پزشکانسلامتی

بهترین بیمارستان دولتی در اهواز【سال 1401】❤️+ لیست 10 تایی

بیمارستان دولتی ، بیمارستانی است که متعلق به دولت است و بودجه آن کاملاً توسط دولت تأمین می شود و صرفاً از پولی که از مالیات دهندگان برای تأمین بودجه طرح های مراقبت های بهداشتی جمع آوری می شود، فعالیت می کند. در برخی از کشورها، پزشکان این نوع بیمارستان خدمات پزشکی را به صورت رایگان به بیماران ارائه می دهد و هزینه ها و دستمزدها را با بازپرداخت دولتی پوشش می دهد. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در اهواز آشنا خواهیم کرد.

سطح دولتی که مالک بیمارستان است ممکن است محلی، شهری، ایالتی، منطقه ای یا ملی باشد، و واجد شرایط بودن برای خدمات، نه فقط برای موارد اضطراری، ممکن است برای ساکنین غیر شهروند در دسترس باشد.

10 تا از بهترین بیمارستان دولتی در اهواز را بشناسید

بیمارستان رازی

بیمارستان رازی

در سال 1317 عمليات ساختماني بيمارستان رازي شروع شده و به علت جنگ جهاني دوم ساختمان نيمه تمام باقي ماند، پس از اتمام جنگ مجددا” كار احداث بيمارستان شروع شد. از سال 1324 بيمارستان به مساحت 23111 مترمربع و زيربناي 2294 مترمربع تحت پوشش راه آهن مورد بهره برداي قرار گرفت.بهترین بیمارستان دولتی در اهواز

بخش های بیمارستان رازی:

 • اورژانس
 • بخش ارتوپدي
 • بخش دياليز
 • بخش نوزادان
 • بخش زنان – RI
 • بخش زايشگاه
 • بخش ايزوله تنفسي
 • بخش داخلي
 • بخش جراحي
 • بخش ICU جنرال
 • بخش ICU مسمومیت
 • بخش عفونی
 • بخش ccu

آدرس : اهواز، امانیه ، خیابان فلسطین ، روبروی فرمانداری، بیمارستان رازی

شماره تماس : 7-3335935-061

بیمارستان امام خمینی

بیمارستان امام خمینی

بیمارستان امام خمینی که تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ ایران، بیمارستان جندی شاپور نام داشت، مربوط به دوره پهلوی است و در اهواز، در شرق رودخانه کارون، بین بلوار ساحلی و خیابان ۲۴ متری و در ضلع شمالی باغ معین واقع شده‌است. ساختمان بیمارستان مزبور متعلق به دوره پهلوی اول است که به شماره ۷۰۴۱ در دهم دی ماه سال ۱۳۸۱ ش به ثبت آثار ملی ایران رسیده‌است.بهترین بیمارستان دولتی در اهواز
ر سال ۱۳۰۶ اداره صحیه بلدیه در این استان به وجود آمد و در سال ۱۳۰۹ اولین پایه‌های بیمارستان دولتی در خیابان کاوه اهواز در اداره بلدیه در دو اتاق با شش تخت بنا شد و بیمار بستری گردید.

در سال ۱۳۱۱ محل بهداری و بیمارستان به ساختمان وسیعتری در خیابان سی متری اهواز منتقل گردید. تکامل اداره بهداری و بیمارستان ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۱۴ بیمارستان فعلی با نام جندی شاپور در گورستان متروک شهر که در حدود ۱۳ هزار متر مربع مساحت داشت بمنظور ساختمان محل بهداری در اختیار بهداری استان گذارده شد و در سال ۱۳۱۸ این بیمارستان با نمای سنگی تکمیل گردید.

بالاخره بعد از حدود ۱۲ قرن فترت و تنها باقی ماندن نام دانشگاه گندی شاپور در مدارک معتبر تاریخی، مجدداً در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی (۱۹۵۵ میلادی) از طرف وزارت فرهنگ ایران «دانشگاه جندی شاپور» مجدداً با راه اندازی دو دانشکده پزشکی، بدواً دانشکده کشاورزی (به سال ۱۳۳۴ در حومه اهواز) و سپس دانشکده پزشکی (به سال ۱۳۳۶ شمسی) در شهر اهواز، مرکز استان خوزستان تأسیس شد. دانشکده پزشکی به موجب موافقت نام‌های که بین وزارت فرهنگ ایران و دانشگاه توبینگن آلمان (واقع در ایالت بادن و ورتمبرگ نزدیک اشتوتگارت که قدمت دانشگاه آن به سال ۱۴۷۷ میلادی برمی‌گشت) منعقد گردید، کادر آموزشی خود را از استادان آلمانی شاغل در آن دانشگاه تکمیل کرد. تنها بیمارستان شهر اهواز که در زمان رژیم سابق ساخته شده بود و بعد از توسعه در سال ۱۳۳۵ شمسی به بیمارستان جندی شاپور تغییر یافته و زیر نظر وزارت بهداری اداره می‌شد، از فروردین ۱۳۴۷ شمسی رسماً به دانشگاه جندی شاپور واگذار گردید تا آن سال دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی خود را جهت آموزش‌های لازم به تهران و خارج کشور می‌فرستاد.

این بیمارستان از نظر جغرافیایی در ضلع شمالی شهرستان اهواز در انتهای خیابان آزادگان قرار گرفته‌است.

بیمارستان جدید

بیمارستان جدید که هم‌اکنون در حال فعالیت می‌باشد در سال ۱۳۵۲ توسط یکی از افراد خیر پایه‌گذاری شد و به دانشگاه تحویل گردید اما به دلایل مختلف ادامه بنای پروژه متوقف شد تا اینکه مجدداً در سال ۱۳۶۵ عملیات ساختمانی آن شروع شد و عاقبت در سال ۱۳۸۰ تکمیل و راه اندازی گردید.

بخش‌های بیمارستان

این بیمارستان دارای بخش‌های فعال گوش حلق بینی، پوست، جراحی فک و صورت، نازائی، زنان، ارتوپدی، ارولوژی، نفرولوژی، غدد، ریه، جراحی عمومی، جراحی اطفال، توانبخشی، طب فیزیکی، آندوسکوپی، آنژیوگرافی، ICU, CCU, NICU، اتاق عمل‌های جنرال، اتاق عمل قلب، اتاق عمل چشم، اتاق عمل آنژیوگرافی است.

اولین مرکز کاشت حلزون شنوایی جنوب غرب کشور

مرکز کاشت حلزون شنوایی این بیمارستان بعد از اخذ مجوز فعالیت در استان خوزستان از وزارت بهداشت و همچنین تجهیز و آماده‌سازی آن افتتاح گردید که این مرکز شامل مرکز کاشت حلزون شنوایی، بخش بستری، اتاق عمل ویژه کاشت حلزون و دیگر بخش‌های تابعه می‌باشد در مرکز کاشت حلزون تیمی شامل متخصصین جراحی گوش، حلق و بینی، رادیولوژی، توانبخشی شنوایی و گفتار، روانشناسی، کاردرمانی، پرستار و دیگر افراد متخصص این حیطه سعی بر ارائه خدماتی مطلوب و شایسته به کودکان و افراد دچار کاهش شنوایی و آموزش به خانواده‌های آن‌ها فعالیت می‌نمایند و تمام بررسی‌های مورد نیاز برای بیمار توسط تیم کاشت حلزون انجام می‌گیرد که شامل ارزیابی گوش، ارزیابی شنوایی، ارزیابی رادیوگرافی، ارزیابی روانشناسی و همچنین ارزیابی جسمانی می‌باشد تا هر گونه مشکل بالقوه‌ای را که ممکن است در هنگام بیهوشی عمومی پیش آید شناسایی گردد.

اورژانس بیمارستان

اورژانس این بیمارستان دارای واحد بیماران سرپایی، حاد، جراحی، قلب، زنان، ارتوپدی، گوش حلق بینی، تزریقات، نوار قلب، اتاق عمل حوادث و دیگر واحدهای اورژانس است. دفتر گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این بیمارستان واقع شده و اورژانس این بیمارستان بر اساس استانداردهای بین‌المللی طب اورژانس و با استفاده از سیستم تریاژ اداره می‌شود.

درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی این مرکز نیز دارای بیش از پنجاه درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی است.

بیمارستان امام خمینی اهواز به عنوان یکی از فعال‌ترین مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مشغول ارائه خدمات می‌باشد.

آدرس: استان خوزستان اهواز خیابان آزادگان، شهید اهوازیان

شماره تماس:  06132923985

بیمارستان سینا

بیمارستان سینا

بیمارستان سینا در شهرستان اهواز ابتدای جاده اهواز- آبادان در منطقه کوت عبداله واقع گردیده است. این بیمارستان از سال 1347 بعنوان بیمارستان ریوی و مرکز نگهداری مسلولین تأسیس شده و در زمان جنگ تحمیلی نیز به علت موقعیت استراتزیک آن برای امداد رسانی و ارائه انواع خدمات درمانی و مراقبتی به زرزمندگان عزیز به عنوان مرکز پذیرش مجروحین جنگی به فعالیت خود ادامه داده است.بیمارستان سینا هم اکنون به عنوان یک بیمارستان درجه یک و با دارا بودن بخشهای داخلی ، اطفال ، جراحی، زنان وزایمان ،عفونی ،ccu.post ccu.icu.دیالیز، اعصاب و روان زنان و مردان، اتاق عمل جنرال ،درمانگاه ترک اعتیادو… در تلاش است خدماتی در شأن مردم کشورمان در محیطی پر از احترام ارائه نماید.بهترین بیمارستان دولتی در اهواز

جاده اهواز- آبادان (اتوبان آیت الله بهبهانی کنونی) نیز از کنار این مرکز می گذرد.در سال 1342حدود 36 هکتار زمین از طرف 4 خیر به بهداری منطقه ای جهت احداث بیمارستان ریوی خوزستان اهدا گردید که در سال 1347 و مصادف با سیل معروف سال 47 اهواز که اکثر روستاهای اطرا ف بیمارستان را فرا گرفته بود، افتتاح گردید. این بیمارستان به دلیل سیل ذکر شده مدتی تعطیل شد تا این که در سال 1353 مجددا” شروع به کار خود را با درمان سرپایی و بستری بیماران ریوی از سرگرفت.

در سال 1355 طبق تصمیمات بهداری منطقه ای آن زمان، نام بیمارستان از ” بیمارستان ریوی خوزستان” به بیمارستان سینا تغییر نام یافت. در آن زمان با داشتن بخش هایی نظیر داخلی، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، جراحی و با پزشکان خارجی(هندی، بنگلادشی، پاکستانی،) به مراجعه کنندگان خدمات درمانی ارایه می کردند. در ادامه فعالیت و با نام شبکه سینا شهرهایی مانند ایذه، باغ ملک، سوسنگرد و حمیدیه ـ هفتگل و … و مرکز بهداشت 17 شهریور اهواز، درمانگاههای شماره 4 و 3 و آسیا آباد را تحت پوشش قرار می داد.

بخش های بیمارستان سینا:

 • درمانگاه تخصصی
 • دفتر پرستاری
 • اتاق عمل
 • ICU 1
 • ICU 2
 • NICU
 • CCU
 • زنان و زایشگاه
 • جراحی
 • اعصاب و روان مردان
 • اعصاب و روان زنان
 • آزمایشگاه
 • اورژانس
 • دیالیز
 • عفونی
 • داخلی

آدرس: شهرستان کارون، اتوبان آیت الله بهبهانی، میدان امام علی ، خیابان شاهد 1 ، بیمارستان سینا

شماره تماس : 06115550591

بیمارستان اروند

بیمارستان اروند

شرکت راهیان طب ( بیمارستان اروند ) بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی اروند در سال 1373 تاسیس گردد.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی اروند اهواز دارای گواهینامه درجه یک اعتبار بخشی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف ارائه خدمات درمانی ایمن و اثر بخش توام با عطوفت و اروندبانی با حفظ کرامت انسانی پذیرای کلیه مراجعین می باشد.بهترین بیمارستان دولتی در اهواز

بیمارستان اروند در ایران، استان خوزستان، شهرستان اهواز، خیابان سی متری، خیابان شهید قنوانی اهواز واقع شده است . بیمارستان به تناسب نیاز مراجعین و متناسب با ماموریت سازمانی، بخش های بستری ، سرپایی و پاراکلینیک بیمارستان توسعه یافت و شامل بخش های زیر می باشد :

بخش های عمومی:

اورژانس ، جراحی-داخلی مردان، جراحی داخلی زنان، زایشگاه ، مادران و نوزادان

بخش های ویژه :

CCU و ICU و NICU

اتاق عمل

اتاق عمل عمومی، ENT ، اورولوژی ، مغز و اعصاب، چشم ، جراحی پلاستیک، و ارتوپدی، جراحی عمومی، جراحی اطفال، جراحی لاپاراسکوپیک، جراحی های چاقی مفرط، جراحی پیوند قرنیه، جراحی پیوند مفاصل، کاشت حلزون شنوایی

بخش های پاراکلینیک:

آزمایشگاه ، رادیولوژی، سونوگرافی، داروخانه، اکوکاردیوگرافی(نوار قلب)، تست ورزش، سی تی اسکن، ماموگرافی، تراکم استخوان، OPG و MRI

درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی:

گوش ، حلق و بینی ، زنان و زایمان و نازایی ، ارتوپدی ، کلیه و مجاری ادراری ، جراحی عمومی ، قلب و عروق ، بیهوشی و مراقبتهای ویژه قبل و بعد از ICU ، استروبوسکوپی(عکس حنجره) ، گوارش ، داخلی ، آندوسکوپی ، کلونوسکوپ، چشم و آنکولوژی

بیمارستان اروند موفق به دریافت لوح تقدیر بیمارستان دوستدار کودک و کمیته حفاظت فنی در استان نائل گردیده است .

آدرس: استان خوزستان، اهواز، خیابان شریعتی (سی متری) ، خیابان شهید قنواتی

شماره تماس:061-32933347

بیمارستان گلستان

بیمارستان گلستان

در سال 1336 وزارت گمرک وقت تصمیم به تأسیس بیمارستانی در منطقه گلستان اهواز به منظور رفاه حال پرسنل آن وزارت گرفت. پس از مشکلات فراوان در امر سرمایه گذاری که در آن زمان مانع از شروع به کار این بیمارستان گردیده بود، بعد از گذشت حدود 13 سال وقفه در شهریور 1349، کار اتمام پروژه به مدیریت وقت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور سپرده شد و در نهایت در مورخ 1349/07/27 به صورت آزمایشی، پذیرای اولین بیمار شد و تا به امروز که چیزی بیش از چهار دهه از فعالیت بی وقفه آن می گذرد، نه تنها توانسته بخش عمده ای از نیاز استان و حتی جنوب و جنوب غرب کشور به کادر پزشکی و امکانات درمانی را مرتفع نماید، بلکه گام های مؤثری در امر آموزش درمانی و پرورش متخصصین لایق برداشته است.

این مرکز با مساحت کلی 6300 مترمربع و زیربنای 38500 مترمربع با تعداد 718 تخت فعال و نیز تعداد 38 بخش بستری و 20 بخش پاراکلینیک در حال فعالیت و خدمت به مردم است.

بخش های بیمارستان گلستان:

 • اتاق عمل آنژیوگرافی
 • بخش ICU1
 • بخش داخلی
 • اتاق عمل قلب
 • بخش ccu2
 • بخش اطفال
 • اتاق عمل جنرال
 • بخش ICU نرولوژی
 • بخش نفرولوژی
 • اتاق عمل پیوند
 • بخش ICU جراحی قلب
 • بخش فیزیوتراپی
 • بخش اعصاب و روان مردان
 • بخش ICU2
 • بخش شیمی درمانی وشتاب دهنده
 • بخش اعصاب وروان زنان
 • بخش CCU1
 • بخش دیالیز
 • بخش NICU
 • بخش مغز واعصاب(نورولوژی)
 • ارولوژی (جراحی كلیه و مجاری ادراری)

آدرس: اهواز، کوی گلستان ، بیمارستان گلستان

شماره تماس: 061-33204501-6

بیمارستان آیت اله طالقانی

بیمارستان آیت اله طالقانی

بیمارستان سوانح و سوختگی آیت اله طالقانی اهواز تنها مرکز  تخصصی و فوق تخصصی در جنوب غرب کشور ایران است که در زمینه درمان، مراقبت ایمن و با کیفیت بالای سوختگی، جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز فعالیت می کند. این مرکز در سال 1343 تاسیس شد  و در سال 1358  فعالیت خود را در زمینه درمان بیماران سوختگی آغاز کرد  و در سال 1397 به ساختمان جدید خودانتقال یافت.

در این مرکز پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص در زمینه جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی، قلب و عروق، اطفال، پوست و مو، جراحی عمومی، داخلی، عفونی، چشم، دندانپزشکی، روانپزشکی، بیهوشی با استفاده از آخرین تکنیک ها، مواد و تجهیزات به روز دنیا و نیروی انسانی متخصص، متعهد، مجرب و آموزش دیده در زمینه  سوختگی، استفاده از پانسمان های نوین در درمان  زخم سوختگی و دیابت، اعمال زیبایی و ترمیمی  عهده دار پوشش خدمات درمانی ایمن، باکیفیت و مبتنی بر شواهد و رعایت طرح تکریم ارباب رجوع  در استان خوزستان، استان های همجوار و کشورهای همسایه می باشد.

این بیمارستان با 110 تخت مصوب و 111 تخت فعال در زمینی به مساحت 22000 متر مربع زیربنا و بیش از 500 پرسنل درمانی و غیر درمانی و 45 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص در شش طبقه بنا شده است.

بخش های بیمارستان طالقانی:

اورژانس:

این بخش دارای 8 تخت تحت نظر، 2 تخت ایزوله و 10 تخت پانسمان، اتاق پزشکان،اتاق پانسمان زنان، اتاق پانسمان مردان، اتاق پانسمان اطفال، اتاق تحت نظر و اتاق CPR، اتاق عمل سرپایی، اتاق IPD و مدیر بخش می­باشد. 20 نفر نیرو (1 سرپرستار ، 15 پرستار، 2 بهیار، یک منشی و یک خدمات) در این بخش مشغول به فعالیت هستند. گردش کار در اورژانس کمی با بقیه بخش ها متفاوت می­باشد. معمولا به صورت 5 نفره در صبح ایام شلوغ 6 نفره می­باشد.

بخش جراحی پلاستیک:

این بخش دارای 7 اتاق و 22 تخت فعال می باشد. 19 نفر نیرو (1 سرپرستار، 13 پرستار ، 4 کمک بهیار و یک نفر منشی) در بخش جراحی پلاستیک مشغول به فعالیت­اند. این بخش به بستری کردن بیماران زیبایی وترمیمی از جمله سپتوپلاستی، ماموپلاستی، لیپوساکشن، آبدومینوپلاستی، پروتزگونه، تزریق چربی، بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، کنتراکچرها، تزریق تریا، کشیدن استبلر، ترمیم انگشت، شکاف کام، شکاف لب، نوروفیبروماتوز، برداشتن خال، فلپ می­پردازد.

بخش زنان :

این بخش دارای 18 تخت بستری، 6 اتاق 3 تخته، حمام، اتاق پانسمان و 18 تخت فعال می­باشد. 19 نفر نیرو (1 سرپرستار، 13 پرستار، 4 کمک بهیار و یک منشی) در این بخش مشغول به فعالیت هستند.

بخش اطفال :

این بخش دارای 22 تخت بستری، 6 اتاق 3 تخته، یک اتاق 4 تخته، حمام، اتاق پانسمان، اتاق تزریقات، اتاق انبار و 22 تخت فعال می­باشد. 23 نفر نیرو (1 سرپرستار، 13 پرستار، 3بهیار، 5 کمک بهیار و یک منشی) در این بخش مشغول به فعالیت هستند.

بخش مردان :

این بخش دارای 18 تخت بستری، 6 اتاق 3 تخته ، یک اتاق ایزوله، چهار حمام، اتاق پانسمان و 18 تخت فعال می­باشد. 24 نفر نیرو (1 سرپرستار، 13 پرستار، 4 بهیار، 5 کمک بهیار و یک منشی) در این بخش مشغول به فعالیت هستند. در این بخش مردان دچار سوختگی بستری می­شوند.

آدرس:خوزستان، اهواز، فاز 2 پادادشهر، جنب میدان هجرت

شماره تماس: 061-3554799

بیمارستان شهید رجایی

بیمارستان شهید رجایی

یخش های بیمارستان شهبد رجایی:

کلینیک:

پزشک عمومی – زنان و زایمان – کودکان – داخلی – جراحی عمومی – فلب و عروق

ارتوپدی – ارولوژی – چشم – گوش و حلق و بینی – روانپزشکی – دندانپزشک

پاراکلینیک :

داروخانه، آزمایشگاه ، رادیولوژی ، تزریقات و سرم ، پانسمان، ادیومتری ، اسپیرومتری ، اپتومتری ، مامایی

آدرس : اهواز،خیابان آزادگان ، خیابان شهید رستگاری

شماره تماس : 32225520 – 32225521

بیمارستان علامه کرمی

بیمارستان علامه کرمی

تاريخ تاسيس : 1379
نوع تخصص بيمارستان: جنرال تخصصی و فوق تخصصی و بهترین بیمارستان دولتی در اهواز
نوع فعاليت: تشخيصي درماني
نوع مالكيت: خیریه

بخش های بیمارستان علامه:

 • بخش مراقبت های ویژه (ICU)
 • بخش مراقبت های ویژه قلبی(CCU)
 • مراقبت های ویژه نوزادان (NICU)
 • زایشگاه
 • بخش های نورولوژی و داخلی زنان و مردان
 • بخش اطفال
 • دیالیز
 • آزمایشگاه
 • درمانگاه تخصصی
 • بخش تصویر برداری
 • اتاق عمل
 • اورژانس

آدرس: اهواز ، کوی انقلاب ، خیابان سروش شمالی ، خیابان بهاران

شماره تماس: 06133779994 الی 6

بیمارستان فاطمه زهرا

بیمارستان فاطمه زهرا

این بیمارستان در حال حاضر با مساحت 64/6738 متر مربع و با دارا بودن: تعداد 98تخت مصوب تعداد 9 بخش (ICU-CCU–جراحی مردان- جراحی زنان – زایشگاه – اطفال و نوزادان – داخلی – اتاق عمل و اورژانس) بخش های پاراکلینیک (رادیولوژی و سونوگرافی- آزمایشگاه – بانک خون – فیزیوتراپی- داروخانه ) درمانگاههای تخصصی(درمانگاه های داخلی – قلب – ارولوژی – ارتوپدی – جراحی عمومی – اطفال -زنان – چشم پزشکی – مغز و اعصاب – اعصاب و روان- ENT- شنوایی سنجی – بینایی سنجی ) و انجام خدمات تست ورزش – اکو کاردیوگرافی – نوار مغز و نوار عضله – آندوسکوپی – اسپیرومتری در حال ارائه خدمت بطور میانگینبه663 بیمار بستری و 24270 بیمار اورژانسی و 8767 مراجعه کننده به درمانگاه و حدود 18940مراجعه کننده به واحدهای پاراکلینیک در ماه (براساس آمار سال 1393)می باشد. مرکز درمانی حضرت فاطمه الزهرا(س) وابسته به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بصورت غیرانتفاعی اداره شده و افتخار دارد که به عنوان مرکزی آماده ارائه خدمات با کیفیت بالا به نیروهای مسلح و عموم مراجعین محترم و همچنین مرکزی آماده خدمت رسانی در شرایط جنگ یا بحران ها و حوادث غیرمترقبه در منطقه جنوب غرب کشور باشد. این بیمارستان اصلی ترین مرکز جهت ارجاع بیماران نیروی انتظامی در استان خوزستان و استان های همجوار در منطقه جنوب غرب کشور می باشد. براساس ارزیابی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مطابق استانداردهای اعتباربخشی این مرکز حائز رتبه “درجه یک مثبت” در سال 1393 گردیده است. بهترین بیمارستان دولتی در اهواز

بخش های بیمارستان فاطمه زهرا:

درمانگاه ارولوژی – درمانگاه ENT – درمانگاه ارتوپدی – درمانگاه اطفال – درمانگاه اعصاب و روان ( روانپزشكی ) – درمانگاه پوست – درمانگاه جراحی عمومی – درمانگاه جراحی مغز و اعصاب – درمانگاه چشم – درمانگاه داخلی – درمانگاه داخلی اعصاب ( نورولوژی ) – درمانگاه دندانپزشكی – درمانگاه زنان و زایمان – درمانگاه شنوایی سنجی – درمانگاه فیزیوتراپی – درمانگاه قلب – درمانگاه بینایی سنجی – تغذیه – مامایی و تنظیم خانواده

بخش های ستاره دار
اتاق عمل – تخت های تحت نظر اورژانس – اتاق عمل اورژانس – تخت زایمان – ریكاوری

بخش های کلینیکی بیمارستان فاطمه الزهرا اهواز
ICU جنرال – POST CCU و قلب – جراحی زنان – جراحی عمومی – داخلی – اطفال – CCU – زایشگاه – ارتوپدی – ارولوژی – جراحی مغز و اعصاب – نوزادان – عفونی – داخلی اعصاب – ENT – پست پارتوم – اورژانس بستری

بخش های پاراکلینیک بیمارستان فاطمه الزهرا اهواز
ICU جنرال – POST CCU و قلب – جراحی زنان – جراحی عمومی – داخلی – اطفال – CCU – زایشگاه – ارتوپدی – ارولوژی – جراحی مغز و اعصاب – نوزادان – عفونی – داخلی اعصاب – ENT – پست پارتوم – اورژانس بستری

 

آدرس: اهواز ، خیابان اباذر ، جنب پل کابلی غدیر ، بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) ناجا

شماره تماس:0615534200

بیمارستان شهید بقایی 2

بیمارستان شهید بقایی 2

بیمارستان شهید بقایی 2 در جنوب غربی شهرستان اهواز با مساحتی بالغ بر 30000 متر مربع و سطح زیر بنای 12214 متر مربع در منطقه شهید بقایی اهواز واقع شده است .این بیمارستان یکی از مراکز درمانی و آموزشی تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز تحت عنوان مرکز فوق تخصصی خون و انکولوژی شفا بوده که در بهمن ماه سال 1395 به بیمارستان فعلی انتقال یافت . مرکز آموزشی و درمانی بقایی 2 به عنوان یگانه مرکز  فوق تخصصی هماتولوژی و انکولوژی  اطفال و بزرگسال در منطقه جنوب غرب کشور ،  با بهره مندی از کادر درمانی کارآزموده و دلسوز و تجهیزات مناسب، متعهد به ارائه خدمات تشخیصی  و درمانی  با حداقل سهم پرداختی بیمار ، با هدف  بهبود مستمر کیفیت خدمات ، حفظ  ایمنی  و تامین حداکثر رضایتمندی مراجعین می باشد.بهترین بیمارستان دولتی در اهواز

آدرس: اهواز انتهای اتوبان گلستان ، میدان شهید بقایی ، بیمارستان شهید بقایی2
شماره تماس های بیمارستان: 0098-061-33750410_14

کلام آخر

بیمارستان‌های دولتی متعلق به دولت‌ها هستند و نقش مهمی در شبکه ایمنی مراقبت‌های بهداشتی ایفا می‌کنند و مراقبت‌هایی را برای بیمارانی که ممکن است دسترسی محدودی به مراقبت در جاهای دیگر داشته باشند، ارائه می‌کنند.

4.4/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا