سلامتیپزشکان

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را به شما معرفی کنیم؛ بسیاری از افراد ممکن است با بیماری دیابت دست و پنجه نرم کنند و از عوارض این بیماری رنج ببرند؛ یکی از این عوارض، ایجاد شدن زخم در پا است که موجب ناراحتی بیماران می شود؛ امروزه تعداد بیماران دیابتی بسیار افزایش یافته است و تعداد آن ها با گذر زمان نیز بیشتر از این می شود؛ این زخم ها مشکل بسیار جدی در نظر گرفته می شوند، از این رو پزشکان سعی خود را می کنند تا از شدت گرفتن دیابت بیماران جلوگیری کنند؛ اگر شما نیز به این بیماری مبتلا هستید و از وجود این زخم ها رنج می برید و به دنبال یافتن دکتر متخصص هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

زخم پا دیابتی چیست؟

زخم پای دیابتی جزو مشکلات بسیار شایع مبتلایان به دیابت است و در حال حاضر متخصصان عفونی و دیابت، بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران در تلاش هستند تا این مشکل را حل کنند، زیرا زخم پا دیابتی کیفیت زندگی بیماران را می تواند تحت تاثیر خود قرار دهد و باعث کاهش کیفیت زندگی شان شود؛ یکی از مهم ترین عوارض مزمن دیابت عفونت زخم پا و عدم التیام زخم است.

این دسته از عوارض، جزو عوامل مهم در مرگ و میر بیماران هستند؛ زخم پا دیابتی یک عارضه مزمن است که اخیرا در تمام جهان این مشکل بسیار رویت می شود؛ این مشکل یکی از ناراحت کننده ترین عوارض این بیماری می باشد و در صورتی که اعصاب محیطی آسیب می بیند و بیماری عروقی محیطی رخ می دهد، این مشکل ایجاد می گردد؛ برخی عوامل از جمله کاهش یافتن میزان جریان خون محیطی و همچنین کاهش یافتن رگ زایی موضعی می تواند این مشکل را حادتر از گذشته کنند.

نوروپاتی محیطی ناشی از دیابت عاملی کاملا سرعت بخش در به وجود آمدن 90 درصد زخم‌های دیابتی می باشد؛ بالا بودن میزان قند خون می تواند آسیب جدی به اعصاب از جمله حسی، حرکتی و خودمختار وارد کند؛ نوروپاتی دیابتی می تواند در ضمن سیستم ایمنی را تضعیف نماید و توانایی بدن را در مقابله با عفونت مختل کند.

انواع زخم پا دیابتی

زخم پا دیابتی نیز خود انواع مختلفی دارد که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

زخم ایسکمیک: زخم ایسکمیک یا نارسایی شریانی جزو زخم های دیابتی است و زمانی رخ می دهد که جریان خون در سطح عروق کوچک و متوسط ​​بدن مسدود شود؛ این نوع از زخم دیابتی، بیشتر در اندام تحتانی رخ می دهد. هنگامی که جریان یافتن خون به حساس ترین قسمت بدن قطع می شود، بافت مورد نظر از مواد مغذی و اکسیژن محروم می شود و سطح سلولی می میرد؛ هنگامی که یک بافت آسیب می بیند، جریان خون قطع می شود و روند بهبودی کاهش می یابد.

نوروپاتیک: تقریبا نیمی از بیماران مبتلا به دیابت پس از گذشت 25 سال از آغاز بیماری شان، علائم نوروپاتی محیطی را مشاهده می کنند که اصلی ترین عامل خطر زخم پا است؛ نوروپاتی خود باعث ضعیف و بی حس شدن ناحیه مورد نظر می گردد؛ عوامل تاثیرگذار در نوروپاتی دیابتی، افزایش یافتن قندخون، مقاومت به استرس و انسولین، چربی خون است.

نورو ایسکمیک: زخم های نورو ایسکمیک یکی از انواع زخم های پا هستند؛ این زخم های پا زمانی رخ می دهند که فردی هم نوروپاتی محیطی و هم بیماری ایسکمیک به دلیل بیماری شریان های محیطی داشته باشد؛ برای درمان زخم نورو ایسکمیک باید نکات خاصی را دنبال کرد.

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران کیست؟

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران به کسی گفته می شود که تخصص و مهارت کافی در زمینه دیابت و زخم های ناشی از آن دارد و می تواند با علم و دانش کافی، این زخم ها را درمان کند و به بیماران راه حل های مناسب برای درمان ارائه دهد؛ دکتر متخصص می تواند نوع زخم بیمار را تشخیص دهد و متناسب با آن، دارو را برای بیمار تجویز نماید؛ بهترین دکتر زخم در تهران فردی است که می تواند به خوبی با بیماران خود برخورد کند و سوالاتشان را به درستی پاسخ دهد و به آن ها کمک کند تا از شر این مشکل خلاص شوند.

همچنین در صورتی که شما در شهر تهران ساکن هستید و به بیماری ها دیگر از جمله واریس مبتلا شده اید و می خواهید از متخصص قلب و عروق کمک بگیرید، می توانید به مقاله بهترین دکتر واریس در تهران مراجعه نمایید.

ویژگی بهترین دکتر دیابت شامل موارد زیر می شود:

?صداقتیکی از ویژگی های یک پزشک خوب دیابت صداقت است، صداقت عامل اصلی کشش است و بیشترین تاثیر را بر افراد خواهد گذاشت.
?داشتن رابطه دوستانهیک پزشک خوب دیابت باید با بیمار خود رابطه دوستانه و صمیمی برقرار کند تا هر یک از آنها در بهبود بیماری مثمر ثمر باشد و ظرفیت اصول اخلاقی، حس وحدت، بردباری، اشتیاق و انرژی را داشته باشد.
❤️رازدار باشدیک پزشک خوب دیابت باید رازدار باشد و مکالمات بیمار خود را مخفی نگه دارد و در نتیجه حس اعتماد مخاطبان خود را افزایش دهد و در نتیجه اعتبار شخصی آنها را دوچندان نمایان کند.
? آماده یادگیری و افزایش علم یک پزشک فوق تخصص دیابت باید همیشه آمادگی یادگیری و گسترش دانش خود را در زمینه تخصصی خود داشته باشد و تلاش خود را صرف به روز رسانی اطلاعات پزشکی لازم و استفاده از دانش خود در جهت رفاه بیماران کند.

10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را بشناسید!

دکتر رضا مطلوب

دکتر رضا مطلوب به عنوان بهترین دکتر زخم در تهران شناخته شده است . جناب آقای دکتر رضا مطلوب متخصص جراحی عمومی از دانشگاه تهران با رتبه عالی بورد و فوق تخصص جراحی عروق و تروما هستند. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند و تمامی مراحل تحصیل خود را با رتبه برتر در دانشگاه تهران سپری کرده‌اند.

ایشان اولین فرد در کشور هستند که توانسته اند با کسب رتبه های برتر تا انتهای مقطع فوق تخصص را بدون وقفه طی نمایند. ایشان دارای چندین مقاله بین المللی می باشند و عضو انجمن CIRSE اروپا به عنوان نویسنده علمی هستند و در کنگره های متعدد بین المللی جراحی عمومی، عروق و تروما و اندوواسکولار به عنوان سخنران علمی سخنرانی نموده اند.

از عمل های فوق تخصصی ایشان درمان بیماران شریانی محیطی و زخم پای دیابتی است که بیماران نامید از قطع پا به ایشان مراجعه می کنند و پا هایی که قطع امید شده بودند و پیشنهاد قطع زیر زانو به آنان داده شده بود و حفظ آنان را بعد از آنژیوپلاستی میتوانید در اینستاگرام ایشان dr.reza_matloub مشاهده کنید. از دیگر کارهای ایشان هر گونه گرفتگی عروق پا می باشد که آن هم در اکثر اوقات با بی حسی موضعی و بصورت اندوواسکولار درمان می شوند.

خدمات:

 • زخم شریانی
 • زخم وریدی
 • زخم پای دیابتی
 • وکیوم تراپی
 • پلاسما
 • ازون تراپی
 • اکسیژن هایپرباریک

آدرس: گاندی جنوبی پلاک ۱۳۰

شماره تماس: ۰۹۱۲۰۴۰۸۴۶۶

عوارض زخم پا دیابتی

زخم پا دیابتی ممکن است با برخی عوارض و مشکلات همراه باشد؛ در ادامه آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

برخی از افراد، زخم هایی بر اثر دیابت تجربه می کنند و ممکن است بیماری دیابت بر روی رگ های خونی و اعصاب شان اثر بگذارد؛ این افراد علاوه بر این مسائل، برخی عوارض دیگر از جمله بیماری کلیوی، مشکلات چشمی و بیماری قلبی نیز تجربه می کنند.

در صورتی که یک فرد بیمار، زخمش آلوده نشده باشد، ممکن است این زخم ها گسترش یابند و به نواحی استخوان ها و ماهیچه ها کشیده شوند؛ به این بیماری، استئومیلیت یا عفونت استخوان می‌گویند.

گاهی اوقات این زخم ها ترمیم و درمان نمی شوند که در این صورت ممکن است تا مرحله گانگرن پیشرفت نمایند؛ در حقیقت مشکل گانگرن دلیل اصلی قطع عضو عده ای از افراد مبتلا به دیابت است.

برخی مواقع، افراد به برخی عفونت های غیرقابل کنترل مبتلا هستند و از این رو ممکن است بیماری سپسیس را تجربه کنند و عفونت در جریان خونشان گسترش یابد؛ بیماری سپسیس خطر دارد و ممکن است تهدید کننده نیز باشد.

نحوه مراقبت از زخم پا دیابتی

در صورتی که شما به بیماری زخم پا دیابتی مبتلا می شوید باید به برخی نکات و توصیه ها توجه کنید و به آن ها عمل نمایید؛ این توصیه ها در ادامه ذکر می شوند:

 • پاهای خود را باید روزانه شستشو دهید و تمیز کنید.
 • پیش از آن که بخواهید از مرطوب کننده استفاده نمایید، باید پوست تان را خشک کنید.
 • سعی کنید هرگز با پای برهنه راه نروید.
 • ناخن های پا خود را به صورت مرتب کوتاه کنید.
 • از کفش های کاملا راحت و طبی استفاده نمایید.
 • پاهای خود را به صورت روزانه بررسی نمایید و کفش خود را هر روز نگاه کنید.

درمان زخم پا دیابتی

برای درمان زخم پا دیابتی می توان از روش های متعددی استفاده کرد که روش مورد نظر باید مورد تائید بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران باشد؛ این روش های درمان را در ادامه برایتان شرح خواهیم داد:

 • پانسمان های نوین
 • اوزون تراپی در آب
 • ماگوت تراپی
 • لایت تراپی
 • لیچ تراپی
 • وکیوم تراپی NPWT
 • پی آر پی PRP

در ابتدای کار بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران سعی می کند زخم را به خوبی با روش های نوین پانسمان کند و سلامتی بیمار را بازگرداند؛ دکتر زخم را از طریق سلول های انسانی کشت شده و کلاژن ها می پوشاند و در نهایت نواحی که آسیب دیده است را با پانسمان های هتروژنتیک یا پیوندهایی با فاکتورهای رشو نو ترکیب می کنند؛ دکتر تلاش می کند پانسمان را به گونه ای دور پا ببندد که بر اثر بسیاری از برخوردها، آسیب نبیند.

برخی مواقع دکتر برای بیمار روش دارو درمانی را تجویز می کند که این روش بستگی به مرحله بیماری دارد زیرا اگر این زخم ها بسیار شدید باشند، ممکن است دارو پاسخ خوبی به این زخم ها ندهد؛ این دارو ها در دسته بندی آنتی بیوتیک ها، ضدپلاکت یا ضد انعقاد هستند؛ برخی از این آنتی بیوتیک ها می توانند به استافیلوکوکوس اورئوس (taphylococcus aureus) و همچنین به اﺳﺘﺮﭘﺘﻮﮐﻮك‌ﻫﺎي ﺑﺘﺎ ﻫﻤﻮﻟﯿﺘﯿﮏ (ß-haemolytic Streptococcus) حمله کنند.

گاهی اوقات نیز دکتر روش جراحی را جایگزین تمام روش های دیگر می داند؛ با کمک جراحی می توان استخوان پا را تراشید یا بسیاری از مشکلات پا از جمله انحراف و شکستگی را از بین برد که در این صورت زخم کاهش می یاید؛ در اکثر مواقع دکتر روش های دیگری که ذکر شد را برای بیمار در نظر می گیرد اما در غیر این صورت، از جراحی کمک می گیرد.

درمان زخم پا دیابتی

کلام آخر

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت ممکن است مشکل زخم پا را تجربه کنند که در این صورت بهتر است با رعایت برخی نکات، از شدت گرفتن آن ها جلوگیری کند و همچنین به سرعت برای درمان اقدام کرد؛ از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با زخم پا دیابتی در اختیارتان قرار دهیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را به شما معرفی کرد تا به راحتی دکتر مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما بسیار متشکریم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با زخم پا دیابتی دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا