پزشکانسلامتی

بهترین جراح عمومی در اهواز【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

جراحی عمومی یک تخصص جراحی است که بر محتویات شکم از جمله مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، کبد، پانکراس، کیسه صفرا، آپاندیس و مجاری صفراوی و اغلب غده تیروئید تمرکز دارد. آنها همچنین با بیماری های پوست، پستان، بافت نرم، تروما، بیماری شریان محیطی و فتق سروکار دارند و اقدامات آندوسکوپی مانند گاستروسکوپی و کولونوسکوپی را انجام می دهند.در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین جراح عمومی در اهواز آشنا خواهیم کرد.

جراحان عمومی پزشکانی هستند که در روش های جراحی تخصص دارند. جراحی هر روشی است که بافت های بدن را برای تشخیص یا درمان یک بیماری تغییر می دهد. یک جراح عمومی بخشی از یک تیم جراحی است که شامل متخصص بیهوشی، پرستاران و تکنسین های جراحی نیز می شود.

جراح عمومی چکاری انجام می دهد؟

برخی از جراحی ها به جراحانی نیاز دارند که در موارد خاصی تخصص داشته باشند، مانند جراحان قلب (قلب) یا جراحان مغز و اعصاب (جراحان مغز)، اما نه همه. به همین دلیل است که جراحان عمومی وجود دارند.

یک جراح عمومی دانش تخصصی در مورد کل فرآیند جراحی، از ارزیابی اولیه تا آماده سازی، روش، و مدیریت پس از عمل دارد. یک جراح عمومی همه 9 زمینه اصلی جراحی را می داند که عبارتند از:

دستگاه گوارش
شکم و محتویات آن
پوست و بافت نرم از جمله سینه ها
سر و گردن،
رگ های خونی و قلب
سیستم غدد درون ریز (هورمون ها و غدد)
درمان جراحی سرطان
مدیریت جراحی صدمات تروماتیک
مراقبت از بیماران بدحال با نیازهای جراحی

امروزه اکثر جراحان عمومی با تکنیک های کم تهاجمی مانند لاپاراسکوپی آشنا هستند. جراحی‌های لاپاراسکوپی شامل ابزارهای بسیار کوچک‌تری از جمله دوربین‌های کوچک است که به جراح اجازه می‌دهد ببیند که در داخل بدن شما چه می‌گذرد. این ابزارهای تخصصی به این معنی است که جراح می‌تواند برش‌های بسیار کوچک‌تری نسبت به روش‌های سنتی انجام دهد.

جراحان عمومی دانش گسترده ای در مورد بسیاری از بیماری ها و شرایط مختلف دارند. آنها توصیه خواهند کرد که آیا شما به جراحی نیاز دارید و چه نوع جراحی مناسب است.

10 تا از بهترین جراح عمومی در اهواز را بشناسید

چه زمانی نیاز به جراحی دارید؟

اگر پزشک شما معتقد است که درمان‌های غیرجراحی کافی نیستند، ممکن است به یک جراح عمومی ارجاع داده شوید. ممکن است لازم باشد زمانی که درمان‌های دیگر جواب نداده است، به جراح مراجعه کنید.از آنجایی که جراحان عمومی دانش گسترده ای دارند، انواع روش های اورژانسی را انجام می دهند. اگر آپاندیسیت، فتق، سنگ کیسه صفرا یا حتی زخم گلوله داشته باشید، ممکن است به جراح عمومی مراجعه کنید.چه زمانی نیاز به جراحی دارید؟

از یک جراح عمومی چه انتظاری داریم؟

هنگامی که با یک جراح عمومی ملاقات می کنید، آنها شما را ارزیابی می کنند تا مطمئن شوند که جراحی گزینه مناسبی برای شماست. آنها روش را توضیح می دهند و به سؤالات شما در مورد روش پاسخ می دهند.

جراح به شما می گوید که چگونه برای عمل آماده شوید، از جمله:

این که آیا شما نیاز به انجام هر آزمایشی دارید
اگر نیاز به مصرف یا قطع هر دارویی دارید
اگر قبل از عمل مجبور به توقف خوردن یا نوشیدن شوید
جراح شما همچنین توضیح خواهد داد که در طول دوره بهبودی چه انتظاراتی باید داشته باشید. اگر جراحی شما نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد، آنها باید به شما بگویند که چه مدت می توانید در بیمارستان بمانید و پس از بازگشت به خانه به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت.

جراحان عمومی از روش های جراحی برای حذف بیماری، ترمیم جراحات و ارتقای سلامت و بهبودی استفاده می کنند. آنها همچنین آزمایش های تشخیصی را انجام می دهند و در مورد نیاز به جراحی راهنمایی می کنند. ممکن است از این پزشکان خواسته شود تا تقریباً در هر قسمت از بدن عمل جراحی انجام دهند. اما آنها معمولاً بر درمان بیماری ها و آسیب های شکم، سینه ها، غدد سیستم غدد درون ریز و اندام های دستگاه گوارش تمرکز می کنند.

در مناطق روستایی، جایی که متخصصان جراحی ممکن است در دسترس نباشند، جراحان عمومی طیف وسیع تری از روش ها را انجام می دهند. به عنوان مثال، همه بیمارستان‌ها یک انکولوژیست جراحی ندارند – یک جراح متخصص در سرطان. در این صورت، جراحان عمومی بسیاری از جراحی های سرطان را نیز انجام می دهند.

در اینجا نگاهی به برخی از جراحی های رایجی که جراحان عمومی انجام می دهند می پردازیم.

آپاندکتومی
آپاندکتومی جراحی برای برداشتن آپاندیس است. آپاندیس شما یک کیسه کوچک است که به روده بزرگ شما متصل است. آپاندکتومی آپاندیسیت را که عفونت یا التهاب آپاندیس است درمان می کند. پزشکان این جراحی را برای تومورهای آپاندیس نیز انجام می دهند.

جراحی سینه
اگر پزشکان به سرطان سینه مشکوک باشند، جراحی سینه ممکن است ضروری باشد. جراحی سینه همچنین می تواند تومورهای غیر سرطانی را که باعث انحراف یا ایجاد مشکل در سینه می شوند، درمان کند. برخی از رایج ترین جراحی های سینه عبارتند از:

بیوپسی پستان برای برداشتن یک قطعه کوچک از بافت پستان برای مشاهده اینکه آیا سرطان وجود دارد یا خیر.

لامپکتومی برای برداشتن تومور از سینه با جراحی. نام های دیگر این روش عبارتند از ماستکتومی جزئی، جراحی حفظ پستان و برداشتن گسترده.

ماستکتومی برای برداشتن یک یا هر دو سینه با جراحی. این جراحی معمولا سرطان سینه را درمان می کند. پزشکان گاهی اوقات آن را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای زنان در معرض خطر بالای سرطان سینه توصیه می کنند.

جراحی کولون و رکتوم
پزشکان برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌ها، از جمله انسداد روده، سرطان، بیماری کرون، دیورتیکولیت، جراحت و هموروئید، جراحی روی کولون و رکتوم انجام می‌دهند. جراحی های رایج کولون و رکتوم عبارتند از:

کولکتومی: که برداشتن کولون یا روده نیز نامیده می شود، تمام یا بخشی از کولون یا روده بزرگ را برمی دارد. کولکتومی نیاز به یک برش در شکم دارد. اکثر افراد پس از جراحی چند روز تا یک هفته را در بیمارستان می گذرانند. بهبودی کامل ممکن است چند هفته طول بکشد.

کولوستومی :جراحی برای اتصال کولون به یک سوراخ خارجی در شکم به نام استوما است. افرادی که کولوستومی دارند مدفوع را از طریق کولوستومی به داخل کیسه مخصوص دفع می کنند، نه از رکتوم. کولوستومی بسته به وضعیت کولون و سلامت بیمار ممکن است موقت یا دائمی باشد.

هموروئیدکتومی :هموروئیدها را که گاهی به آن انبوهی می گویند که رگ های خونی متورم و ملتهب مقعد و رکتوم هستند را از بین می برد. بیشتر هموروئیدها به تغییرات سبک زندگی و دارو پاسخ می دهند. هموروئیدهای بزرگ، شدید یا پایدار ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند.

جراحی مری
مری شما لوله توخالی است که از دهان شما به معده شما می رود. از آنجایی که مری نقش مهمی در فرآیند گوارش دارد، مشکلات مری می‌تواند بر میزان تغذیه و کیفیت کلی زندگی تأثیر بگذارد. بسیاری از بیماری های مری را می توان با دارو درمان کرد، اما برخی از آنها نیاز به درمان جراحی دارند. جراحی های رایج مری عبارتند از:

جراحی رفلاکس اسید یا فوندوپلیکاسیون، GERD (بیماری ریفلاکس معده به مری) را درمان می کند. ریفلاکس زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه های مری دهانه معده را به اندازه کافی محکم نبندند. جراحی رفلاکس اسید شامل پیچاندن قسمت فوقانی معده در اطراف انتهای مری برای سفت کردن دهانه معده است.

ازوفاژکتومی تمام یا بخشی از مری را برمی دارد. پزشکان در درجه اول از ازوفاژکتومی برای درمان سرطان مری و مری بارت – یک بیماری پیش سرطانی – استفاده می کنند.

برداشتن ضایعه مری، رشد یا ناحیه مشکوک را در داخل مری شما از بین می برد. اگر رشد کوچک باشد و به دیواره مری کشیده نشده باشد، جراح ممکن است بتواند آن را با یک جراحی کم تهاجمی خارج کند.

روش های گوارش
جراحان عمومی روش های مختلفی را برای تشخیص و درمان اختلالات گوارشی (GI) انجام می دهند. آنها می توانند اجرا کنند:

آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی، همچنین به عنوان EGD یا esophagogastroduodenoscopy شناخته می شود، یک تست تشخیصی است. در طی این روش، پزشکان از یک آندوسکوپ – یک لوله نازک و نورانی با دوربینی در انتهای آن – برای دیدن قسمت داخلی دستگاه گوارش فوقانی استفاده می کنند.

جراحی بای پس معده چاقی مرضی را درمان می کند. روش های جراحی متفاوتی برای بای پس معده وجود دارد. همه اینها شامل کوچکتر کردن معده یا تغییر آناتومی معده و روده است تا غذا سریعتر در بدن حرکت کند.

بیوپسی کبد مقدار کمی از بافت کبد را برداشته و سپس برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه فرستاده می شود. بیوپسی کبد به رد یا تشخیص بیماری کبد کمک می کند.

برداشتن کیسه صفرا
برداشتن کیسه صفرا – کوله سیستکتومی – جراحی برای برداشتن کیسه صفرا است. کیسه صفرا عضوی است که در هضم غذا نقش دارد. این مایع (صفرا) را نگه می دارد که کبد شما برای کمک به تجزیه چربی می سازد. کوله سیستکتومی سنگ های صفراوی، التهاب یا عفونت کیسه صفرا و سرطان کیسه صفرا را درمان می کند.

ترمیم فتق
ترمیم فتق اصلاح جراحی فتق است. فتق زمانی رخ می دهد که یک اندام یا ساختار دیگر از ناحیه ضعیف بافت یا عضله بیرون بزند. فتق می تواند به قفسه سینه، ران، کشاله ران یا ناف برآمده شود و باعث ایجاد توده قابل مشاهده شود. در طول ترمیم فتق، جراحان اندام بیرون زده را در جای خود قرار می دهند، سپس ناحیه ضعیف شده عضله یا بافت را تعمیر می کنند.

رفع ورید واریسی
یک جراح عمومی می‌تواند رگ‌های واریسی ضخیم و پیچ خورده را که از طریق پوست برآمده می‌شوند را حذف کند. این عارضه رایج معمولاً روی پاها و ساق پا تأثیر می گذارد. رگ های واریسی می توانند دردناک باشند و گاهی خطر لخته شدن خون و زخم های پوستی را افزایش می دهند. امروزه پزشکان اغلب از روشی استفاده می کنند که وریدهای متورم را از طریق یک یا چند برش کوچک برمی دارد.

کلام آخر

جراحی عمومی رشته‌ای است که نیاز به دانش و مسئولیت مدیریت قبل از عمل، عمل و بعد از عمل بیماران مبتلا به طیف وسیعی از بیماری‌ها، از جمله مواردی که ممکن است نیاز به درمان غیر جراحی، انتخابی یا اورژانسی داشته باشند، دارد. وسعت و عمق این دانش ممکن است بسته به دسته بیماری متفاوت باشد. مدیریت جراحی نیاز به مهارت در تصمیم گیری پیچیده دارد. جراحان عمومی باید در تشخیص و همچنین درمان و مدیریت، از جمله مداخله جراحی، صلاحیت داشته باشند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا