پزشکان

بهترین دکتر زنان در پاسداران【سال 1402】❤️+ لیست 5 تایی

از دوران بلوغ تا یائسگی، اندام های تناسلی زن به طور مداوم از طریق فرآیندهای طبیعی فعالیت جنسی، بارداری و پیری و گاهی بیماری ها و آسیب در حال تغییر هستند. زنان و زایمان یک عمل پزشکی است که با سلامت دستگاه تناسلی زنان (واژن، رحم و تخمدان ها) و سینه ها سروکار دارد. اختلالات ژنیکولوژیک اختلالاتی هستند که بر دستگاه تناسلی زنان تأثیر می گذارند. انواع شایع اختلالات زنانه شامل سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، اندومتریوز، فیبروم رحم، واژینیت و اختلالات قاعدگی است.در این مقاله شما را با 5 تا از بهترین دکتر زنان در پاسداران آشنا خواهیم کرد.

بیماری زنان و زایمان

PCOS : شایع ترین علت ناباروری بدون تخمک گذاری. زنان مبتلا به PCOS در معرض خطر بیشتری برای چندین بیماری از جمله سندرم متابولیک، دیابت نوع 2، بیماری قلبی عروقی، چاقی، آپنه انسدادی خواب، اختلالات خلقی، هیپرپلازی آندومتر و سرطان آندومتر هستند.

اندومتریوز : حدود 10٪ از زنان در سنین باروری را تحت تاثیر قرار می دهد و به طور قابل توجهی در ایجاد چسبندگی لگن، ناباروری، حاملگی خارج رحمی و درد مزمن لگن کمک می کند.

فیبروم های رحمی (leiomyomata) : شایع ترین تومور خوش خیم زنانه را در زنان نشان می دهد و با مجموعه ای از اثرات مضر سلامتی از جمله خونریزی غیر طبیعی رحم، درد لگن، ناباروری، سقط جنین و زایمان زودرس همراه است.

واژینیت : اصطلاحی است که برای توصیف هر اختلالی که باعث تورم یا عفونت هر دو واژن  می شود استفاده می شود. انواع رایج واژینیت عبارتند از واژینیت غیر عفونی، واژینوز باکتریایی، عفونت های قارچی و انواع واژینیت مقاربتی.

اختلالات قاعدگی :خونریزی غیرطبیعی قاعدگی به دلیل خونریزی نامنظم یا بیش از حد بر کیفیت زندگی تأثیر می گذارد و می تواند آسیب شناسی های زمینه ای زنانه مانند وجود پولیپ آندومتر، فیبروم های رحمی یا شرایط عدم تخمک گذاری را بشارت دهد.

بیماری زنان و زایمان

تشخیص بیماری های زنان و زایمان

برخی از بیماری های زنان و زایمان به خودی خود محدود می شوند، در حالی که برخی دیگر در صورت عدم درمان باعث ناباروری یا عفونت های تهدید کننده زندگی یا خونریزی می شوند. بنابراین، تشخیص سریع و دقیق برای درمان مناسب نجات دهنده و برای حفظ باروری مهم است. آزمایش ها و تکنیک های مختلفی برای تشخیص بیماری های زنان توسعه یافته است. ابتدا علائم و معاینات فیزیکی انجام می شود. ثانیاً، استاندارد طلایی بازرسی بصری توسط لاپاراسکوپی و پس از تایید بیماری، مرحله بافت شناسی است. تجزیه و تحلیل بافت شناسی شامل بیوپسی است که تکه ای از بافت ها را از دهانه رحم، واژن و فرج برای بررسی زیر میکروسکوپ خارج می کند.

ثالثاً، تکنیک های تصویربرداری، از جمله سونوگرافی، توموگرافی کامپیوتری (CT) و تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI)، می توانند برای محدود کردن تشخیص افتراقی انجام شوند. علاوه بر این، آزمایش‌های تشخیصی غیرتهاجمی که برای تجزیه و تحلیل نشانگرهای زیستی در نمونه‌هایی مانند سرم یا پلاسما، ادرار، آندومتر یا مایع قاعدگی ایجاد می‌شوند مفید هستند.

5 تا از بهترین دکتر زنان در پاسداران را بشناسید

دکتر عاطفه الهویی نظری

دکتر عاطفه الهویی نظری

دکتر عاطفه الهویی نظری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران میبباشد.

خدمات:

  • تزریق چربی به ناحیه تناسلی
  • لابیا ماژور و داخل واژن جهت جوانسازی و تنگ کردن واژن
  • لیفت، تنگ کردن و روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی
  • جوانسازی و رفع شلی ناحیه تناسلی
  • درمان زگیل تناسلی
  • درمان نازایی با IUI
  • زایمان بدون درد و سزارین

آدرس: تهران -16 متری امیری – ابتدای سی متری جی – جنب نانوایی لواشی – پلاک 10 – طبقه اول-واحد٢

شماره تماس:

02166287686

02166661879

09036830686

مشکلات و شرایط زنان و زایمان

اگرچه سیکل های نامنظم یا گرفتگی ماهیانه دردناک می تواند از مسائل رایجی باشد که زنان را تحت تأثیر قرار می دهد، اما به هیچ وجه چیزی نیست که زنان باید آن را به عنوان هنجار خود تنظیم کنند. بسیاری از روش‌های مداخله، چه جراحی و چه پزشکی، برای تسکین و در بسیاری موارد درمان علائم بیماری‌هایی از اختلالات قاعدگی تا بی‌اختیاری ادرار وجود دارد. اگر گرفتگی های دردناک مخصوصاً دردناک، درد شدید شکم، یا خونریزی شدید و/یا طولانی مدت بین دوره های قاعدگی یا در حین مقاربت را تجربه می کنید، با پزشک خود صحبت کنید، زیرا می توانند نشانه های یک مشکل جدی تری برای سلامتی زنان باشند.

مشکلات شایع زنان عبارتند از:

دیسپلازی دهانه رحم
اختلالات قاعدگی
افتادگی کف لگن
درد لگن
سندرم تخمدان پلی کیستیک
فیبروئید رحم
بی اختیاری ادرار

کلام آخر

بیماری های زنان به طور کلی بیماری هایی هستند که مسیر تولید مثل زنان را درگیر می کنند. این بیماری ها شامل تومورهای خوش خیم و بدخیم، بیماری های مرتبط با بارداری، عفونت و بیماری های غدد درون ریز است. در این میان، تومورهای بدخیم شایع ترین علت مرگ و میر هستند. در سال های اخیر، علل برخی از این بیماری ها روشن شده است. برای مثال، نشان داده شده است که عفونت ویروس پاپیلومای انسانی یکی از عوامل اصلی مرتبط با سرطان دهانه رحم است. غیرفعال شدن ژن سرکوبگر تومور BRCA1 در سرطان ارثی تخمدان نقش دارد. با وجود این یافته ها، اساس مولکولی بیشتر بیماری های زنانه تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است. در این مقاله شمارا با 5 تا از بهترین دکتر زنان در پاسداران آشنا کردیم

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا