پزشکان

بهترین دکتر نقرس در تهران + لیست 10 تایی

نقرس نوعی آرتریت است که در اثر تجمع کریستال های اسید اوریک در مفاصل ایجاد می شود. اسید اوریک محصول تجزیه پورین ها است که بخشی از بسیاری از غذاهایی است که می خوریم. یک ناهنجاری در کار با اسید اوریک و کریستال شدن این ترکیبات در مفاصل می تواند باعث حملات آرتریت دردناک، سنگ کلیه و انسداد لوله های فیلتر کننده کلیه با کریستال های اسید اوریک شود و منجر به نارسایی کلیه شود. نقرس وجه تمایز منحصر به فردی را دارد که یکی از شایع ترین بیماری های پزشکی ثبت شده در طول تاریخ است.در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دکتر نقرس در تهران آشنا خواهیم کرد.

مفصل شست پا شایع ترین محل حمله حاد نقرس است. این حملات می توانند عود کنند مگر اینکه نقرس درمان شود. حتی اگر درد ناشی از نقرس از بین رفته است به پزشک مراجعه کنید. با گذشت زمان، آنها می توانند به مفاصل، تاندون ها و سایر بافت ها آسیب برسانند.افراد ممکن است نقرس را با رسوب بلورهای اسید اوریک در مفاصل انگشتان خود تجربه کنند. برای کاهش درد در هنگام حمله نقرس، به مفصلی که درد می‌کند استراحت دهید.نقرس همچنین می تواند به مفاصلی مانند آرنج و زانو حمله کند. به بیرون زدگی آرنج توجه کنید.

علائم نقرس

حملات حاد نقرس با شروع سریع درد در مفصل آسیب دیده و به دنبال آن گرما، تورم، تغییر رنگ مایل به قرمز و حساسیت قابل توجه مشخص می شود. مفصل کوچک در پایه شست پا شایع ترین محل حمله است. مفاصل دیگری که ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند عبارتند از مچ پا، زانو، مچ دست، انگشتان دست و آرنج. در برخی افراد، درد حاد آنقدر شدید است که حتی یک ملحفه تخت با انگشت پا باعث درد شدید می شود. این حملات دردناک معمولاً طی چند ساعت تا چند روز با یا بدون دارو فروکش می‌کنند. در موارد نادر، حمله می تواند هفته ها طول بکشد. اکثر افراد مبتلا به نقرس حملات مکرر را در طول سال ها تجربه می کنند.

نقرس در مردان بیشتر از زنان و در مردان آفریقایی-آمریکایی بیشتر از مردان سفید پوست شایع است. شانس ابتلا به نقرس با افزایش سن افزایش می یابد و اوج سن 75 سالگی است. در زنان، حملات نقرس معمولاً پس از یائسگی رخ می دهد. . اگر والدین شما مبتلا به نقرس هستند، احتمال ابتلا به آن 20 درصد است.علائم نقرس

عوامل خطر برای نقرس

چاقی، افزایش وزن بیش از حد به ویژه در جوانی، مصرف متوسط تا سنگین الکل، فشار خون بالا، دیابت و عملکرد غیرطبیعی کلیه از عوامل خطر ابتلا به نقرس هستند. برخی داروها و بیماری ها نیز می توانند باعث افزایش سطح اسید اوریک شوند. همچنین، افزایش شیوع سطوح پایین غیرطبیعی هورمون تیروئید (کم کاری تیروئید) در بیماران مبتلا به نقرس وجود دارد.

تشخیص آرتریت نقرسی

نقرس زمانی در نظر گرفته می شود که بیمار سابقه حملات مکرر آرتریت دردناک، به ویژه در پایه انگشتان پا یا مچ پا و زانو را گزارش کند. مطمئن ترین آزمایش برای نقرس، تشخیص کریستال های اسید اوریک در مایع مفصلی است که از آسپیراسیون مفصل به دست می آید. این روش معمول در مطب با بی حسی موضعی توسط پزشکان با تجربه انجام می شود. با استفاده از تکنیک استریل، مایع با سرنگ و سوزن از مفصل ملتهب خارج می‌شود.

هنگامی که مایع مفصلی به دست آمد، از نظر کریستال های اسید اوریک و عفونت آنالیز می شود. پزشک شما همچنین ممکن است یک آزمایش خون برای اندازه گیری میزان اسید اوریک در خون شما انجام دهد.

10 تا از بهترین دکتر نقرس در تهران را بشناسید

دکتر نقی حسینعلی

دکتر نقی حسینعلی

متخصص داخلی و فوق تخصص روماتولوژی ،متولد 1347 زنجان پزشکی عمومی ؛متخصص بیماری های داخلی ؛ فوق تخصص بیماری های روماتولوژی ؛ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

سوابق خدمتی:

بیمارستان مدرس
بیمارستان مهدیه
بیمارستان بازرگانان
بیمارستان لقمان

استخدام رسمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

رشته ی روماتولوژی به مطالعه و درمان بیماری های استخوان مفاصل،عضلات و سیستم ایمنی و بیماری های روماتیسمی می پردازد.بهترین دکتر نقرس در تهران
از بیماری های مفاصل میتوان به ارتروز مفاصل و التهاب تاندون ها کمردرد و درد های مختلف سیستم اسکلتی اشاره کرد.
از بیماری های روماتیسمی می توان به روماتیسم مفصلی و لوپوس و کمردرد التهابی اشاره کرد.
سایر بیماری های روماتیسمی مثل پوکی استخوان( اوستیو پروز)، شبه روماتیسم( فیبرومیالژی) و بیماری های بافت همبند میباشد

آدرس مطب: تهران ،بلوار کشاورز ، روبروی ساختمان کشاورزی ، بین وصال و نادری ، پلاک 186

شماره تماس: 88960841 – 88391968

دكتر محمود اكبريان

دكتر محمود اكبريان

فوق تخصص روماتولوژي- استاد دانشگاه علوم پزشكي تهران و بهترین دکتر نقرس در تهران
مركز تحقيقات روماتولوژي بيمارستان دكتر شريعتي

خلاصه شرح حال تخصصى

سوابق تحصيلى:دكتراى پزشكى عمومى و دكتراى تخصصى پزشكى داخلى از دانشكده پزشكى دانشگاه علوم پزشكى تهران در سال 1362، فوق تخصص در روماتولوژى در سال 1369.

مرتبه علمى:استاديار در رشته روماتولوژى دانشگاه علوم پزشكى تهران، دانشيار مركز روماتولوژى دانشگاه تهران در سال 1370.

زمينه ‏هاى علمى و تحقيقاتى:اپيدميولوژى بيمارى بهجت در ايران، اپيدميولوژى بيمارى لوپوس در ايران، پوكى استخوان در بيماران ايرانى و درمان آن، روشهاى مختلف درمانى در بيماران مبتلا به SLE، فاكتورهاى مختلف تشديد كننده بيمارى لوپوس، تعيين شيوع علائم بيمارى لوپوس در ايران و مقايسه آنها با آمارهاى خارجى، تعيين شيوع پوكى استخوان در بيماران ايرانى و مقايسه آن با آمارهاى خارجى، راهنمائى، مشاوره و نظارت بر 20 پايان‏نامه كارشناسى ارشد و دكترا.

 

دکتر نگین محتشم

دکتر نگین محتشم

 

فوق تخصص بیماریهای روماتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز
متخصص داخلی از دانشگاه کاشان
دارای برد تخصصی روماتولوژی
سابقه طبابت از سال ۹۰
عضو انجمن روماتولوژی آمریکا و اروپا
عضو انجمن روماتولوژی آسیا-اقیانوسیه
برنده جایزه محققین جوان از انجمن روماتولوژی آسیا اقیانوسیه سال ۲۰۱۱
سابقه ۴ ماه ریسرچ در دانشگاه UAB الاباما بیرمینگهام امریکا در سال ۲۰۱۵
ابتدا یک درمان جدید را به شما معرفی می کنم ؛درمان اختصاصی آرتروز و ترمیم غصروف ها و ترمیم پارگی منیسک و رباطها بدون عمل جراحی و مداخلات جراحی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی PRO) و‌ اورتوکاین تراپی با فعال کردن ماده ضدتخریب غضروف مفصلی در پلاسمای بیمار و تزریق خودپلاسمای فعال شده و تسریع غضروف سازی برای جلوگیری از عمل جراحی زانو، آرتروز زانوها ،مچ دست، مچ پاها و …

دکتر نکین محتشم فوق تخصص روماتولوژی میباشند. مطب دکتر نکین محتشم در تهران میباشد.

آدرس : بلوار میرداماد ، میدان مادر، خیابان سنجابی(بهروز سابق)، کوچه یکم، پلاک یک، واحد۱۹، طبقه پنجم

شماره تماس: 2122909137

دکتر الویس مرادخان

دکتر الویس مرادخان

دکتر الویس مرادخان متولد 1350 در شهر مراغه هستند، ایشان فرزند جناب دکتر ویلیام مرادخان (متخصص داخلی و فوق تخصص روماتولوژی) می باشند.

دکتر مرادخان تحصیلات دبیرستانی خود را سال 1368 در شهر به پایان رساند و با کسب رتبه 50 در کنکور سراسری وارد دانشکده پزشکی تهران شدند و دوره پزشکی عمومی را در سال 1376 با موفقیت پشت سر گذاشتند.ایشان با قبولی در کنکور تخصص (رزیدنت) وارد دانشگاه علوم پزشکی ارومیه شدند و در سال 1387 با کسب تخصص داخلی از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

دکتر مرادخان سال 1390 در رشته فوق تخصص روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل شده و مدرک خود را در سال 1392 از این دانشگاه کسب نمودند.

خدمات ارزشمند دکتر الویس مرادخان
در کارنامه کاری و خدمت ایشان به جامعه بشری می توان به خدمت در بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ارومیه، بیمارستان نبی اکرم شهر اشنویه، بیمارستان شریعتی شهر تهران و هم چنین بیمارستان امام حسین (ع) تهران اشاره کرد.که تشخیص درست و به هنگام ایشان جان خیلی از بیماران را از مرگ و خیلی از بیماران را از درد و رنج ناشی از بیماری نجات داده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی
قابل ذکر است دکتر مرادخان به مدت چهار سال (1397-1393) عضو هیأت علمی داشگاه شهید بهشتی تهران بوده که در طی این سال ها خدمات ارزشمندی را به جامعه پزشکی و بشری ارائه نمودند.

آدرس:تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر بیمارستان قلب، بن بست سوم، پلاک 2، طبقه 3

شماره تماس: 021-86093568

دکتر نوشین بیات

دکتر نوشین بیات

فوق تخصص روماتولوژی و بهترین دکتر نقرس در تهران
متخصص بیماری های داخلی
فوق تخصص بیماری‌های روماتولوژی از دانشگاه تهران
متخصص داخلی از دانشگاه شهید بهشتی
گذراندن دوره تکمیلی روماتولوژی پیشرفته در دانشگاه ادلاید استرالیا
دارای فلوشیپ روماتولوژی
دارای بورد تخصصی
سابقه طبابت: از سال ۷۲
سابقه عضویت در هیئت علمی بقیه الله
عضوانجمن روماتولوژی اروپاEULAR
عضوانجمن روماتولوژی اسیا اقیانوسیهAPLAR
برنده بورس فلوشیپ روماتولوژی APLAR

زمینه های فعالیت :

 • مشاوره و  متخصص گوارش و کبد
 • متخصص داخلی
 • مشاوره با متخصص غدد
 • مشاوره با متخصص نفرولوژی
 • مشاوره با متخصص ریه
 • مشاوره با متخصص روماتولوژی (بیماری های خود ایمنی)
 • متخصص سرطان شناسی (آنکولوژی)

آدرس مطب : خیابان کلاهدوز،بین دیباجی واختیاریه،خیابان عین آبادی،پلاک 1،طبقه ا

شماره تماس: 02122559040

دکتر مرتضی رمضانی

دکتر مرتضی رمضانی

دکتر مرتضی رمضانی متولد 1350 (بیرجند) دوره پزشکی عمومی را درسال 1376 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اتمام رسانده و به مدت 2 سال در شهرستان آباده مشغول طبابت شد.
در سال 1379 در رشته بیماریهای داخلی وارد دانشکده پزشکی زنجان و در سال 1383 موفق به اخذ بورد تخصصی داخلی شد.
به مدت 2 سال در بیمارستانهای شهرستان بوشهر مشغول به کار شده و در سال 1385 رشته روماتولوژی را در بیمارستان رسول اکرم (ص) تهران شروع کرد.
در سال 1387 موفق به اخذ بورد فوق تخصصی روماتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی ایران شد.
و از آن به بعد ضمن عضویت در انجمن روماتولوژی ایران، در تهران مشغول طبابت می‏باشد.

خدمات دکتر مرتضی رمضانی:

 • بیماریهای عضله
 • نقرس
 • استخوان
 • مفاصل (روماتیسم)
 • آرتروز
 • کمردرد

روماتیسم و روماتولوژیست

روماتولوژی (Rheumatology)یکی از فوق تخصص‏های پزشکی داخلی و پزشکی اطفال است که به تشخیص و درمان دردهای اندام های حرکتی و مطالعه بیماری‌های بافت همبند و استخوان‏های بدن انسان می‏پردازد. به متخصص این رشته روماتولوژیست یا متخصص روماتیسم می‌گویند.

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، نبش خیابان سوم نیروهوایی، روبروی داروخانه اطمینان
شماره تماس : 77475566-77480405

دکتر آرش اصلیان

 

دكتر آرش اصليان متخصص داخلی و فوق تخصص روماتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر آرش اصلیان عضو انجمن روماتولوژی ایران و مرکز تحقیقات روماتولوژی می باشند.
دکتر آرش اصلیان پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی، در سال 1380 موفق به اخذ مدرک دکترای تخصصی بیماری های داخلی شدند و سپس در سال 1390 با مدرک دکترای فوق تخصصی روماتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند.

از جمله فعالیت های آکادمیک دکتر آرش اصلیان فوق تخصص روماتولوژی می توان به عضویت ایشان در انجمن روماتولوژی ایران و مرکز تحقیقات روماتولوژی اشاره داشت.

دکتر آرش اصلیان متخصص داخلی و فوق تخصص روماتولوژی در تهران با بیش از 17 سال سابقه تخصصی پزشکی در زمینه بیماری داخلی و روماتولوژی به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و خدمات درمانی به بیماران ارائه می نمایند.
برخی از خدمات درمانی که توسط دکتر آرش اصلیان در تهران ارائه می شود شامل درمان بیماری های روماتیسمی شامل لوپوس و آرتریت روماتوئید، آرتروز و پوکی استخوان (استئوپورز)، روماتیسم قلبی، نقرس و سایر موارد روماتیسمی و مفصلی، تزریقات مفصلی و مشاوره جهت پیشگیری از پوکی استخوان می باشد.

خدمات دکتر آرش اصلیان:

 • روماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید)
 • آرتروز
 • ساییدگی و آسیب مفاصل
 • عفونت مفصل
 • دردهای شبانه در ستون مهره ها و لگن
 • کمردرد
 • دیسک
 • ستون فقرات
 • نقرس
 • لوپوس
 • اسکلرودرمی
 • بهجت
 • واسکولیت و التهابات عروقی
 • روماتیسم قلبی
 • روماتیسم عضلات، پوست، چشم، ریه
 • التهاب و ضعف عضلات
 • التهاب بافت نرم و بیماری های بافت همبند
 • خشکی چشم و دهان
 • سردرد های با منشا روماتیسمی
 •  پیشگیری و درمان پوکی استخوان (استئوپورز)
 • درد های پراکنده اسکلتی و عضلانی

آدرس: تهران ،خیابان ولیعصر ،بالاتر از ظفر ، بین کوی بابک بهرامی و خیابان اسفندیار ، شماره 2561 ، ساختمان نگین نیایش ،طبقه اول ،واحد 1

شماره تماس:02188676003

دکتر ایده کامکار

دکتر ایده کامکار

دکترایده کامکار دارای بورد فوق تخصصی بیماریهای روماتولوژی و بورد تخصصی بیماریهای داخلی هستند .همچنین دکترکامکار مدیریت کلینیک فیزیوتراپی اصف را برعهده دارد.بهترین دکتر نقرس در تهران

فیزیوتراپی آصف با انواع دستگاههای روز وپیشرفته وتوسط درمانگرهای باتجربه وحاذق در خدمت بیماران محترم میباشد.دکترایده کامکارمدیر پژوهشهای بالینی لابراتواردکترکامکارهست که تولید کننده موثرترین کرم هاوژل های ضد درد و مخصوص سوختگی و زخم وانواع شامپوهاومحصولات زیبایی میباشند.این کلینیک مجهزبه مدرن ترین وکارامدترین دستگاههای روز دنیا می باشد.

خدمات دکتر ایده کامکار:

 • مشکلات مفاصل
 • نقرس
 • مشکلات ستون فقرات
 • اسیبهای ورزشی
 • مشکلات مغزواعصاب
 • مشکلات مادرزادی اسکلتی
 • حرکات اصلاحی
 • مشکلات تاندنی
 • سو هاضمه
 • رماتیسم

دراین کلینیک توسط کادر مجرب تحت درمان موثرقرارمیگیرند.
همچنین برای افرادی که دچارتورم اندام میباشند یامبتلایان به دیابت برای افزایش جریان خون نیازبه کمک دارندمجهز میباشد
ازجمله خدماتی که درکلینیک اصف اراىه میشود ماساژ توسط افراد حرفه ای ودارای مدرک معتبراست.
ویزیت درمنزل توسط کادرمجرب با دستگاههای پرتابل انجام می شود.

آدرس: زعفرانیه

شماره تماس: 22408043 – 22181378

پروفسور سیروس مومن زاده

پروفسور سیروس مومن زاده

فلوشیپ فوق تخصصی درد شناسی و طب درد و بهترین دکتر نقرس در تهران
فلوشیپ فوق تخصصی درد شناسی و طب درد
استاد دانشگاه با رتبه اسوشیت پروفسور(انستزیولوژیست)
عضو انجمن بین المللی درد جهان، عضو انجمن بررسی و مطالعه درد ایران
درمان سر درد، درد شانه، درد گردن، کمر درد، زانو درد،
دردهای مزمن (دردهایی که بیش از ۳ ماه طول کشیده باشد) ، دردهای سرطانی و ناشناخته.

آدرس: تهران، تقاطع خیابان مطهری و سهروردی، ضلع شمال شرقی، پلاک ۲۷۳، طبقه اول ، واحد ۶ ، جنب داروخانه دکتر زهرایی
شماره تماس: 021-88449335

دکتر مصطفی شاهرضایی

دکتر مصطفی شاهرضایی

سوابق:

پزشکی عمومی ، دانشگاه علوم پزشكی تهران و بهترین دکتر نقرس در تهران
دوره تخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی تهران
دبير مركز پژوهشهای علمی، ۷۵- ۷۶

خدمات دکتر مصطفی شاهرضایی:

 • رباط صلیبی پارگی و درمان آن
 • عمل آرتروسکوپی
 • آرتروز زانو
 • تعویض مفصل زانو
 • نقرس

آدرس: تهران ، خیابان پاسداران ، چهارراه پاسداران ، پلاک 492 ، ساختمان 370 ، واحد 14

شماره تماس: 22571658 – 22573339

چگونه از حملات نقرس جلوگیری می شود؟

مصرف مایعات کافی به پیشگیری از حملات حاد نقرس کمک می کند و خطر تشکیل سنگ کلیه را در افراد مبتلا به نقرس کاهش می دهد. الکل دارای اثرات دیورتیک است که می تواند به کم آبی بدن کمک کند و حملات حاد نقرس را تسریع کند. الکل همچنین می تواند بر متابولیسم اسید اوریک تأثیر بگذارد و باعث هیپراوریسمی شود. با کاهش سرعت دفع اسید اوریک از کلیه ها و همچنین با ایجاد کم آبی که باعث رسوب کریستال ها در مفاصل می شود باعث نقرس می شود.

تکنیک های پیشگیری بیشتر

تغییرات رژیم غذایی می تواند به کاهش سطح اسید اوریک در خون کمک کند. از آنجایی که مواد شیمیایی پورین توسط بدن به اسید اوریک تبدیل می شوند، باید از مصرف غذاهای غنی از پورین خودداری شود. غذاهای غنی از پورین عبارتند از صدف ها و گوشت هایی مانند جگر، مغز و کلیه ها. محققان گزارش کرده اند که مصرف گوشت یا غذاهای دریایی خطر حملات نقرس را افزایش می دهد، در حالی که به نظر می رسید مصرف لبنیات این خطر را کاهش می دهد. کاهش وزن می تواند در کاهش خطر حملات مکرر نقرس مفید باشد.

تجویز داروها برای نقرس

برخی داروها مانند داروهای ضدالتهابی (ایبوپروفن و ناپروکسن)، کلشی سین و کورتیکواستروئیدها، درد و التهاب حملات نقرس را کاهش می دهند. سایر داروها سطح اسید اوریک خون را کاهش می دهند و از رسوب اسید اوریک در مفاصل (آرتریت نقرس)، کلیه ها (سنگ ها) و در بافت (توفی) جلوگیری می کنند و به جلوگیری از حملات و عوارض بعدی کمک می کنند. این داروها شامل آلوپورینول، فبوکسوستات، لسینوراد و پروبنیسید است.

کلام آخر

نقرس شکل رایج آرتریت التهابی است که بسیار دردناک است. معمولاً یک مفصل را در یک زمان (اغلب مفصل شست پا) درگیر می کند. مواقعی وجود دارد که علائم بدتر می شوند، به عنوان شعله ور شدن شناخته می شوند، و مواقعی وجود دارد که علائمی وجود ندارد که به عنوان بهبودی شناخته می شود. حملات مکرر نقرس می تواند منجر به آرتریت نقرسی شود که یک شکل بدتر از آرتریت است.

هیچ درمانی برای نقرس وجود ندارد، اما می‌توانید با دارو و استراتژی‌های خود مدیریتی، این عارضه را به طور موثر درمان و مدیریت کنید و بهترین دکتر نقرس در تهران را انتخاب کنید.

چه چیزی باعث نقرس می شود؟
نقرس ناشی از وضعیتی به نام هیپراوریسمی است که در آن اسید اوریک بیش از حد در بدن وجود دارد. بدن زمانی که پورین ها را که در بدن شما و غذاهایی که می خورید یافت می شود، تجزیه کند، اسید اوریک می سازد. وقتی اسید اوریک بیش از حد در بدن وجود دارد، کریستال‌های اسید اوریک (اورات مونوسدیم) می‌توانند در مفاصل، مایعات و بافت‌های بدن تجمع کنند. هیپراوریسمی همیشه باعث نقرس نمی شود و هیپراوریسمی بدون علائم نقرس نیازی به درمان ندارد.

موارد زیر احتمال ابتلا به هیپراوریسمی را که باعث نقرس می شود بیشتر می کند:

مرد بودن
چاق بودن
نارسایی احتقانی قلب
فشار خون بالا (فشار خون بالا)
مقاومت به انسولین
سندرم متابولیک
دیابت
عملکرد ضعیف کلیه
استفاده از برخی داروها مانند دیورتیک ها (قرص های آب).
نوشیدن الکل. با افزایش مصرف الکل، خطر ابتلا به نقرس بیشتر می شود.
خوردن یا نوشیدن غذا و نوشیدنی های سرشار از فروکتوز (نوعی قند).
داشتن رژیم غذایی سرشار از پورین که بدن آن را به اسید اوریک تجزیه می کند. غذاهای غنی از پورین عبارتند از: گوشت قرمز، گوشت اندام و برخی از انواع غذاهای دریایی مانند آنچوی، ساردین، صدف، گوش ماهی، قزل آلا و ماهی تن.

3.6/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا