پزشکان

بهترین جراح دندانپزشک در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

سالم بودن دندان ها تاثیر زیادی در زیبایی دندان ها و سلامتی بدن دارد؛ از این رو 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد؛ باید هر فردی در طول زندگی خود برای داشتن دندان های سالم هر چند مدت یک بار به کلینیک دندانپزشکی برای معاینه دندان ها مراجعه کند؛ داشتن دندان های سالم علاوه بر این که در زیبایی چهره تاثیر می گذارد، بلکه بر روی سلامت سیستم گوارشی انسان نیز اثر دارد؛ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در رابطه با داشتن دندان های سالم و نحوه درمان دندان های ناسالم بیشتر آشنا شوید.

بهترین جراح دندانپزشک در تهران کیست؟

زمانی که شما به دندان درد دچار می شوید، باید برای درمان از پزشک متخصصی که در این حیطه تجربه و سابقه بسیار درخشان دارد کمک بگیرید زیرا ایشان می تواند از عهده درمان دندان های ناسالم و انجام روش های زیبایی و ترمیمی دندان ها بر بیاید؛ بهترین جراح دندانپزشک در تهران می تواند برای درمان از روش های مدرن و جدید و دستگاه های پیشرفته استفاده کند تا بهترین نتایج از آن ها حاصل شود.

بهترین جراح دندانپرشک در تهران کیست؟

بهترین جراح دندانپزشک در تهران با تمامی بیماران خود بهترین برخورد و رفتار بسیار محترمانه ای دارند که تمامی این موارد موجب جلب نظر افراد ساکن شهر تهران شده است؛ ایشان در بهترین مناطق شهر تهران دارای مطب و کلینیک مجهز می باشند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند که کلینیک در بهترین نقطه از شهر احداث شده باشد تا مردم دسترسی راحتی به آن جا داشته باشند.

انواع جراحی های دندان

جراحی دندان به معنای جراحی کردن استخوان فک و دندان می باشد؛ جراحی های دندان انواع مختلفی دارند که هر یک به نوعی مشکلات دندان ها را برطرف می کنند؛ در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع جراحی های دندان آشنا شوید

اندودنتیک : این روش از جراحی دندان خود شامل درمان کردن ریشه یا پالپ دندان است که انواع مختلفی می تواند داشته باشد؛ جراحی روت کانال تراپی، پالپوتومی، پالپکتومی، آپیکوکتومی شامل این جراحی هستند.

روت کانال تراپی : در روش جراحی روت کانال تراپی هدف عصب کشی کردن دندان می باشد که باید پالپ یا عصب دندان ملتهب شده را حذف کرد؛ برای تسکین درد عصب کشی،جراح تمام سعی خود را برای خارج کردن ریشه دندان به کار می گیرد؛ باید برای عصب کشی، دندان خراب سوراخ شود تا پالپ یا ریشه آن توسط جراح خارج گردد؛ پس از آن با ماده ای بی اثر جایگزین می شود؛ در ادامه تاجی بر روی دندان قرار می گیرد و دندان ظاهری زیباتر پیدا می کند.

پالپوتومی : این روش به معنای عصب کشی کردن دندان های شیری می باشد؛ این جراحی برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد؛ در این روش باید ریشه ای که آلوده و عفونی است از قسمت تاج دندان حذف شود؛ اگر دندان بیش از حد آسیب دیده باشد نمی توان از روش پالپوتومی استفاده کرد.

انواع جراحی های دندان

پالپکتومی : این روش از جراحی دندان به معنای برداشتن قسمت های ملتهب و عفونی پالپ می باشد؛ با این کار درد دندان به مرور کمتر می شود؛ این روش به عصب کشی شباهت بسیار زیادی دارد؛ بهترین جراح دندانپزشک در تهران بعد از خارج کردن بخش های ملتهب پالپ، درون دندان فرد را ضدعفونی می کند و در ادامه آن را با مواد خاص پر می کند.

آپیکوکتومی : برای جراحی نوک ریشه دندان از این روش استفاده می شود که به آن آپیکال نیز می گویند؛ زمانی از این روش می توان استفاده کرد که قرار دادن تاج دندان یا مواد اثر مفیدی بر روی بهبود وضعیت دندان و تسکین درد دندان نداشته باشد؛ در این روش آخرین بخش ریشه دندان و بافت های اطراف آن در داخل لثه حذف می شوند؛ پس از این که جراح نوک ریشه را برداشت، حفره درون دندان را با استفاده از مواد سازگار با محیط زیست پر می کند؛ در صورتی که دندان بیش از اندازه پوسیده شده باشد و عمل آپیکوکتومی قابل انجام نباشد، تنها راه درمان، کشیدن دندان است.

جراحی زیبایی دندان : در واقع برای زیبایی دندان ها از روش های مختلفی می توان استفاده کرد که هر یک از آن ها به نوعی تاثیر بسزایی در زیبایی دندان ها دارند؛ جراحی های زیبایی دندان شامل انجام کامپوزیت، لمینیت، ونیر، ارتودنسی و غیره می باشند.

ویژگی بهترین جراح دندانپزشک که باید بدانید:

✅ افتخارات و جوایز پزشکدر حین تحقیقات خود به دنبال جوایز کسب شده توسط بهترین دکتر دندانپزشک انتخابی خود باشید. چرا که جوایز معتبر میتوانند دلیلی بر مناسب بودن آن پزشک باشد. بهترین جراح دندانپزشک از جوایز متعددی و بین المللی برخوردار است.
✅ تمایل به یادگیری و آموزشاز ویژگی های بهترین دکتر دندانپزشک که به توانایی های خود اطمینان دارد، این است که مایل به آموزش و همچنین یادگیری است. تمایل مادام العمر به درک پزشکی و پیشرفت های دندانپزشکی یک ویژگی مهم در میان جراحان برتر دهان است.
✅ سابقه درمانی پزشکسعی کنید برای انتخاب بهترین جراح دندانپزشک برای خود بررسی های لازم را جهت تجربه و روش کار او به درستی انجام دهید. این بررسی ها میتوانند از طریق آشنایان و یا فضای مجازی باشد.
❤ بروز بودن دندانپزشکعلم دندانپزشکی همه روزه در حال پیشرفت است؛ پس اگر احساس کردید پزشک شما همچنان از متدهای قدیمی برای درمان استفاده میکند، به فکر عوض کردن او با بهترین دکتر دندانپزشک باشید

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در تهران را بشناسید!

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی فارغ التحصیل از دانشگاه مالمو (سوئد)، عضو جامعه دندانپزشکان سوئد، سابقه نزدیک به سی سال و انجام هزاران مورد ایمپلنت و جراحیهای مرتبط در سوئد و ایران، و خدمات زیبایی دندان.

مطبها:
روزهای فرد بلوار کاوه(اندرزگو)
روزهای زوج خیابان مطهری(روبروی بیمارستان جم)

خدمات:

 • ایمپلنت
 • زیبایی دندان
 • لمینت
 •  کامپوزیت

مطب: اندرزگو، بلوار کاوه، بالاتر از دولت ابتدای بهار جنوبی، پلاک 2، واحد 1

تلفن:

22648678_021

021-26640962

مطب ۲: خیابان مطهری، خیابان جم، روبروی بیمارستان جم،کوچه نظری پلاک 50، ساختمان زهره، طبقه دوم

تلفن:

021-88300177

021-88864249

مطب دکتر سید حمید طالبی

مرکز دندانپزشکی عاج

مطب دکتر سید حمید طالبی سعی شده است از بهترین و به روز ترین امکانات و تجهیزات دندانپزشکی که به نفع بهبود کیفیت درمان می گردد استفاده شود . دندانپزشک های این مطب که هر یک از متخصص دندانپزشکی هستند با بهره گیری از مواد دندانپزشکی درجه یک و تخصصی که تفاوت بسیاری با مواد مصرفی متداول توسط دندانپزشک ها دارند کارآمدترین و با دوام ترین درمان دندانپزشکی را به هزاران مراجعه کننده خود ارایه داده اند.

خدمات مطب دکتر سید حمید طالبی:

 • کامپوزیت ونیر
 • لمینت سرامیکی
 • ایمپلنت دیجیتال
 • بلیچینگ
 • ترمیم دندان
 • عصب کشی
 • جرمگیری
 • انجام تمام خدمات دندانپزشکی

آدرس: ولیعصر بالاتر از پارک ساعی داخل خیابان ۳۴ ام ساختمان پزشکان حضرت ولیعصر طبق اول واحد ۲

شماره تماس:

 02186085259

09900179099

دکتر امیر خداداد

دکتر امیر خداداد

دکتر امیر خداداد جراح دندانپزشک فلوشیپ ایمپلنت از نوبل بایکر آمریکا فلوشیپ لمینت و کامپوزیت ونیر از جنوا ایتالیا و جز آکادمی دندانپزشکان امریکا AACD

خدمات:

 • جراح دندانپزشک
 • ایمپلنت
 • لمینت
 • کامپوزیت ونیر

ادرس: فلکه اول تهرانپارس نرسیده به چهار راه تیرانداز نبش کوچه ۱۵۶شرقی ساختمان پارس پلاک ۱۰۶ طبقه ۵ واحد۳۰

تلفن: ۰۲۱۷۷۷۰۷۲۱۵

دکتر انسیه سادات عسگری

دکتر انسیه سادات عسگری

دکتر انسیه سادات عسگری یکی از بهترین پزشکان در زمینه دندانپزشکی میباشند، دکتر انسیه سادات عسگری تجربه بسیار خوبی داشته و می‌تواند شما را در درمان بیماری‌ها و مشکلات مربوطه یاری نماید.

خدمات:

 • ترمیمی، زیبایی
 • اطفال
 • ایمپلنت

آدرس: فرمانیه غربی، کوچه جباریان، بن بست مسجدی، پلاک ۲۰ واحد۱

شماره تماس:

09198907990

اینستاگرام: dr.ensiehasgari

جراحی دندان عقل نهفته

داخل دهان آخرین دندانی که رشد می کند را دندان عقل می نامند؛ در صورتی که فضای مناسب و کافی جهت رشد کردن دندان عقل داخل استخوان فک وجود نداشته باشد، این دندان درون فک بالا به صورت نهفته یا درون فک پایین به صورت نیمه نهفته رشد می کند؛ در صورتی که دندان عقل به صورت نهفته داخل فک وجود داشته باشد، موجب بروز درد، عفونت لثه، فشار و بهم ریختگی و نامرتبی دندان های دیگر، تورم غدد، گوش درد، تنفس نامطبوع و … می شود؛ در این گونه مواقع بهترین کار این است که دندان عقل نهفته کشیده یا جراحی شود.

در صورتی که افراد دارای دندان عقل نهفته یا دندان عقل نیمه نهفته هستند، ممکن است مشکلات متعددی در فک، دندان های دیگر و در نتیجه سلامت شان داشته باشند؛ زمانی که دندان عقل نهفته در فک بالا یا دندان عقل نیمه نهفته در فک پایین وجود داشته باشد، سبب گیر کردن مواد غذایی می شود و در نهایت موجب عفونت کردن لثه و آسیب رسیدن به دندان های اطراف می شود.

اگر دندان عقل نهفته داخل فک به مدت طولانی بماند، مشکلات بسیار زیادی به وجود می آورد و موجب به وجود آمدن کیست در فک و تومور و در نتیجه از بین رفتن استخوان فک فرد می شود؛ لازم به ذکر است جراحی دندان عقل باید پیش از سن ۲۵ الی ۳۰ سال توسط بهترین جراح دندانپزشک صورت گیرد زیرا سهل انگاری کردن افراد در این زمینه، موجب رخ دادن مشکلات و پیامدهای خطرناک برای سلامت فرد می شود.

جراحی دندان عقل نهفته

دندان عقل را می توان مانند دندان های دیگر به راحتی و سادگی کشید و پس از آن اقدام به پانسمان کردن و مراقبت کرد؛ ولی در صورتی که دندان عقل به صورت نهفته یا نیمه نهفته وجود داشته باشد، باید پروسه این جراحی آغاز شود؛ برای انجام این جراحی باید ابتدا از بی حسی موضعی استفاده کرد و پس از بی حس شدن بخش مورد نظر، بهترین جراح دندانپزشک در ونک برشی بر روی لثه به وجود آورد و دندان عقل را از ناحیه مورد نظر خارج کند؛ گاهی اوقات نیاز است که برای خارج کردن دندان آن را به چند قسمت برش زد.

توصیه های مهم قبل از جراحی دندان

پیش از آن که بخواهید جراحی دندان انجام دهید باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه کنید تا مشکل و عارضه ای برایتان رخ ندهد؛ برخی از این نکات در ادامه ذکر شده اند :

 • در صورتی که شما بیماری های زمینه ای از جمله فشار خون و بیماری های قلبی دارید یا دارای سابقه بیماری های خاص مانند سکته مغزی و یا پیوند اعضاء می باشید، باید آن را با دندانپزشک معالج خود در میان بگذارید؛ در این گونه مواقع بهترین کلینیک دندانپزشکی جهت انجام دادن جراحی نامه ای از پزشک مورد نظر شما می خواهد.
 • اگر شما داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، باید دست کم از یک روز پیش از جراحی، مصرف آن را تحت نظر پزشک معالج خود قطع کنید.
 • بهترین کار این است تا مدت 24 ساعت بعد از انجام دادن درمان، غذاهایی که سرد اند یا به صورت پوره یا مایع می باشند استفاده نمایید؛ همچنین نیاز است غذای مورد نظر را پیش از جراحی آماده کنید.
 • به طور معمول جراحی دندان و دندان عقل جراحی سختی نیست و نباید حتما فردی همراه شما بیاید.
 • سعی کنید پس از جراحی رانندگی نکنید و از وسایل نقلیه ای استفاده کنید که بتوانید در آن بنشینید.

نکات مراقبتی پس از جراحی دندان

پس از این که جراحی دندان شما به پایان رسید باید برخی نکات و توصیه های مراقبتی را مهم تلقی کنید؛ این نکات به شرح زیر اند :

 • باید گاز استریلی که بر روی دندان قرار داده شده را تا مدت زمان نیم ساعت با فشاری ملایم در دهان خود نگهدارید.
 • باید سعی کنید آب دهان خود را به صورت پی در پی خالی نکنید.
 • باید همان روز جراحی غذاهای سفت و نوشیدنی های داغ مصرف نکنید.
 • از مصرف دخانیات بپرهیزید.
 • تا 8 ساعت پس از اتمام جراحی دندان از نی استفاده کنید.
 • تا یک روز پس از اتمام جراحی از مسواک زدن اجتناب کنید.
 • باید پس از گذشت یک روز شروع به استفاده از دهان شویه کنید.
نکات مراقبتی پس از جراحی دندان

هزینه جراحی دندان در تهران

برای جراحی دندان باید هزینه هایی به بهترین جراح دندانپزشک در تهران پرداخت شود تا ایشان بتواند برای جراحی اقدام کند؛ البته مقدار مبلغ پرداختی به نوع جراحی دندان بستگی دارد زیرا در بیشتر مواقع جراحی های زیبایی دندان هزینه بیشتری در مقایسه با جراحی های درمانی دارند؛ در ضمن میزان سابقه و تجربه ای که جراح دارد در هزینه جراحی تاثیر گذار است زیرا هر چه جراح بتواند جراحی را بهتر انجام دهد، هزینه جراحی افزایش می یابد.

به طور کلی موارد مختلف بسیاری بر روی هزینه جراحی دندان اثر می گذارند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

کلام آخر

جراحی دندان انواع مختلفی دارد که هر یک از افراد در طول زندگی خود اقدام به انجام آن ها می کنند؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با جراحی دندان و انواع مختلف آن در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در تهران را به شما معرفی می کند تا به راحتی دندانپزشک مورد نظر را بیابید؛ از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما ممنونیم در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا