پزشکان

بهترین دندانپزشک درمان ریشه سال 1401 ❤️ + لیست 10 تایی

عفونت در مرکز دندان (کانال ریشه) توسط باکتری هایی ایجاد می شود که در دهان زندگی می کنند و به دندان حمله می کنند.این می تواند بعد از:پوسیدگی دندان ، پر کرد ن نشتی ،آسیب به دندان ها در نتیجه ضربه، مانند زمین خوردن و ساختار دندان باشد.یک دندان از 2 قسمت تشکیل شده است. تاج قسمت بالایی دندان است که در دهان قابل مشاهده است و ریشه که تا استخوان فک کشیده می شود و دندان را در موقعیت خود محکم می کند. برای درمان ریشه، هر فردی باید به پزشکان مجرب مراجعه کند.در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه آشنا خواهیم کرد.

همچنین دندان ها شامل موارد زیر می شوند:

مینا : پوشش سخت بیرونی
عاج : ماده نرم تری است که مینای دندان را نگه می دارد و بیشتر دندان را تشکیل می دهد
سیمان : یک ماده سخت که سطح ریشه را می پوشاند
پالپ دندان : بافت نرم در مرکز دندان
سیستم کانال ریشه شامل پالپ دندان است و از تاج دندان تا انتهای ریشه امتداد دارد.یک دندان می تواند بیش از 1 کانال ریشه داشته باشد. چه زمانی باید درمان ریشه انجام شود؟درمان ریشه زمانی لازم است که اشعه ایکس دندان نشان دهد که پالپ در اثر عفونت باکتریایی آسیب دیده است.اگر پالپ توسط باکتری آلوده شود، ممکن است ملتهب شود و به باکتری اجازه تکثیر و گسترش دهد.

علائم عفونت دندان

علائم عفونت پالپ عبارتند از:

درد هنگام خوردن یا نوشیدن غذا و نوشیدنی سرد یا گرم
درد هنگام گاز گرفتن یا جویدن
یک دندان لق
با پیشرفت عفونت، این علائم اغلب با از بین رفتن پالپ ناپدید می شوند. سپس به نظر می رسد که دندان، بهبود یافته است، اما عفونت در واقع از طریق سیستم کانال ریشه ، گسترش یافته است.

در نهایت علائم دیگری مانند:

بازگشت درد هنگام گاز گرفتن یا جویدن
تورم لثه در نزدیکی دندان آسیب دیده
ترشح چرک از دندان آسیب دیده
گونه یا فک متورم
رنگ دندان تیره تر می شود
در صورت بروز دندان درد باید به بهترین دندانپزشک درمان ریشه و یا اگر ساکن کرج هستید به بهترین جراح دندانپزشک در کرج مراجعه کنید. اگر دندان شما عفونی شده باشد، پالپ به خودی خود بهبود نمی یابد.گذاشتن دندان عفونی در دهان ممکن است آن را بدتر کند. همچنین ممکن است در صورت ایجاد عفونت در دندان شما شانس کمتری برای اثربخشی درمان ریشه وجود داشته باشد.آنتی بیوتیک ها، دارویی برای درمان عفونت های باکتریایی، در درمان عفونت ریشه موثر نیستند. آنها می توانند به درمان عفونتی که فراتر از ریشه گسترش می یابد و باعث تورم می شود کمک کنند.

درمان ریشه چگونه انجام می شود؟

برای درمان عفونت در کانال ریشه، باکتری ها باید حذف شوند.این کار را می توان توسط یکی از موارد زیر انجام داد:

حذف باکتری از سیستم کانال ریشه (درمان کانال ریشه)
کشیدن دندان
اما معمولاً برداشتن دندان توصیه نمی شود زیرا بهتر است تا حد امکان دندان های طبیعی خود را حفظ کنید.قبل از انجام درمان ریشه، معمولاً یک بی حس کننده موضعی به شما داده می شود.این بدان معنی است که این روش باید بدون درد باشد و ناخوشایندتر از پر کردن باشد.پس از حذف باکتری، کانال ریشه پر می شود و دندان با یک پرکننده یا روکش مهر و موم می شود.در بیشتر موارد بافت ملتهب نزدیک دندان به طور طبیعی بهبود می یابد.درمان ریشه معمولاً موفقیت آمیز است. در حدود 9 مورد از 10 مورد، یک دندان می تواند تا 10 سال پس از درمان ریشه زنده بماند.

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه را بشناسید

 

دکتر مانا توسلی خواه (کلینیک مانا)

 

دکتر مانا توسلی خواه (کلینیک مانا)

دکتر مانا توسلی خواه فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی ، دارای ۱۰ سال سابقه کار ، گذراندن کورس های متعدد از جمله:

 • گذراندن دوره های زیبایی ونیر های کامپوزیتی و لمینیت های سرامیکی
 • دکتر فیلیپ بزرا برزیی
 • کامپوزیت تکنیک لیرینگ توکویاما ژاپنی
 • فلوشیپ زیبایی ژنوا

خدمات:

 • دندانپزشکی اطفال ،زیبایی
 • کامپوزیت، کامپوزیت سرامیکی
 • لمینیت سرامیکی
 • لمینیت آی پی اس
 • ایمکس
 • دندانپزشکی دیجیتال
 •  سفید کردن دندان
 • ترمیم های دندان
 •  پروتز های دندانی
 •  ایمپلنت،پروتز ایمپلنت
 • دندانپزشکی کودکان
 •  بلیچینگ با لیزر
 • روکش های دندانی
 •  عصب کشی
 • جرمگیری
 • طرح ویزیت رایگان و تخصصی انجام میشود

شماره تماس: 6 _ 22666954

شماره واتساپ: ۰۹۳۵۳۹۸۴۰۰۰

اینستاگرام : mana.dental.clinic

وبسایت: www.manadentalclinic.com

آدرس: زعفرانیه، خ مقدس اردبیلی، بین پسیان و الف، نرسیده به پالادیوم، پلاک ۹۸ ،واحد ۴۰۳

دکتر صفورا امامی

دکتر صفورا امامی

من صفورا امامی، متولد سال ١٣٥٩ در شهر اصفهان هستم. پس از فارغ‌التحصيلی در مقطع پيش دانشگاهی از دبيرستان نرجس تهران در سال ١٣٧٨ در دوره عمومی دندانپزشكی دانشگاه آزاد تهران پذيرفته و مشغول به تحصیل شدم.

در ارديبهشت ماه سال ١٣٨٥ پس از دفاع از پايان نامه دوره عمومی فارغ التحصيل شده و به مدت ٨ سال به عنوان دندانپزشک عمومی در تمام زمينه هاي دندانپزشکی فعاليت كردم.

در دوران فعاليت به عنوان دندانپزشک عمومی با چالش های فراوانی در زمينه درمان ریشه مواجه شدم كه اين مشوقی بود براي من تا مطالعه و تحقيق بيشتری داشته و با انگيزه مضاعف در آزمون تخصصی اين رشته شركت كنم.

در سال ١٣٩٣ به عنوان رزيدنت اندودانتيكس (متخصص درمان ریشه) مجددا در دانشگاه آزاد تهران پذيرفته شدم و تحصيلات تخصصی خود را شروع كردم. در سال ١٣٩٦ در آزمون دانشنامه تخصص شركت كردم و رتبه دوم بورد تخصصی اندودانتيكس را در بين كليه دانشكده هاي دندانپزشكی سطح كشور دريافت كردم.

در همان سال به عنوان عضوی از هـيأت علمی در دانشگاه آزاد تهران مشغول به فعاليت شده و همزمان مطب تخصصی خود را در ضمینه تخصصی درمان ریشه دندان افتتاح كردم؛ اکنون درحال خدمت رسانی به مردم عزیز کشورم هستم.

خدمات دکتر صفورا امامی:

 • درمان ریشه دندان
 • درمان مجدد ریشه دندان
 • جراحی انتهای ریشه دندان
 • دندان های ترک خورده
 • آسیب های تروماتیک دندانی
 • خدمات اورژانس

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، خيابان دولت، بلوار كاوه((نرسیده به بهار جنوبی)، پلاك ١٧، ساختمان پزشكان كيميا، طبقه ٤، واحد ٢٧
شماره تماس: 02126255102

دکتر نغمه معراجی

دکتر نغمه معراجی

دکتر نغمه معراجی (دندانپزشک متخصص درمان ریشه و جراحی) متولد سال 1361 در تهران می باشند. ایشان در سال 1379 دوره دکترای عمومی دندانپزشکی خود را در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران آغاز کردند و در سال 1385 با کسب رتبه ممتاز فارغ التحصیل شدند. پس از 4 سال طبابت، در سال 1389 با کسب رتبه برتر آزمون ورودی، دوره تخصصی رزیدنتی دندانپزشکی خود را در رشته “اندودانتیکس” در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز کردند و در سال 1392 بورد تخصصی خود را با رتبه برتر دریافت کردند.بهترین دندانپزشک درمان ریشه

دکتر معراجی به مدت 8 سال عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بودند. ایشان در این مدت فعالیت های آموزشی برای دانشجویان دوره دکترای عمومی و دوره دکترای تخصصی رزیدنتی داشتند. علاوه بر این فعالیت های پژوهشی و اجرایی متعدد داشتند از جمله:

تالیف و چاپ 37 تعداد مقاله در مجلات معتبر خارجی و داخلی
دارای 672 استناد به مقالات به نویسندگی ایشان
ارائه 20 سخنرانی در کنگره های خارجی و داخلی معتبر
معاون بین الملل گروه آموزشی اندودانتیکس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به مدت 8 سال
دبیر اتاق همکاری های علمی ایران و سوئیس
برگزاری کارگاه های آموزشی برای دندانپزشکان عمومی و دانشجویال دندانپزشکی ایرانی و خارجی در موسسات معتبر
برگزاری وبینار های آموزشی برای دندانپزشکان عمومی و دانشجویال دندانپزشکی ایرانی و خارجی در موسسات معتبر
مشارکت دربرگزاری کنگره ها
لازم به ذکر است دکتر معراجی برنده گرانت استادیار جوان بودند و عضو هیات تحریریه و داوری ژورنال های معتبر داخلی و خارجی هستند. ایشان همچنین دوره های متعدد از جمله دوره های ” لیزر در دندانپزشکی” ، ” دوره تعهد حرفه ای” و “دوره مهارتهای آموزش پزشکی “ را گذرانده اند

ایشان دارای H-Index (بر اساس google scholar) 14 بوده و i10-index ایشان 12 می باشد.

دکتر نغمه معراجی در حال حاضر مدرس موسسه سلامت تهران می باشند همچنین به فعالیت درمانی و طبابت تخصصی در مطب خویش به عنوان متخصص درمان ریشه دندان در تهران منطقه مطهری مشغول می باشند.

خدمات دکتر نغمه معراجی:

 • درمان ریشه
 • درمان مجدد ریشه دندان هایی که درمان قبلی آنها با شکست مواجه شده است
 • جراحی انتهای ریشه (اپیکو)
 • درمان های رژنراتیو دندان
 • وایتال پالپ تراپی
 • درمان صدمات تروماتیک (ضربه) به دندان ها
 • درمان انواع تحلیل ریشه
 • درمان ریشه دندان ها با پیچیدگی های آناتومیک و نقایص آناتومیک
 • درمان ریشه دندان های در حال تکامل و با انتهای ریشه باز
 • مدیریت موارد اورژانس (از جمله تورم های شدید فضاهای صورتی و درد شدید)
 • درمان دندانهای ترک خورده

آدرس: خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)، کوچه مدائن، پلاک‌،۱۲ طبقه 1 واحد 4

شماره تماس:09200815100

دکتر فرزین مازیار

دکتر فرزین مازیار

دکتر فرزین مازیار در سال ۱۳۵۸ در شهر اهواز در خانواده ای علمی چشم به جهان گشود  .پدر ایشان پزشک متخصص جراحی عمومی و استاد دانشگاه علوم‌ پزشکی جندی شاپور اهواز بودند و او آخرین فرزند خانواده می باشد که تمامی برادرانش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در شهر تهران به امر مقدس درمان مشغول می باشند ‌. وی دوره دبستان و اموزش متوسطه را در شهر اهواز به اتمام رساند و در سال ۱۳۷۷ موفق به ورود در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز گردید که در سال ۱۳۸۳ فارغ التحصیل شده و دوران مقدس سربازی را در شهرستان محروم میلاجرد و کمیجان از توابع استان مرکزی در قالب دندانپزشک به اتمام رساند .بهترین دندانپزشک درمان ریشه

پس از آن جهت ارتقای سطح علمی خویش در آزمون تخصصی دندانپزشکی شرکت نمود و موفق به قبولی در رشته تخصصی درمان ریشه (اندودانتیکس) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۸۶ گردید که این دوره را در سال ۱۳۸۹ با موفقیت به پایان رساند و کلینیک تخصصی خود را در همان سال در منطقه صادقیه تهران  تاسیس نمود و به مدت یکسال نیز به عنوان استاد در دانشکده دندانپزشکی بین الملل شهید بهشتی به امر آموزش پرداخت .
ایشان هم اکنون در کلینیک دندانپزشکی دکتر مازیار مشغول به فعالیت می باشند.

اینجانب دکتر فرزین مازیار از سال ۱۳۸۹که تخصص خودم را به پایان رسوندم حدود یکسال در دانشگاه مشغول تدریس شدم و همزمان مطب تخصصی خودم رو افتتاح کردم و همزمان در چندین کلینیک از جمله فرهنگیان منطقه دو ، بیمارستان بقیه الله و بیمارستان نجمیه تهران به کار درمان ریشه مشغول شدم ولی به علت مشغله زیاد نتونستم همکاری با دانشگاه رو به عنوان استاد ادامه بدم و ترجیح دادم که به جای کار تنها در مطب ، کلینیک تخصصی خودم رو با همه متخصصین مربوطه در یک مکان و کنار هم افتتاح کنم چون همیشه کمبود همکاران رو در کنار خودم حس میکردم و خصوصا زمانی که برای گرفتن مشاوره تخصصی مجبور به ارجاع بیمار به همکاران میشدم . خوشبختانه از سال ۱۳۹۱ که مطب به کلینیک تبدیل شد با همکاری برادرم دکتر فرید مازیار ، همیشه از همه متخصصین دندانپزشکی مثل متخصص لثه ، ارتودنسی ، کودکان ، ترمیمی و زیبایی و جراح فک و صورت در کنارمون استفاده کردیم و بیمارامون خیلی راضی بودن و تیم ما کامل بود.

از اون زمان تا حالا همیشه مهمترین هدف ما درمان اصولی و علمی وبوده و کارهایی رو که انجام میدیم کاملا منطبق بر اصول دانشگاه هست و چون هر متخصص فقط کار خودش رو انجام میده کیفیت درمان بالا میره و همیشه به ماندگاری و طول عمر درمان فکر میکنیم چون رضایت بیمار شرطه و دوام درمان ارزش معنوی خیلی بالایی برای بیمار و خصوصا درمانگر داره .

در آخر امیدوارم که بتونیم لبخند رضایت رو بر لبان شما بشونیم .

آدرس:تهران، اندرزگو ، چهار راه کامرانیه، مجتمع تجاری دریای نور
شماره تماس:۰۲۱۲۶۴۲۸۱۱۴

دکتر ندا روحی

دکتر ندا روحی

مطب تخصصی دندانپزشکی دکتر ندا روحی در استان تهران و منطقه سعادت آباد دایر است که در آن خدمات گوناگون دندانپزشکی در گرایش جراحی و درمان ریشه دندان توسط ایشان ارائه می گردد.
از جمله مهمترین فعالیت های این مطب می توان به درمان ریشه (RCT)، اپکسیفیکاسیون، درمان ریشه دندان های ضربه دیده و درمان مجدد ریشه دندان (re RCT) اشاره نمود.
کلیه درمانهای انجام شده بر اساس آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی روز دنیا انجام میشود.
با توجه به پیشرفتهای روز علم دندانپزشکی و ظهورمواد و وسایل و نظریه های جدید، این مرکز همگام با این پیشرفتها همواره در حال بروزرسانی میباشد.

مطب تخصصی دندانپزشکی دکتر ندا روحی در استان تهران و منطقه سعادت آباد دایر است که در آن خدمات گوناگون دندانپزشکی در گرایش جراحی و درمان ریشه دندان توسط ایشان ارائه می گردد.
از جمله مهمترین فعالیت های این مطب می توان به درمان ریشه (RCT)، اپکسیفیکاسیون، درمان ریشه دندان های ضربه دیده و درمان مجدد ریشه دندان (re RCT) اشاره نمود.
کلیه درمانهای انجام شده بر اساس آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی روز دنیا انجام میشود.
با توجه به پیشرفتهای روز علم دندانپزشکی و ظهورمواد و وسایل و نظریه های جدید، این مرکز همگام با این پیشرفتها همواره در حال بروزرسانی میباشد.

خدمات دکتر ندا روحی:

 • درمان ریشه دندان
 • درمان مجدد ریشه دندان
 • آپکسوژنزیس
 • آپکسیفیکاسیون
 • جراحی ریشه دندان
 • مشاوره طرح درمان

آدرس: سعادت آباد، خ بخشایش، کوچه ۱۵ غربی، ساختمان پزشکان سینام، ط ۲ شرقی، واحد ۷
شماره تماس:: ۰۲۱۲۶۶۵۴۱۳۹

دکتر علیرضا شبستری

دکتر علیرضا شبستری

دکتر علیرضا شبستری متولد مشهد، فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته دندانپزشکی هستند که در سال ۱۹۹۷ ، ۱۹۹۸ میلادی به کشور استرالیا مهاجرت کرده و پس از پشت سر گذاردن دوره‌های متعدد دانشگاهی و آزمون‌های خاص نظری و عملی، موفق به عضویت در کنسول دندانپزشکی استرالیا یا Australian dental council که مرجع رسمی و دولتی برای به رسمیت شناختن و تایید مدارک تحصیلی دندانپزشکان مهاجر از سایر کشورها به استرالیا می‌باشد شدند.

دکتر علیرضا شبستری ، پس از عضویت رسمی در کنسول دندانپزشکی، مشغول تحصیل در دوره‌های خاص تکمیلی دندانپزشکی یا فلوشیپ در رشته‌های دندانپزشکی زیبایی در دانشگاه سیدنی و فلوشیپ جراحی ایمپلنت در ایالت ویکتوریا و شهر ملبورن شده و نهایتا با بدست آوردن مدارک و تاییدیه‌های خاص از وزارت بهداشت و درمان استرالیا‌، ایالت نیو ساوت ولز بنام Greater Southern Area Health Services NSW Health شدند.
دکتر شبستری در سال ۲۰۱۰ ، ۲۰۱۱ پس از حدود ۱۴ سال زندگی، کار و تحصیل و فعالیت علمی، به کشور عزیزمان ایران بازگشته و در شهر مشهد اقدام به تاسیس مرکز پیشرفته درمان‌های دندانپزشکی نموده و با همکا ی پاره‌ای از بزرگواران متخصص دندانپزشکی، فعالیت خود در ایران را اغاز نمودند.

خدمات دکتر علیرضا شبستری:

 • کاشت ایمپلنت
 • درمانهای عمومی/جراحی های کوچک
 • جراحی لثه و سینوس لیفت
 • جراحی های دندان های عقل
 • درمان ریشه ( عصب کشی )
 • جراحی های ریشه
 • درمانهای ترمیمی
 • پروتزهای دندانی
 • ترمیم و تغییر روکش های دندانی
 • اوردنچر
 • جرم گیری
 • اصلاح طرح لبخند
 • لمینیت دندان
 • ونیر و کامپوزیت
 • روکش دندان
 • سفید کردن دندان بلیچینگ

آدرس: ایران،مشهد،خیابان ابن سینا،روبروی سه راه ادبیات،ساختمان پزشکان46،بلوک2،طبقه2

شماره تماس: 05138455826

دکتر یگانه موسوی زاده

دکتر یگانه موسوی زاده

جراح دندانپزشک، ترمیمی و زیبایی و بهترین دندانپزشک درمان ریشه
دانش آموخته دانشکده دندانپزشکی مشهد علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل ۱۳۷۲ جراح دندانپزشک فعالیت در مطب خصوصی از سال ۱۳۷۴ ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی از جمله ترمیم های دندانی، کارهای زیبایی، لمینت، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ، ساخت کراون، پوتزهای ثابت و متحرک، ایمپلنت، جراحی دندان عقل و …

خدمات دکتر یگانه موسوی:

 • دندانپزشکی زیبایی
 • دندانپزشکی درمانی
 • ایمپلنت دندان
 • دندانپزشکی کودکان
 • جراحی لیفت لثه
 • جراحی لیفت لثه با لیزر

آدرس:مشهد، خیابان پرستار یک، ساختمان بیست طبقه اول
شماره تماس: 05138432060

دکتر وحید زند

دکتر وحید زند

متخصص درمان ریشه دندان
دکتر وحید زند در سال 1378 از دوره دندانپزشکی عمومی فارغ التحصیل شد و پس از گذراندن دوره طرح نیروی انسانی وارد دوره تخصص اندودنتیکس دانشکده دندانپزشکی مشهد شد و در سال 1383 موفق به دریافت بورد تخصصی اندودنتیکس شد و از ان تاریخ تا کنون به عنوان عضو هییت علمی دانشکده دندانپزشکی تبریز مشغول فعالیت می باشد وی هم اکنون درجه استاد تمام دپارتمان اندودنتیکس دانشکده دندانپزشکی تبریز را دارد.

اموزش دانشجویان عمومی و تخصصی و انجام پروزه های پژوهشی و چاپ مقالات در نشریه های داخلی و خارجی (مشاهده مقالات) از فعالیت های ایشان می باشد.از فعالیت های اجرایی ایشان می توان به مدیریت دپارتمان و سرپرستی دوره های تخصصی دپارتمان اندودنتیکس تبریز اشاره نمود.انجام درمانهای تخصصی ریشه دندان و مشاوره در مورد تشخیص و طرح درمان در حال حاضر در مرکز تخصصی ایشان در شهر تبریز قابل ارایه میباشد.

تعهد در ارائه خدمات
تخصص در درمان
بهره گیری از بروزترین متد و تکنولوژی های درمانی

خدمات دکتر وحید زند:

 • درمان مجدد ریشه دندان
 • آپکسوژنزیس
 • آپکسیفیکاسیون
 • ایمپلنت دندان
 • جراحی ریشه دندان
 • مشاوره طرح درمان
 • درمان ریشه دندان

آدرس: تبریز، خیابان 17 شهریور جدید، بین چهارراه طالقانی و شریعتی، ساختمان کسری، طبقه 2.
شماره تماس: 04135568529

دکتر میترا حبیب نیا

دکتر میترا حبیب نیا

متخصص درمان و جراحی ریشه و بهترین دندانپزشک درمان ریشه
اخد مدرک دکترای دندانپزشکی در سال 1391
اخد مدرک تخصصی درمان ریشه در سال 1397 دارای بورد تخصصی
درمان های تخصصی ریشه عظیمیه
درمان تخصصی ریشه دندان
متخصص درمان ریشه در کرج
بورد تخصصی درمان ریشه

خدمات دکتر میترا حبیب نیا:

 • جراحی ریشه دندان
 • آپکسیفیکاسیون
 • درمان ریشه دندان (RCT)
 • درمان مجدد ریشه دندان
 • آپکسوژنزیس

آدرس:کرج،عظیمیه،خیابان شریعتی،ساختمان پزشکان کوروش،طبقه 6 ، واحد 603

شماره تماس:026-32568727

دندانپزشکی تاج

دندانپزشکی تاج

مرکز تخصصی دندانپزشکی تاج در اسلامشهر دایر است که در آن خدمات گوناگون دندانپزشکی از جمله درمان ریشه دندان و عصب کشی، دندانپزشکی اطفال، ایمپلنت تخصصی، ترمیم و زیبایی، جرحی دندان عقل و کیست عفونی توسط تیم دندانپزشکی متخصص به شهروندان اسلام شهر، بهارستان، نسیم شهر، واوان و پرند ارایه می گردد. از جمله مهمترین فعالیت های این مطب می توان به درمان ریشه (RCT) ، اپکسیفیکاسیون، درمان ریشه دندان های ضربه دیده و درمان مجدد ریشه دندان اشاره نمود. کلیه درمانهای انجام شده بر اساس آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی روز دنیا انجام میشود. با توجه به پیشرفتهای روز علم دندانپزشکی و ظهور مواد و وسایل و نظریه های جدید، این مرکز همگام با این پیشرفتها همواره در حال بروزرسانی میباشد.

کلینیک دندانپزشکی تاج دکتر هاشم زهی یکی از اولین مراکز تخصصی جهت انجام دقیق و ظریف درمان ریشه، جراحی و تشخیص بموقع و دقیق آسیبهای دندانی در اسلامشهر می باشد . بدون شک با تجهیزات پیشرفته این امکان برای دندانپزشک فراهم می آید که همراه با مشاهده پیچیدگی های درمانی ریشه دندان در نهایت نتیجه درمان را به نفع بیمار سوق می دهد. همچنین این مرکز مجهز به دستگاه های الکترونیکی دقیق همچون دستگاه های تعیین حیات دندان (وایتالیتی)، دستگاه های تعیین طول ریشه دندان و دستگاههای رادیوگرافی پیشرفته میباشد که تابش اشعه بسیار کمتری نسبت به دستگاه های معمولی رادیوگرافی دارند.

خدمات دندانپزشکی تاج :

 • اصلاح طرح لبخند
 • ایمپلنت
 • ترمیم دندان
 • درمان مجدد ریشه دندان (reRCT)
 • آپکسوژنزیس (apexogenesis)
 • مشاوره در خصوص طرح درمان
 • جراحی ریشه دندان
 • آپکسیفیکاسیون (apexification)
 • سفید کردن دندان ها (بلیچینگ)
 • جرم گیری
 • پروتزهای ثابت و متحرک
 • دندانپزشکی اطفال

آدرس: تهران، اسلامشهر،باغ فیض، نرسیده به کوچه دوم، پلاک 993
شماره تماس02156350845

مراقبت های بعد از  درمان ریشه

مهم است که در هنگام بهبودی پس از درمان ریشه از دندان های خود مراقبت کنید.

تا زمان کامل شدن درمان باید از گاز زدن غذاهای سفت خودداری کنید.

پس از درمان نهایی، دندان ترمیم شده دیگر نباید دردناک باشد، اگرچه ممکن است برای چند روز احساس درد کند.

برای تسکین هر گونه ناراحتی می توانید از مسکن های بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن استفاده کنید.

اگر بعد از استفاده از مسکن ها همچنان درد یا تورم داشتید به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

در بیشتر موارد می توان از نیاز به درمان بیشتر کانال ریشه با موارد زیر جلوگیری کرد:

تمیز نگه داشتن دندان های خود
نخوردن غذای شیرین زیاد
اگر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید

 

3/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا