پزشکان

بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز سعی داریم شما را با بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران آشنا کنیم. پاراسکوپی یکی از شیوه های مدرن جراحی می باشد که برای انجام جراحی ناحیه شکم و لگن انجام می شود. در جراحی لاپاراسکوپی یک دوربین کوچک وارد شکم می شود و نواحی اطراف ناف تا اندام های شکمی و لگنی را بررسی می کند. از این عمل برای تشخیص برخی از بیماری ها مانند عفونت کیست و … انجام می شود و همچنین در این عمل نمونه هایی از بافت از طریق لوله و یا لاپاراسکوپی برای انجام آزمایش برداشته می شود. در ادامه مقاله به جراحی لاپاراسکوپی بیشتر می پردازیم. ما در این مقاله، لیستی از بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم ، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

لاپاراسکوپی چیست؟

لاپاراسکوپی عمل جراحی است که برای تشخیص مسائلی مانند کیست، چسبندگی فیبروم و عفونت استفاده می شود. در عمل لاپاراسکوپی یک دوربین وارد شکم می شود و اطراف ناف، اندام های شکمی و لگن را بررسی می کند. پزشک برای انجام جراحی لاپاراسکوپی بیمار را بیهوش می کند ولی در برخی موارد، بی حسی موضعی انجام می شود. در صورتی که لاپاراسکوپی برای مشاهده اندام ها انجام شود به آن لاپاراسکوپی تشخیصی می گویند و اگر برای جراحی انجام شود به آن لاپاراسکوپی درمانی می گویند.

لاپاراسکوپی و لاپاراتومی با هم تفاوت دارند، تفاوت این دو در جراحی می باشد. در جراحی لاپاراسکوپی برش و جراحی کوچک تری انجام می‌شود ولی در لاپاراتومی برش بزرگ تری در شکم انجام می شود و همچنین دارای هزینه و زمان و استرس بیشتری است. برای انجام لاپاراسکوپی می توانید به بهترین دکتر زنان در تهران مراجعه نمایید.

دلیل انجام لاپاراسکوپی

پزشک از جراحی لاپاراسکوپی برای بررسی رشد غیر طبیعی بافت در شکم یا ناحیه لگنی استفاده می کند که در این صورت امکان خارج شدن تومور هنگام لاپاراسکوپی وجود دارد و همچنین پزشک برای بررسی و درمان مسائلی مانند بیماری عفونی، لگنی، حاملگی خارج رحمی و آندومتریوز، تشخیص مسائلی که منجر به ناباروری می شود مانند فیبروم چسبندگی کیست و عفونت، انجام نمونه برداری، بررسی گسترش سرطان از دیگر اندام ها به شکم، تشخیص آسیب های احتمالی به اندام های داخلی بعد از وقوع حادثه، درمان فتق ناحیه کشاله ران، خارج کردن اندام هایی مانند طحال، رحم کیسه صفرا، تخمدان یا آپاندیس و تشخیص علت درد لگنی لاپاراسکوپی استفاده می کند.

لاپاراسکوپی چیست؟

توصیه هایی توسط بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران

اقدامات قبل از عمل لاپاراسکوپی

 • اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید و یا دارای بیماری خاصی هستید باید قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی به جراح خود اطلاع دهید.
 • سعی کنید 6 تا 8 ساعت قبل از عمل غذا میل نکنید، زیرا بیماران جهت انجام جراحی لاپاراسکوپی باید ناشتا باشند.
 • قبل از انجام این جراحی حتماً استحمام کنید.
 • داروهایی مانند داروهای ضد فشار خون، داروهای تیروئید، داروهای اعصاب نباید قطع شوند. شما می‌توانید حتی در روز عمل با مقدار بسیار کمی آب آن ها را میل کنید.
 • سعی کنید قبل از انجام عمل سیگار و قلیون و همچنین مشروب استفاده نکنید، زیرا افرادی که از این موارد استفاده کنند چندین روز بیشتر بستری می شوند و همچنین عوارض جانبی عمل در سیگاری ها سه برابر بیشتر است.
 • اگر چند روز قبل از عمل دچار مشکلاتی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا، عفونت ادراری و تبخال شدید سعی کنید تاریخ عمل را تغییر دهید.

اقدامات بعد از عمل لاپاراسکوپی

 • بعد از عمل لاپاراسکوپی سعی کنید رژیم مایعات داشته باشید. همچنین اولین وعده غذایی بعد از عمل باید سبک باشد از روز بعد از عمل رژیم معمولی را می توانید شروع نمایید.
 • درد کتف، شکم و قفسه سینه بعد از عمل لاپاراسکوپی در شما ایجاد می شود، طبیعی است و علت این درد گازی است که در حین عمل وارد شکم شما شده است. شما می توانید در منزل راه بروید تا این گاز از طریق جریان خون وارد ریه شده و با تنفس سریع تر از بدن شما خارج شود. می توانید از مسکن هایی که پزشک شما تجویز کرده نیز استفاده کنید.
 • شما بعد از دو روز می توانید پانسمان خود را بردارید و استحمام کنید ولی باید بسیار مراقب باشید.
 • تا چند روز بعد از عمل لاپاراسکوپی سعی کنید از فعالیت های شدید بدنی، برداشتن وزنه سنگین و مقاربت خودداری کنید.
 • بعد از انجام لاپاراسکوپی امکان دارد به دلیل استفاده از لوله راه هوایی در ناحیه نای گلو درد داشته باشید. مصرف قرص های گلو می تواند این درد را کاهش دهد.
 • افرادی که بخیه قابل جذب ندارند باید یک هفته بعد از عمل لاپاراسکوپی بخیه های خود را بکشند.
 • بعد از انجام جراحی امکان خونریزی وجود دارد و این امر طبیعی می باشد ولی اگر بیش تر از یک هفته طول کشید باید به پزشک خود مراجعه کنید و پزشک را در جریان بگذارید.

10 تا از بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران را بشناسید!

عوارض لاپاراسکوپی

 • از عوارض لاپاراسکوپی می توان به سوراخ روده اشاره کرد. برای انجام این جراحی، پزشک داخل شکم را با گاز دی‌اکسیدکربن پر می کند تا اندام به خوبی قابل مشاهده باشد و سوزنی را وارد شکم می کند تا گاز دی اکسید کربن تزریق شود. در این مواقع سوزن می تواند سبب سوراخ شدن روده شود که یکی از عوارض عمل لاپاراسکوپی می باشد.
 • سوراخ شدگی یا آسیب دیدن عروق بزرگ شکمی از دیگر عوارض جراحی لاپاراسکوپی می باشد. این عارضه زمانی اتفاق می افتد که شما به پزشک بی‌تجربه ای مراجعه کرده باشید. پزشک به محض وارد کردن سوزن، عروق شکمی را سوراخ کرده و یا حتی پاره می کند.
 • آمفیزم زیر جلدی از دیگر عوارض است که در صورت تجمع هوا در زیر پوست به خاطر افزایش فشار هوای داخل شکم و جذب گاز کربنیک سبب ایجاد مشکل می شود و بعد از چند ساعت از بین خواهد رفت.
 • از دیگر عوارض جراحی لاپاراسکوپی درد ناحیه گردن و شانه است که به دلیل کشیدگی عضلات جدار شکم این اتفاق می افتد. افراد می توانند با راه رفتن این درد را برطرف کنند. این درد موقتی است و بعد از چند روز از بین می‌رود. اگر بعد از چند روز این درد برطرف نشد حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.
 • یکی دیگر از عوارض جراحی لاپاراسکوپی خونریزی از محل برش جراحی است. هنگام جابجایی بیمار ممکن است محل برش دچار خونریزی شود که می توان با داروهای انعقادی خون این مشکل را برطرف کرد. اگر بعد از عمل دچار مشکل جدی شدید می توانید به بهترین جراح لاپاراسکوپی مراجعه نمایید.
 • از دیگر عوارض جراحی لاپاراسکوپی می توان به تب و لرز، درد شکم، قرمزی، تورم، خونریزی یا ترشح از محل برش سرفه های پیاپی، کوتاه شدن نفس، عدم توانایی ادرار کردن، سبکی سر و … اشاره کرد. در صورت مشاهده چنین عوارضی حتما هر چه سریع تر به پزشک خود مراجعه نمایید.

ویژگی های بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران

برای انجام عملی موفق باید سعی کنید به بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان مراجعه نمایید. ما در این قسمت از مقاله ویژگی های بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا بتوانید تصمیم گیری آسانی داشته باشید. برخی از این ویژگی ها عبارت اند از:

 • بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران باید دارای مدرک معتبر از دانشگاهی معتبر باشد. قبل از مراجعه به جراح برای انجام عمل حتماً مدرک ایشان را بررسی نمایید.
 • قبل از مراجعه به جراح حتماً میزان رضایت افراد مراجعه کننده و بیماران پزشک را پرس و جو کنید. یک پزشک خوب کسی است که تمامی بیماران وی از ایشان رضایت کافی و کاملی داشته باشند.
 • بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران در مرکزی مشغول فعالیت است که دارای تجهیزات پیشرفته و مناسبی می باشد.
 • یک جراح خوب کسی است که تجربه بسیاری در زمینه جراحی دارد و همچنین دارای مهارت بسیار بالایی می باشد. پزشکی که دارای تجربه بسیاری در زمینه جراحی باشد بسیار قابل اعتماد می باشد.
 • بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران جراحی است که دارای اخلاق بسیار خوبی در برخورد با بیماران خود باشد و همچنین با صبر و حوصله فراوانی به سوالات بیماران خود پاسخ می دهد.

کلام آخر

لاپاراسکوپی عمل جراحی است که پزشک از آن برای تشخیص کیست عفونت، چسبندگی فیبروم و … استفاده می کند. در این جراحی پزشک دوربین کوچکی را وارد شکم می کند و می تواند با آن اطراف ناف تا اندام های شکمی و لگن را بررسی کند. در این جراحی بیمار بیهوش می شود ولی در برخی مواقع نیز می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد. لاپاراسکوپی دارای عوارضی می باشد ولی با مراجعه به بهترین دکتر لاپاراسکوپی می توانید از این عوارض بکاهید. همچنین در مشاوره قبل از عمل اقدامات قبل و بعد از عمل را از پزشک خود پرس و جو کنید.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. سایت پزشکا همواره سعی داشته تا شما را با بهترین جراح لاپاراسکوپی زنان در تهران آشنا کند. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه نظر می توانید به سایت مراجعه نمایید.

چه زمانی از لاپاراسکوپی استفاده می شود؟

زمانی که نیاز است وله های رحمی بسته شود ، کیست ها تخمدان و فیبروم های رحمی را در آورد می توان از لاپاراسکوپی استفاده کرد ، مهم ترین کاربرد لاپاراسکوپی در زنان تشخیص علل نازایی است .

لاپاراسکوپی چه مزایایی دارد ؟

لاپاراسکوپی مزایای متعددی دارد ، یکی از مزیت های لاپاراسکوپی بستری یک الی دو روز است ، در صورتی که در جراحی باز مدت بستری شدن 5 تا 7 روز می باشد ، در لاپاراسکوپی برشی که ایجاد می شود کوچک می باشد ، در نتیجه عفونت زخم ها بسیارکم است ، در لاپاراسکوپی بیماران درد کمتری را نسبت به سایر روش ها تجربه می کنند .

آیا اشخاصی که جراحی شکم داشته اند می تواند جراحی لاپاراسکوپی را انجام دهند ؟

اکثر اشخاص می توانند جراحی لاپاراسکوپی را انجام دهند ، اما برخی از پزشکان بر روی اشخاصی که در گذشته جراحی باز داشته اند جراحی لاپاراسکوپی را انجام نمی دهند .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا