پزشکان

بهترین دکتر طب سنتی در تهران【سال 1401】❤️+ لیست ۱۰ تایی

بهترین دکتر طب سنتی در تهران

معرفی بهترین دکتر طب سنتی در تهران + لیست ۱۰ تایی _ طب سنتی یک راهکار قدیمی و ارزشمند که نتیجه تحقیق هزاران دانشمند و دکترهای شناخته شده ای مانند ابوعلی سینا می باشد. این روش طبابت بر پایه چهار اصل طبیعت مزاح انسان شامل بلغم ، سودا ، دم و صفرا بنا شده است.

این روزها با پیشرفت فراوان طب سنتی خیلی ها از این روش برای درمان انواع بیماری ها و مشکلات مختلف علاقه مند شده اند. اما استفاده از این روش به متخصص طب سنتی نیاز دارد. چرا که استفاده از طب سنتی کار هر کسی نیست. امروزه افراد بسیاری با عدم آگاهی از این روش و به عنوان متخصص طب سنتی در این زمینه فعالیت می کنند.پس اگر قصد دارید برای درمان به دکتر طب سنتی مراجعه کنید لازم است در انتخاب آن دقت داشته باشید.

ما در این مقاله به معرفی ۱۰ تا از بهترین دکترهای طب سنتی در تهران پرداختیم تا شما نیز با آنها آشنا شوید.

بهترین دکتر طب سنتی در تهران کیست

به خاطر استقبال روز افزون طب سنتی و پیشرفت فراوانی که در این زمینه درمان شرکت گرفته است ، خیلی ها برای داشتن سلامتی خود و درمان بسیاری از بیماری ها از این روش استفاده می کنند. اما متاسفانه اشخاصی ناآگاهانه روش های درمانی ارائه می دهند که از لحاظ طب سنتی قابل پذیرش نیست و در هیچ گونه کتاب و منابع معتبر طب ایرانی نوشته نشده است.

به همین خاطر ، تعداد زیادی هستند که خود را متخصص طب سنتی می پندارند. لذا بهتر است برای انتخاب درست دکتر دقت فراوانی داشته باشید و گول نظرهای شخصی و نادرست سودجویان طب سنتی را نخورید. در ادامه مقاله به یک سری نکات در زمینه درمان از طریق طب سنتی می پردازیم.

توانایی تشخیص بیماری توسط بهترین دکتر طب سنتی در تهران

برخی موارد وجود دارد که فردی با داشتن یک نوع بیماری به دکترها و پزشکان زیادی مراجعه کرده اند ، اما نتیجه ای نگرفته اند. ولی بالاخره با پیدا کردن یک دکتر طب سنتی توانسته اند ، علت بیماری خود را بفهمند و دکتر با توانایی کامل درمان آن را با تجویز دارو انجام می دهد. این گونه افراد می تواند نظر خوبی برای انتخاب دکتر سنتی برای شما داشته باشند.

حرفه ای بودن دکتر در زمینه طب سنتی

بهترین دکتر طب سنتی در تهران فردی است که با کسب تجربه بیشتر و مطالعات دقیق در زمینه طب سنتی می‌تواند به صورت حرفه ای فعالیت داشته باشد. یعنی حرفه ای بودن دکتر به پیشرفته بودن روش ها و متدهای کسب کرده بستگی دارد.

برای یافتن هر دکتر خوب با داشتن هر تخصصی لازم است ، هدف خود را در نظر بگیرید. یک دکتر طب سنتی برای درمان یک بیماری با دید وسیعی به آن نگاه می کند و تمام عواقب یک بیماری و درمان آن را چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی در نظر بگیرد.

احساس راحتی بیمار با پزشک

خیلی هم با اولین برخورد خود با پزشک رابطه با بیماران توجه خاصی دارند و برای آنها داشتن رابطه راحت با دکتر خود بسیار مهم است. به همین خاطر یک دکتر از نظر خیلی ها به عنوان بهترین دکتر طب سنتی انتخاب می‌شود که رفتار درست و مناسبی با بیماران خود برقرار کند و به نظر برسد که درمان بیماران برای دکتر مهمترین چیست در حرفه کاری او به شمار می آید.

خوب است برای انتخاب کردن بهترین دکتر طب سنتی در تهران رفتار مناسب دکترهای مخترع با مراجعه کردن به مطب آنها دقت داشته باشید همچنین احساس آرامش در مطب دکتر پزشکان در روند درمان بیمار بسیار کمک می کند.

بررسی دائم شرایط بیماران

احساس مسئولیت نسبت به بیماران مهم ترین ویژگی یک دکتر خوب در هر زمینه است. پس برای انتخاب بهترین دکتر طب سنتی در تهران به دنبال فردی باشید که توانایی پیگیری مداوم روند درمان بیماران خود را داشته باشد. چرا که این کار باعث می شود ، درمان هر فردی با سرعت بهتری پیش برود و بیماران احساس اطمینان بیشتری نسبت به دکتر خود پیدا می‌کند.

همچنین خوب است بدانید ، یک دکتر طب سنتی خوب برای همه بیماران خود یک روش درمانی مشخص در نظر نمی گیرد. چرا که هر فردی از نظر مزاج و سیستم بدنی با دیگر افراد متفاوت است. پس در صورت داشتن یک مشکل مشابه نباید روند درمان آنها شبیه هم باشد.

تصحیح سبک زندگی بیمار

همانطور که می دانید ، طب سنتی برای درمان بیماری خاص باید تمام جوانب بیمار در نظر گرفته شود. به خاطر همین ، این روش برای درمان زمانی به نتیجه می رسد که تمام شرایط زندگی و روند آن به طور کلی تغییر کند.

همچنین در این مواقع میزان عملکرد بیمار به دستورات پزشک طب سنتی بسیار مهم است. در صورتی ، هر فردی که این روش را انتخاب می‌کند ، باید توانایی تغییر سبک زندگی خود را داشته باشد. البته راهنمایی و همیاری دکتر طب سنتی بی تاثیر نیست.

مهم ترین تفاوت درمان به روش طب سنتی

بهتر است بدانید ، تفاوتی که بین دکترهایی که در زمینه طب سنتی فعالیت دارند با سایر دکتر ها در این است که آنها تمام مشکلاتی که باعث آسیب رساندن و احساس ناراحتی بیمار می‌شود ، را مورد بررسی قرار می دهند و سعی می کنند برای هر کدام از آن ها راه حلی پیدا کنند.

پس بهترین دکتر طب سنتی کسی است که به اصلاح تمام وضعیت بیمار در حوزه فعالیت ، برنامه غذایی ، عواطف و احساسات ، سبک زندگی بیماران بپردازد.

مزاج بنیان اصلی طب سنتی است

مزاح فرد پایه اصلی طب سنتی ایران است. معمولاً پزشکان با تجربه در این زمینه با بررسی وضعیت فرد و دقت به تمام اعضای بدن ، مزاج آن را شناسایی می کند. چرا که دکتر طب سنتی باید با توجه مزاج بیماران کلیه بیماری ها را تشخیص داده و با تکیه بر مزاج آنها به درمان بیماری ها بپردازد.

در طب سنتی تشخیص مزاج فرد با توجه به مصرف مواد غذایی سرد یا گرم و ایجاد تغییر طبیعت و حالت بدن تشخیص داده میشود سپس بعد از مشخص شدن مزاج فرد باید در مصرف یک سری مواد غذایی رعایت کند و با اندازه میل کند تا دچار مشکل خاص یا عوارض گوارشی نشود در طب سنتی اولین راه برای درمان بسیاری از بیماری ها و حفظ سلامتی فرد تغییر غذا بر اساس شرایط مزاج میباشد سپس درمان با دارو در مرحله بعدی انجام میشود.

پس در نتیجه برای داشتن سلامتی کامل و وجود هیچ گونه بیماری و مشکل خاصی باید این دو مورد را در زمینه زندگی خود قرار دهید. یک غذای مناسب و دو فعالیت با اندازه.

مواردی که در تشخیص مزاج مفید است

نبض

جنس پوست:نرم بودن پوست مرطوب بودن مزاج را نشان می دهد و خشک بودن پوست نشانه خشکی مزاج است.

رنگ صورت:رنگ گندمی و سرخی پوست نشان دهنده گرم بودن مزاج فرد است و سفید پوست بودن نشانه سرد مزاج بودن است.

شکل جمجمه سر

میزان و رنگ موی سر: پرپشت بودن موها ، سرعت رشد و رنگ تیره و مشکی آنها نشانه گرم بودن مزاج است. موهای کم و رنگ روشن سرد بودن مزاج را نشان می دهد.

واکنش نسبت به گرم و سرد بودن هوا: واکنش نشان دادن فرد نسبت به آب و هوا می‌تواند نشان دهنده مزاج باشد. یعنی فردی که تمایل به هوای گرم داشته و فواصل گرم سال را بیشتر دوست دارد ، معمولاً جز دسته افرادی است که سرد مزاج می باشند. اما کسانی که مزاج گرمی دارد ترجیح می‌دهند ، در هوای سرد باشند و در فصول سرما احساس راحت تری خواهند داشت.

مدت زمان خوابیدن: معمولاً کسانی که مزاج گرم یا خشکی دارند ، مدت زمان کمتری می خوابند و افرادی که مزاج سرد یا مرطوب دارند میزان خواب بیشتری نیاز دارند.

اندام درشت یا ریز: بیشتر گرم مزاجان اندام های درشت تری دارند و رشد بدنی آنها نسبت به دیگر افراد بیشتر است. اما کسانی که مزاج آنها سرد است ، اندام ریزی دارد. همچنین افراد گرم مزاج چاق تر هستند و افرادی که مزاج آنها خشک است ، استخوان بندی ریزی دارند و معمولاً لاغرتر هستند.

روش های دیگر تشخیص در طب سنتی

در کنار مزاج افراد روش‌های دیگری برای تشخیص بیماری های مختلف وجود دارد که در طب سنتی از آنها بسیار استفاده می شود. این چند روش شامل موارد زیر می باشد:

  • نبض
  • مدفوع و ادرار
  • عنبیه شناسی
  • بی لوکیشن
  • پاندول
  • زبان شناسی
به نظر شما طب سنتی بهتر است یا درمان های شیمیایی

به طور کلی نمی توان گفت کدام یک بهتر است. چرا که هر دو روش برای درمان همه بیماری ها پاسخگو هستند. اما بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند ، برای بیماری‌های کوچک مانند سرماخوردگی ، در مرحله اول از مصرف داروهای شیمیایی استفاده نکنید. اگر چه مصرف داروی شیمیایی باعث می شود که شما با سرعت بیشتری درمان شوید ، اما ریشه بیماری به راحتی از بین نمی رود.

شاید خودتان هم با احساس سردرد یا تب کوچک به دکتر مراجعه می کنید و از او می خواهید برای زودتر خوب شدن ، کپسول یا آمپول برای شما تجویز کند. با مصرف این نوع داروها نهایت  دو روز درمان شما صورت می گیرد. اما سیستم ایمنی بدن با مصرف این گونه داروها بسیار ضعیف می شود. چرا که علت اصلی وجود این بیماری ها به صورت کامل از بدن شما خارج نمی شود و به خاطر همین است ، بسیاری از ماها زود به زود دچار سرماخوردگی می شویم.

فواید استفاده از طب سنتی

فواید استفاده از طب سنتی برای درمان بیماری ها شامل موارد زیر است:

  • درمان بیماری براساس تجربه: استفاده از داروهای گیاهی برای درمان حاصل سال ها تجربه است و نتایج استفاده از آن ها اثبات شده است
  • درمان بیماری براساس مزاج فرد: فردی با هر مزاجی با یک روش درمان می شود در حالی که شما به پزشک دیگری مراجعه کنید ، درمان شما از قبل مشخص شده است.
  • بیماری از ریشه آن قابل حل است: اگرچه درمان بیماری با طب سنتی با سرعت کمتری انجام می شود اما بیماری از ریشه از بین می رود و این باعث می شود که فرد برای مدتی طولانی دوباره بیمار نشود.
  • نسبت به داروهای شیمیایی عوارض چندانی ندارد.
انواع روش های درمانی طب سنتی

در حوزه طب سنتی روش‌های مختلفی برای درمان استفاده می‌شود که در ادامه مقاله به آنها می‌پردازیم.

گیاه درمانی

گیاه درمانی جز روش های بسیار قدیمی طب سنتی است. و نشان دهنده این است که خداوند درمان همه بیماری ها در طبیعت برای انسان قرار داده است.بسیاری از بیماری‌ها که هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جنسی اتفاق می‌افتد به وسیله گیاه درمانی قابل درمان هستند.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی شامل درمان بیماری های گوارشی ، سردردها ، استرس ، افسردگی ، بهبود جریان عضلانی ، مشکلات اسکلتی و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و دیگر بیماری ها می باشد.

زالو درمانی

زالو درمانی یکی از روش های خونگیری طب سنتی می باشد. خونگیری در این روش به گونه ای است که ماده هیدرودین توسط زالو وارد بدن می شود. ماده ضد انعقادی موجود در بزاق زالو باعث باز شدن عروق تنگ و رقیق شدن خون می‌شود و در آخر میزان خونرسانی و اکسیژن رسانی در اعضای بدن را بالا می برد.

امروزه زالو درمانی در مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته است و برای درمان بیماری هایی مانند پیوند پوست ، پیوند اعضا بدن ، واریس ، ضایعات پوستی ، تنگی عروق قلب ، بیماری های مفاصل و آرتروز ، زیبایی و جوانسازی پوست و تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می‌شود.

حجامت

حجامت یکی دیگر از روش های خونگیری است که برای درمان بسیاری از بیماری ها و پیشگیری از بروز آن ها انجام می شود.حجامت به دو صورت خشک و تر انجام می شود که در حجامت خشک نیاز به تیغ و خون گیری ندارد اما حجامت تر با خون گیری انجام می شود.

این روش مداوا در طب سنتی برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری هایی مانند نارسایی هضم غذا ، سردرد های میگرنی و اعصاب ، غلظت خون ، بیماری‌های پوستی ، چربی خون و اعتیاد به مواد مخدر بسیار کاربرد دارد.

کلام آخر

هدف ما برای نوشتن این مقاله معرفی طب سنتی و کمک به شما برای انتخاب بهترین دکتر طب سنتی در  تهران بوده ، امیدواریم به آن رسیده باشیم.و در کلام آخر باید بیان کنیم که دکتر های نام برده شده در این مقاله صرفاً برای معرفی بوده و در صورت انتخاب هر کدام از آنها لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید.

ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

4.2/5 - (29 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 16 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا