پزشکانجراحی بینی

بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز【سال 1401】❤️ + لیست 10 تایی

بسیاری از مردم در شهر تبریز به دنبال راهی برای جراحی بینی گوشتی خود هستند؛ از این رو 10 تا از بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز را به شما معرفی خواهیم کرد؛ میزان تقاضا برای جراحی بینی در شهر بزرگی مانند تبریز بسیار زیاد است و طرفداران بسیار زیادی دارد.

تبریز کلانشهری در منطقهٔ آذربایجان ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است؛ این شهر، بزرگ‌ ترین قطب اقتصادی منطقهٔ آذربایجان ایران و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌ شود؛ کلانشهر تبریز ۲۴۴/۵۱ کیلومتر مربع وسعت دارد و بر همین اساس، سومین شهر بزرگ ایران پس از تهران و مشهد محسوب می‌ شود؛  جمعیت آن نیز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۱٬۵۹۳٬۳۷۳ نفر بوده‌ است؛  اکثریت ساکنان تبریز آذری هستند و به زبان ترکی آذربایجانی با لهجهٔ تبریزی سخن می‌گویند.

جراحی بینی گوشتی در تبریز

جراحی بینی در تبریز به طور کلی طرفداران بسیار زیادی دارد و افراد بسیاری به دلایل مختلفی از جمله درمان و زیبایی اقدام به این جراحی می کنند؛ جراحی بینی برای از بین بردن نواقص و مشکلاتی در بینی انجام می شود؛ بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا بتواند در طول جراحی اندازه بینی را با دیگر اعضای صورت متناسب کرد تا چهره زیباتری را ایجاد کند.

انسان ها به طور کلی دارای دو نوع بینی استخوانی و گوشتی هستند که هر کدام از این بینی ها دارای ویژگی های ظاهری و ساختاری متفاوتی هستند و برای هر کدام از این بینی ها باید از جراحی ها و تجهیزات خاصی استفاده کرد؛ بینی گوشتی دارای پوست ضخیمی می باشد و غضروف های آن بسیار ضعیف می باشند و در ضمن در نوک بینی گوشتی غدد چربی فراوانی وجود دارد.

در صورتی که فردی قصد انجام جراحی بینی گوشتی را دارد باید توقعاتش از جراحی واقع گرایانه باشد چون در این نوع از بینی نمی توان تغییرات بسیار گسترده ای ایجاد کرد؛ این موضوع باعث شده که جراحان، بینی گوشتی را گزینه بسیار مناسبی برای جراحی به فرم طبیعی تلقی کنند.

جراحی بینی گوشتی در تبریز

چند روش برای جراحی بینی گوشتی وجود دارد؟

برای انجام جراحی بینی گوشتی می توان از دو روش استفاده کرد که هر روشی برای خود تکنیکی و مهارت خاصی نیاز دارد و از طریق هر روشی می توان بینی را به گونه متفاوتی جراحی کرد؛ انواع روش های ذکر شده به شرح زیر می باشند :

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز، بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز می تواند دسترسی کامل به محتویات داخل بینی داشته باشد و جراح برش هایی را در اطراف پره های بینی ایجاد می کند و پوست بینی را کنار می زند تا بتواند تغییرات لازم را در بینی فرد ایجاد کند؛ در این روش آزادی عمل بسیار بیشتر است و می توان تغییرات بسیار گسترده ای را در ظاهر بینی ایجاد کرد.

جراحی بینی به روش بسته

در جراحی بینی به روش بسته نمی توان هر گونه تغییرات مورد نظر را در بینی ایجاد کرد چون نمی توان پوست بینی را کنار بزند و به محتویات داخل آن دسترسی داشته باشد؛ در این روش تنها جراح برش ها بسیار ریزی را در داخل بینی ایجاد می کند تا بتواند تغییرات بسیار محدودی را در ساختار آن ایجاد کند؛ در این روش بیمار نمی تواند انتظار داشته باشد که تغییرات بسیار گسترده ای در ظاهر بینی فرد ایجاد شود.

برخی از خصوصیات بینی گوشتی:

👌دارا بودن پوستی ضخیمبینی های گوشتی از پوست ضخیمی برخوردار هستند.
😎ضعیف بودن غضروفبهترین جراح بینی گوشتی باید به جای برداشتن غضروف، آن را تقویت کند.
👌 فراوانی غدد چربیدر بخش نوک بینی های گوشتی غدد چربی بسیاری وجود دارد.
❤دارای نوک پهن و بزرگظاهر بینی های گوشتی معمولا پهن و بزرگ است.

10 تا از بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز را بشناسید!

دکتر کمال هادی

دکتر کمال هادی

دکتر کمال هادی متولد سال ۱۳۳۷ در شهر سنندج است. ایشان فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز است و سپس دوره تخصصی خود را در شهر رشت و در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گذرانده اند.

تهران، ونک، کوچه شهید صانعی، ساختمان صدف، طبقه چهارم شرقی

 خدمات دکتر کمال هادی :

 • بالا کشیدن خم ابرو و پیشانی
 • برجسته کردن گونه
 • جراحی زیبایی لاله گوش
 • جراح بینی گوشتی
 • جراح بینی استخوانی
دکتر سید محمد مقدسی

دکتر سید محمد مقدسی

دکتر سید محمد مقدسی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جـراح پلاستیک بینی و بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز هستند که ایشان با بیش از بیست سال سابقه درجراحی رینوپلاستی و گذراندن دوره ها، کارگاه ها وکنفرانس های بین المللی متعدد جراحی بینی و رینوپلاستی مدرن و پیشرفته (Rhinoplasty Advanc (و جراحی سینوس هـا و آندوسکوپی سینوس ها و توام نمودن تجربه و اطلاعات به روز و تازه های پزشکی توانسته اند به هدف نهـایی که همانـا نتیجۀ کار و عمل مطلوب و رضایت بخش برای مراجعه کنندگان می باشد دست یابند.

تبریز، ارتش جنوبی، نرسیده به باغشمال ، س قائم

 خدمات دکتر سید محمد مقدسی :

 • جراحی زیبایی و ترمیمی بینی
 • درمان سینوزیت
 • آندوسکوپی بینی و سینوس
 • عمل لوزه
 • جراحی گوش
 • تیروئید ،حنجره و توده های گرپنی
دکتر سید جواد توتونچی

دکتر سید جواد توتونچی

دکتر سید جواد سید توتونچی یکی از بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز می باشند که پزشک متخصص در شاخه ی اتورینولارینگولوژی یا ENT (گوش، حلق، بینی و جراحی سر و گردن) هستند؛ از دیگر زمینه هایی که در آن تخصص دارند می توان به جراحی پلاستیک بینی اشاره کرد، که بعد از اتمام دوره ی تخصصی (ENT) دوره ی های تکمیلی ای را در این زمینه گذرانده اند. تا به امروز خدمات تشخیصی و درمانی متعددی را در این زمینه ارائه کرده و همینطور تجربه ی انجام بیش از چند هزار عمل جراحی درمانی و زیبایی موفقیت آمیز را در کارنامه ی کاری خود دارند؛ جراحی هایی که کاملا مطابق با جدیدترین تکنیک های جراحی زیبایی صورت گرفته و رضایت زیباجویان عزیز را به همراه داشته است.

تبریز، چهار راه آبرسان، برج سفید، طبقه اول، واحد D

خدمات دکتر سید جواد توتونچی :

 • جراحی و درمان بیماری های بینی مانند پولیپ، انحراف، افتادگی، التهاب
 • جراحی لوزه
 • جراحی حنجره و درمان مشکلات صوتی
 • درمان اختلالات تنفسی به هنگام خواب نظیر خروپف کردن
 • آندوسکوپی سینوس
دكتر سحر زاهدی

دكتر سحر زاهدی

دکتر سحر زاهدی متولد 1359 در تبریز بوده و پس از گذراندن دوره دبیرستان ( فرزانگان تبریز ) ، در سال 1377 وارد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز شدند، ایشان در سال 1387 شروع به گذراندن دوره تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی در دانشگاه ایران ( تهران ) کردند. دکتر سحر زاهدی، در سال 1390 به عنوان دستیار تخصصی برتر گوش و حلق و بینی از دانشگاه تهران برگزیده و در سال 1391 فارغ التحصیل و موفق به اخذ دانشنامه بورد تخصصی با رتبه ده نفر اول کشور شدند. دکتر سحر زاهدی، بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز متخصص گوش و حلق و بینی ، در سال 1397 جهت افزودن تجربه و مهارت بیشتر در جراحی زیبایی بینی به کشور ایتالیا رفته و در دوره آموزشی پروفسور پیترو پالما رئیس سابق انجمن جراحان اروپا و فدراسیون جراحی پلاستیک جهان شرکت و مدرک تایید شده از ایشان را کسب کردند.

تبريز، خيابان آزادي، ساختمان بهاران، طبقه ٦، واحد ٥

خدمات دكتر سحر زاهدي :

 • جراحي گوش
 • جراحي بيني
 • جراحي پلك
 • جراحي لوزه
دكتر ژيلا محمدی آذر

دكتر ژيلا محمدی آذر

دكتر ژيلا محمدي آذر فوق تخصص گوش و حلق و بيني و فلوشيپ آندوسكولي سينوس مي باشند؛ ايشان يكي از بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز هستند كه در سال 1378 با معدل الف موفق به اتمام دوره پزشکی عمومی شد ودرهمان سال در رشته گوش و حلق و بینی دانشگاه تبریز پزیرفته شد. انجام بیش از 2000 مورد جراحی اندوسکوپی و سینوس در بیمارستان های شهریار ، محلاتی و سینای تبریز در سوابق خانم دکتر بوده . در سال ۱۳۹۱ دوره تکمیلی فلوشیپ جراحی اندوسکوپی بینی و سینوس و قاعده جمجمه را در دانشگاه تهران به پایان رساند. همکاری با انجمن گوش و حلق و بینی در اموزش جراحی اندوسکوپی سینوس برای متخصصین گوش و حلق و بینی از جمله فعاليت هاي ايشان است.

تبریز ،17 شهریور جدید ، برج آذربایجان طبقه نهم

خدمات دكتر ژيلا محمدي آذر :

 • اندوسکوپی تشخیصی بینی و سینوس
 • تشخیص و درمان سینوزیت
 • سینوزیت و سردرد
 • جراحی پولیپ بینی به روش اندوسکوپی
 • جراحی تومورهای خوش خیم و بد خیم بینی و سینوس به روش اندوسکوپی
دكتر صمد غياثی

دكتر صمد غياثی

دكتر صمد غياثی بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز می باشند و ايشان متخصص گوش، حلق، بینی، سر و گردن می باشد كه دوره تکمیلی جراحی پلاستیک بینی و صورت – جراحی بیماریهای گوش خود را در دانشگاههای کالیفرنیا و هاروارد آمریکا، زوریخ سوئیس، اژه ترکیه، هنگ کنگ، اینسبوریای ایتالیا، آمستردام هلند و تهران گذرانده اند. دکتر صمد غیاثی پس از اخذ مدرک دکتری پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان رزیدنت تخصص جراحی گوش، حلق، بینی- سر و گردن در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به تحصیلات خود ادامه داد. دكتر صمد غياثي همچنین پس از گذراندن فلوشیپ گوش (اتولوژی- نوراتولوژی) در دانشگاه علوم پزشکی تهران، اقدام به گذراندن دوره های تکمیلی گوش و جراحی پلاستیک صورت در دانشگاه هاروارد آمریکا، دوره تکمیلی گوش (اتولوژی- نوراتولوژی) در دانشگاههای زوریخ سوئیس و کالیفرنیای آمریکا و دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت در دانشگاههای اژه ترکیه، چینی هنگ کنگ ،اینسوبریای ایتالیا و أمستردام هلند نمود.

تبریز ،کوی ولیعصر، نبش خیابان پروین اعتصامی، ساختمان پزشکان، طبقه نهم

خدمات دكتر صمد غياثی :

 • اتوپلاستي
 • رينوپلاستي
 • بلفاروپلاستي
 • گونه گذاري
 • تزريق بوتاكس
 • ليفت گردن
دكتر اصغر خيری

دكتر اصغر خيری

دکتر علی اصغر خیری بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز و فوق تخصص جراحی پلاستیک ازدانشگاه تهران می باشد؛ وی فعلا شاغل دردانشگاه علوم پزشکی تبریزوبیمارستانهای تابعه بویژه بخش جراحی پلاستیک بیمارستان سینا می باشد؛ دانشگاه علوم پزشکی تهران با وجود بیمارستان های امام خمینی، امیراعلم ورازی باظرفیت ویژه ای که جهت آموزش جراحی پلاستیک دارد بعنوان اولین انتخاب دکترخیری بوده است. دراین دانشگاه و بیمارستانهای مربوطه در گرایشهای مختلف جراحی پلاستیک (جراحی زیبایی، ترمیمی، فک و صورت، سوختگی، پوست و جراحی دست) کسب مهارت می کند. پس از فارغ التحصيلي و باموفق شدن در بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی تبریز و بیمارستانهای تابعه بویژه بخش جراحی پلاستیک بیمارستان سینا مشغول طبابت می باشد.

تبریز، ما بین چهار راه مارالان و حاقظ مرکز آموزشی درمانی سینا

خدمات دكتر اصغر خيري :

 • جراحي بيني
 • جراحي صورت
 • جراحي شكم
دكتر محمدرضا نظری

دكتر محمدرضا نظری

دکتر محمدرضا نظری بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز هستند و ايشان متولد سال 1351 مشهد مقدس ، کلیه مراحل تحصیلی ابتدایی و متوسطه خود را در شهرستان خوی گذراند؛ در سال 1369 بلافاصله پس از اخذ دیپلم با معدل ممتاز، با پذیرش در کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه پذیرفته شد و سال 1376 با معدل ممتاز فارغ التحصیل گردید. پس از گذراندن دوره خدمت سربازی و طرح ، در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رشته گوش و حلق و بینی پذیرفته شده و در 1385 فارغ التحصیل و از آن سال به بعد در شهرستان مراغه مشغول به کار گردید.

تبریز، بیمارستان ولیعصر تبریز، کلینیک تخصصی

خدمات دكتر محمد رضا نظری :

 • جراحی زیبایی بینی
 • ژنیوپلاستی
 • بازسازی صورت
 • بلفاروپلاستی
 • اتوپلاستی
دكتر شيوا نايب

دكتر شيوا نايب

دکتر شیوا نایب متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی در تبریز می باشند؛ دکتر نایب دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۵ به اتمام رساندند و پس از آن با ورود به دوره تخصصی گوش، گلو و بینی توانستند در سال ۱۳۹۵ دوره تخصص خود را به اتمام برسانند. ایشان در زمینه های جراحی صورت و جراحی زیبایی بینی فعالیت دارند و عمل های بسیاری را در رزومه خود به ثبت رسانده اند؛ ايشان بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز مي باشند.

تبریز، خیابان آزادی، بین چهارراه مارالان و حافظ، بیمارستان سینا

خدمات دكتر شيوا نايب :

 • جراحي گوش
 • جراحي حلق
 • جراحي بيني
 • جراحي سر و گردن
دكتر پرويز مافی

دكتر پرويز مافی

دكتر پرويز مافي يكي از بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز مي باشند ؛ ايشان در سال 1325 در يك خانواده دانشگاهي ديده به جهان گشود. دوران كودكي را بمدت چهار سال در كشور فرانسه بهمراه خانواده در پاريس جهت تحصيل مرحوم پدرشان در دانشكده پزشكي پاريس سپري كرد و در تهران دوران ابتدائي و دبيرستان را در دبيرستان البرز تهران به پايان رسانيد. ايشان در سال 1352 دكتري پزشكي عمومي را از دانشكده پزشكي دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتي با درجه ممتاز به پايان رساند. دوره تخصص جراحي عمومي را در دانشگاه تهران بيمارستان سينا و دانشگاه لندن بيمارستان هامراسميت لندن با درجه ممتاز به پايان رساند.

تهران ،میدان ونک ، خیابان ملاصدرا ، خیابان شیراز شمالی ، کلینیک غرب

خدمات دكتر پرويز مافي :

 • جراحی زيبايی بينی
 • جراحی زيبايی پلك
 • جراحی زيبايی ابرو
 • جراحی زيبايی صورت

چه فرقی بين بينی گوشتی و استخوانی وجود دارد؟

بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز خاطر نشان می کند که بين بينی گوشتی و استخوانی تفاوت هايی وجود دارد كه اين دو را از هم متمايز كرده است؛ اما مهم ترين عامل ضخامت پوست بينی می باشد كه به نوعی تعيين كننده نوع بيني است.

تفاوتی كه بين بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد مربوط به ضخامت پوست بینی می باشد که بینی های استخوانی، دارای پوست نازک و متوسط می باشند اما بینی های گوشتی پوست ضخیم تری دارند .

لازم به ذكر است كه هرچه مشکلات پوست بینی بیشتر باشد بینی گوشتی تر می باشد و هرچه جنس پوست بینی بهتر باشد و اختلالات  و ناهنجاری ها ، مربوط به نواحی استخوانی و غضروفی بینی باشد؛ بینی استخوانی می باشد.

چه فرقی بين بينی گوشتی و استخوانی وجود دارد؟

جراحی بينی گوشتی چه عوارضی در بر دارد؟

هر گونه جراحی مشكلات و عوارضی با خود به همراه دارد، جراحی بينی گوشتی نيز عوارضی دارد كه شامل موارد زير می شود :

 • کبود شدن
 • ورم و التهاب ناحیه مربوطه
 • انسداد و گرفتگی بینی ناشی از تورم درونی بینی
 • احتمال سوراخ شدن سپتوم یا دیواره بینی
 • عفونت كردن
 • احتمال عدم تقارن بینی نسبت به صورت
 • نیاز به جراحی ترمیم
 • ترشح های بد بوی بینی

در صورتی كه هر كدام از موارد فوق برای شما رخ داد بايد به مطب بهترين جراح بينی گوشتی در تبريز مراجعه كنيد تا ايشان بتواند مشكل را برطرف كند و در ضمن از بروز مشكلات و عوارض ديگر جلوگیری كند.

پس از جراحی بينی گوشتی بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

در واقع در صورتی كه بينی گوشتی خود را جراحی كرديد بايد به نكات و توصيه هايی دقت كنيد تا هيچ گونه مشكلی پس از جراحی برای شما رخ ندهد؛ توصيه هايی كه بهترين جراح بينی گوشتی در تبريز به شما می كند شامل موارد زير است :

 • پس از پايان يافتن جراحی بینی باید از صابون های مخصوصی كه برای شستشوی پوست است، استفاده کنید.
 • قبل از درآوردن تامپون ها تا 48 ساعت اول پس از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید
 • برای 48 ساعت دوم یعنی پس از درآوردن تامپون ها از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • اگر از کمپرس های گرم و سرد در صورتی كه جراح به بیمار اعلام می کند استفاده کنید ، کبودی و تورم صورت به میزان قابل توجهی کم خواهد شد.
 • داروهایی كه جراح تجویز كرده است را در زمان مناسب و به موقع استفاده كنيد.
 • در ضمن از خوردن داروهای اضافی كه جراحتان تجويز نكرده است، جدا بپرهیزید.
پس از جراحی بينی گوشتی بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

سن مناسب برای جراحی بينی گوشتی چه زمانی است؟

در حقيقت برای جراحی بينی گوشتی بايد سن بيمار را در نظر گرفت زيرا بايد فرد سن بلوغ خود را گذرانده باشد و پس از آن اجزای صورتش رشد نكند چون در اين صورت، جراحی بينی به مرور تخريب می شود.

همانگونه كه بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز می گويند بهترين سن برای خانم ها از ١٤ سال و برای آقايان از سن ١٦ سال می باشد؛ اگر چه پیشنهاد بهتر، بعد از 18 سالگی می‌ باشد چون که بيشتر افراد بعد از 18 سالگی دیگر بلوغ را پشت سر گذاشته‌اند و تغییر بسيار بزرگی در چهره آن‌ها اتفاق نمی‌ افتد؛ پس از گذشت 60 سالگی، جراحی زیبایی بینی توصیه نمی‌ شود چرا که از این سن به بعد، بافت استخوانی به شدت سفت و محکم است و انعطاف پذیر نمی‌ باشد.

بهترين جراح بينی گوشتی در تبريز از چه خصوصياتی بايد برخوردار باشد؟

لازم به ذكر است كه بايد در انتخاب جراح خود دقت و وسواس بسياری به خرج دهيد تا بتوانيد عمل كاملا موفقيت آميز و دلخواهی داشته باشيد؛ برای آن كه جراحی شما عالی بيش برود بايد بهترين جراح بينی گوشتی در تبريز كه به دنبالش هستيد از خصوصيات و ويژگی های خاصی برخوردار باشد كه اين ويژگی ها شامل موارد زير می باشند :

 • بايد جراح اخلاق و برخورد بسيار مناسبی با تمام مراجعين خود داشته باشد تا آن ها بتوانند تمام سوالات خود را از ايشان بپرسند و در نهايت با رضايت قلبی از مطب خارج شوند.
 • بايد جراح تجربه و سابقه درخشانی در انجام انواع جراحی های بينی داشته باشد زيرا در اين صورت ميزان موفقيت در جراحی بسيار افزايش خواهد يافت.
 • بايد جراح تخصص كافی در زمينه جراحی بينی داشته باشد.
 • بايد جراحی هايی كه ايشان انجام مي دهد موفقيت آميز و باكيفيت و با كمترين هزينه باشد تا تمام افراد بتوانند با بودجه كمتر نيز به ايشان مراجعه كننذ.
 • بايد كلينيك جراح در موقعيت جغرافيايی بسيار مناسبی باشد تا هر بيماری با هر وسيله نقليه ای كه دارد بتواند به آن جا برود.

كلام آخر

در اين مقاله تمام تلاش خود را به كار گرفتيم تا شما را با موضوع جراحی بينی گوشتی آشنا كنيم و در ضمن نكات بسيار مثبتی در رابطه با خصوصيات بينی و عوارضی که ممكن است اين جراحی داشته باشد در اختيار شما قرار می دهيم؛ اميدواريم كه با خواندن اين مقاله بتوانيد جراح خود را بيابيد و در نهايت از انتخاب خود رضايت كافی داشته باشيد.

سایت پزشکا سعی نموده تا در رابطه با این موضوع کمکی به شما نموده باشد، از اين كه تا پايان اين مقاله ما را همراهي كرديد از شما بی نهايت متشكر هستيم و در صورتی كه هر گونه انتقاد و يا پيشنهاد در رابطه با بهترین جراح بینی گوشتی در تبریز داريد می توانيد از طريق سايت با ما در ميان بگذاريد.

4/5 - (19 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا