلب افراد سروکار دارد و قادر است کلیه مشکلات قلب افراد را حل کند. اشخاصی که علائمی از مشکلات قلبی را دارند باید تحقیق کنند و به بهترین دکتر قلب در مشهد مراجعه کنند.

دکتر قلب به چه کسی گفته می شود؟

متخصص و پزشک قلب و عروق به پزشکانی گفته می شود که در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلبی، رگ های خونی و سیستم قلب عروق کارشناس هستند و تحصیلات خود را گذرانده اند. تخصص قلب و عروق از بهترین تخصص های پزشکی است که با اختلالات قلب و عروق مرتبط می باشد. این رشته پزشکی شامل درمان اختلالات مادرزادی قلب، بیماری های عروق کرونر، بیماری های دریچه ای قلب و نارسایی قلب می باشد و پزشکی که در این زمینه تخصص پیدا می کند متخصص قلب و عروق یا کاردیولوژیست نامیده می شود. همچنین پزشکانی که در حوزه جراحی قلب تخصص دارند جراح قلب نامیده می شوند.

افراد چه در زمینه مشکلات کوچیک مانند چکاپ سلامتی قلب و چه در شرایط پیچیده مانند بیماری های قلبی می توانند به متخصص و پزشک قلب و عروق مراجعه کنند. دکتر قلب با توجه به سوابق و تاریخچه بیماری ها برای فرد بیمار آزمایشاتی را تجویز می کند و براساس این آزمایشات پروسه درمان فرد را آغاز می کند. مشکلات نواحی قلب بسیار حساس هستند و در صورت سهل انگاری می توانند موجب مرگ فرد بشوند، به همین جهت افراد حداقل هر 6 ماه باید برای چکاپ و بررسی بیماری خود به بهترین دکتر قلب در ایران مراجعه کنند.

دکتر قلب به چه کسی گفته می شود؟

دستگاه های تشخیصی دکتر قلب

پزشک و متخصص قلب مانند سایر متخصصین برای شناسایی و تشخیص بیماری های قلبی از ابزارها و دستگاه های مختلفی استفاده می کند تا تشخیصی سریع و دقیق داشته باشد. برخی از این دستگاه ها شامل موارد زیر هستند:

1- دستگاه آنژیوگرافی: دستگاه آنژیوگرافی از بهترین و دقیق ترین دستگاه های تشخیص بیماری های قلب و عروق می باشد. نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت است که مایع رنگی داخل رگ ها تزریق می شود و سپس با استفاده از دستگاه حفره ها و عروق قلب برای پزشک نمایش داده می شود.

2- دستگاه ام آر آی: دستگاه ام آر آی از کاربردی ترین دستگاه ها در زمینه بررسی عملکرد عروق، آناتومی و حفره های قلب می باشد. این دستگاه می تواند به راحتی بیماری های قلبی را تشخیص بدهد و فرد پروسه درمان خود را آغاز کند.

3- دستگاه اکوکاردیوگرافی: از دستگاه اکوکاردیوگرافی برای بررسی دریچه و حفره های قلب، اختلالات مادرزادی قلب و پمپاژ خون استفاده می شود. این دستگاه تشخیص دقیقی دارد.

4- دستگاه الکتروکاردیوگرافی: به این دستگاه نوار قلب نیز گفته می شود و نحوه عملکرد و کاربرد آن ثبت ریتم قلب بیماران می باشد.

5- دستگاه هولتر ریتم قلب: دستگاه هولتر برای افرادی کاربرد دارد که در ریتم قلبشان اختلال و مشکل به وجود آمده باشد و قصد برطرف کردن مشکلات آن را داشته باشند.

6- تست ورزش: روش کار تست ورزش مشابه نوار قلب می باشد با این تفاوت که بیمار روی تردمیل راه می رود و ریتم قلبش به طور کامل ثبت می شود.

7- دستگاه اسکن تالیوم: تالیوم به ماده ای گفته می شود که جذب خون و قلب می شود و با استفاده از دستگاه مشکلات خون رسانی و عضلات قلب را به پزشک متخصص نمایش خواهد داد. این دستگاه بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که دچار سکته قلبی شده اند.

پزشکان برای شناسایی مشکلات قلبی از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند که ما در این مقاله به چند مورد اشاره کردیم.

ویژگی های بهترین دکتر قلب در مشهد

بهترین دکتر قلب در مشهد باید ویژگی ها و خصوصیات مختلفی داشته باشد، چرا که قلب انسان بسیار حساس و آسیب پذیر است و باید توسط متخصص و پزشک ماهری درمان بشود. برخی از ویژگی های بهترین دکتر قلب در مشهد شامل موارد زیر می باشد:

 • بهترین دکتر قلب در مشهد باید در این زمینه متخصص و ماهر باشد و مدارک علمی خود را در این زمینه از دانشگاه های معتبر اخذ کرده باشد.
 • بهترین دکتر قلب در مشهد باید بااخلاق باشد و با مراجعین خود به خوبی برخورد کند.
 • مطب بهترین دکتر قلب در مشهد باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی تجهیزات و دستگاه ها استریل و ضدعفونی شوند.
 • در مطب بهترین دکتر قلب در مشهد باید از پیشرفته ترین و مجهزترین وسایل و دستگاه ها استفاده شود تا بیماران از پروسه شناسایی و درمان بهترین نتیجه را کسب کنند.
 • بهترین دکتر قلب در مشهد باید ویزیت های منصفانه ای دریافت کند تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • بهترین دکتر قلب در مشهد باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و معاینات خود را با دقت انجام بدهد.
 • مطب بهترین دکتر قلب در مشهد باید بزرگ و دلنشین باشد و در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین دکتر قلب در مشهد باید دانش خود را همواره بروز کند و مطالعات زیادی داشته باشد.

افرادی که ساکن تهران هستند و قصد دارند مشکلات قلبی خود را درمان کنند می توانند به بهترین دکتر قلب در تهران مراجعه کنند.

ویژگی های بهترین دکتر قلب در مشهد

انواع مختلف بیماری های قلبی

بیماری های قلبی به انواع مختلفی تقسیم می شوند و طیف گسترده ای را دربر می گیرند. اشخاصی که به این بیماری ها مبتلا هستند باید به دکتر قلب مراجعه کنند و چکاپ شوند. برخی از این بیماری ها شامل موارد زیر هستند:

 • بیماری کلسترول و تری گلیسیرید بالای خون
 • انواع مختلف نارسایی های دریچه میترال
 • بیماری های آترواسکلروزیس یا تصلب شراین
 • بیماری های عروق کرونر قلب
 • ضربان نامنظم قلب و آریتم قلبی
 • نقص های مادرزادی قلب
 • انواع حملات قلبی
 • بیماری های فشار خون
 • آنژین صدری

بیماری های قلبی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که ما در این مقاله به چند مورد به اختصار اشاره کرده ایم.

جراحی های قلب چه عوارض جانبی خواهند داشت؟

جراحی های قلب علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارند ممکن است عوارض جانبی مختلفی نیز در پی داشته باشند، چرا که جراحی قلب از نوع جراحی های تهاجمی است و خطرات زیادی به همراه دارد. برخی از این عوارض جانبی شامل موارد زیر است:

 • افرادی که برای درمان بیماری های قلبی خود از عمل جراحی استفاده می کنند بعد از عمل درد شدیدی در نواحی قفسه سینه خود احساس می کنند. در صورتی که درد غیرقابل تحمل باشد می توانند از مسکن های مجاز استفاده کنند.
 • اشخاصی که عمل قلب انجام می دهند ممکن است دچار افت شدید فشار خون و دمای بدن بشوند.
 • از عوارض جانبی شایع بعد از عمل قلب لخته شدن خون افراد است که خود موجب مشکلات دیگری خواهد شد.
 • برخی از بیماران ممکن است بعد از عمل قلب دچار مشکلات کلیه بشوند.
 • برخی از افراد بعد از عمل قلب ممکن است دچار سکته قلبی و مغزی بشوند و فوت کنند.
 • بعد از عمل قلب فرد ممکن است دچار عفونت بشود. برای جلوگیری از عفونت افراد باید محل زخم خود را استریل و ضدعفونی کنند و از صابون های آنتی باکتریال استفاده کنند.
 • بعد از عمل قلب ممکن است ضربان قلب نامنظم بشود و از ریتم خود خارج شود. اگر این عارضه در طولانی مدت ادامه پیدا کرد افراد باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

در صورت جدی بودن عوارض جانبی بالا افراد باید هرچه سریع تر به دکتر قلب مراجعه کنند.

جراحی های قلب چه عوارض جانبی خواهند داشت؟

مراقبت های لازم بعد از انجام عمل قلب

افراد بعد از انجام جراحی قلب باید مراقبت هایی انجام بدهند تا دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند و نتیجه عمل رضایت بخش باشد. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر هستند:

 • بعد از عمل به مدت یک ماه به اندازه کافی استراحت کنید و از انجام دادن فعالیت های سنگین و ورزش های سخت خودداری کنید.
 • در روزهای اولیه بعد از جراحی بیمار نباید بیشتر از 15 دقیقه در حالت ایستاده باشد.
 • داروهایی که دکتر قلب تجویز کرده است باید به موقع مصرف بشود.
 • بیمار تا بهبودی کامل باید در بیمارستان بستری شود و تحت مراقبت های ویژه قرار بگیرد.
 • بیمار تا مدتی نباید از پله ها بالا برود.
 • افرادی که عمل قلب انجام داده اند تا مدتی نباید رانندگی کنند.
 • بیماران قلبی باید از محیط های پراسترس دور باشند.
 • بعد از گذراندن دوران نقاهت فرد باید روزانه پیاده روی داشته باشد تا سریع تر حالش بهبود پیدا کند.
 • بعد از عمل قلب فرد باید تغذیه سالمی داشته باشد و از مصرف فست فود و غذاهای پرچرب خودداری کند.

رعایت نکات مراقبتی بالا موجب می شود فرد به طور کامل بهبود پیدا کند و دچار عوارض جانبی خاصی نشود.

کلام آخر

امروزه افراد به دلایل مختلفی با مشکلات قلب و عروق سروکار دارند. از آن جایی که قلب مهم ترین و حساس ترین عضو بدن است افراد باید از آن محافظت کنند، چرا که مشکلات قلبی می توانند موجب مشکلات سایر اعضای بدن نیز بشوند. افراد باید با کوچک ترین علائم بیماری به بهترین دکتر قلب در مشهد مراجعه کنند تا چکاپ شوند. بیماری های قلبی بسیار خطرناک هستند به همین جهت افراد برای درمان آن ها باید تحقیق کنند و به پزشک ماهر و کاربلدی مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین دکتر قلب در مشهد را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا