پزشکانسلامتی

بهترین بیمارستان دولتی در مازندران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

عوامل متعددی در انتخاب بيمارستان توسط بيماری که نياز به بستری شدن به خصوص عمل جراحی دارد موثرند، که اين عوامل می توانند از يک طرف کيفيت ارائه خدمات و هزينه های بيمارستانی و از طرف ديگر وضعيت جسمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بيمار نيازمند به بستری باشد. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در مازندران آشنا خواهیم کرد.

بیمارستان دولتی کجاست؟

در پاسخ به این سوال که بیمارستان دولتی کجاست، باید بگوییم که بیمارستان ها و مراکز درمانی در شهر وجود دارد که در اختیار دولت است و زیر نظر دولت با هزینه های کمتر فعالیت و بیماری ها را درمان می کنند و به مشکلات گروه های مختلف مردم می پردازند .

امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی و هزینه ها، اکثر مردم ترجیح می دهند در زمان بیماری به جای مراجعه به بیمارستان های خصوصی و پرداخت هزینه های هنگفت و گزاف برای درمان، بهترین بیمارستان دولتی مازندران را در زمان بیماری پیدا کنند. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین بیمارستان دولتی در مازنداران را به شما معرفی کنیم. بیمارستان های دولتی مزیت های زیادی دارند و به همین دلیل متقاضیان زیادی از زمینه های مختلف دارند. مردم برای درمان بیماری های مختلف و در برخی موارد برای خدمات زیبایی خود به بیمارستان های دولتی مراجعه می کنند زیرا هزینه ها در بیمارستان های دولتی منصفانه تر است و کیفیت خدمات بالاست.

ویژگی بهترین بیمارستان دولتی در مازندران :

👨‍⚕️کادر درمان با تجربه بهترین بیمارستان دولتی باید دارای کادر پزشکی آموزش دیده و مجرب باشد.
👌 زیر نظر وزارت بهداشتبیمارستان های دولتی باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند و همچنین دارای مجوز پزشکی باشند.
😍 آلوده نباشد بیمارستان باید همیشه تمیز و عاری از آلودگی باشد.
❤استفاده از لوازم و تجهیزات استریل شده بیمارستان های دولتی باید از لوازم و تجهیزات استریل شده برای خدمات استفاده کنند.

10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در مازندران را بشناسید !

بیمارستان امام خمینی

بیمارستان امام خمینی

مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۳۲ تاسیس شد.این مرکز با ۳۲۸ تخت مصوب از سال ۱۳۷۱ به صورت آموزشی درمانی بهره برداری شد و جزء بیمارستان های منتخب کشور است که به صورت هیئت امنایی اداره می شود. بزرگترین مرکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز ارجاع استان و استان های همجوار در رشته های جراحی مغزواعصاب ، زنان ، مامایی ، IVF، عروق ، توراکس، ترومای متعدد ، ارتوپدی کانسر و مرکز فوق تخصصی کلیه گرایش های داخلی و بخش های ICU و NICU است.همچنین دارای ۱۱ بخش بستری در گرایش های مذکور می باشد.بهترین بیمارستان دولتی در مازندران می باشد.

مازندران ، ساری، خیابان رازی ، مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره)

خدمات بیمارستان امام خمینی:

 • ارائه خدمات درمانی اورژانس به صورت ۲۴ ساعته
 •  ارائه خدمات درمانی تخصصی در رشته­های داخلی، جراحی عمومی، زنان زایمان، ارتوپدی و فلوشیپ زانو و لگن، جراحی زنان و فلو شیپ نازایی و آنکولوژی، ارولوژی و فلوشیپ سنگ­شکنی، جراحی مغز و اعصاب،پیوند کلیه، جراحی سرطان، فلوشیپ دست ، شیمی در مانی سرپایی، رادیوتراپی،ICU ، بیهوشی و دیالیز.
 •  ارائه خدمات درمانی فوق تخصصی در رشته­های گوارش و کبد، غدد درون­ریز، روماتو لوژی، نفرولوژی، ریه، هماتولوژی، آنکولوژی، جراحی توراکس، جراحی عروق، نوزادان.
بیمارستان حضرت فاطمه

بیمارستان حضرت فاطمه

بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا ( س ) ساری ( مرکز قلب مازندران ) در سال ۱۳۲۰تاسیس و در سال۱۳۵۵ توسط اداره راه آهن شمال به وزرات بهداری وقت واگذار شدو با نام مرکز پزشکی راه آهن شمال ( بیمارستان راه آهن ) شناخته مي شد این مرکز در بلوار ارتش بنا شده است .در ابتدا یک مرکز پزشكی با امكانات محدود كه در سال ۱۳۶۷ به بیمارستان لقمان حکیم تغیير نام داد و در سال ۱۳۶۸ توسط خیر محترم مرحوم نیکبخت ، بنای ساختمان قلب این بیمارستان ساخته و به بهره بردای رسيد.

مازندران ،ساری ،میدان شهرداری بلوار ارتش، جنب سازمان انتقال خون ، مرکز آموزشی درمانی فاطمه الزهرا(س) ساری
بیمارستان شفا

بیمارستان شفا

بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي شفا ساري بزرگترين بيمارستان خصوصي استان مازندران است که با 132 تخت مصوب در حال فعالیت می باشدگروه پزشکی شفا ابتدا در سال ۱۳۶۹ با ۳۴ تخت بیمارستان شفا را راه اندازی کرد. در سال ۷۶ بیمارستان ۹۶ تخت­خواب با مجوز وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در زمینی به مساحت ۱۳۰۰۰ مترمربع با زیربنای ۸۲۰۰ مترمربع به عنوان general hospital احداث و به بهره برداری رسید. ۴۰ درصد مساحت بیمارستان به فضای سبز و پارکینگ اختصاص داده شد و با پیشرفت سریع تکنولوژی در سال­های اخیر بیمارستان جهت بالا بردن کیفیت درمان و جذب پزشکان فوق تخصص پیشرفته تری تجهیزات پزشکی را فراهم نمود. اکنون بیمارستان شفا افتخار دارد که از وجود زبده ترین پزشکان متخصص و فوق تخصص جهت ارائه خدمات درمانی بهرمند شود.و یکی از بهترین بیمارستان دولتی در مازندران می باشد.

مازندران ، ساری، بلوار ولیعصر

خدمات بیمارستان شفا :

 • کودکان
 • نوزادان
 • چشم پزشكی
 • فوق تخصصی گوارش
 • تخصص و فوق تخصصی ارولوژی
بیمارستان روحانی

بیمارستان روحانی

مرکز آموزشی درمانی آیت اله روحانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بابل با ۳۷۲ تخت مصوب در تاریخ ۸۸/۳/۳ مصادف با سالروز آزادسازي خرمشهر بـا حضـور معـاون اول ریاست جمهوری جناب آقای مهندس داودی و وزیر بهداشت دکتر باقری لنکرانـی افتتـاح گردیـد که در سال ۱۳۹۶ به ۵۰۸ تخت مصوب افزایش یافت و در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ تخت بستری فعال دارد. این مرکز که یکی از بهترین بیمارستان دولتی در مازندران می باشد دارای ۱۳ بخش بستری، ۱۶ اتاق عمل و ۲۴ تخت CCU، ۲۴ تخت ICU ،۱۰ تخت ICU-OH ،۲۰ تخت پست آنژیوگرافی، ۲۰ تخت NICU و نوزادان و قلب اطفال (با ۵ تخت CCU و ۷ تخت بستری)، SCU (مراقبت حاد سکته مغزی) با ۸ تخت و درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی و خدمات پاراکلینیکی که با ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی در خدمت مراجعه کنندگان محترم می باشـد. بیمارسـتان مذکور با توجه به بکارگیری تجهیزات مدرن و منحصر به فرد و نیز پرسنل متبحر و مجرب تلاش می کند بهترین خدمات تخصصـی و فوق تخصصی را با بالاترین کیفیت به بیماران ارائه نماید و این همان رسالتی اسـت کـه بارهـا از سـوی مقـام معظـم رهبـری )مدظله العالی) و دولتمردان کشورمان به آن اشاره شده است.

مازندران، بابل، خیابان, جاده گنج افروز، جنب دانشگاه علوم پزشکی

خدمات بیمارستان روحانی :

 • آزمایشگاه: لیست مربوطه در بخش آزمایشگاه موجود می باشد.
 • تصویربرداری: MRI , سی تی اسکن , رادیوگرافی , سونوگرافی
 • آندوسکوپی , اکوکاردیوگرافی , آنژیوگرافی , NST , پاتولوژی ( فروزن ) , داروخانه ( صبح و عصر فعال و شب بصورت آنکال ), نوارقلب , برونکوسکوپی
بیمارستان امام رضا

بیمارستان امام رضا

بیمارستان امام رضا (ع) آمل ، از واحد های تابعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان مازندران است که در سال ۱۳۱۶ و در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵۰۰۰ متر مربع ساخته شده و تعداد تخت مصوب این بیمارستان ۲۴۱ تخت است که ۱۳۰ تخت فعال هستند و به به فضل خدا ، تا چندی دیگر تعداد تخت های مصوب افزایش خواهد یافت . این مرکز دارای ۲ بخش مراقبت های ویژه جنرال و مسمومیت ، ۱ بخش مراقبت های ویژه کودکان و ۲ بخش مراقبت های ویژه بیماران قلبی است . هم چنین بزرگترین و جامع ترین بیمارستان در شرق رودخانه هـراز است که در ابتدای خیابان امام رضا (ع) و جنب پل تاریخی معلّق آمل قرار دارد.بهترین بیمارستان دولتی در مازندران می باشد.

مازندران ، آمل ، خیابان امام رضا (ع)،بیمارستان امام رضا (ع)
بیمارستان امام علی

بیمارستان امام علی

بیمارستان امام علی در سال ۱۳۸۰ هـ . ش احداث و درسال ۱۳۸۱ هـ . ش به بهره برداری رسید این مرکز در زمینی به وسعت ۱۲۰۰۰۰مترمربع و زیر بنایی به مساحت بیش از ۱۳۰۰۰ مترمربع و با ۹۶ تخت فعال مطابق با استانداردهای روز مراکز کشور به بهره برداری رسید.

مازندران ، آمل، جاده نور بالاتر از شرکت کاله
بیمارستان بابل کلینیک

بیمارستان بابل کلینیک

بیمارستان بابل کلینیک یکی از بهترین بیمارستان دولتی در مازندران می باشد. درسال 1358بامصوب57تخت توسط گروهی از پزشکان متخصص شهر بابل تاسیس گردیدوبا بخشهای جراحی زنان ومردان واتاق عمل ونوزادان شروع بکارنمود وطی سالهای بعد، تعداد تخت های بیمارستان از57تخت به120تخت مصوب گردید با گذشت سال های متمادی این مرکز تحول های ساختاری و فیزیکی بسیاری را بصورت بخش به بخش و کلی و جزئی در واحد های مختلف تجربه کرده است در حال حاضر این مرکز دارای 10 بخش بستری ، واحد های پاراکلینیکی آزمایشگاه و رادیولوزی مجهز ، زایشگاه و نیز درمانگاه و مرکز باروری (امید) می باشد.

مازندران ، بابل، میدان باغ فردوس ، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی

خدمات بیمارستان بابل کلینیک :

 • بخش های درمانی
 • بخش های پاراکلینیکی
 • پشتیبانی و مدیریت
بیمارستان آیت الله طالقانی

بیمارستان آیت الله طالقانی

این مرکز با سابقه ارایه خدمت حدود ۵۰ سال به مردم شریف شهرستان، استان و میهن عزیز اسلامی مان قدیمی ترین و اصلی ترین مرکز درمانی شهرستان می باشد . که دارای موقعیت مکانی استراتژیک بوده و طیف وسیعی از خدمات تخصصی درمانی را در راستای پاسخگویی و جلب رضایت بیماران و مراجعین انجام می دهد .کارمندان و کادر مدیریت بیمارستان مفتخرند که بتوانند با استفاده از توانایی های خود، کارگروهی و بهره گیری از امکانات موجود برای رضایت مردم گام بردارند.بهترین بیمارستان دولتی در مازندران می باشد. سنگ بنا تأسیس بیمارستان در خردادماه ۱۳۴۸ در زمینی به مساحت ۲/۳ هکتار بنا نهاده شد و در سال ۱۳۸۵ عملیات احداث ساختمان جدید بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس با ظرفیت ۱۶۰ تخت خواب و با زیربنای ۱۰ هزارو ۶۵۱ متر مربع با هزینه ساخت حدود ۲۵۰ میلیارد ریال توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز و در ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر قاسم جان بابایی نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولان شهرستان چالوس و شهرستانهای غرب مازندران مورد بهره برداری قرار گرفت که بعداً ظرفیت آن به بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی ارتقاء یافت.

مازندران ، چالوس، خیابان امام خمینی(ره)، بیمارستان آیت الله طالقانی
بیمارستان رازی

بیمارستان رازی

بیمارستان رازی چالوس باظرفیت ٥٠ تخت مصوب در زمینی به مساحت ٣٨٥٠٠ مترمربع و با زیربنای ٩٤٠٠ مترمربع در سه طبقه واقع در خ نواب صفوی ، تقاطع کمربندی نوشهر چالوس، ج شهرک نواب صفوی احداث گردیده است.بهترین بیمارستان دولتی در مازندران این مرکز فعالیت خود را از ٢٧بهمن ماه ١٣٧٩ آغازنموده است که از مهرماه١٣٩٣،با مجوز رسمی از سازمان تامین اجتماعی مبنی بر افزایش ٨تخت ،سر جمع تخت های فعال این مرکز به ٥٨ تخت ارتقاء یافت.ولی به دلیل محدودیت های فیزیکی ایجاد شده بعداز اجرای طرح ارتقای هتلینگ(نوسازی و رعایت استاندارد لازم ) تعداد تختهای بیمارستان از مهر ماه١٣٩٦ به٥٤ تخت فعال در حال حاضر کاهش پیدا کرد.

مازندران، چالوس ، کمربندی چالوس به نوشهر ، خیابان نواب صفوی (کوروش) ، جنب شهرک نوای صفوی
بیمارستان امام سجاد

بیمارستان امام سجاد

ساختمان اصلی بنا شده بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر در سال 1342 هجری شمسی به بهره برداری رسید. مساحت کل بیمارستان با احتساب محوطه ضلع جنوبی و شمالی و ویلاهای مسکونی در گذشته نزدیک به 30 هکتار می رسید که پس از واگذاری مقداری از آن به دانشکده پرستاری و مامایی فاطمه زهرا (س) ( وابسته به دانشکاه علوم پزشکی بابل ) و مقداری نیز به عنوان جاده دسترسی اهالی منطقه جنوب زمین بیمارستان هم اکنون به مساحت ثبتی 213330 مترمربع رسیده که دارای دو فقره سند مالکیت شش دانگ می باشد . مساحت ابنیه تقریباً 15000 مترمربع که شامل ساختمان اصلی بیمارستان و بخشهای جدیدالاحداث ، واحدهای پاراکلینیکی و پشتیبانی می باشد .

مازندران، رامسر، میدان انقلاب، بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر

خدمات بیمارستان امام سجاد :

 • کلینیک های داخلی
 • عفونی
 • قلب و عروق
 • جراحی عمومی
 • بیهوشی
 • اطفال و نوزادان
 • چشم پزشکی

چگونه بیمارستان ها را ارزیابی کنیم؟

بسیاری از ما اطلاعات درستی در مورد روند درمان خود نداریم، درست مانند زمانی که فیلمی را تماشا می کنیم، فکر می کنیم که بازیگر همه کاره فیلم است و هیچ چیز درباره کارگردان، تهیه کننده و فیلم نمی دانیم. شناخت مختصری از کارکنان بیمارستان و جغرافیای آنها می تواند به شما در درک صحیح روند درمان کمک کند.

بخش های مختلف یک بیمارستان را بشناسید:

مانند هر بخش و سازمانی، یک بیمارستان دارای بخش‌ های مختلفی است که با همکاری به سلامت جامعه کمک می‌کنند و به دلیل وابستگی به یکدیگر، باید از سیاست‌ های مشترکی که به عنوان مأموریت یا چشم‌ انداز نامیده می‌شوند، پیروی کنند. علاوه بر اندازه گیری های انجام شده توسط وزارت بهداشت برای تایید آنها، اقدامات جهانی دیگری نیز وجود دارد که اگرچه الزام آور نیست، اما به شهرت جهانی یک بیمارستان می افزاید. در این مقاله ما سعی داریم بخش های مختلف بیمارستان را به شما معرفی کنیم.

 • کلینیک یا پلی کلینیک : هنگامی که برای اولین بار وارد بیمارستان می شوید، باید برای ملاقات با پزشک به کلینیک بروید، این اولین مرحله از ویزیت شما است. کلینیک ها می توانند در داخل بیمارستان یا در یک ساختمان مجزا در نزدیکی بیمارستان یا هر دو واقع شوند.
 • کلینیک ها دارای دو شیفت صبح و عصر هستند و نوع خاصی از کلینیک به نام کلینیک ویژه معلمان در بیمارستان های دولتی وجود دارد که عمدتاً در عصر کار می کند که می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد .
 • اتاق های عمل : این شامل اتاق های عمل و اتاق های ریکاوری است و سطح بهداشت و کنترل عفونت در شرایط بسیار سخت تری رعایت می شود.
 • اورژانس : در بسیاری از موارد اورژانسی و در مواقعی که بیمار در شرایط بحرانی قرار دارد یا زمانی که کلینیک بیمارستان تعطیل است، بیمار در اورژانس بستری می شود و تحت مراقبت قرار می گیرد که این بخش بسیار مهمی است و بحث در این مورد بسیار طولانی است.

اگر در شهر مازندران هستید و به دنبال بهترین بیمارستان خصوصی در مازندران هستید می توانید با مراجعه به سایت لیست بهترین ها را پیدا کنید و انتخاب درستی را داشته باشید .

کلام آخر

 هم بيمارانی كه بيمارستانهای خصوصی و هم بيمارانی كه بيمارستانهای دولتی را انتخاب می نمايند عنوان می كنند كه علت اصلی انتخابشان وجود پزشکان مجرب و ورزيده در آن بيمارستان می باشد. هزينه بيمارستان و درآمد بيماران نيز از مهمترين عواملی است كه در انتخاب بيمارستان تاثير می گذارد. بنابراین در این مقاله شما را با بهترین بیمارستان دولتی در مازندران آشنا کردیم.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا