پزشکانسلامتی

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را به شما معرفی کنیم؛ بسیاری از افراد ممکن است با بیماری دیابت دست و پنجه نرم کنند و از عوارض این بیماری رنج ببرند؛ یکی از این عوارض، ایجاد شدن زخم در پا است که موجب ناراحتی بیماران می شود؛ امروزه تعداد بیماران دیابتی بسیار افزایش یافته است و تعداد آن ها با گذر زمان نیز بیشتر از این می شود؛ این زخم ها مشکل بسیار جدی در نظر گرفته می شوند، از این رو پزشکان سعی خود را می کنند تا از شدت گرفتن دیابت بیماران جلوگیری کنند؛ اگر شما نیز به این بیماری مبتلا هستید و از وجود این زخم ها رنج می برید و به دنبال یافتن دکتر متخصص هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

زخم پا دیابتی چیست؟

زخم پای دیابتی جزو مشکلات بسیار شایع مبتلایان به دیابت است و در حال حاضر متخصصان عفونی و دیابت، بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران در تلاش هستند تا این مشکل را حل کنند، زیرا زخم پا دیابتی کیفیت زندگی بیماران را می تواند تحت تاثیر خود قرار دهد و باعث کاهش کیفیت زندگی شان شود؛ یکی از مهم ترین عوارض مزمن دیابت عفونت زخم پا و عدم التیام زخم است.

این دسته از عوارض، جزو عوامل مهم در مرگ و میر بیماران هستند؛ زخم پا دیابتی یک عارضه مزمن است که اخیرا در تمام جهان این مشکل بسیار رویت می شود؛ این مشکل یکی از ناراحت کننده ترین عوارض این بیماری می باشد و در صورتی که اعصاب محیطی آسیب می بیند و بیماری عروقی محیطی رخ می دهد، این مشکل ایجاد می گردد؛ برخی عوامل از جمله کاهش یافتن میزان جریان خون محیطی و همچنین کاهش یافتن رگ زایی موضعی می تواند این مشکل را حادتر از گذشته کنند.

نوروپاتی محیطی ناشی از دیابت عاملی کاملا سرعت بخش در به وجود آمدن 90 درصد زخم‌های دیابتی می باشد؛ بالا بودن میزان قند خون می تواند آسیب جدی به اعصاب از جمله حسی، حرکتی و خودمختار وارد کند؛ نوروپاتی دیابتی می تواند در ضمن سیستم ایمنی را تضعیف نماید و توانایی بدن را در مقابله با عفونت مختل کند.

زخم پا دیابتی چیست؟

انواع زخم پا دیابتی

زخم پا دیابتی نیز خود انواع مختلفی دارد که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

زخم ایسکمیک: زخم ایسکمیک یا نارسایی شریانی جزو زخم های دیابتی است و زمانی رخ می دهد که جریان خون در سطح عروق کوچک و متوسط ​​بدن مسدود شود؛ این نوع از زخم دیابتی، بیشتر در اندام تحتانی رخ می دهد. هنگامی که جریان یافتن خون به حساس ترین قسمت بدن قطع می شود، بافت مورد نظر از مواد مغذی و اکسیژن محروم می شود و سطح سلولی می میرد؛ هنگامی که یک بافت آسیب می بیند، جریان خون قطع می شود و روند بهبودی کاهش می یابد.

نوروپاتیک: تقریبا نیمی از بیماران مبتلا به دیابت پس از گذشت 25 سال از آغاز بیماری شان، علائم نوروپاتی محیطی را مشاهده می کنند که اصلی ترین عامل خطر زخم پا است؛ نوروپاتی خود باعث ضعیف و بی حس شدن ناحیه مورد نظر می گردد؛ عوامل تاثیرگذار در نوروپاتی دیابتی، افزایش یافتن قندخون، مقاومت به استرس و انسولین، چربی خون است.

نورو ایسکمیک: زخم های نورو ایسکمیک یکی از انواع زخم های پا هستند؛ این زخم های پا زمانی رخ می دهند که فردی هم نوروپاتی محیطی و هم بیماری ایسکمیک به دلیل بیماری شریان های محیطی داشته باشد؛ برای درمان زخم نورو ایسکمیک باید نکات خاصی را دنبال کرد.

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران کیست؟

بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران به کسی گفته می شود که تخصص و مهارت کافی در زمینه دیابت و زخم های ناشی از آن دارد و می تواند با علم و دانش کافی، این زخم ها را درمان کند و به بیماران راه حل های مناسب برای درمان ارائه دهد؛ دکتر متخصص می تواند نوع زخم بیمار را تشخیص دهد و متناسب با آن، دارو را برای بیمار تجویز نماید؛ بهترین دکتر زخم در تهران فردی است که می تواند به خوبی با بیماران خود برخورد کند و سوالاتشان را به درستی پاسخ دهد و به آن ها کمک کند تا از شر این مشکل خلاص شوند.

همچنین در صورتی که شما در شهر تهران ساکن هستید و به بیماری ها دیگر از جمله واریس مبتلا شده اید و می خواهید از متخصص قلب و عروق کمک بگیرید، می توانید به مقاله بهترین دکتر واریس در تهران مراجعه نمایید.

ویژگی بهترین دکتر دیابت شامل موارد زیر می شود:

😍صداقتیکی از ویژگی های یک پزشک خوب دیابت صداقت است، صداقت عامل اصلی کشش است و بیشترین تاثیر را بر افراد خواهد گذاشت.
😉داشتن رابطه دوستانهیک پزشک خوب دیابت باید با بیمار خود رابطه دوستانه و صمیمی برقرار کند تا هر یک از آنها در بهبود بیماری مثمر ثمر باشد و ظرفیت اصول اخلاقی، حس وحدت، بردباری، اشتیاق و انرژی را داشته باشد.
❤️رازدار باشدیک پزشک خوب دیابت باید رازدار باشد و مکالمات بیمار خود را مخفی نگه دارد و در نتیجه حس اعتماد مخاطبان خود را افزایش دهد و در نتیجه اعتبار شخصی آنها را دوچندان نمایان کند.
👌 آماده یادگیری و افزایش علم یک پزشک فوق تخصص دیابت باید همیشه آمادگی یادگیری و گسترش دانش خود را در زمینه تخصصی خود داشته باشد و تلاش خود را صرف به روز رسانی اطلاعات پزشکی لازم و استفاده از دانش خود در جهت رفاه بیماران کند.

10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را بشناسید!

دکتر رضا مطلوب

دکتر رضا مطلوب به عنوان بهترین دکتر زخم در تهران شناخته شده است . جناب آقای دکتر رضا مطلوب متخصص جراحی عمومی از دانشگاه تهران با رتبه عالی بورد و فوق تخصص جراحی عروق و تروما هستند. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند و تمامی مراحل تحصیل خود را با رتبه برتر در دانشگاه تهران سپری کرده‌اند.

ایشان اولین فرد در کشور هستند که توانسته اند با کسب رتبه های برتر تا انتهای مقطع فوق تخصص را بدون وقفه طی نمایند. ایشان دارای چندین مقاله بین المللی می باشند و عضو انجمن CIRSE اروپا به عنوان نویسنده علمی هستند و در کنگره های متعدد بین المللی جراحی عمومی، عروق و تروما و اندوواسکولار به عنوان سخنران علمی سخنرانی نموده اند.

از عمل های فوق تخصصی ایشان درمان بیماران شریانی محیطی و زخم پای دیابتی است که بیماران نامید از قطع پا به ایشان مراجعه می کنند و پا هایی که قطع امید شده بودند و پیشنهاد قطع زیر زانو به آنان داده شده بود و حفظ آنان را بعد از آنژیوپلاستی میتوانید در اینستاگرام ایشان dr.reza_matloub مشاهده کنید. از دیگر کارهای ایشان هر گونه گرفتگی عروق پا می باشد که آن هم در اکثر اوقات با بی حسی موضعی و بصورت اندوواسکولار درمان می شوند.

خدمات:

 • زخم شریانی
 • زخم وریدی
 • زخم پای دیابتی
 • وکیوم تراپی
 • پلاسما
 • ازون تراپی
 • اکسیژن هایپرباریک

آدرس: گاندی جنوبی پلاک ۱۳۰

شماره تماس: ۰۹۱۲۰۴۰۸۴۶۶

اینستاگرام: dr.reza_matloub

دکتر پرگل نوروزی

دکتر پرگل نوروزی

دکتر پرگل نوروزی یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران است؛ ایشان از سال 1371 عضو شورای قلب و عروق دانشگاه تهران بوده اند و در بنیاد ملی نخبگان، در انجمن آترواسکلروز ایران و انجمن قلب اروپا عضو بوده اند؛ وی رتبه دوم کنکور سراسری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 80 کسب کرده اند و همچنین رتبه 63 در کنکور سراسری 1380، رتبه 10 در پیش کارورزی و امتیاز شرکت در آزمون دستیاری بدون گذراندن دوره برنامه ریزی عمومی اخذ نموده اند؛ ایشان در ضمن دارای سابقه دادیاری در سیستم پزشکی ملایر اند.

خدمات:

 • انجام آنژیوگرافی قلب
 • درمان واریس
 • درمان زخم
 • تست ورزش
 • اکوکاردیوگرافی

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، روبروی شیرینی ماه بانو، ساختمان ایمان، طبقه دوم شرقی، واحد10

تلفن تماس: 02146292550

مهرداد بهلولی

مهرداد بهلولی

دکتر مهرداد بهلولی در سال 1346 در شهر تبریز به دنیا آمدند؛ سپس در دوره متوسطه به خارج از کشور رفتند و در دانشگاه آنکارا ادامه تحصیل دادند،در ادامه وارد دانشکده پزشکی دانشگاه حاجت تپه شدند و پس از اتمام تحصیلات عمومی پزشکی، در سال 1374 با رتبه اول وارد بخش جراحی عمومی دانشکده پزشکی جراح پاشا در استانبول شدند؛ ایشان مدتی در بیمارستان کنت استانبول به عنوان جراح مشغول به کار شدند؛ وی یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران است.

خدمات:

 • بیماری های دستگاه گوارش
 • بیماری چاقی مفرط
 • درمان واریس و زخم

آدرس: تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، بالاتر از خیابان شهید مطهری، کوچه ششم، واحد27، طبقه سوم، واحد5

تلفن تماس: 02188536838

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و فشار خون اند و یکی از با سابقه ترین متخصصین قلب در حیطه کنترل کردن بیماری های قلبی می باشند که تاکنون بیماران زیادی را با آنژیوگرافی دستی و بهترین درمان ها و کنترل ها در کلینیک فشار خون و واریس درمان کرده اند؛ ایشان به دلیل عضویت در انجمن جراحان قلب و عروق ایران با مطالعات و تحقیقات در زمینه بیماری های عروقی، بسیار مجرب و توانا در درمان کردن واریس و کنترل نمودن فشار خون و آنژیوگرافی و باز کردن عروق قلب است؛ از این رو وی یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران می باشند.

خدمات:

 • درمان واریس
 • درمان زخم
 • نوار قلب
 • اکوکاردیوگرافی
 • تست ورزش قلب
 • آنژیوگرافی

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان بخشایش، نبش بیمارستان عرفان، خیابان هفدهم، پلاک81

تلفن تماس: 02122137133

دکتر مروارید دادرس

دکتر مروارید دادرس

دکتر مروارید دادرس بهترین پزشک متخصص در حوزه قلب و عروق هستند و دارای کد نظام پزشکی : 121145 اند؛ سرکار خانم دکتر مروارید دادرس بهترین پزشک قلب در شهر تهران و اکوکاردیوگرافی می باشند و ایشان رتبه سوم کشور در رشته قلب و ورزش و همچنین رتبه اول کشور در زمینه فلوشیپ اکوکاردیوگرافی اخذ نموده اند؛ دکتر مروارید بیش از 20 مدرک دارند و دارای گواهینامه ملی و بین المللی می باشند؛ ایشان تقریبا 10 سال سابقه طبابت دارند و به عنوان یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران شناخته می شوند.

خدمات:

 • تست ورزش
 • اکوکاردیوگرافی
 • درمان زخم و واریس
 • درمان بیماری های قلبی
 • درمان فشارخون

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، کوچه شریفی، پلاک6، طبقه همکف

تلفن تماس: 02122223600

دکتر علی ستایش

دکتر علی ستایش

دکتر علی ستایش یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران است؛ ایشان جراح عمومی می باشند و پس از اتمام فلوشیپ جراحی به عنوان پزشک در رشته جراحی در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران شروع به کار کردند و به طور همزمان در بیمارستان های بهمن و آراد در دو رشته جراحی عمومی و جراحی مشغول به کار شدند؛ در حقیقت ایشان جزو پزشکان برتر شهر تهران هستند و بهترین خدمات را به مردم عزیز ارائه می دهند و سعی می کنند که خدمات منحصر به فردی به مردم ارائه دهند.

خدمات:

 • درمان و جراحی واریس پا
 • درمان زخم پا
 • جراحی آپاندیس
 • درمان فتق های شکمی
 • جراحی سرطان روده بزرگ و کوچک

آدرس: تهران، خیابان سمیه، بین خیابان دکتر شریعتی و بهار، بیمارستان آراد

تلفن تماس: 02122568394

دکتر آرش توفیق

دکتر آرش توفیق

دکتر آرش توفیق فوق تخصص جراحی عروق از کشور فرانسه می باشند و یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران هستند؛ در ضمن وی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اند؛ ایشان سال 1384 فارغ التحصیل شده اند و همان سال توانستند در امتحانات بورد در رشته جراحی رتبه برتر را کسب نمودند و موفق شدند؛ در همان زمان دکتر توفیق موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور شدند و با یک ماموریت علمی از دانشگاه به فرانسه رفتند تا در بیمارستان Pitier-Salpierre پاریس که یکی از زیرمجموعه های دانشگاه پاریس 6 یا Pierre است در رشته جراحی تحصیل کنند. ماری از سال 2005 تا 2007 دوره پیشرفته جراحی جراحی یا فلوشیپ را در بخش جراحی این بیمارستان به سرپرستی پروفسور کیفر یکی از برجسته ترین جراحان جهان به پایان رساندند.

خدمات:

 • درمان واریس
 • درمان زخم پا
 • گرفتگی عروق
 • جراحی تیروئید
 • جراحی پارا تیروئید

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، اول خیابان بخارست، خیابان هجدهم، ساختمان پزشکان 6

تلفن تماس: 02188736192

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی متخصص قلب و عروق می باشند، ایشان در هیئت علمی دانشگاه عضو هستند و به عنوان یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران شناخته می شوند؛ ایشان در انجمن قلب آمریکا نیز عضو هستند و توانسته اند در زمینه تخصص شان، مهارت بسیار زیادی کسب کنند؛ بسیاری از افراد در شهر تهران، دکتر کریمی را می شناسند و برای درمان بیماری های خود در این حیطه، به مطب شان مراجعه می کنند و از خدمات منحصر به فردشان استفاده می کنند.

خدمات:

 • درمان واریس
 • درمان زخم
 • درمان فشارخون
 • درمان نارسایی قلبی

آدرس: تهران، شریعتی، بین ظفر و میرداماد، جنب متر شریعتی، ساختمان پزشکان نیکان، طبقه5، واحد5

تلفن تماس: 02122254144

دکتر نادر افشاری

دکتر نادر افشاری

دکتر نادر افشاری متخصص قلب و عروق هستند؛ ایشان در دانشگاه علوم پزشکی ایران دانش آموخته اند و توانسته اند تخصص شان را در دانشگاه جندی شاپور کسب نمایند؛ وی تخصص و مهارت بسیار زیادی در زمینه عروق کرونری و بیماری های قلبی دارند؛ تجربه و سابقه شان بسیار زیاد است و از این رو به عنوان یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران شناخته می شوند.

خدمات:

 • درمان فشارخون
 • درمان بیماری قلبی
 • درمان واریس
 • درمان زخم
 • آنژیوگرافی
 • تست ورزش

آدرس: تهران، شهرک اکباتان، بلوار نفیسی، ساختمان سایه، واحد17

تلفن تماس: 02142198599

دکتر مریم طهماسب

دکتر مریم طهماسب

دکتر مریم طهماسب متخصص قلب و عروق و فشارخون و واریس می باشند؛ ایشان بورد تخصصی دارند و به عنوان یکی از بهترین دکتر زخم پا دیابتی شناخته می شوند؛ وی توانسته اند از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شوند و همچنین در انجمن قلب آمریکا و اروپا عضو شوند؛ ایشان سابقه بسیار زیادی در این حیطه دارند و همچنین در دانشگاه آزاد اسلامی تهران سابقه تدریس داشته اند.

خدمات:

 • درمان بیماری ژنتیکی قلبی
 • درمان بیماری قلب و عروق
 • درمان بیماری واریس و زخم
 • درمان پرکاری و کم کاری تیروئید

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار کوهستان، خیابان احسان، ارغوان2 شرقی، پلاک11

تلفن تماس: 02122389679

عوارض زخم پا دیابتی

زخم پا دیابتی ممکن است با برخی عوارض و مشکلات همراه باشد؛ در ادامه آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

برخی از افراد، زخم هایی بر اثر دیابت تجربه می کنند و ممکن است بیماری دیابت بر روی رگ های خونی و اعصاب شان اثر بگذارد؛ این افراد علاوه بر این مسائل، برخی عوارض دیگر از جمله بیماری کلیوی، مشکلات چشمی و بیماری قلبی نیز تجربه می کنند.

در صورتی که یک فرد بیمار، زخمش آلوده نشده باشد، ممکن است این زخم ها گسترش یابند و به نواحی استخوان ها و ماهیچه ها کشیده شوند؛ به این بیماری، استئومیلیت یا عفونت استخوان می‌گویند.

گاهی اوقات این زخم ها ترمیم و درمان نمی شوند که در این صورت ممکن است تا مرحله گانگرن پیشرفت نمایند؛ در حقیقت مشکل گانگرن دلیل اصلی قطع عضو عده ای از افراد مبتلا به دیابت است.

برخی مواقع، افراد به برخی عفونت های غیرقابل کنترل مبتلا هستند و از این رو ممکن است بیماری سپسیس را تجربه کنند و عفونت در جریان خونشان گسترش یابد؛ بیماری سپسیس خطر دارد و ممکن است تهدید کننده نیز باشد.

عوارض زخم پا دیابتی

نحوه مراقبت از زخم پا دیابتی

در صورتی که شما به بیماری زخم پا دیابتی مبتلا می شوید باید به برخی نکات و توصیه ها توجه کنید و به آن ها عمل نمایید؛ این توصیه ها در ادامه ذکر می شوند:

 • پاهای خود را باید روزانه شستشو دهید و تمیز کنید.
 • پیش از آن که بخواهید از مرطوب کننده استفاده نمایید، باید پوست تان را خشک کنید.
 • سعی کنید هرگز با پای برهنه راه نروید.
 • ناخن های پا خود را به صورت مرتب کوتاه کنید.
 • از کفش های کاملا راحت و طبی استفاده نمایید.
 • پاهای خود را به صورت روزانه بررسی نمایید و کفش خود را هر روز نگاه کنید.

درمان زخم پا دیابتی

برای درمان زخم پا دیابتی می توان از روش های متعددی استفاده کرد که روش مورد نظر باید مورد تائید بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران باشد؛ این روش های درمان را در ادامه برایتان شرح خواهیم داد:

 • پانسمان های نوین
 • اوزون تراپی در آب
 • ماگوت تراپی
 • لایت تراپی
 • لیچ تراپی
 • وکیوم تراپی NPWT
 • پی آر پی PRP

در ابتدای کار بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران سعی می کند زخم را به خوبی با روش های نوین پانسمان کند و سلامتی بیمار را بازگرداند؛ دکتر زخم را از طریق سلول های انسانی کشت شده و کلاژن ها می پوشاند و در نهایت نواحی که آسیب دیده است را با پانسمان های هتروژنتیک یا پیوندهایی با فاکتورهای رشو نو ترکیب می کنند؛ دکتر تلاش می کند پانسمان را به گونه ای دور پا ببندد که بر اثر بسیاری از برخوردها، آسیب نبیند.

برخی مواقع دکتر برای بیمار روش دارو درمانی را تجویز می کند که این روش بستگی به مرحله بیماری دارد زیرا اگر این زخم ها بسیار شدید باشند، ممکن است دارو پاسخ خوبی به این زخم ها ندهد؛ این دارو ها در دسته بندی آنتی بیوتیک ها، ضدپلاکت یا ضد انعقاد هستند؛ برخی از این آنتی بیوتیک ها می توانند به استافیلوکوکوس اورئوس (taphylococcus aureus) و همچنین به اﺳﺘﺮﭘﺘﻮﮐﻮك‌ﻫﺎي ﺑﺘﺎ ﻫﻤﻮﻟﯿﺘﯿﮏ (ß-haemolytic Streptococcus) حمله کنند.

گاهی اوقات نیز دکتر روش جراحی را جایگزین تمام روش های دیگر می داند؛ با کمک جراحی می توان استخوان پا را تراشید یا بسیاری از مشکلات پا از جمله انحراف و شکستگی را از بین برد که در این صورت زخم کاهش می یاید؛ در اکثر مواقع دکتر روش های دیگری که ذکر شد را برای بیمار در نظر می گیرد اما در غیر این صورت، از جراحی کمک می گیرد.

درمان زخم پا دیابتی

کلام آخر

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت ممکن است مشکل زخم پا را تجربه کنند که در این صورت بهتر است با رعایت برخی نکات، از شدت گرفتن آن ها جلوگیری کند و همچنین به سرعت برای درمان اقدام کرد؛ از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با زخم پا دیابتی در اختیارتان قرار دهیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین دکتر زخم پا دیابتی در تهران را به شما معرفی کرد تا به راحتی دکتر مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما بسیار متشکریم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با زخم پا دیابتی دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا