پزشکان

بهترین دکتر قلب در کرج【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین دکتر قلب در کرج را به شما معرفی کنیم تا پایان این مبحث با ما همراه باشید. قلب حیاتی ترین عضو بدن است که وظیفه خون رسانی به سایر اندام های بدن را بر عهده دارد و ایجاد هر گونه اختلال در قلب بسیار خطرناک بوده و ممکن است به سایر اندام های بدن صدمه وارد کند و حتی موجب ناهنجاری در مغز نیز می شود. بیماری های قلبی در زمره بیماری های خطرناکی قرار دارند که در صورت عدم درمان به موقع می تواند منجر به مرگ شود از این رو در صورت مشاهده هر گونه علائم ناراحتی در قلب بلافاصله به بهترین دکتر قلب مراجعه کنید.

بهترین دکتر قلب کیست؟

بهترین دکتر قلب در کرج به پزشکی گفته می شود که در زمینه تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق تحصیل کرده و تخصص آن را دریافت کرده باشد. دکتر قلب عوامل خطر زا برای اندام حیاتی را می شناسد و آن را به بیماران خود که برای معالجه و درمان به او مراجعه کرده اند آموزش می دهد.

بهترین دکتر قلب در کرج دارای یک تخصص فرعی در چندین حوزه می باشد که به قرار ذیل است:

 • کاردیولوژی کودکان، که مشکلات قلبی در کودکان را تشخیص و درمان می کند.
 • کاردیولوژی بالینی بزرگسالان، وظیفه تشخیص، مدیریت و پیشگری بر بیماری های قلب و عروق در بزرگسالان را برعهده دارد.
 • کاردیولوژی مداخله ای، در درمان بیماری های مداخله ای قلب و عروق مانند آنژیوپلاستی و فنر گذاری تخصص دارد.
 • تصویر برداری قلب و عروق، که این پزشک از طریق تصویر برداری به تشخیص بیماری قلب و عروق می پردازد مانند سی تی اسکن، ام آر آی، پزشکی هسته ای
 • الکتروفیزیولوژی، تمرکز این متخصص بر سیستم هدایت الکتریکی قلب است.
بهترین دکتر قلب کیست؟

نکاتی برای یافتن بهترین دکتر قلب در کرج

اولین اقدام برای تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق پیدا کردن بهترین دکتر قلب در کرج است که برای منظور می توانید به طریق ذیل عمل کنید:

 • پرس و جو از اطرافیان: می توانید برای یافتن بهترین دکتر قلب در تهران در اولین مرحله از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید همچنین می توانید به پزشک متخصص قلبی که توسط پزشک عمومی معرفی شده نیز مراجعه کنید.
 • بررسی تجربه دکتر قلب: آنچه که در حیطه درمان بیماری قلب و عروق بسیار حائز اهمیت می باشد تجربه پزشک متخصص است هر چقدر بهترین دکتر قلب در کرج تجربه بیشتری داشته باشد به طور قطع نتیجه درمان او نیز مطلوب و نتیجه بخش خواهد بود. حتما در زمان پرس وجو برای یافتن بهترین دکتر قلب در ایران در مورد اینکه تاکنون چند نفر بیمار مبتلا به عارضه شما را درمان کرده نیز سوال کنید همچنین می توانید در زمان مراجعه به مطب پزشک متخصص قلب از کادر درمان او بپرسید که آیا تاکنون این درمان را انجام داده یا خیر؟  
 • جنسیت پزشک: توجه داشته باشید که در مراجعه به بهترین دکتر قلب در کرج ممکن است برای درمان نیاز باشد اطلاعات شخصی خودتان را بی پرده در اختیار او قرار دهید لذا در صورتی که جنسیت پزشک برایتان مهم است حتما در زمان انتخاب به این موضوع نیز توجه داشته باشید. 
 • در مورد کیفیت بیمارستان تحقیق کنید: کیفیت بیمارستانی که قرار است شما در آن تحت مداوا قرار بگیرید نیز بسیار مهم می باشد، زیرا بیمارستان های معتبر به دلیل برخورداری از امکانات و تجهیزات پیشرفته نرخ بهبودی بالاتری داشته و بیماران آن به عوارض کمتری دچار می شوند لذا در زمان پرس و جو  برای یافتن بهترین دکتر قلب در کرج حتما در این مورد نیز خوب تحقیق کنید. همچنین محل بیمارستان نیز مهم می باشد زیرا اگر برای انجام آزمایش و یا روند درمان نیاز باشد به بیمارستان مراجعه کنید محل آن باید به گونه ای باشد که شما را از رفتن و ادامه فرایند درمان دلسرد نکند.

10 تا از بهترین دکتر قلب در کرج را بشناسید!

چه موقع به دکتر قلب مراجعه کنیم؟

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش بیاید که چه زمان نیاز است به بهترین دکتر قلب در کرج مراجعه کنیم؟ در صورتی که هر کدام از علائم ذیل را در خود مشاهده کردید بلافاصله به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید:

 • تنگی نفس: یکی از مهم ترین علائمی که می تواند نشان از بروز ابتلا به بیماری قلب و عروق باشد تنگی نفس می باشد که ممکن است در زمان کار و یا در حالت خوابیده رخ دهد. توجه داشته باشید در صورتی که تنگی نفس با ورم پا همراه باشد نشان از عارضه قلبی خطرناک بوده و در صورتی که به موقع برای درمان به بهترین دکتر قلب در کرج مراجعه نشود می تواند منجر به عوارض جبران ناپذیری گردد.
 • ناراحتی در قفسه سینه: یکی دیگر از علائمی که نشان از ناهنجاری قلبی می باشد احساس خستگی در قفسه سینه است البته هرگونه ضعف و خستگی در قفسه سینه نمی تواند به معنای بروز بیماری قلبی باشد ولی در صورتی که این ناراحتی در زمان انجام فعالیت های روزمره بیشتر شود باید به آن شک کرد.
 • خستگی زودرس: نارسایی قلبی مانع از خون رسانی به اندام های بدن می شود که در چنین موردی بدن دچار ضعف و خستگی زودرس می شود. بهترین دکتر قلب در کرج  از طریق نتیجه آزمایشاتی که برای بیمار تجویز می کند می تواند نارسایی و ناهنجاری قلبی را در او به درستی تشخیص داده و درمان کند.
 • تپش قلب: فعالیت های زیاد، استرس، اضطراب و… می تواند موجب تپش قلب شود حتی برخی افراد نیز ممکن است در زمان استراحت به این عارضه دچار شوند که از نظر علم پزشکی به این حالت آریتمی قلبی گفته می شود. لذا فردی که به این حالت دچار می شود باید برای درمان تحت نظر بهترین دکتر قلب در کرج قرار گیرد.
 • سرگیجه: ابتلا به سرگیجه می تواند به دلیل کم خونی و یا یک فشار روانی باشد، اما در مواردی نیز می تواند از علائم بیماری و نارسایی قلبی به شمار آید. اگر سرگیجه دارید و به هیچگونه بیماری با این علائم مبتلا نیستید توصیه می کنیم برای بررسی سلامت قلب به بهترین دکتر قلب در کرج مراجعه کنید.
 • عرق سرد: یکی از علائم شایع در بیماران قلبی عرق سرد است که البته با علائم دیگری نیز همراه می باشد، توجه داشته باشید که  عرق سرد بر روی بدن بیماران مبتلا به دیابت نیز وجود دارد لذا برای کسب اطمینان از سلامت قلب خود توصیه می کنیم به بهترین دکتر قلب در کرج مراجعه کرده و آزمایشات لازم را که پزشک تجویز می کند انجام دهید.
چه موقع به دکتر قلب مراجعه کنیم؟

وظایف بهترین دکتر قلب

وظیفه بهترین دکتر قلب در کرج تشخیص و درمان هر گونه بیماری و نارسایی قلبی می باشد، لازم است که بدانید انجام عمل حراحی قلب در حیطه تخصصی دکتر قلب نمی باشد و در صورتی که بیمار برای درمان باید تحت جراحی قرار گیرد برای این منظور از یک جراح ماهر کمک می گیرد. مهم ترین وظایف دکتر متخصص قلب و عروق به قرار ذیل است:

 • بهترین دکتر قلب در کرج ابتدا انجام تست و آزمایشاتی را برای بیمار تجویز می کند تا از طریق نتیجه آن بتواند وضعیت قلبی بیمار را تعیین کند، پزشک تا زمانی که نتیجه آزمایشات را دریافت نکرده باشد حدس های ذهنی خود را برای بیمار بازگو نمی کند و موجب نگرانی او نخواهد شد زیرا استرس تاثیر زیادی در بدتر شدن وضعیت قلب دارد.
 • بعد از بررسی نتیجه آزمایشات توسط دکتر متخصص قلب، اکنون معاینات فیزیکی انجام می شود و برای بیمار یک پرونده پزشکی تشکیل داده می شود و نتیجه تمامی تست ها و آزمایشات، معاینات فیزیکی، دوره درمان و همچنین چگونگی وضعیت بیمار در آن نگهداری می شود. پرونده پزشکی می تواند در نوبت بعدی مراجعه بیمار به پزشک کمک کند تا از روند و میزان بهبود بیمار مطلع شود و در صورت نیاز روش درمانی را تغییر دهد و یا در مواردی نیز ممکن است که بیمار به متخصص قلب و عروق دیگری مراجعه کند این پرونده پزشکی می تواند گزارش کاملی از وضعیت بیمار را در اختیار پزشک متخصص قلب جدید قرار دهد.
 • اگر نیاز باشد که بهترین دکتر قلب در کرج روش درمان را تغییر دهد بیمار بایستی تابع نظر پزشک بوده و با او همکاری کند.
 • بهترین دکتر قلب در کرج تا جایی که امکان دارد سعی می کند روش های درمان دارویی و غیر جراحی را برای بیمار تجویز کند و آخرین گزینه برای درمان در صورتی که بیمار با مصرف دارو بهبود نیابد جراحی است.

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 10 تا از بهترین دکتر قلب در کرج را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که پزشکان نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا