جراحی زیباییپزشکان

بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد را به شما معرفی کنیم. امروزه افراد بیشتر به جوانسازی و زیبایی ظاهری خود اهمیت می دهند. با بالا رفتن سن و پیری ممکن است پوست شل و افتاده شود و چین و چروک های زیادی روی نواحی صورت به وجود بیاید. این موضوع ممکن است اعتماد به نفس افراد را پایین بیاورد و موجب شود ظاهر ناخوشایندی داشته باشند. تزریق چربی یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست می باشد که در آن چربی های اضافی فرد از نواحی مختلف مانند باسن، ران و سینه گرفته می شود و به نواحی صورت تزریق می شود. هدف اصلی تزریق چربی حجم دهی و پر کردن نواحی مختلف صورت، باسن و سینه می باشد و با از بین بردن چین و چروک های صورت موجب می شود فرد پوستی صاف و شاداب داشته باشد.

تزریق چربی چیست؟

روش تزریق چربی به صورت از پرطرفدارترین و موثرترین روش های جوانسازی پوست و افزایش حجم از دست رفته آن می باشد. افرادی که روی صورتشان حفره های مختلف، فرو رفتگی گونه و حتی لب های نافرم دارند می توانند با تزریق چربی آن ها را بهبود ببخشند. در پیوند چربی از بافت های چربی نواحی مختلف بدن مانند باسن، ران و سینه فرد چربی گرفته می شود و بعد از پروسه فرآوری به نقاط مختلف صورت تزریق می شوند. در این روش از چربی های خود فرد استخراج می شود به همین دلیل بدون هیچ مشکل و عارضه ای انجام می شود. از روش تزریق چربی برای اهداف مختلفی مانند جوانسازی پوست صورت، رفع نواقص مختلف صورت، ترمیم نواحی دارای اسکار و زخم و تحریک رشد فولیکول های مو استفاده می شود.

این روش بسته به بدن فرد اثرات نیمه دائمی یا دائمی دارد و فرد می تواند برای مدت نسبتا طولانی از آن استفاده کند. روش تزریق چربی با استفاده از سوزن های ظریف و نازکی که به پوست وارد می شود انجام می گیرد و این سوزن ها قابلیت آن را دارند که چربی های اضافی پوست را به خود جذب کنند. روش تزریق چربی از کم عارضه ترین و کم خطرترین روش های زیبایی و جوانسازی پوست می باشد که به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی در مطب پزشکان انجام می شود و نیازی به دوران نقاهت و بستری شدن در بیمارستان ندارد. افرادی که قصد انجام تزریق چربی را دارند ابتدا باید تحقیق کنند و از عوارض و خطرات این روش آگاه شوند سپس برای انجام آن به بهترین دکتر تزریق چربی در ایران مراجعه کنند.

تزریق چربی چیست؟

مزیت های تزریق چربی

تزریق چربی نسبت به روش های مشابه خود مزایا و کاربردهای مختلفی دارد که افراد می توانند با انجام آن از این مزایا بهره مند شوند. برخی از این مزیت ها شامل موارد زیر می باشد:

 • تزریق چربی به صورت از روش های غیرتهاجمی و کم عارضه است که افراد می توانند بدون نگرانی و استرس از آن بهره مند شوند.
 • در روش تزریق چربی به علت این که چربی های وارد شده به بدن فرد از بدن خودش خارج می شود احتمال بروز خطرات و عوارضی مانند آمبولی بسیار کم تر خواهد بود، چرا که چربی های بدن هر فرد با خودش سازگاری دارد و احتمال واکنش نشان دادن بدن بسیار پایین است.
 • در تزریق چربی به دلیل سرپایی بودن و استفاده از چربی های خود فرد احتمال بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک بسیار پایین است.
 • در روش تزریق چربی، چربی های تزریق شده به راحتی با بافت منطقه جدید پیوند می خورند و حالت طبیعی پیدا می کنند. در واقع نیاز به مدت زمان طولانی نیست و بافت ها سریعا باهم سازگاری پیدا می کنند.
 • در تزریق چربی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و این روش به صورت سرپایی در کلینیک های زیبایی و مطب پزشکان انجام می شود.
 • روش تزریق چربی ماندگاری و دوام نسبتا بالایی دارد، این روش بستگی به بدن هر فرد دارد در برخی افراد دائمی و در برخی دیگر نیمه دائمی می باشد.
 • افرادی که صورت های لاغر و افتاده دارند ممکن است از ظاهر خود رضایت نداشته باشند و اعتماد به نفس پایینی داشته باشند، این افراد می توانند با استفاده از تزریق چربی اعتماد به نفس خود را بالا ببرند و ظاهری زیبا و شاداب داشته باشند.
 • روش تزریق چربی نیازی به دوران نقاهت طولانی و مراقبت های خاص ندارد و افراد می توانند بعد از 24 ساعت به زندگی عادی خود بپردازند، به همین جهت افراد شاغل و خانم هایی که فرزند کوچک دارند می توانند بدون نگرانی و دغدغه از آن استفاده کنند.
 • در تزریق چربی نیازی به صبر کردن برای دیدن نتایج وجود ندارد و افراد می توانند بلافاصله اثرات آن را مشاهده کنند.
 • این روش احتیاجی به صرف هزینه های سنگین و مخارج بالا ندارد و افراد می توانند با هزینه های نسبتا پایینی صورتی زیبا و شاداب داشته باشند.

این روش در صورتی که توسط پزشکان ماهر و کاربلد انجام شود مزیت های بیشتری به همراه خواهد داشت. افرادی که می خواهند از مزایای تزریق چربی به صورت استفاده کنند می توانند به بهترین کلینیک زیبایی در مشهد مراجعه کنند.

بهترین کاندیدهای تزریق چربی صورت

معمولا اغلب افراد می توانند از روش تزریق چربی استفاده کنند، اما برخی افراد به دلیل ویژگی هایی که دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام آن هستند. برخی از بهترین کاندیدهای تزریق چربی صورت شامل گروه های زیر هستند:

 • اشخاصی که سبک زندگی سالم و لایف استایل درستی دارند و از سیگار، دخانیات، نوشیدنی های الکلی و کافئین دار و مواد مخدر استفاده نمی کنند از بهترین کاندیدهای انجام روش تزریق چربی هستند.
 • افرادی که پوست انعطاف پذیر و سفتی دارند به نسبت افرادی که پوست شل و افتاده ای دارند کیس های مناسب تری برای عمل تزریق چربی هستند.
 • اشخاصی که در سلامتی کامل به سر می برند و دارای وزن ثابتی هستند می توانند از این روش استفاده کنند. افرادی که وزنشان مدام بالا و پایین می رود باید ابتدا به یک ثبات وزنی برسند و سپس این عمل را انجام بدهند.
 • افرادی که نسبت به داروهای بی حسی و بیهوشی حساسیت و آلرژی ندارند و بدنشان واکنش نشان نمی دهد از گزینه های مناسب برای تزریق چربی هستند.
 • این عمل به هزینه های مختلفی شامل هزینه تزریق چربی و هزینه های جانبی مانند آزمایش و عکسبرداری و هزینه دارو نیاز دارد. افرادی که با این هزینه ها مشکلی ندارند می توانند از آن استفاده کنند.
 • اشخاصی که بیماری های زمینه ای خاصی مانند دیابت و بیماری های قلبی نداشته باشند از کاندیدهای مناسب انجام تزریق چربی هستند.
 • افرادی که به علل مختلفی مانند رژیم های تغذیه ای غلط و نادرست، تصادفات و سوانح مختلف و بالا رفتن سن و پیری قسمت های مختلف صورت و بدنشان دچار لاغری و فرورفتگی شده باشد می توانند با استفاده از تزریق چربی به آن ها حجم دلخواهی بدهند.
 • بهترین گزینه برای انجام روش تزریق چربی و عمل های زیبایی افرادی هستند که واقع بین هستند و انتظارات منطقی و درستی از عمل های زیبایی دارند. افرادی که فکر می کنند باید نتایج این عمل ها عجیب و غریب باشد بهتر است از آن استفاده نکنند.

افرادی که جزء گروه های بالا هستند می توانند با تزریق چربی صورت و اندام بی نقصی داشته باشند و اعتماد به نفسشان بالا برود.

بهترین کاندیدهای تزریق چربی صورت

ویژگی های بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد

بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد باید خصوصیات و ویژگی های مختلف داشته باشد، چرا که این روش با زیبایی و پوست افراد رابطه مستقیم دارد و باید توسط پزشکان و متخصصین ماهر و کاربلد انجام بشود. برخی از ویژگی های بهترین دکتر تزریق چربی شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد باید در این زمینه ماهر و متخصص باشد و مدارک علمی خود را از موسسات و دانشگاه های معتبری اخذ کرده باشد.
 • بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد باید بااخلاق و مودب باشد و با مراجعین خود برخورد خوبی داشته باشد.
 • مطب بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود تا بیماران دچار عفونت نشوند.
 • در مطب بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد باید از مجهزترین و پیشرفته ترین وسایل و دستگاه ها استفاده شود تا بیماران نتایج مطلوبی از پروسه درمان به دست بیاورنند.
 • بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و پروسه تزریق چربی را با دقت انجام بدهد.
 • بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد باید قیمت های منصفانه ای داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.
 • مطب بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد باید بزرگ و دلنشین باشد و در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد به آن به راحتی انجام شود.
 • بهتر است پزشک متخصص قبل از انجام تزریق چربی جلسه ای ترتیب بدهد و پروسه آن را به بیمار توضیح دهد تا استرس ها و نگرانی های او رفع شود.

افرادی که قصد انجام تزریق چربی را دارند می توانند تحقیق کنند و به متخصصی با خصوصیات بالا مراجعه کنند.

تزریق چربی برای چه مناطقی از بدن مناسب است؟

تزریق چربی کاربردهای مختلفی دارد و می تواند به مناطق مختلف بدن و صورت تزریق شود. افراد با توجه به ایراداتی که دارند می توانند به بهترین دکتر پوست در ایران مراجعه کنند و با تزریق چربی عیوب خود را برطرف کنند. از روش تزریق چربی می توان برای مناطق زیر استفاده کرد:

1- پر کردن صورت های لاغر و نواحی خالی: از مهم ترین قسمت هایی که تزریق چربی برای آن کارساز است صورت های لاغر و استخوانی و قسمت های خالی صورت افراد است. افرادی که به صورت ارثی صورت های لاغری دارند یا به صورت موضعی برخی از قسمت های صورتشان مانند زیر چشم و لپ ها توخالیست می توانند با استفاده از تزریق چربی آن ها را پر و زیبا کنند.

2- از بین بردن چین و چروک های عمیق نواحی گردن و صورت: از مناطقی که با تزریق چربی مشکلات آن رفع می شود قسمت صورت و گردن است. عواملی مانند افزایش سن و پیری موجب می شود در این مناطق چین و چروک های زیادی به وجود بیاید و ظاهر آن ها ناخوشایند شود. با استفاده از تزریق چربی این مناطق جوانسازی می شود و چین و چروک هایشان برطرف می شود.

3- تزریق چربی به قسمت های مختلف صورت: از تزریق چربی می توان برای برجسته تر کردن لب ها، گونه ها و فرم دادن کلی به صورت بهره مند شد. این مناطق با حجیم شدن موجب زیبایی و شادابی صورت افراد می شوند. چربی تزریق شده به این مناطق باید از نواحی مانند شکم، پهلو، ران ها و باسن استخراج شود. افراد اغلب برای این موارد از تزریق چربی استفاده می کنند.

4- تزریق چربی به ناحیه سینه: برخی افراد به دلایل مختلفی مانند رژیم های غذایی نادرست، لاغری و کاهش وزن شدید، وراثت و شیردهی سینه های شل و افتاده ای پیدا می کنند. از آن جایی که سینه ها نقش مهمی در زیبایی اندام خانم ها دارد این افراد ممکن است اعتماد به نفس پایینی داشته باشند به همین دلیل می توانند با تزریق چربی به مناطق سینه آن ها را حجیم و برجسته کنند و فرم دلخواهی به آن بدهند.

 5- تزریق چربی به ناحیه باسن: برخی افراد به دلایل مختلفی مانند رژیم غذایی نادرست و غلط، وراثت و کاهش وزن شدید ممکن است باسن تخت و صافی داشته باشند. این افراد ممکن است لباس در تنشان ظاهر خوبی پیدا نکند و اعتماد به نفس پایینی پیدا کنند. این گروه از افراد می توانند با تزریق چربی عیب و ایرادات باسن خود را از بین ببرند و آن را حجیم و خوش فرم کنند.

6- تزریق چربی به دست برای جوانسازی آن: بعضی افراد به دلایل مختلفی مانند بالا رفتن سن و پیری و استفاده بیش از حد از مواد شوینده ممکن است دست های پر چین و چروکی داشته باشند و از ظاهر آن ها ناراضی باشند. این گروه از افراد می توانند با تزریق چربی موجب جوانسازی دست ها شوند و تاندون ها و رگ های پشت دست را محو کنند. این موجب می شود پوست دست صاف و زیبا شود.

تزریق چربی کاربردهای زیادی دارد و می تواند به مناطق مختلفی تزریق شود، ما در این مقاله به اختصار به 6 مورد اشاره کرده ایم.

تزریق چربی برای چه مناطقی از بدن مناسب است؟

عوارض جانبی تزریق چربی

عمل تزریق چربی علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارد ممکن است عوارض جانبی مختلفی داشته باشد. این عوارض ممکن است واکنش بدن خود فرد باشد یا از عدم مهارت پزشکان به وجود بیاید. برخی از این عوارض جانبی شامل موارد زیر است:

 • در روش تزریق چربی امکان لخته شدن خون و سکته مغزی وجود دارد، این از عوارض شایع تزریق چربی می باشد که در صورت عدم مهارت پزشک رخ می دهد.
 • در روش تزریق چربی مانند تمامی روش های زیبایی ممکن است بیمار نسبت به داروهای بی حسی و بیهوشی واکنش های آلرژیک نشان بدهد و دچار سمیت لیگنوکائین یا تجمع مایعات در ریه بشود. افراد در صورت داشتن علائم بالا باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنند.
 • در برخی موارد ممکن است افراد با تزریق یا استخراج چربی مایعات زیادی از بدنشان خارج شود و حالت شوک پیدا کنند. پزشک باید به اندازه چربی تزریق یا خارج کند تا این عارضه جانبی رخ ندهد.
 • در صورتی که مطب پزشک یا ابزار بهداشتی و استریل نباشند امکان بروز عفونت در بدن فرد بالا می رود و این عفونت می تواند موجب خطرات زیادی بشود. به همین دلیل بهتر است افراد به کلینیک ها و مطب های بهداشتی و مطمئن برای تزریق چربی مراجعه کنند.
 • در برخی افراد ممکن است بعد از تزریق چربی دوره نقاهت طولانی شود و فرد بهبود پیدا نکند. در این مواقع امکان عفونت و خونریزی بالا می رود و فرد باید با مصرف آنتی بیوتیک ها سریع تر پروسه درمان خود را تکمیل کند.
 • بعد از عمل تزریق چربی احساس درد، تورم و التهاب کاملا طبیعی است، چرا که بافت های چربی بدن که نرم هستند خارج شده و به مناطق دیگر تزریق می شوند و مسلما این پروسه بدون درد نخواهد بود. این عوارض معمولا بعد از 48 ساعت از بین خواهد رفت. در صورت غیرقابل تحمل بودن درد افراد می توانند از مسکن های مجاز و کمپرس یخ استفاده کنند.
 • عمل تزریق چربی ممکن است به عصب های پوستی صدمه وارد کند و افراد تا مدت طولانی در این مناطق احساسی نداشته باشند. در برخی موارد فرد تا آخر عمر احساس بی حسی خواهد داشت و این عارضه ناشی از عدم مهارت پزشک می باشد.
 • ممکن است بعد از عمل تزریق چربی رنگدانه های پوستی تغییر پیدا کنند و رنگ پوست فرد یک الی دو درجه روشن تر یا تیره تر بشود. این عارضه معمولا موقتی است و بعد از مدتی فرد به رنگ اصلی خود باز می گردد.
 • از عوارض شایع دیگر تزریق چربی صدمه دیدن اعصاب و بافت های پوستی و سوختگی آن ها می باشد. ممکن است در حین تزریق چربی عصب های پوستی صدمه ببینند و تا مدتی بهبود پیدا نکنند.
 • عمل تزریق چربی ممکن است به ساختارهای عمیق پوستی مانند عصب ها، عضلات، ریه ها و اندام های شکمی فشار وارد کند و موجب آسیب دیدنشان شود.

عوارض جانبی عمل تزریق چربی معمولا موقتی است و بعد از مدت کوتاهی از بین می رود. افرادی که می خواهند این عمل زیبایی را بدون عارضه جانبی انجام بدهند باید به متخصصی ماهر و کاربلد مراجعه کنند.

مراقبت های لازم قبل از تزریق چربی

قبل از تزریق چربی افراد باید مراقبت هایی انجام بدهند تا دچار مشکل و عارضه خاصی در حین عمل نشوند. برخی از مراقبت های لازم قبل از تزریق چربی شامل موارد زیر است:

 • افراد بهتر است قبل از عمل تزریق چربی و مراجعه به پزشک متخصص به یک ثبات وزنی برسند. افرادی که وزن ثابتی ندارند یا قصد تغییر وزن خود را دارند نباید تزریق چربی انجام بدهند.
 • اشخاصی که می خواهند تزریق چربی انجام بدهند حداقل از دو هفته قبل از انجام آن باید از مصرف داروهای انعقاد خون خودداری کنند.
 • افراد باید از دو هفته قبل از عمل از سیگار، دخانیات، مشروبات الکلی و مواد مخدر استفاده نکنند.
 • اشخاصی که بیماری های زمینه ای خاصی دارند قبل از انجام تزریق چربی باید با پزشک متخصص مشورت کنند.
 • آزمایش های قبل از عمل باید جدی گرفته شود تا مشکل خاصی برای فرد به وجود نیاید.
 • افراد بهتر است قبل از تزریق چربی حمام کنند و با بدن و صورت تمیز برای انجام این عمل به پزشک مراجعه کنند.
 • داروها و آنتی بیوتیک هایی که پزشک متخصص تجویز کرده است باید به موقع مصرف شود تا فرد دچار عفونت و مشکل خاصی نشود.
 • بهتر است روز عمل افراد یک همراه داشته باشند تا در صورت بروز مشکل به آن ها کمک کند.
 • مراقبت های قبل و بعد از عمل باید جدی گرفته شود تا نتیجه این عمل مطلوب بشود.
مراقبت های لازم قبل از تزریق چربی

مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی نیاز است افراد مراقبت هایی انجام بدهند تا دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند و از نتیجه این عمل نتایج رضایت بخشی به دست بیاورند. برخی از مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی شامل موارد زیر است:

 • افراد باید بعد از عمل تزریق چربی به اندازه کافی استراحت داشته باشند و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.
 • خانم هایی که تزریق چربی انجام داده اند باید تا بهبودی کامل از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نکنند، چرا که موجب حساسیت و آلرژی می شود.
 • افراد باید حداقل تا دو هفته از استعمال دخانیات، سیگار و مشروبات الکلی خودداری کنند.
 • بعد از تزریق چربی وجود تورم و کبودی کاملا امری طبیعی است، در صورت زیاد شدن این کبودی ها افراد می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • افراد بعد از تزریق چربی نباید به محل تزریق چربی فشار وارد کنند یا این مناطق را دستکاری کنند.
 • خانم ها تا دو روز بعد از تزریق چربی نباید استحمام داشته باشند.
 • از ماساژ دادن و مالیدن نواحی تزریق شده باید خودداری شود.
 • تا یک ماه بعد از تزریق چربی نباید از داروهای انعقاد خون استفاده شود، چرا که امکان خونریزی وجود دارد.
 • افراد بعد از تزریق چربی باید تغذیه سالمی داشته باشند و از غذاهای مقوی استفاده کنند تا روند بهبودی زودتر طی شود.

کلام آخر

امروزه بیش از گذشته افراد به وضعیت ظاهری خود اهمیت می دهند. عوامل مختلفی مانند بالا رفتن سن و پیری و تغذیه نادرست موجب می شود فرد پوستی شل و دارای چین و چروک داشته باشد. این موضوع ممکن است روی اعتماد به نفس فرد تاثیر بگذارد و او را گوشه گیر و منزوی کند. روش های زیبایی مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد که تزریق چربی از محبوب ترین آن هاست. در روش تزریق چربی، چربی های اضافی از قسمت های پر بدن استخراج می شوند و به مناطق مورد نیاز تزریق می شوند. برای استفاده از این روش افراد می توانند به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین دکتر تزریق چربی در مشهد را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هجده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا