بیماری هاپزشکان

بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران را به شما معرفی کنیم. لیزر در واقع یک پرتوی نوری است که در علوم پزشکی کاربرد زیادی دارد. این پرتوی نوری می تواند با تمرکز روی نقطه ای خاص بافت مورد نظر را درمان کند. لیزرها از طرفی نور مورد نیاز را تولید و از طرفی دیگر آن را جهت درمان نقطه مورد نظر استفاده می کنند. این فرآیند لیزر باعث تحریک سلول های زنده یا افزایش مواد مغذی سلول می شود و در نتیجه بافت های آسیب دیده بدن را ترمیم می کند. امروزه لیزرتراپی در درمان بیماری های اسکلتی و عضلانی مانند دیسک کمر، آرتروز زانو، دردهای شانه، درد گردن و سندرم گیر افتادگی عصب نقش موثری دارد. لیزرتراپی در فیزیوتراپی ها انجام می شود و روشی بدون درد و کم عارضه است که فرد با خیال راحت می تواند از آن استفاده کند. لیزرتراپی از گروه درمان های غیر تهاجمی و نوین است که پزشکان توصیه می کنند افراد به جای جراحی های تهاجمی از آن استفاده کنند.

لیزرتراپی چیست؟

لیزرتراپی یا لیزر درمانی یک روش درمانی نوین است که امروزه از روش های پرکاربرد در کلینیک های فیزیوتراپی شناخته می شود. در لیزرتراپی انرژی الکترومغناطیسی مادون قرمز از طریق فوتون های لیزر وارد بدن می شود و با گرم کردن بافت های بدن موجب می شود تا جریان خون و متابولیسم سلول ها افزایش پیدا کند و روند بهبودی فرد سریع تر انجام شود. امروزه از دو نوع دستگاه لیزر پرتوان و لیزر کم توان برای کاربردهای درمانی استفاده می شود. لیزرهای پرتوان بیشتر به اعماق بافت نفوذ می کنند و انرژی بیشتری به بافت ها می دهند.

لیزرتراپی در کنار درمان های نوین دیگری مانند مگنت تراپی، شاک ویو تراپی، الکتروتراپی و انجام اصلاحات ورزشی به درمان بیماری های اسکلتی و عضلانی می پردازد و آن ها را درمان می کند. میزان مورد نیاز فرد به لیزرتراپی، تعداد جلسات و نوع لیزر باید بعد از معاینه و ویزیت توسط فیزیوتراپیست ها تعیین شود. برای انجام این روش غیرتهاجمی، بدون درد و کم عارضه می توانید تحقیق کنید و به بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران مراجعه کنید.

کاربرد لیزرتراپی فیزیوتراپی

لیزرتراپی فیزیوتراپی کاربردهای زیادی دارد و باعث درمان بسیاری از بیماری ها می شود. برخی از کاربردهای لیزرتراپی شامل موارد زیر است:

1- به کارگیری لیزرهای تخصصی فیزیوتراپی می تواند در کاهش درد، اسپاسم و گرفتگی عضلات ستون فقرات و دامنه های حرکتی عضلات و مفاصل کمک بزرگی کند. بنابراین لیزر باعث می شود تا آرتروز گردن رفع شود.

2- لیزرتراپی فیزیوتراپی التهاب های ناشی از دیسک کمر، دیسک گردن، دردهای شانه و درد آرنج را درمان می کند و موجب می شود این دردها تسکین پیدا کنند. لیزرها با تقویت و افزایش تکثیر سلول های ایمنی بدن و افزایش فعالیت غدد لنفاوی در کنار شل شدن ماهیچه باعث می شوند تا آستانه درد فرد بالا برود و التهاب ها بهبود پیدا کنند.

3- لیزردرمانی فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر و خار پاشنه کمک زیادی می کند. این روش باعث می شود تا دیسک کمر به مرور زمان بهبود پیدا کند و دردهای ناشی از آن رفع شود.

4- لیزرتراپی کمک زیادی به تحریک سلول های بافت بدن می کند و موجب می شود تا سرعت ترمیم زخم ها افزایش پیدا کند.

5- لیز درمانی موجب می شود بافت های بدن با افزایش ساخت کلاژن قدرت و انعطاف پذیری بالایی پیدا کنند و وظایفشان را بهتر انجام بدهند.

6- این روش به ترمیم اعصاب محیطی کمک می کند و باعث رفع مشکلات آن می شود.

7- دردها و آسیب های ناشی از صدمات ورزشی توسط این روش درمان می شوند.

8- لیزرتراپی فیزیوتراپی به درمان پیچ خوردگی مفاصل کمک می کند.

لیزرتراپی فیزیوتراپی کاربردهای زیادی دارد و ما در این مقاله به چند مورد به اختصار اشاره کردیم.

کاربرد لیزرتراپی فیزیوتراپی

روند درمان لیزرتراپی فیزیوتراپی

لیزرتراپی فیزیوتراپی روند و پروسه خاصی دارد که فرد می تواند با مراجعه به فیزیوتراپی آن را انجام بدهد. این روند شامل موارد زیر است:

 • در وهله اول بیمار توسط فیزیوتراپیست معاینه و ویزیت می شود و محل درد بررسی و تعیین می شود.
 • فیزیوتراپیست ها برحسب محل درد و شدت دردی که فرد دارد اندازه امواج لیزر را تنظیم می کنند.
 • در مرحله بعدی دستگاه لیزر را در زمانی مشخص در نزدیکی محل درد یا مستقیما روی محل درد قرار می دهند.
 • لیزر شروع به پرتو درمانی می کند و روی نقاط دلخواه تاثیر می گذارد.
 • به بیماران عینک های ضد اشعه مخصوص می دهند تا اشعه لیزر چشم هایشان را اذیت نکند.
 • بیماران تا 48 ساعت پس از درمان احساس سوزش و قرمزی می کنند و عوارض خفیفی تجربه می کنند، جای نگرانی ندارد و پس از مدتی رفع می شود.

10 تا از بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران را بشناسید!

کلینیک فوق تخصصی سینوهه

کلینیک سینوهه

تخصصان ما در کلینیک تخصصی فیزیوتراپی از بهترین روش درمان غیر جراحی دیسک کمر و گردن استفاده می کنند. بهترین درمان دیسک کمر درمانی است که در عین اثربخشی و مفید بودن کمترین عوارض و ناتوانی را برای بیمار در پی داشته باشد. در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه درمان دیسک کمر و گردن با روش ها و تکنیک های منوال تراپی و کایروپراکتیک، سوزن خشک ، لیزر پرتوان ، تخت تراکشن و ازون تراپی به بیماران عزیز ارائه می شود. درمان دیسک کمر و دیسک گردن با روش های غیر جراحی بدون داشتن عوارض اعمال جراحی سلامتی را برای بیماران به ارمغان می آورد.درمان دیسک کمر و گردن با لیزر ، درمان آرتروز با تزریق اوزون ، درمان دیسک کمر بدون جراحی و درمان دیسک کمر و گردن با تزریق اوزون از جمله خدماتی هستند که در این مرکز ارائه می شوند.

خدمات:

 • لیزر درمانی
 • منوال تراپی
 • طب سوزنی
 • درمان دیسک کمر و گردن
 • تزریق اوزون
 • درمان آرتروز زانو بدون جراحی

آدرس: تهران ، خیابان شریعتی ، بالاتر از ظفر (جنب مجتمع نگین ظفر و پارکینگ طبقاتی ظفر) کوچه صادقیان ، پلاک ۶ ، واحد ۷ ، کلینیک سینوهه

برای مشاوره درمان تلفنی هر روز از ساعت 9 الی 23 شب با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02126701272

09127370271

ویژگی های بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران

بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، چرا که این روش باید با حساسیت و دقت بالایی انجام بشود تا مشکلات فرد به طور کامل رفع شوند. برخی از ویژگی های بهترین دکتر شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران باید در این زمینه متخصص باشد و مدارک علمی خود را از مراکز معتبری اخذ کرده باشد.
 • بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران باید با اخلاق باشد و با بیماران خود به خوبی برخورد کند.
 • در مطب بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران باید از مجهزترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و وسایل استفاده شود تا بیماران نتیجه مطلوبی از خدمات دریافت کنند.
 • مطب بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و ابزار و وسایل به صورت مداوم استریل و ضدعفونی شوند.
 • بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران باید هزینه های معقولی داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند
 • مطب بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران باید در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران باید صبر و حوصله زیادی داشته باشد و پروسه درمان را با دقت انجام بدهد.

برای انجام لیزرتراپی فیزیوتراپی تحقیق کنید و به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران مراجعه کنید.

مزایای لیزرتراپی فیزیوتراپی

لیزر تراپی مزایای زیادی دارد و افراد می توانند با توجه به مشکلاتشان از آن بهره مند شوند. برخی از مزایای لیزرتراپی شامل موارد زیر است:

 • لیزرتراپی موجب می شود تا سرعت سوخت و ساز سلول ها بالا برود.
 • این روش التهاب بافت ها را از بین می برد و باعث کاهش تورم و ادم بافت می شود.
 • با لیزرتراپی گردش خون بهبود پیدا می کند.
 • افزایش میزان اکسیژن و مواد مورد نیاز سلول ها از دیگر مزایای این روش است.
 • با استفاده از این روش درد فرد سریعا تسکین پیدا می کند.
 • در لیزرتراپی از انتقال پیام درد به سیستم عصبی مرکزی جلوگیری می شود.
 • بعد از لیزرتراپی هورمون هایی که ضد درد هستند ترشح می شوند و این موجب می شود فرد آستانه تحمل بالاتری پیدا کند.
 • در این روش فرد سریع بهبود پیدا می کند و دوره نقاهت کوتاهی خواهد داشت.
 • با استفاده از این روش فعالیت های قلبی و عروقی بهبود پیدا می کند.
 • با استفاده از این روش زخم ها سریع تر بهبود پیدا می کنند و جای اسکار باقی نمی ماند.

لیزرتراپی فیزیوتراپی چه عوارضی خواهد داشت؟

لیزرتراپی فیزیوتراپی هم مانند تمامی روش های درمان علاوه بر مزایا عوارضی نیز در پی خواهد داشت. برخی از این عوارض شامل موارد زیر است:

 • در این روش نباید از هیچ گونه کرم و لوسیون موضعی استفاده کرد، چرا که موجب حساسیت می شود.
 • استفاده از این روش برای خانم های باردار مجاز نیست، چرا که موجب آسیب رسیدن به جنین می شود.
 • لیزر ممکن است باعث شود تا تومورهای سرطانی فرد تحریک شود. افراد در محل هایی از بدن که احتمال تومور می دهند نباید لیزر انجام دهند.
 • برخی افراد داروهای خاصی مصرف می کنند که نباید در معرض اشعه و نور باشند، این افراد نباید لیزرتراپی انجام دهند.
 • افراد نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند، چرا که موجب التهاب زخم ها و عفونت ها می شود.
 • لیزرتراپی می تواند به چشم های افراد آسیب برساند، بنابراین در هنگام لیزر باید از عینک های ضد اشعه استفاده کرد.

در صورت بروز عوارض در بلند مدت افراد باید به بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران مراجعه کنند.

کلام آخر

امروزه افراد زیادی ممکن است به بیماری های اسکلتی و عضلانی مبتلا شوند. این مشکلات می تواند درد و ناراحتی زیادی برای فرد داشته باشد و موجب شود در زندگی روزمره اش اختلال ایجاد شود. این مشکلات عضلانی هم با روش های جراحی و هم روش های غیر جراحی قابل درمان است. پزشکان به دلیل کم عارضه بودن و بدون درد بودن معمولا روش های درمانی غیر جراحی مانند لیزرتراپی فیزیوتراپی را به بیماران پیشنهاد می کنند. برای انجام این روش تحقیق کنید و به بهترین دکتر درمان دیسک کمر و گردن در تهران مراجعه کنید.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا 10 تا از بهترین دکتر لیزرتراپی فیزیوتراپی در تهران را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا