پزشکان

بهترین دکتر ریه در تهران【سال 1401】❤️+ لیست ۱۰ تایی

بهترین دکتر ریه در تهران

معرفی بهترین دکتر ریه در تهران + لیست ۱۰ تایی _ همانطور که می دانید مشکلات ریوی جز یکی از مشکلات رایج در سراسر دنیا است. خیلی ها در فواصل مختلف سال با این مشکلات روبرو هستند و عملکرد تنفس آنها  دچار اختلال می شود. عوامل مختلفی مانند عفونت ، ژنتیک ، سیگار کشیدن باعث ایجاد این گونه بیماری‌ها می‌شود.

یک بیماری ریوی ممکن است فرد را به بیماری های دیگری مانند مجاری تنفسی ، عروق خونی و بافت ریه درگیر کند. از آنجا که ریه ها در طول روز هزاران بار به ورود اکسیژن و خارج کردن دی اکسید کربن می پردازند ، بروز اختلالات ریوی ، فرد را در نفس کشیدن دچار مشکل  می کند. به خاطر باید به علائم بیماری های ریوی توجه بسیاری داشته باشید. و به هیچ عنوان نباید درمان آن به تأخیر بیفتد.

در صورتی که با مشکلات ریوی روبه‌رو هستید و به دنبال یک متخصص خود در این زمینه می گردید ، پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را هرگز از دست ندهید. هدف از ارائه مقاله این معرفی ده تا از بهترین دکترهای ریه در تهران می باشد تا شما نیز با آنها آشنا شوید.

دکتر علیرضا ثابت پور

دکتر علیرضا ثابت پور

دکتر علیرضا ثابت پور فوق تخصص ریه و متخصص داخلی می باشد. دوره تخصصی و فلوشیپ خود را در کالج انگلستان گذرانده است و مرحله امتحانات و عضویت در کالج صنعتی متخصصان داخلی را به موفقیت به پایان رسانده است. ایشان همچنین مقالات زیادی در زمینه بیماری های ریه پیوند ریه تاکنون انجام داده و در مجلات معتبر به چاپ رسیده است.

دوره های تخصصی

  • فلوشیپ بیماری های سرطانی ریه
  • فلوشیپ بیماری ریه
  • فلوشیپ بیماری های مربوط به پیوند ریه

آدرس:

گیشا. انتهای خیابان ۱۳. نبش ناظریان قمی. پلاک ۹. ساختمان دنیز. زنگ ۵۰۳

( در ساعت موارد اورژانسی می توانید در ساعت ۴ تا ۶ بعد از ظهر مطب مراجعه کنید.)

تلفن تماس: 

02186112608

بهترین دکتر ریه در تهران چه کسی است

اگر به دنبال بهترین دکتر ریه در تهران هستید حتما به این نتیجه رسیده اید که انتخاب بهترین دکتر در هر زمینه ای کار دشواری است. مخصوصاً در شهرهای بزرگ مانند تهران. چرا که بیشتر متخصصان و دکترهایی  در شهرهای بزرگ مانند تهران فعالیت داشته باشند و انتخاب بهترین در میان متخصصان بی شمار ریه در شهر تهران کار راحتی نیست. اما در حقیقت انتخاب دکتری که باب میل شما باشد امکان پذیر است. هر فردی با کمی تحقیق و در نظر گرفتن یک سری معیارها می تواند متخصص ایده آل خود را پیدا کند.

ما هم در ادامه مقاله به بررسی یکسری معیارهای مهم برای انتخاب بهترین دکتر ریه در تهران پرداخته‌ایم.

متخصص ریه با سابقه

متخصص ریه ای که سال هاست در زمینه بیماری های ریوی و پیشگیری از آن ها فعالیت دارد و همیشه نتیجه کار او مورد رضایت بیماران قرار گرفته است ، دکتر قابل اعتمادی خواهد بود. بیشتر افراد برای انتخاب متخصص به سراغ دکترهای با سابقه می روند. از آنجا که مشکلات ریوی یک مشکل اساسی و حیاتی برای هر بیماری به شمار می آید ، انتخاب یک دکتر خوب در روند درمان بسیار تاثیرگذار است.

به عنوان مثال ، جراحی پیوند ریه یکی از عمل های بسیار سخت و دشواری است. بنابراین برای انجام آن دکتری باید انتخاب شود که در این زمینه سال‌هاست فعالیت دارد و دارای تجربه فعالیت زیادی می باشد. همچنین تا به حال عمل های زیاد پیوند ریه را با موفقیت انجام داده است. پس دکتری که تا کنون جراحی های بی شماری را انجام داده و بیماران زیادی را با موفقیت درمان کرده و کوچکترین اشتباهی در روند درمان خود نداشته است ، با اطمینان خاطر توسط دیگران به عنوان بهترین دکتر ریه در تهران انتخاب می‌شود.

استفاده از تجربیات دیگران

معمولاً هر فردی برای انتخاب درست و دقیق از دیگران کمک می گیرد. بهترین فردی که می توان برای انتخاب بهترین دکتر ریه در تهران از آن کمک گرفت ، کسی است که خودش دچار مشکل ریوی است و از دکتری که برای درمان کمک گرفته است ، رضایت کامل دارد. همچنین از دوستان و آشنایان خود بخواهید ، اگر متخصص ریه خوب می‌شناسند به شما معرفی کنند.

انتخاب بهترین راه برای درمان

بهترین دکتر ریه کسی است که بتواند بیماران خود را با کمترین زمان و کمترین عارضه درمان کند. معمولا دکتری به عنوان بهترین دکتر ریه در تهران شناخته می شود که توانایی انتخاب بهترین راه حل برای درمان بیماران خود را داشته باشد. چنین دکتری در مرحله اول با بررسی شرایط بیمار بهترین روش را برای درمان انتخاب می کند.

گذراندن دوره های تخصصی متعدد

هر پزشکی در هر زمینه ای زمانی موفق است که حداکثر تلاش خود را در زمینه یادگیری متدهای جدید انجام بدهد. پس برای رفع مشکلات دستگاه تنفسی خود دکتری را انتخاب کنید که دارای مدرک تخصصی معتبری بوده و توانسته است دوره های تخصصی بی شماری چه در داخل کشور و چه خارج از کشور گذرانده باشد. همچنین برای آگاهی بیشتر از پزشک می توانید به وب سایت‌ها و صفحات رسمی پزشکان مختلف سر بزنید و از نظر دارا بودن مدارک معتبر آنها با خبر شوید.

ارائه بهترین خدمات پزشکی

پزشکی که به عنوان بهترین دکتر ریه در تهران انتخاب شود ، مطمئناً برای درمان بیماران خود سعی می کند بهترین خدمات را برای آنها ارائه دهد.

همچنین بهترین خدمات زمانی ارائه می‌شود که بهترین برنامه کاری در کنار آن قرار گیرد. داشتن برنامه منظم یک دکتر ریه باعث می شود که روند درمان بیمار به بهترین نحو ممکن انجام شود و بیمار با سرعت بیشتری بهبود می یابد.

انواع بیماری های ریوی

به طور کلی بیماری های ریوی شامل بیماری‌هایی می باشد که در دستگاه تنفسی فرد اختلال ایجاد می کند و به سه گروه تقسیم بندی می شود: بیماری های محدود کننده ریوی ، بیماری های عروق ریوی و بیماری های انسداد ریوی.

بیماری های انسداد ریوی

در واقع بیماری های انسداد ریوی شامل بیماری هایی می باشد که در مسیر تنفسی و هوایی مشکل ایجاد می کنند. مسیر تنفسی شامل نای  می باشد که به لوله های نایچه و در آخر به لوله های کوچکتر درون ریه وصل می شود. بیماری های ریوی با تاثیری که در این ناحیه می گذارند ، باعث کاهش سرعت جریان بازدم دی اکسید کربن در عمل تنفس می‌شود.

این دسته بیماری ها شامل مواردی مانند بیماری های مزمن انسدادی ریوی ، برونشیت مزمن و برونشیت حاد و آسم می باشد. همانطور که می دانید ، بیماری آسم یکی از رایج ترین بیماری های ریوی شناخته شده است.

آسم یکی از بیماری های رایج التهابی

این بیماری یکی از رایج ترین بیماری های التهابی مجاری هوایی می باشد که باعث ملتهب شدن مسیر و همچنین گرفتگی آن می شود. و علائم فرد مبتلا شامل خس خس کردن سینه و تنگی تنفس دچار است..

دلایل بسیاری باعث بروز این بیماری می شود آلودگی و عفونت است. همچنین علائم بروز این بیماری شامل تنگی قفسه سینه ، سرفه ، ایجاد خلط به دلیل سرفه کردن زیاد از حد ، خس خس کردن تنفس می باشد. این علائم معمولاً در شب یا صبح زود و در هنگام ورزش کردن و یا در هوای سرد بیشتر مشاهده می شود.

بیماری های عروق ریوی

این دسته از بیماری های ریوی زمانی اتفاق می‌افتد که سمت راست قلب ، خون دارای اکسیژن کمتر از طریق رگ ها دریافت کند. از آنجا که وظیفه رگ ها فرستادن خون به ریه است. این نوع بیماری باعث می شود که رگ های خونی ریوی دچار مشکل شده و بیماری‌هایی مانند فشار خون ریوی و آمبولی ریه به وجود آید.

آمبولی ریه باعث کاهش سطح اکسیژن خون می شود

لخته شدن خون در بعضی رگ های خونی باعث تنگی نفس شده و سطح اکسیژن خون را پایین می آورد. خون های لخته شده از دیگر اعضای بدن وارد قلب شده و قلب نیز آن را وارد ریه می کند. در حقیقت این بیماری ریوی ممکن است علت آن وجود یک لخته خون در پا به نام ترومبوز ورید عمقی که این لخته از طریق جریان خون به ریه ها رسیده است.

این بیماری ریه یکی از بیماری های بسیار خطرناک است که ممکن است باعث ایجاد اختلال دائمی در عملکرد ریه ها شده و به خاطر کاهش سطح میزان اکسیژن خون به سایر ارگان های دیگر بدن آسیب برساند.

علائم این بیماری شامل غش کردن یا حالت غش پیدا کردن ، درد قفسه سینه ، سرفه همراه با خلط خونی ، تندی تپش قلب ، کوتاهی نفس به صورت ناگهانی ، تب کم ، تورم و درد اندام های تحتانی می باشد.

علت بروز بیماری آمبولی به خاطر تشکیل لخته های خونی در سیاهرگ های عمقی می باشد که در افراد بالای سن ۶۰ سال اتفاق می افتد و علت آن هم به خاطر نشستن زیاد از حد و استراحت های طولانی است.

بیماری های ریوی کیسه های هوایی

این دسته از بیماری های ریوی ، بر کیسه های هوا تاثیر می گذارند. کیسه های هوایی بافت ریه را تشکیل می دهند. از بیماری ها شامل بیماری هایی مانند بیماری سل آمفیزم و ریوی سرطان ریه می باشد.

سرطان ریه رشد کنترل نشده سلول در بافت های ریه است

سرطان ریه معمولا انواع مختلفی دارد و در بخش های مختلف ریه ایجاد می شود. معمولاً سرطان های ریوی در بخش اصلی یعنی درون کیسه های هوا اتفاق می افتد ، به صورتی است که سلول ها در بافت های ریوی به صورت کنترل شده رشد پیدا می کند.

در صورتی که درمان سرطان ریوی به موقع انجام نشود ، رشد سلول ها تا حدی پیش می رود که بیرون از ریه ها گسترش پیدا می کند و دیگر قسمت های بدن را در بر می گیرد. مدل های اصلی سرطان ریوی شامل سرطان‌های ریه سلول کوچک و سرطان ریه سلول غیر کوچک می باشد.معمولا سرطان های ریوی با علائمی مانند سرفه ، خلط خونی ، خس خس کردن ، درد قفسه سینه یا تنگی نفس و کاهش وزن همراه است.

طبق آمارهای به دست آمده تا کنون سیگار کشیدن خود به تنهایی دلیل اصلی ابتلا به سرطان های ریوی بوده است. همچنین آلودگی هوای بیرون خطر مبتلا به سرطان های ریوی را افزایش می‌دهد و در صورتی که بین خانواده و خویشاوندان ، فردی مبتلا به سرطان ریه باشد ، احتمال خطر ابتلا به این نوع بیماری ریوی را دو برابر می کند.

زمانی که باید به یک متخصص ریه مراجعه کنید

زمانی که با علائم مانند سرفه های مزمن ، ضعف نفس ، خس خس کردن سینه و دردهای مزمن قفسه سینه روبرو شده اید ، لازم است به متخصص ریه مراجعه کنید.

هنگامی که سرفه های متعدد بیشتر از یک ماه طول بکشد ، این نشانه را جدی بگیرید. اگر هم در تنفس خود دچار مشکل هستید و به سختی نفس می کشید ، بی تردید برای بررسی این مشکل ، به دنبال بهترین دکتر ریه در تهران باشید. بخصوص در هنگام نفس کشیدن در ناحیه قفسه سینه درد زیادی احساس کنید.

دود سیگار عامل اصلی تخریب بافت ریه است

به جرات می توان گفت سیگار کشیدن یکی از عامل های اصلی ایجاد بیماری های انسدادی مزمن ریه است. مواد تحریک کننده داخل دود سیگار عملکرد مژه داخل ریه ها را از کار می اندازد. کار این مژه ها پاک سازی آلودگی ها از داخل ریه است. علاوه بر این ، باعث ترشح بیش از اندازه موکوس توسط غدد ریه می شود.

زمانی که عملکرد پاک سازی داخل ریه ها انجام نشود ، آلودگی ها باید توسط سرفه خارج شود. به همین خاطر ، افراد سیگاری بیشتر از سایر افراد سرفه می کنند و خلط بیشتری خارج می شود. تقریبا بیشتر بیماران دچار مشکلات ریوی ، سیگاری هستند.

کلام آخر

و در کلام آخر باید بیان کنیم که دکتر های نام برده شده در این مقاله صرفا برای معرفی بوده و در صورت انتخاب هر کدام از آنها لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید.

ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید

4.2/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دوازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا