پزشکان

بهترین دکتر برای درمان رگ سیاتیک در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر برای درمان رگ سیاتیک در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. پزشکان معتقد هستند که بهترین پزشک خود بیمار است. چون می تواند با رعایت نکات طب فیزیکی به کاهش درد خود کمک کند، اما عود نکردن درد سیاتیک به رعایت بیمار و دوری از انجام کارهای سنگین و انجام ورزش های مخصوص بستگی دارد. هنگامی می توان به سیاتیک مبتلا شد که مهره های کمر یا دیسک بین مهره ها جابجا شده باشد یا به اعصاب اطراف آن فشار وارد کند، سیاتیک اتفاق می افتد. فرد به علائمی مثل برق گرفتگی، که باعث تیر کشیدن پاها می شود. کمر درد علت های مختلفی دارد ولی در کمردردی که سیاتیک در آن دخیل است درد به پاها سرایت می کند. حتی برخی از بیمارانی که به سیاتیک مبتلا هستند، کمردرد ندارند و درد آن ها از ناحیه باسن و لگن و پشت ران تیر می کشد که همان کمردرد سیاتیک است. بهترین راه برای تشخیص کمردرد سیاتیکی مراجعه به متخصصان و انجام نوار عصب و عضله می باشد. همچنین برای تشخیص دردی که بر اثر دیسک کمر باشد، ام آر آی نیز پیشنهاد می شود.

سیاتیک چیست؟

رایح ترین علت درد سیاتیک دیسک کمر می باشد. سیاتیک بزرگترین عصب را در بدن دارد، که منشا آن از نخاع شروع می شود و به صورت شاخه ای در کل عضلات پشت ران و ساق و کف پا قرار گرفته است، تا حس و حرکت آن قسمت را عصب دهی کند. یکی از علائمی که بیان گر شروع درد های سیاتیکی است، بی حسی و کاهش قدرت در عضلات پا در هنگام درد می باشد. درد های سیاتیکی معمولا از زانو به پایین احساس می شود و فرد در پشت ساق پا احساس بی حسی و درد و مورمور شدن و سنگینی حتی گاهی سوزش را حس می کند. مهم ترین عاملی که باعث می شود سیاتیک اتفاق افتد، جابجایی اجسام سنگین و نشستن های طولانی مدت است. حرکاتی مانند هول دادن ماشین یا بیرون آوردن آن از چاله و خم شدن و چرخش ناگهانی برای بلند کردن اجسام سنگین به دلیل این که فشار زیادی به عصب کمر و دیسک کمر وارد می کند، از سوی دیگر ممکن است در اثر تصادف مهره ها جابجا شوند و در مواردی دیگر وجود غده در کانال نخاعی، باعث بروز درد های سیاتیکی می شود.

نشانه افرادی که به سیاتیک مبتلا هستند

در اغلب کسانی که به درد سیاتیک مبتلا هستند، مثل سوزن سوزن شدن همراه با درد مبهم در ناحیه باسن می باشد. در افراد دیگر امکان دارد شدت درد به صورتی باشد که در حرکت کردن فرد اختلال ایجاد کنند. معمولا دردی که در اثر سیاتیک ایجاد می شود، یک طرفه بوده و فقط از یک ناحیه در باسن میتوان حس کرد. حتی ممکن است درد در قسمت های پا و لگن حس شود و قسمت های دیگر از پا بی حس شوند. درد در پا ها در قسمت های ساق و کف پا امکان دارد اتفاق بی افتد. در این حالت درد در پاها امکان دارد با ضعف نیز همراه باشد. سیاتیک بیماری است که درد تدریجی و افزایش دهنده دارند. درد سیاتیک معمولا از با ضعف بی حسی و خواب رفتگی همراه است. فشاری که بر عصب های سیاتیک وارد می شود باعث درد در باسن شده و تا ران ساق پا حتی کف پا هم می رسد. انتشار درد عصب سیاتیک معمولا بی حسی ضعیف و خواب رفتگی را می تواند به دنبال داشته باشد. تحریک دیسک کمر و التهاب مفصل کمر و مهره ها می تواند باعث تورم عصب سیاتیک شود.

سیاتیک در بیشتر مواقع ممکن است با انتشار دردهای شدیدی رخ دهد که از قسمت کمر شروع شده و به پایین به سمت ساق پا تیر می کشد. درد های ناشی از این بیماری ممکن است ، گاهی با احساس بی حسی یا کرختی در پاها یا درد های شدید که در راه رفتن فرد اختلال به وجود آورد. از سوی دیگر درد سیاتیک می تواند به آرامی یا خیلی یهویی رخ دهد. درد سیاتیک شبیه به گرفتگی و سنگینی در پاها ایجاد می شود و معمولا حتی می تواند با سوزش یا مورمور شدن باشد یا حتی عضلات ضعیف شود.

یکی از عواملی که درد سیاتیک را از درد های دیگر در کمر مهم تر می سازد این است که بیشتر موردهای دردهای سیاتیکی به قسمت های پا و زیر زانو منتشر می شود. درد سیتاتیک که در اثر درگیری دیسک کمر رخ دهد با انجام بعضی فعالیت ها مثل عطسه، سرفه و راه رفتن افزایش می باشد. درد و نشانه های درد سیاتیک معمولا در مراحل اول اکثرا رو به افزایش است زیرا در این مراحل تورم و فشار عصب سیاتیک اقزایش می یابد. این درد ها معمولا بعد از درمان گرفتگی عصب سیاتیک به صورت درست کم می شود. مدت زمان درمان شدن بین 4 الی 8 هفته می باشد.

همانطور که میدانید فشاری که بر روی عصب سیاتیک کمر وارد می شود زیاد باشد، موجب ضعیف شدن ساق پا که ممکن است در اثر بی توجه ای به لاغری عضلات پاها باشد و مشکلاتی در عملکرد روده و بی اختیاری ادرار و مدفوع رخ دهد.انی نشانه ها نوعی بیماری اورژانسی به حساب می آید در این صورت لازم است که بیمار جراحی شود. به همین دلیل حتی بیشترین درد های سیاتیکی هم امکان دارد توسط بهترین دکتر سیاتیک بدون نیاز به جراحی درمان شود.

10 تا از بهترین دکتر برای درمان رگ سیاتیک در تهران که باید بشناسید!

دکتر عباس بهراد

دکتر عباس بهراد متولد 1354 در سبزوار بوده دبیرستان را در دبیرستان نمونه دولتی باقرالعلوم سبزوار در سال 1372 به پایان رسانید در همان سال بدون شرکت در هیچ کلاس کنکوری و بدون هیچ سهمیه ای در رشته پزشکی قبول شد . وی رتبه اول آزمون جامع علوم پایه پزشکی را در سال 1375 کسب کرد. پس از اتمام پزشکی عمومی در همان سال در رشته تخصص ارتوپدی قبول شد و در سال 1384 فارغ التحصیل گردید وی پس از حدود 15 سال تجربه و گذراندن دوره های پیشرفته جراحی زانو و تعویض مفصل و انجام بیش از ۳۰۰۰ عمل جراحی موفقیت آمیز مشغول خدمت به بیماران محترم می باشد.

خدمات: 

 • تعویض مفصل زانو و لگن (آرتروپلاستی=مفصل مصنوعی)
 • عمل جراحی انحراف زانوها ( پا پرانتزی و پا ضربدری یا xشکل)
 • درمان آرتروز زانو به روش دارویی و تزریق ژل داخل زانو و پی آر پی و ازن تراپی
 • جراحی بسته (آرتروسکوپیک)رباطهای صلیبی و منیسکهای زانو در ورزشکاران حرفه ای و غیر حرفه ای و افراد عادی
 • جراحی انحراف انگشت شست پا (هالوکس والگوس)
 • درمان گچ گیری و جراحی تمامی شکستگی اندامها و جوش نخوردن شکستگی ها
 • درمان پا پرانتزی و ضربدری در کودکان برای جلوگیری از نیاز به جراحی های سنگین و پرهزینه پس از بلوغ

آدرس:

تهران – تهران ونک- گاندی شمالی ; خیابان صانعی پلاک 19 ; ساختمان پزشکان نشاط . واحد 12

شماره تماس: 

88792149

09120997036

اینستاگرام: dr.behrad_abbas

وب سایت: dr-behrad.com

چه داروهایی برای سیاتیک کاربرد دارد؟

استفاده از داروهایی که جهت کاهش درد هستند مانند استامینوفن و داروهای ضدالتهابی بدون استروئید مثل بروفن و ناپروکسن می تواند به درمان این بیماری کمک کند. همچنین مصرف صحیح این داروهایی با دوز ضدالتهابی که توسط بهترین دکتر برای درمان رگ سیاتیک در تهران تجویز شده است، علاوه برای آرام شدن التهابات ناشی از آن و درمان آن دارد. گرفتگی عضلات در اثر درد سیاتیک و مصرف داروهای شل کننده عضلات مثل باکلوفن می تواند مفید باشد در زمانی که درد بسیار زیاد باشد حتی داروهایی از جمله پتیدین و مورفین احتیاج می شود.

داروهای دیگری که مورد استفاده قرار می گیرد، مانند داروهای ضدافسردگی به مقدار دوز کم و داروهای ضد تشنج می باشد که موجب تحریک کم عصب ها می شود و با تزریق کورتن در قسمت های اپیدورال کمری است. در درد سیاتیک متوکاربامول زیاد تاثیرگذار می باشد و فقط استفاده از آمپول های متوکاربامول می تواند در درمان سیاتیک حاد مقداری موثر باشد ولی قرص های آن اثر زیادی در درد سیاتیک ندارند.

داروهایی که بهترین دکتر برای درمان رگ سیاتیک در تهران برای درمان سیاتیک تجویز می کند را در ادامه شرح می دهیم :

 • داروهای ضد افسردگی تری سیکلیک
 • مسکن قوی برای درد سیاتیک
 • داروهای ضد حمله ناگهانی
 • شل کننده عضلانی
 • ضد التهاب

پیشگیری از سیاتیک

درد سیاتیک ممکن است همیشه قابل پیشگیری نباشد و عوارض آن ممکن است بعد از یک دوره درمانی مجدد بازگردد. به همین دلیل باید به بهترین کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنید. در ادامه مواردی را برای پیشگیری درد های سیاتیک شرح می دهیم :

به طور منظم ورزش کنید: برای قوی نگه داشتن کمر خود، توجه مخصوصی به ماهیچه های مرکزی تان داشته باشید،ماهیچه هایی در شکم و پایین تنه کمرتان و برای نوع ایستادن و تراز بودن ضروری می باشد. از بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران خود بخواهید تمرینات مربوطه را به ما معرفی کند.

در موقع نشستن در وضعیت بدنیتان مناسب باشد : صندلی را انتخاب کنید دارای دسته و پایه گردان و نیمه پایینی کمر در حالت صحیحی قرار گرفته باشد. باید توجه داشته باشید که یک بالش یا حوله لوله شده در گودی کمرتان جایگزین کنید تا انحنای آن به صورت طبیعی حفظ شود. زانوها و لگن تان را در یک سطح قرار گرفته باشد.

از حالت های بدنی صحیحی استفاده کنید : اگر برای زمان زیادی به صورت ایستاده قرار گرفته اید، یکی از پاهای خود را به یک تکیه گاه قرار دهید. هنگامی که چیز سنگینی را بلند کرده اید اجازه دهید تا اندام تحتانی شما کار را انجام دهد. به صورت کاملا مستقیم خود را به بالا و پایین حرکت دهید. کمرتان را صاف نگه دارید و فقط زانوها را خم کنید. بار را نزدیک بدن خود نگه دارید، از ایستادن یا حرکت کردن خود داری کنید. اگر وسیله ای سنگینی در دست دارید، از یک شی کمکی برای بلند کردن استفاده کنید.

تشخیص و درمان سیاتیک

در طول مشاوره های پی در پی توسط بهترین دکتر برای درمان رگ سیاتیک در تهران، ایشان مقاومت ماهیچه ها را مورد بررسی قرار می دهد. به عنوان مثال، امکان دارد به شما بگوید بر روی انگشتان پا یا پاشنه پاهایتان حرکت کنید، از حالت چمباتمه بلند شده و در حالتی که به پشت خوابیده اید یکی یکی پاهای خود را بلند کنید. دری که در اثر سیاتیک باشد در هنگام انجام این حرکت افزایش پیدا می کند.

با انجام آزمایش ها و تصویر برداری ها، بیشتر افرادی که به فتق دیسک دچار هستند یا زائده های استخوانی که دارند به اشعه ایکس و بقیه تصویربرداری ها را نشان می دهد ولی هیچ نشانه ای در طور روز از خود نشان نمی دهد.

بهترین دکتر برای درمان سیاتیک در تهران اغلب از این روش ها و آزمایش ها استفاده نمی کند. ولی اگر بیمار درد زیادی داشته باشد و تا چندین هفته درد کاهش پیدا نکند موارد زیر را تجویز می کند.

اشعه ایکس : تصویر اشعه ایکس از ستون فقرات می تواند رشد بیش از حد استخوان را آشکار کند که عصب را مورد فشار قرار دهد.

MRI : این فرآیندت از یک آهنربای قوی و امواج رادیویی استفاده می شود تا تصاویر مقطعی از کمر به وجود بیاید. MRI تصویر ایجاد شده را با جزئیات از استخوان و بافت های نرم مثل دیسک هایی که درگیر فتق ایجاد می شود. در هنگام انجام این آزمایش، بر روی میزی دراز کشیده و به داخل دستگاه MRI حرکت می کند.

سی تی اسکن : معمولا در استفاده از سی تی اسکن برای تصویربرداری از ستون فقرات، یک رنگ کنتراست زا قبل از تابش اشعه ایکس به کانال نخاعی تزریق می شود. فرآیندی که میلو گرم سی تی می گویند. پس از آن رنگ در اطراف طناب نخاعی و اعصاب نخاعی شروع به حرکت می کند که در نتیجه تصویر سفید به نمایش در می آید.

انواع عصب و عضله : این آزمایش ها ایمپالس های الکتریکی را تولید کرده و توسط عصب ها به ماهیچه ها پاسخ می دهد و آن ها را اندازه گیری می کند. این آزمایش می تواند سبب فشردگی اعصاب به دلیل فتق دیسک یا باریک شدن کانال نخاعی (تنگی نخاعی) شود.

مصرف داروهایی که بعد از گذشت زمانی درد های زیاد کاهش پیدا می کند، بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می تواند یک برنامه مناسب را برای بیمار طراحی می کند تا به بهبود فرد کمک کرده و از عوارض های دیگر پیشگیری کند. این برنامه معمولا از تمرین های ورزشی برای ایستادن درست، ماهیچه های ناحیه کمر را تقویت کرده و به بهبود و انعطاف پذیری آن کمک می کند. در بعضی از موارد، امکان دارد پزشک تزریق یک داروی کورتیکواستروئید را به نواحی اطراف ریشه عصبی درگیر تجویز می کند. کورتیکو استروئید ها با کاهش التهاب در اطراف عصب های آسیب دیده به کم شدن درد کمک می کند. اغلب اثرات طی چند ماه از بین می رود، تعداد دفعات تزریق استروئید محدود باشد چون در صورت انجام تزریقات زیاد، خطرات اثرات جانبی افزایش پیدا می کند.

اگر کسی درد سیاتیکی داشته باشد با استراحت مطلق در حد سه روز و استفاده از دارو و فیزیوتراپی و روش های نوین و طب فیزیکی به درمان سیاتیک کمک می کند. اما اگر علاوه بر احساس درد، باعث ضعف عضلانی شدید و نتوانستید مچ پا ها را بالا و پایین کنید باید بررسی های لازم توسط بهترین دکتر برای درمان رگ سیاتیک در تهران صورت گیرد. سیاتیک برای آزاد شدن نیاز به درمان های مختلفی دارد که به علت ایجاد کننده آن بستگی دارد. ممکن است بهترین دارو برای درمان سیاتیک استفاده از قرص های ضد التهابی و غیر استروییدی مانند ولتارن در میان داروهای کم کننده حساسیت غشا عصب مثل گاباپنتین است که حتما باید توسط بهترین دکتر برای درمان رگ سیاتیک در تهران تجویز شود. اما بدون درمان های فیزیکی دارو نمی تواند نتایج قابل قبولی را در روند بیماری ایجاد کند. همچنین آمپول هایی برای کاهش درد های سیاتیک وجود دارد که همه ی آن ها از آمپول های استروئیدی و آمپول های شل کننده عضلانی مثل رولاکسین هستند.

تشخیص و درمان سیاتیک

کلام آخر

سایت پزشکا همواره در تلاش است که بهترین مطالب را برای شما عزیزان جمع آوری کند. متخصصانی که در این مقاله معرفی کردیم صرفا جهت شناخت می باشند. برای اطلاعات بیشتر با مراجعه حضوری اقدام کنید. امیدوارم این مطالب برای شما مفید باشد. از شما سپاس گذاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا