پزشکان

بهترین دکتر کتف و شانه + لیست10تایی

ما در این مقاله می خواهیم مطالبی راجع به بهترین دکتر کتف و شانه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. دست یکی از اندام های مهم در بدن محسوب می شود. شما برای انجام کارهای روزانه خود نیاز به دست ها و انگشتان خود دارید بنابراین وقتی در این اندام دچار مشکلاتی مانند آرتروز، درد و بی حسی می شوید، انجام کارهای روزانه نیز برایتان مشکل خواهد بود. در این صورت برای برطرف کردن مشکل خود باید به دنبال بهترین دکتر کتف و شانه باشید. اما نگران نباشید ما در این مقاله اطلاعات لازم و کافی و همچنین لیستی از بهترین دکتر کتف وشانه را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا با اطمینان کافی نزد بهترین متخصص بروید و مشکلات خود را برطرف کنید پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

دکتر کتف و شانه کیست؟

هنگامی که شما در قسمت شانه یا کتف خود دردی احساس می کنید یا ورزشکاری که هنگام ورزش از ناحیه شانه دچار مشکل و آسیب می شود باید هرچه سریع تر به بهترین دکتر کتف و شانه مراجعه کند. متخصص شانه جراح ارتوپدی است که دوره های تکمیلی فلوشیپ شانه را گذرانده است و آموزش های حرفه ای در زمینه تشخیص، درمان و جراحی های کتف و شانه را دیده است.

بسیاری از جراحان ارتوپد در یک یا چند قسمت از بدن مانند زانو، شانه، لگن، ستون فقرات، پشت پا و مچ پا تخصص دارند. سایر جراحان ارتوپدی در عمل عمومیت بیشتری دارند.

پیدا کردن بهترین متخصص کتف و شانه بسیار مهم است. به طور معمول، جراحانی که در عمل های خاص جراحی تخصص دارند، نتایج بهتر و عوارض کمتری دارند.

مهارت های دکتر کتف و شانه

زمانی که بیمار به دکتر کتف و شانه مراجعه می کند، پزشک تمام قسمت های مفصل شانه از جمله بافت استخوانی، عضلات، سطح مفصلی و تاندون های روتاتورکاف را معاینه می کند و در صورت نیاز عکس رادیوگرافی و ام آر آی بیمار را با دقت مشاهده می کند.

هنگامی که بیمار دچار آسیب استخوانی و یا بافت نرم در قسمت شانه می شود باید هرچه سریع تر به دکتر کتف و شانه مراجعه و جهت درمان اقدام کند. زیرا بسیاری از آسیب های شانه حساس به زمان هستند و با گذشت زمان سطح آسیب وسیع تر شده و نیاز به جراحی داشته باشد. در بعضی مواقع آسیب هایی که به روش آرتروسکوپی قابل درمان هستند به علت تاخیر در روند درمان به جراحی باز نیاز پیدا می کنند.

مهارت های دکتر کتف و شانه

علل درد بین دو کتف چیست؟

درد بین دو کتف دلایل زیادی می تواند داشته باشد. گاهی اوقات این وضعیت به دلیل آسیب دیدگی یا استفاده بیش از حد از کتف ایجاد می گردد. این اختلال ها هنگام شروع فعالیت جسمانی و به تدریج در طول فعالیت ایجاد می گردد. در چنین شرایطی شما دچار درد بین دو کتف می شوید که ممکن است به سایر قسمت های بدن مانند ستون فقرات، گردن یا شانه سرایت کند. در ادامه به چند علت شایع درد بین دو کتف اشاره خواهیم کرد:

وجود گره یا گرفتگی عضله

یک از شایع ترین علت های درد بین دو کتف وجود گره در عضله یا گرفتگی آن است. در این شرایط معمولا قسمت های اطراف عضله هنگام لمس کردن سفت به نظر می رسند. علت این درد ممکن است بخاطر انجام دادن فعالیت های جسمانی و گرم نکردن بدن به وجود بیاید. مثلا  انجام دادن حرکات پرتابی می تواند باعث به وجود آمدن نقطه حساس یا گره درون عضله شود. این اختلال می تواند به دلیل درد در ناحیه گردن و شانه ایجاد شود.

این گره ها باعث محدودیت در عملکرد شما می شوند و تاثیرات منفی بر زندگی تان خواهد گذاشت به گونه ای که شما نمی توانید دست خود را حرکت دهید. اما به راحتی می توان به کمک بعضی از روش های درمانی مانند آزادسازی میوفاسیال به درمان این وضعیت پرداخت. برای آزادسازی میوفاسیال از حرکات انگشتان به منظور فشار دادن گره های عضلانی استفاده می شود.

ابتلا به اختلالات گردن

آرتروز گردن می تواند  باعث بروز درد گردن و درد شانه ناشی از گرفتگی عضلات شود. تنگی کانال نخاعی، تنگ شدگی فضای کانال و تحت فشار قرار گرفتن عصب در ستون فقرات گردنی ناشی از آرتروز و دیسک گردن و مشکلات مربوط به دیسک بین مهره های ستون فقرات باعث بروز درد انتشار دهنده در قسمت کتف می شود.

آسیب دیدگی عضله

کشیدگی عضله یکی دیگر از علت های درد بین دو کتف می باشد. این وضعیت می تواند به دلیل استفاده بیش از حد یا تحت فشار قرار گرفتن بازوها یا قسمت فوقانی کمر ایجاد شود. نامناسب بودن حالت بدن نیز در این درد تاثیر زیادی دارد. زمانی که شما به سمت جلو خم می شوید فشار زیادی را به عضلات کمر وارد می کنید و در نتیجه موجب درد بین دو کتف خواهید شد.

ابتلا به اختلالات شانه

پارگی روتاتورکاف باعث درد در اطراف دو کتف می شود. اگر شما دچار آسیب دیدگی شانه شده اید ممکن است علت درد کتف شما آسیب دیدگی آن باشد.

ابتلا به اختلالات ستون فقرات قفسه سینه

ستون فقرات قفسه سینه یا همان ستون فقرات صدری یک بخش از ستون فقرات است که بین دو کتف قرار دارد. آرتروز ستون فقرات صدری می تواند موجب بروز درد در اطراف دو کتف شود و شما دچار گرفتگی عضلات شوید. در این شرایط ورزش کردن مانند انجام دادن حرکات کششی و تقویتی می تواند باعث التیام بخشیدن به درد شما شود.

التهاب عصب ناحیه کتف

التهاب عصب ناحیه کتف می تواند به علت برداشتن اجسام سنگین روی شانه مانند حمل کردن کوله پشتی سنگین یا عفونت به وجود بیاید. در این وضعیت شما دچار درد وسیع در ناحیه کتف خواهید شد و عملکرد عضله شما کاهش پیدا می کند. این امر می تواند باعث به وجود آمدن مشکل جدی شود که در این اختلال استخوان کتف به جای آن که به قفسه سینه نزدیک باشد به ناحیه کمر متمایل می گردد.

شکستگی استخوان کتف

در هنگام شکستگی استخوان کتف شما دچار درد شدیدی خواهید شد. این اختلال به علت وارد شدن مستقیم ضربه مانند تصادف های خودرویی به وجود می آید. در صورت به وجود آمدن این مشکل باید سریعا به پزشک مراجعه کنید تا از بروز عوارض دیگر جلوگیری شود. پوکی استخوان یکی دیگر از اختلالاتی است که ریسک شکستگی استخوان کتف را افزایش می دهد.

در این صورت حجم بافت استخوان کاهش می یابد و استخوان شکننده می شود به گونه ای که به راحتی دچار آسیب دیدگی یا شکستگی خواهد شد. بنابراین اگر شما دچار پوکی استخوان هستید با انجام دادن تمرینات تقویتی به منظور تقویت مفاصل می توانید آن را بهبود بخشید.

ابتلا به اختلالات قلبی و ریوی

اگر دچار درد بین دو کتف هستید ممکن است این درد نشان دهنده ابتلا به بیماری قلبی یا ریوی باشد زیرا در این چنین وضعیتی شما دچار درد بین دو کتف خواهید شد. در صورتی که علائم دیگری مانند سرگیجه و درد قفسه سینه و یا تنگی نفس دارید باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر کتف و شانه را بشناسید!

دکتر علیرضا فرهمندی

دکتر علیرضا فرهمندی

دکتر علیرضا فرهمندی یکی از بهترین دکتر کتف و شانه می باشد. دکتر علیرضا فرهمندی فوق تخصص جراحی شانه و آرنج یکی از معروف ترین پزشکان در زمینه معالجه، درمان و جراحی مفصل شانه می باشد ایشان فوق تخصص شانه می باشند که در زمینه های درمانی و جراحی گوناگونی همچون درمان دررفتگی شانه، درمان و جراحی شکستگی شانه و … فعالیت می کنند. دکتر فرهمندی که فارغ التحصیل از کالج سلطنتی انگلستان می باشد علاقه مند است که به مردم کشور خود خدمات رسانی کند.

با توجه به این که تعداد افراد دارای مدرک فوق تخصص شانه در ایران بسیار کم می باشد دکتر فرهمندی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. ایشان چندین سال است که در زمینه های مربوط به جراحی شانه، جراحی های ترمیمی، معالجه و درمان آسیب های ناشی از انجام ورزش ها، جراحی های مربوط به فلج اعصاب و شبکه براکیال، جراحی های مربوط به تعویض مفصل شانه و هم چنین جراحی های مربوط به شکستگی فعالیت می کنند.

خدمات:

 • کلیه اعمال جراحی مربوط به شانه، بازو و آرنج شامل: مشکلات مادرزادی، جراحی های ترمیمی، آسیبهای ورزشی، پارگی ها و آسیب های تاندونی و کپسولی
 • جراحی های مربوط به فلج اعصاب و شبکه براکیال
 • جراحی های مربوط به تعویض مفصل (آرتروپلاستی )
 • جراحی های مربوط به شکستگی

آدرس: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، پايين تر از پل حكيم، بلوار آزادگان، نبش خیابان 21 شرقی، پلاک 42، واحد1

شماره تماس: 02188880640

دکتر امیر سبحانی عراقی

دکتر امیر سبحانی عراقی

دکتر امیر سبحانی فارغ التحصیل رشته تخصصی ارتوپدی با رتبه اول بورد تخصصی کشور در سال 1391 می باشد. سپس ایشان به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در بیمارستان حضرت رسول اکرم مشغول به فعالیت شد و از همان سال تا کنون مشغول به آموزش و تربیت دانشجویان در مقاطع دکترای حرفه ای و تخصصی ارتوپدی می باشد.

ایشان ابتدا جهت ادامه تحصیلات در رشته  فلوشیپ جراحی شانه وآرتروسکوپی از سال ۱۳۹۳-۱۳۹۴ به کشور اتریش رفت و سپس از سال ۱۳۹۵-۱۳۹۶ در کشور آلمان ( شهر هایدلبرگ، در بزرگترین مرکزدانشگاهی آن کشور ) موفق به کسب فلوشیپ جراحی شانه و آرنج و آرتروسکوپی شد.

فعالیت ها:

 • فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه تخصصی ارتوپد
 • رتبه اول بورد تخصصی کشور در سال 1391
 • عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • فلوشیپ جراحی شانه و آرنج و آرتروسکوپی
 • تالیف چندین کتاب در زمینه ی ارتوپدی
 • انجام طرح های پژوهشی متعدد
 • برگزاری چندین دوره کلاس های آموزشی جهت شرکت در امتحانات بورد کشوری

خدمات:

 • جراحی های فوق تخصصی شانه و آرنج
 • تعویض مفصل شانه و آرنج
 • جراحی های آرتروسکوپی شانه و آرنج
 • جراحی های شکستگی های اندام فوقانی
 • جراحی اختلالات مادرزادی اندام فوقانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان والی نژاد، کوچه تلاش، پلاک ٣، طبقه ۴، کلینیک نوا

شماره تماس: 09362946157-09212112351

دکتر سعید کوکلی

دکتر سعید کوکلی

دکتر سعید کوکلی نیز جزء یکی دیگر از بهترین دکتر کتف و شانه می باشد. دکتر سعید کوکلی در سال ۱۳۷۵ در دانشگاه شهید بهشتی تهران پزشکی عمومی را به پایان رساند. پس از گذراندن خدمت سربازی و طرح ، دوره رزیدنتی رشته ارتوپدی را در دانشگاه شهید بهشتی شروع  و در ۱۳۸۳ بعنوان متخصص رشته ارتوپدی (جراحی استخوان و مفاصل) ابتدا بصورت ظریب k در شهرستان ایذه-خوزستان شروع به کار و سپس در شهرستان گرگان در بخش خصوصی و دانشگاهی ادامه داد. از سال ۱۳۹۰ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و مسوول آموزش کارآموزان و کارورزان پزشکی و پس از دریافت فلوشیپ جراحی و آرتروسکوپی شانه، آرنج و صدمات ورزشی از ایتالیا از سال ۱۳۹۴رئیس بخش ارتوپدی بیمارستان ۵ آذر گرگان و در سال ۱۳۹۶ مدیر گروه ارتوپدی دانشگاه گلستان گردید.

دوره های تکمیلی:

 • کورس ۲ ماهه جراحی مفاصل مصنوعی زانو و ران نزد Piero Volpi میلان ایتالیا
 • کورس ۲ ماهه جراحی ورزشی و بازسازی و آرتروسکوپی زانو نزد Enrico Arnaldi میلان ایتالیا
 • کورس ۴ ماهه آرتروسکوپی هیپ نزد Federico Della Rocca میلان ایتالیا
 • کورس ۶ ماهه جراحی و آرتروسکوپی زانو و هیپ نزد Guido Grappiolo میلان ایتالیا

خدمات:

  • فلوشیپ فوق تخصصی جراحی و آرتروسکوپی شانه و آرنج و صدمات ورزشی
  • آرتروسکوپی شانه، آرنج و زانو و مچ پا
  • تعویض مفصل شانه، آرنج و هیپ
  • جراحی صمات ورزشی شانه، آرتروسکوپی دررفتگی شانه، صدمات رباط صلیبی و منیسک زانو
  • درمان انواع شکستگی ها
  • آرتروسکوپی بیماری های شانه

آدرس: گرگان، خیابان ولی عصر، عدالت۱۴، ساختمان فارابی، واحد ۱۰۳

شماره تماس: ۳۲۳۲۲۹۰۲ – ۰۱۷

دکتر سهیل سبزواری

دکتر سهیل سبزواری

دکتر سهیل سبزواری یکی دیگر از بهترین دکتر کتف و شانه می باشد. دکتر سهیل سبزواری در سال ۱۳۸۴ با کسب رتبه ممتاز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل گردید. ایشان در سال ۱۳۹۰ دوره رزیدنتی ارتوپدی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به اتمام رسانده و در همان سال موفق به اخذ بورد تخصصی ناسیونال گردید. ایشان در ادامه با حضور در اتاق عمل بیمارستان سینا مشهد افتخار شاگردی در محضر استاد بزرگوار پروفسور محمد قره داغی را داشته است. با توجه به علاقمندی ایشان به جراحی های آرتروسکوپی ، در سال ۲۰۱۵ موفق به اخذ پذیرش در رشته فلوشیپ، فوق تخصص جراحی های آرتروسکوپی زانو، شانه و آسیب های ورزشی از دانشگاه UPMC آمریکا (از ده دانشگاه برتر آمریکا در این زمینه) گردید.

خدمات:

 • پارگی تاندون زانو
 • پارگی رباط صلیبی زانو
 • درمان آسیب کشکک زانو
 • آرتروسکوپی زانو
 • آسیب های غضروف و مینیسک
 • درمان پای پرانتزی
 • جراحی تاندون های شانه

آدرس: مشهد، دور میدان بیمارستان امام رضا، ساختمان پزشکان آفتاب، طبقه 4

شماره تماس: 38525871

دکتر دانیال شریفی رضوی

دکتر دانیال شریفی رضوی

یکی دیگر از بهترین دکتر کتف و شانه، دکتر دانیال شریفی می باشد. دکتر شریفی دوره پیشرفته جراحی زانو را در هلند سپری کرده بیش از 4000 عمل جراحی موفق در زمینه جراحی رباط صلیبی، تعویض مفصل، افزایش قد را در کارنامه دارد.

فعالیت ها:

 • تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • تحصیل در رشته تخصصی جراحی استخوان و مفاصل در دانشگاه تهران
 • بورد تخصصی ارتوپدی از دانشگاه تهران
 • گذراندن دوره پیشرفته جراحی آرتروسکوپیک زانو و شانه

خدمات:

 • انجام جراحی های فوق تخصصی اطفال برای اولین بار در استان کردستان (دررفتگی مادرزادی لگن ، فلج مغزی ، مننگوسل ،کلاب فوت، آرتروگریپوز و اختلالات مادرزادی اندام)
 • انجام جراحی های فوق تخصصی زانو و دست (انتقال تاندون ، کین باخ ، اصلاح کجی اندام ، بلند کردن قد و اندام ، زانو پرانتزی ، اختلالات صفحه رشد و …)
 • انجام PRP شانه، زانو و کتف و لگن
 • اوزون درمانی زانو، شانه، هیپ و روماتیسم و کمر و گردن

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، تقاطع ابوالفضل، ساختمان رسا، طبقه پنجم

شماره تماس: 02144222058

دکتر روزبه تقوی

دکتر روزبه تقوی

دکتر روزبه تقوی در سال 1386 در رشته پزشكی عمومی فارغ‌ التحصيل شد و بلافاصله جهت گذراندن طـرح پزشكی عمومی به يكی از روستاهای دورافتاده و محروم شهرستان بوشهر رفت و مدت دو سال در آنجا مشغول طبابت بود در سال 1390 در رشته جراحی استخوان و مفاصل در دانشگاه علوم پزشكی ايران پذيرفته شد و در دو بيمارستان حضرت رسول اكرم و شفا يحياييان به مدت 4 سال دوران رزيدنتی ارتوپدی را سپری كرد و در سال 1394 موفق به اخذ مدرک بورد تخصصی در رشته جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی) گرديد.

خدمات:

 • جراحی دست
 • جراحی شانه
 • جراحی آرنج

آدرس: تهران، میدان ونک، گاندی شمالی، خیابان برادران شریفی، پلاک 34، ساختمان مهر، طبقه سوم، واحد 9

شماره تماس: 09367777557

دکتر محمدرضا گیتی

دکتر محمدرضا گیتی

دکتر محمدرضا گیتی جزء یکی دیگر از بهترین دکتر کتف و شانه می باشد. دکتر محمدرضا گیتی متولد 1345 متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی شانه و دست از کشور فرانسه می باشد. سابقه تخصص ارتوپدی دکتر گیتی 21 سال و سابقه کار فوق تخصصی ایشان در زمینه جراحی های شانه و دست 14 سال است. دکتر گیتی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران  از سال 1374 با رتبه دانشیاری و همچنین دبیر بورد تخصصی رشته ارتوپدی در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می باشد . ایشان در بیمارستان های دانشگاهی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران به آموزش دانشجویان و تربیت متخصصین ارتوپدی مشغول می باشد.

خدمات:

 • جراحی شانه و آرتروسکوپی
 • جراحی استخوان و مفاصل

آدرس: تهران ابتدای پاسداران، خیابان گل نبی، تقاطع ناطق نوری، برج زمرد، طبقه 3، واحد 33

شماره تماس: 02122895440

دکتر علی کوشان

دکتر علی کوشان

دکتر علی کوشان جز 10 نفر برتر کشور در دوره تخصصی بوده و در این دوره بیش از 18 مقاله در زمینه بیماری های شانه از ایشان منتشر گردید و پس از طی کردن دوره ۴ ساله تخصص در دانشگاه تهران و دریافت بورد تخصصی جراحی ارتوپدی از این دانشگاه  در سال 92 تنها پذیرفته شده دوره فلوشیپ فوق تخصصی دست و شانه می باشد که دوره فلوشیپ فوق تخصصی دست را به مدت 18 ماه در دانشگاه تهران گذرانده و فلوشیپ فوق تخصصی شانه را در مرکز جراحی شانه پاریس به مدت 8 ماه در نزد بزرگان این عمل از جمله پرفسور فلیپه ولنتی (Philippe Valenti) گذراند و امروز افتخار دارد که یکی از 10 نفر فلوشیپ فوق تخصص جراحی دست و شانه کشور است.

خدمات:

 • جراحی شانه و کتف
 • جراحی آرنج
 • جراحی دست

آدرس: سعادت آباد، ضلع شمالی میدان کاج، خیابان نهم، پلاک1

شماره تماس: 02122146567

دکتر حمیدرضا دهقانی

دکتر حمیدرضا دهقانی

دکتر حمیدرضا دهقانی جزء بهترین دکتر کتف و شانه و همچنین یکی از بهترین دکتر ارتوپد می باشد. حمیدرضا دهقانی با دریافت مدرک فلوشیپ جراحی دست و شانه بصورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند. دکتر حمیدرضا دهقانی در شهر تهران مشغول به طبابت می باشند و خدمات ویژه ای را به بیماران در زمینه ارتوپدی ارائه می دهند.

خدمات:

 • درمان انواع بیماری های دست، درد مفاصل و آرتروز، شکستگی ها
 • تعویض مفصل شانه
 • آرتروسکوپی
 • ترمیم عصب
 • پیوند عصب
 • درمان بیماری های مادرزادی اندام فوقانی

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ونک، ابتدای خیابان شریفی، ساختمان خشایار، طبقه 4

شماره تماس: 02146015185

دکتر مرتضی نخعی

دکتر مرتضی نخعی

دکتر مرتضی نخعی امرودی متولد سال 1351، در سال 1368 دیپلم ریاضی-فیزیک گرفته و همان سال با رتبه 4 کنکور منطقه 3 وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شده است. مدرک دکترای پزشکی عمومی خود را با رتبه ممتاز (1% اول دانشگاه) در سال ١٣٧۶ از همان دانشگاه گرفته است. از سال 1384 تا 1385 دوره تکمیلی جراحی شانه را در دانشگاه علوم پزشکی ایران، و سپس دوره تکمیلی دیگری را از سال 1385 تا 1386 در جراحی و آرتروسکوپی شانه و آرنج در کشور انگلستان (بیمارستان دانشگاهی رویال لیورپول) طی کرده و در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی (دانشیار) جراحی ارتوپدی در دانشگاه علوم پزشکی ایران – دپارتمان جراحی شانه – در شهر تهران مشغول فعالیت آموزشی و درمانی است.

آدرس: آدرس مطب تهران، خیابان شریعتی، روبروی خیابان ظفر (وحید دستگردی)، بالاتر از برج و پارکینگ عمومی نگین ظفر (100 متر پایین‌تر از بیمارستان ایرانمهر)، ابتدای کوچه صادقیان، ساختمان پزشکان پارس، طبقه اول، واحد اول

شماره تماس: 02122885000

عوارض جراحی شانه

جراحی شانه آخرین مرحله برای درمان دردهای مربوط به این قسمت می باشد. هنگامی که مشکل شانه با روش های فیزیوتراپی و دارو برطرف نشود باید شانه مورد عمل جراحی قرار بگیرد. اما انجام این عمل همیشه بهترین راه نخواهد بود و عوارضی را نیز در پی خواهد داشت. چند نمونه از این عوارض شامل موارد زیر است:

 • ایجاد عفونت در قسمتی که مورد جراحی قرار گرفته است.
 • پارگی تاندون ها
 • آسیب دیدگی عصب های شانه
 • آسیب دیدگی عروق
 • ایجاد خشکی در مفاصل
 • برگشت مجد بیماری
 • ایجاد تورم در قسمتی از شانه که مورد عمل جراحی قرار گرفته است.
 • بروز درد شدید و سفت شدن عضلات شانه
 • بروز خستگی و سوزش در دست و شانه

عوارض جراحی شانه

اقدامات بعد از جراحی شانه

از مهم ترین اقدامات بعد از جراحی شانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چند روز بعد از انجام جراحی، فیزیوتراپی زیر نظر پزشک و فیزیوتراپیست باید آغاز شود.
 • 6 هفته بعد از جراحی قرارگیری دست به صورت آویز گردنی توصیه می شود.
 • به مدت 3 ماه بعد از جراحی، دست باید در حالت استراحت باشد و نباید هیچ گونه فعالیت سنگینی را با آن انجام داد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگذاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت پزشکا همواره سعی بر آن داشته تا بهترین دکتر کتف و شانه را به شما عزیزان معرفی کند. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد.

4/5 - (24 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا