پزشکان

بهترین دکتر درمان دیابت در تهران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین دکتر درمان دیابت در تهران را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم تا پایان این مبحث با ما همراه باشید.دیابت نوعی بیماری مزمن است که در آن بدن قادر به استفاده از گلوکز نبوده و در خون تجمع پیدا می کند و از این طریق قند خون افزایش پیدا می کند در واقع در این بیماری لوزالمعده قادر به تولید انسولین نبوده و در نتیجه گلوکز نیز در خون باقی می ماند که این امر در طولانی مدت موجب آسیب رساندن به دیگر بافت ها و اندام های بدن خواهد شد از این رو در صورت مشاهده علائم دیابت باید آن را جدی بگیرید و هر چه سریع تر برای کنترل آن به بهترین دکتر درمان دیابت مراجعه کنید.

دیابت چیست؟

بیماری دیابت زمانی رخ می دهد که سلول های بدن قادر به تامین قند مورد نیاز برای تامین انرژی نباشند و از طرفی قند تولید شده در خون باقی مانده و به مرور افزایش پیدا می کند و از این طریق بافت ها و اندام های بدن از جمله اعصاب، کلیه ها، چشم ها و قلب صدمه می بیند.

قند مورد نیاز بدن از طریق کربوهیدرات ها نظیر نان، برنج و ماکارونی تامین می شود و زمانی که این قند وارد خون می شود برای آزادسازی و تامین انرژی مورد نیاز بافت ها و سلول های بدن به نوعی هورمون به نام انسولین نیاز دارد که توسط لوزالمعده در جریان خود آزاد می شود. در حقیقت انسولین قند و یا همان گلوکز موجود در خون را ضمن جدا سازی به سمت سلول های بدن هدایت می کند و از این طریق اندام ها و بافت های بدن انرژی مورد نیاز خود برای انجام فعالیت ها را دریافت می کنند اما زمانی که لوزالمعده قادر به تولید انسولین نبوده و یا این که سلول های بدن به انسولین تولید شده پاسخ ندهند گلوکز و یا قند در خون باقی مانده و مدام در حال افزایش می باشد که در چنین شرایطی دیابت رخ می دهد. به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که این بیماری توسط بهترین دکتر درمان دیابت در تهران کنترل نگردد عواقب جدی در انتطار بیمار خواهد بود.

دیابت چیست؟

انواع دیابت کدامند؟

پزشکان و از جمله بهترین دکتر درمان دیابت در تهران انواع دیابت را به دسته های ذیل تقسیم بندی کرده اند:

 • دیابت نوع 1: این نوع دیابت را می توان به نوعی یک بیماری خود ایمنی به شمار آورد در این حالت لوزالمعده انسولین مورد نیاز بدن را تامین نخواهد کرد و فرد مبتلا بایستی هر روز انسولین به بدن تزریق کند. دیابت نوع  یک به صورت ژنتیکی بوده و در کودکان و بزرگسالان جوان شایع می باشد.
 • دیابت نوع 2: در این نوع دیابت، بدن به میزان بسیار اندکی انسولین تولید می کند و یا اینکه سلول های بدن به انسولین پاسخ نمی دهند که بهترین دکتر درمان دیابت در تهران آن را با نام دیابت مقاوم به انسولین معرفی می کند که حدود 90 درصد بیماران مبتلا به دیابت از نوع 2 هستند و معمولا افراد میانسال و مسن در معرض ابتلا به آن قرار دارند که اقدامات لازم برای کنترل این بیماری توسط بهترین دکتر دیابت نوع 2 صورت می پذیرد.
 • پیش دیابت: این بیماری در واقع مرحله اولیه قبل از دیابت نوع 2 می باشد که در آن میزان قند خون از حد معمول خود بالاتر رفته اما در اندازه ای نیست که بتوان اعلام کرد که فرد به دیابت نوع 2 مبتلا شده است.
 • دیابت بارداری: این نوع دیابت همان طور که از نامش نیز پیدا است در زنان باردار رخ می دهد و معمولا بعد از متولد شدن نوزاد نیز از بین خواهد رفت لذا با توجه به توصیه بهترین دکتر درمان دیابت در تهران بهتر است نکات حفظ سلامتی در دوارن بارداری را رعایت کنید تا از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرده باشید قابل ذکر است زنانی که به دیابت بارداری مبتلا می شوند در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند.

10 تا از بهترین دکتر درمان دیابت در تهران را بشناسید!

درمان دیابت توسط بهترین دکتر درمان دیابت در تهران

بهترین دکتر درمان دیابت در تهران سریع ترین راه برای درمان دیابت را کنترل سطح قند خون اعلام کرده است در ادامه روش های کنترل و درمان انواع دیابت را بیان می کنیم:

درمان دیابت نوع 1

 • تزریق انسولین: همانطور که گفتیم در دیابت نوع 1 بدن قادر به تامین انسولین نمی باشد از این رو بهترین دکتر درمان دیابت در تهران برای کنترل این بیماری با توجه به نتیجه میزان قند خون و شرایط جسمی بیمار روزانه تزریق چند نوبت انسولین را برای بیمار تجویز می کند. البته تعداد دفعات تزریق ممکن است در دوره های مختلف کنترل و درمان بیشتر و یا کمتر شود.
 • پمپ انسولین: برخی از بیماران به تزریق انسولین حساسیت دارند که در چینین شرایطی بهترین دکتر درمان دیابت در تهران برای کنترل دیابت استفاده از پمپ انسولین را برای آن ها تجویز می کند که به صورت زیر جلدی و مداوم به بدن بیمار تزیرق خواهد شد. پمپ انسولین در واقع دستگاهی است که به نوعی کار لوزالمعده را انجام می دهد که میزان انسولین مورد نیاز بیمار از این طریق تامین می شود.
 • پیوند سلول های لوزالمعده: در صورتی که کنترل دیابت با تزریق انسولین امکان پذیر نباشد بهترین دکتر درمان دیابت در تهران یپوند سلول های لوزالمعده را تجویزمی کند که در این روش درمان جراحی پزشک سلول های سالم تولید کننده انسولین را از فرد اهدا کننده به بیمار پیوند می دهد و از این طریق بیمار دیگر نیاز به تزریق انسولین ندارد البته این درمان دائمی نبوده و بعد از گذشت دو الی سه سال تزرق انسولین مجددا برای بیمار ضرورت دارد.

درمان دیابت نوع دوم

 • ورزش کردن: با توجه به این که این نوع دیابت به دلیل افزایش وزن و چاقی در بدن فرد ایجاد می شود لذا بهترین دکتر درمان دیابت در تهران مهم ترین و بهترین راه برای کنترل آن را انجام فعالیت های ورزشی اعلام می کند. ورزش ضمن افزایش انسولین بدن موجب تنظیم قند خون خواهد شد.
 • عدم اضطراب و استرس: یکی دیگر از مواردی که در تنظیم قند خون بدن بسیار تاثیر گذار است کنترل استرس و اضطراب است.
 • رژیم غذایی سالم: رعایت رژیم غذایی صحیح نه تنها در کنترل دیابت نوع 2 بلکه از فشار خون، بیماری های قلبی و … نیز پیشگیری می کند.
 • مصرف داروهای خوراکی: با پیشرفت علم پزشکی داروهای خوراکی برای کنترل بیماری قند خون نیز تولید می شود که با توجه به شرایط بیمار توسط بهترین دکتر درمان دیابت در تهران تجویز می شود.
 • تزریق انسولین: بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 نیز ممکن است با توجه به شرایط بیماری مدتی نیاز به تزریق انسولین داشته باشند.

درمان دیابت بارداری

 • رژیم غذایی: بهترین دکتر درمان دیابت در تهران مهم ترین نکته برای سلامتی مادر و جنین را رعایت رژیم غذایی سالم می داند که برای این منظور بهتر است به بهترین دکتر تغذیه مراجعه کنید.
 • ورزش سبک: فعالیت های ورزشی سبک تاثیر بسزایی در کنترل دیابت دارد و میزان استرس مادر را کاهش داده و موجب سلامت جنین نیز خواهد شد.
 • تزریق انسولین: گاهی با توجه به شرایط برخی خانم های مبتلا به دیابت بارداری بهترین دکتر درمان دیابت در تهران برای آن ها تزریق انسولین را به منظور تنظیم سطح قند خون تجویز می کند.
درمان دیابت توسط بهترین دکتر درمان دیابت در تهران

عوارض ناشی از ابتلا به دیابت

افزایش بیش ازحد قند موجود در خون در طولانی مدت موجب عوارضی در بدن این بیماران می شود که برخی از آن ها به قرار ذیل است:

 • بیماری چشم: گلوکز موجود در خون به دلیل ایجاد تورم در بافت ها و همچنین تغییر در سطح مایعات به عروق خونی چشم ها صدمه می زند.
 • مشکلات پا: دیابت به اعصاب صدمات جدی وارد کرده و میزان جریان خون در پاها را به حداقل ممکن می رساند.
 • بیماری لثه و مشکلات دندانی: با افزیش قند موجود در خون امکان رشد برای باکتری های مضر در دهان فراهم می شود که این باکتری ها به مرور از طریق ترکیب با غذا موجب ایجاد پلاک های دندانی خواهد شد که بیماری های لثه، بوی بد دهان و پوسیدگی دندان ها نتیجه آن می باشد.
 • بیماری قلبی و سکته مغزی: دیابت به رگ های خونی و عصب های کنترل کننده قلب صدمات جدی وارد می کند.
 • بیماری کلیوی: قند خون به رگ های خونی در کلیه نیز صدمات جدی وارد می کند و این امر موجب می شود تا بیماران دیابتی با مشکلات و بیماری های کلیوی نیز مواجه شوند.
 • بیماری های پوستی: کاهش گردش خون در بیماران دیابتی منجر به بروز برخی بیماری های پوستی در این افراد شده و همچنین در معرض ابتلا به عفونت های پوستی نیز قرار دارند.

برای جلوگیری از عوارض ناشی از دیابت لازم است به بهترین دکتر درمان دیابت در تهران مراجعه کرده و اقدام لازم برای کنترل و درمان این بیماری را انجام دهید.

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 10 تا از بهترین دکتر درمان دیابت در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که پزشکان نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا