پزشکان

بهترین دکتر قرنیه در ایران + لیست 10 تایی

همان طور که می دانید قرنیه همان لایه شفاف در جلوی چشم ها است که برای فراهم آوردن دید واضح تر ، به متمرکز شدن نور کمک بسیاری می کند ،در صورتی که این بخش از چشم آسیب ببیند ممکن است که لازم باشد قرنیه را تعویض کنید ، پزشک جراح تمام و یا بخشی از قرنیه شما را برداشته و آن را با یک لایه بافتی سالم جایگزین می کند که قرنیه جدید مربوط به افرادی است که در زمان مرگ این بافت را اهدا کرده اند ، پیوند قرنیه چشم ، که به آن عمل کراتوپلاستی نیز گفته می شود ، می تواند در کنار کاهش درد ، دید را برگردانده و در صورت سفید و زخم شدن قرنیه، ظاهر آن را بهبود بخشد. به دلیل حساس بودن این عمل جراحی باید این عمل را به دست بهترین دکتر قرنیه در ایران بسپارید ، در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین مرکز کویتیشن و آراف در تهران آشنا خواهیم کرد.

آیا شما شرایط انجام پیوند قرنیه را دارید ؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید گه اگر چشم شما پیوند قرنیه را پس بزند ، این عمل جراحی چگونه انجام خواهد شد ؟ آیا بعد از پیوند قرنیه ، وضعیت بینایی را بهبود پیدا می کند ؟

در عمل جراحی پیوند قرنیه ، قرنیه بیمار و یا بافت زخمی قرنیه را با بافت سالم از یک بافت اهدا کننده جایگزین خواهد کرد ، در نوع اصلی پبوند قرنیه وجود دارد که یکی پیوند قرنیه معمولی می باشد که تمامی ضخامت قرنیه چشم در افراد پیوند داده می شود ، که به عنوان کراتوپلاستی نفوذ و یا PK نیز شناخته می شود و روش دیگر پیوند قرنیه ، پیوند قرنیه لایه پشتی می باشد که به عنوان قرنیه قرنیه اندوتلیال یا EK نیز شناخته می شود .

در عمل پیوند قرنیه ، بافت مرکزی قرنیه جایگزین بافت آسیب دیده می باشد ، بافت سالم قرنیه از یک بانک چشم اهدا داده می شود ، قرنیه نا سالم بینایی شما را از طریق پراکندگی و یا نوردهی کاملا منحرف می کند و باعث بروز هاله نور و تاری دید می شود ، پیوند قرنیه ممکن است برای بازگرداندن عملکرد بینایی شما ضروری باشد ، بیماری های قرنیه چشم ، چهارمین و شایع ترین علل کوری (بعد از آب مروارید، گلوکوم و دژنراسیون ماکولا وابسته به سن) بوده و بیش از 10 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. بر اساس برآوردی که در انجمن بانک چشم آمریکا انجام شده است ، بیش از 47000 پیوند قرنیه در سال 2013 در ایالات متحده انجام شده است، و از سال 1976 بیش از یک میلیون نفر بینایی خود را به بوسیله پیوند قرنیه احیا نموده اند.

آیا شما شرایط انجام پیوند قرنیه را دارید ؟

چه زمانی شما نیاز به پیوند قرنیه دارید؟

داشتن قرنیه شفاف و کاملا صاف برای بینایی هر فردی ضروری می باشد ، اگر قرنیه شما به دلیل آسیب به چشم ها و یا بیماری قرنیه ، آسیب دیده باشد می تواند باعث به وجود آمدن تورم ، زخم و یا التهاب شود و بینایی شما را بسیار تحت تاثیر قرار دهد ، همچنین ممکن است پیوند قرنیه در مواردی مانند تریکیازیس (قرار گرفتن غیرطبیعی مژه) مورد نیاز باشد، جایی که مژه ها به داخل چشم وارد می شوند و در برابر سطح چشم قرار می گیرند، موجب بروز زخم و اختلالات بینایی می شود.

همچنین در برخی از مواردی که عینک و یا لنز نتواند بینایی مناسب را برای چشم های شما فراهم کند و یا استفاده از دارو ها نتواند تورم های دردناک را تسکین کند ،نیاز به پیوند قرنیه خواهد بود ، به طور کلی شرایط خاصی می تواند بر روی شرایط قرنیه تاثیر بگذارد و ممکن است که بیمار را در معرض خطر نارسایی بیشتری از قرنیه قرار دهد که این موارد عبارت اند از :

 •  موارد ناشی ازشرایط ارثی مانند دیستروفی فوچس.
 •  بیماری های چشم مانند کراتوکونوس پیشرفته.
 •  نازک شدن و تغییرشکل قرنيه (مانند کراتوکونوس).
 •  پس زدن پیوند قرنیه در جراحی های گذشته.
 •  عفونت ناشی از زخم ها، مانند تبخال یا کراتیت قارچی.
 •  سوختگی های شیمیایی قرنیه یا آسیب دیدگی چشم.
 • عوارض نادر ناشی از جراحی لیزیک.
 •  تورم بیش از حد قرنیه.
 •  نارسایی قرنیه ناشی از عوارض جراحی آب مروارید.
 •  عفونت ناشی از بلغاریت ، زمانی که مژه به سمت داخل چشم رشد می کند ، در صورت مالش چشم این اتفاق رخ خواهد داد.

10 تا از بهترین دکتر قرنیه در ایران را بشناسید !

دکتر فرشید پرکار

دکتر فرشید پرکار

دکتر فرشید پرکار  یکی از بهترین دکتر قرنیه در ایران و همچنین بهترین دکتر قرنیه چشم در تهران می باشد ، او فارغ التحصیل پزشک عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، فارغ التحصیل چشم پزشکی از دانشگاه تهران ، فلوشیپ قرنیه و سگمان قدامی از دانشگاه تهران ، عضو هیئت علمی دانشگاه ، فلوشیپ سگمان قدامی از بیمارستان Bascom Palmer دانشگاه Miller میامی فلوریدا آمریکا ،کلینیک دکتر فرشید پرکار فوق تخصص قرنیه در راستای جلب رضایت بیماران گرامی برای انجام تمامی عمل های چشم شامل

کلینیک دکتر فرشید پرکار فوق تخصص قرنیه در راستای جلب رضایت بیماران گرامی برای انجام تمامی عمل های چشم شامل ،آب مروارید با انواع لنزهای داخل چشم مونوفوکال، مولتی فوکال تری فوکال، لیزیک، لازک فمتولیزیک، اب سیاه، انحرافات چشمی، مجرای اشک، لنزهای ارتیزان و ای سی ال، بلفاروپلاستی با پیشرفته ترین تجهبزات چشم پزشکی.و…. را تقریبا با همه انواع بیمه های تکمیلی بیماران می پذیرد .

آدرس مطب : خیابان ولیعصر سه راه توانیر – نبش کوچه بخشندگان – ساختمان آریان طبقه دوم واحد 10

تلفن تماس : 88788694 – 021

دکتر محمد کریم اسماعیلی

دکتر محمد کریم اسماعیلی

دکتر محمد کریم اسماعیلی در سال 1370 شمسی از دانشگاه تهران دوره پزشکی عمومی را به پایان رسانده ودوره تخصصی چشم پزشکی را در سالهای 1373تا  1377خورشیدی در دانشگاه علوم پزشکی ایران گذرانده در سالهای 1379  و  1380 دوره فوق تخصصی قرنیه  را در دانشگاه علوم پزشکی ایران گذرانده و سپس در بیمارستان مورفیلد لندن دوره تکمیلی  و بخصوص در مورد جراحی لیزیک و  آب مروارید و پیوند قرنیه دیده و از سال 1382 در تهران به طبابت مشغول  میباشد وی یکی از زبردستان در جراحی اب مروارید بوده و بطوری که در کمتر  از 10 دقیقه و بدون نیاز به بیهوشی و یا تزریق  و فقط با قطره  بیحسی جراحی را انجام می دهد.
وی تاکنون بیش از 25000 مورد جراحی اب مروارید(فیکو) بدون نیاز به بیهوشی و تزریق و بخیه و بیش از 5000 مورد عمل جراحی عیوب انکساری(لیزیک – فمتولیزیک – لازک و PRK) انجام داده است. نتایج جراحی لیزیک و لازک توسط وی بسیار عالی بوده و کثرت بیمارانی که توسط وی بی نیاز از عینک شده اند موید این تبحر می باشد.

آدرس مطب: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32

تلفن تماس : 88782529

دکتر مهرداد محمدپور

دکتر مهرداد محمدپور

فوق تخصص جراحی چشم، لیزیک و پیوند قرنیه و آب مروارید و لنزهای داخل چشمی و قوزقرنیه در سال ۱۳۶۸ به عنوان نفر اول از کالج البرز فارغ التحصیل شدند و در همان سال در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران به عنوان دانشجوی پزشکی پذیرفته شده و ادامه تحصیل دادند. در سال ۱۳۷۵ به عنوان دانشجوی ممتاز از دانشگاه فارغ التحصیل شدند و در سال ۱۳۷۸  بعد از خدمت دوران مقدس سربازی دوره تخصصی چشم پزشکی را شروع نموده و بعد از آن موفق به اتمام رشته فوق تخصصی قرنیه شدند و از سال ۱۳۸۲ تاکنون بیش از ده ها هزار جراحی چشم را با موفقیت کامل انجام دادند و بیش از ۱۰۰ مقاله علمی درزمینه چشم پزشکی و لیزیک از ایشان درمعتبرترین مجلات چشم پزشکی اروپا و آمریکا به چاپ رسیده است.

همچنین بیش از۲۰۰ متخصص و فوق تخصص چشم را به عنوان هیات علمی تربیت کرده اند. همچنین ایشان داور معتبرترین مجلات چشم پزشکی داخل و خارج کشور می باشند و سخنرانی های متعددی در مجامع علمی چشم پزشکی داخلی و خارجی ایراد نموده اند. ایشان مبتکر چندین جراحی نوین چشم پزشکی و مخترع اولین اولین نانو داروی چشم پزشکی در ایران می باشند و هم اکنون به عنوان عضوهیات علمی رسمی گروه آموزشی چشم دانشکده پزشکی دانشگاه تهران بیمارستان فارابی مشغول تدریس دانشجویان و دستیاران تخصصی و فوق تخصصی رشته چشم پزشکی می باشند. همچنین ایشان یکی از بالاترین شاخص های ارجاع به مقالات چشم پزشکی را در کل دنیا دارا می باشند.

آدرس مطب :تهران، خیابان ولیعصر، بالاترازخیابان شهیدبهشتی، ایستگاه پله اول، جنب بانک ملی ، پلاک۲۲۱۲، واحد۱۱
تلفن تماس :۸۸۷۲۷۴۶۹

دکتر شاهرخ میلان

دکتر شاهرخ میلان

دکتر میلان که عضو آکادمی چشم پزشکان آمریکا و یکی از بهترین چشم پزشکان تهران بخصوص در زمینه جراحی های جراح چشم، لیزیک، لازک، آب مروارید، لنز زیبایی و طبیعی می باشند، تقریبا همه انواع عمل های جراحی در زمینه چشم را به خوبی و با مهارت کامل انجام می دهند. مطب ایشان مجهز به جدیدترین دستگاه های تشخیص پیرچشمی، دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم تعیین نمره عینک، جراحی آب مروارید می باشند. نوبت دهی منظم بوده و ایشان میزان موفقیت بالایی در انجام عمل های مختلف داشته اند.

آدرس مطب : پایین تر از میدان فلسطین، ساختمان پزشکان 157، واحد 15

تلفن تماس : 02166412709

دکتر وحیدرضا حکمت

دکتر وحیدرضا حکمت

یکی دیگر از بهترین دکتر قرنیه در ایران دکتر وحید رضا حکمت می باشد ، این جراح و متخصص چشم و فوق تخصص گلوکوم یکی از ماهر ترین چشم پزشکان در سطح شهر تهران می باشد. عمده مهارت های ایشان در 3 زمینه جراحی آب مروارید (کاتاراکت)، جراحی آب سیاه (گلوکوم) و لیزیک می باشد. دارای کارنامه درخشان علمی و عمل های کاملا موفقیت آمیز در زمینه چشم پزشکی می باشند. پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تخصص چشم دانشگاه علوم پزشکی شیراز و فلوشیپ گلوکوم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند.

خدمات : 

 • جراحی آب مروارید (کاتاراکت)
 • جراحی آب سیاه (گلوکوم)
 • لیزیک

آدرس مطب : تهران، خیابان شریعتی، ابتدای پل رومی، پلاک 57 –

شماره تماس :  02122000972

دکتر ناصح محمدی

دکتر ناصح محمدی

یکی دیگر از بهترین دکتر قرنیه در ایران ، دکتر ناصح محمدی می باشد ، از این جراح و متخصص چشم فوق تخصص شبکیه (رتین) و لیزر را نسبت به سایر پزشکان این لیست راحت تر می توان نوبت گرفت. کاربران رضایت قابل قبولی از ایشان داشته اند و سوابق تجربی و علمی قابل قبولی دارند. این عضو انجمن چشم پزشکی MEACO و عضو آکادمی چشم پزشکان آمریکا گواهینامه فوق تخصص( فلوشیپی)،انجمن بین المللی چشم پزشکی (FICO) آبان ۱۳۹۲ را نیز در کارنامه خود دارد و بیماران مراجعه کننده کاملا از ایشان راضی بوده اند.

آدرس مطب : تهران- ولیعصر- بالاتر از ونک- ابتدای خیابان شریفی (خشایار سابق)- جنب بانک مسکن- پلاک 61 –

شماره تماس :  02188671672

دکتر سعید یادگاری

دکتر سعید یادگاری

دکتر سعید یادگاری بهترین دکتر قرنیه در ایران می باشد او متولد اردیبهشت 1357 اصفهان ،رتبه 818 کنکور سراسری سهمیه آزاد 1376 رشته پزشکی دانشگاه اصفهان ، 2 سال خدمت در بروجرد به عنوان پزشک عمومی ، قبولی در آزمون پذیرش دستیار اسفند 85 وشروع دوره چشم پزشکی در قطب چشم جنوب شرق کشور و اتمام دوره در سال 1390 ، همکاری درمانی به عنوان متخصص و جراح بیماریهای چشم در بیمارستان خانواده تهران و مرکز هلال ایران ، قبولی در آزمون فلوشیپ چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 92 و گذراندن دوره فلوشیپ استرابیسم و اکولوپلاستیک در مرکز درمانی شهید لبافی نژاد تهران .

آدرس مطب : تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر(عباسپور)، بالاتر از بیمارستان دی، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه 6، واحد 62

آدرس مطب 2 : تهران، خیابان مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، خیابان یوسفیان، مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی نور مطهری
شماره تماس : 09120617973

دکتر ناصر اوجی

دکتر ناصر اوجی

یکی دیگر از بهترین دکتر قرنیه در ایران دکتر ناصر اوجی، پزشک متخصص در حیطه ی جراحی بیماری های چشمی و دارای فلوشیپ جراحی ترمیمی، زیبایی و انحراف چشم می باشد (شماره نظام پزشکی: ۴۷۷۶۸). تا به امروز جراحی های بسیاری را انجام داده و افراد زیادی را که با بیماری ها و مشکلات چشمی مواجه بوده اند را درمان کرده است و همیشه سعی در ارائه ی بهترین خدمات تشخیصی و درمانی را داشته است ، همچنین با مراکز درمانی مختلفی همکاری داشته و در حال حاضر نیز در درمانگاه شهید مطهری فعالیت می کند.

خدمات : 

 • جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)،
 • جراحی افتادگی پلک (پتوز)
 •  عمل آب مروارید (کاتاراکت)
 •  جراحی و اصلاح انحراف چشم (استرابیسم)
 •  درمان عیوب انکساری (دور بینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم)
 •  درمان پیر چشمی
 • لازک
 •  لیزیک،
 • پی آر کی
 •  کارگذاری لنزهای تماسی
 •  درمان عفونت چشم
 • بهبود آلرژی چشم
 • تعیین شماره چشم
آدرس مطب : شیراز خیابان برق ، نبش ذوالانوار غربی ، ساختمان اوج کلینیک فوق تخصصی اکولوپلاستیک و زیبایی دکتـر نـاصـر اوجی

شماره تماس: 09904045510

دکتر حشمت اله قنبری

دکتر حشمت اله قنبری

از دیگر بهترین دکتر قرنیه در ایران ، دکتر حشمت اله قنبری می باشد که دارای تخصص در زمینه ی جراحی بیماری های چشمی (افتالمولوژی). تا کنون جراحی های بسیاری را انجام داده و خدمات درمانی (غیر جراحی) متعددی را به هموطنان گرامی عرضه کرده .  شما بزرگواران می توانید در زمینه های گوناگونی که شامل عمل آب مروارید (کاتاراکت)، درمان ناخنک چشم، شالازیون، اصلاح دور بینی، آستیگماتیسم و نزدیک بینی، لازک، لیزیک، PRK، درمان عفونت چشم، بهبود حساسیت چشم، تعیین نمره عینک، تجویز انواع لنز طبی و رنگی، و… می شود از خدمات من بهره مند شوید  .

آدرس مطب : استان اصفهان، شهر اصفهان، خ چهارباغ بالا،مجتمع پارسیان طبقه 3شماره 415

شماره تماس : 03136278320

دکتر سید ضیاءالدین مرتضوی

دکتر سید ضیاءالدین مرتضوی

یکی از بهترین دکتر قرنیه در ایران  دکتر سید ضیاءالدین مرتضوی ، متخصص جراحی چشم و فوق تخصص جراحی قرنیه و بیماری های خارج چشمی می باشد. در حال حاضر پس از چند سال فعالیت و انجام عمل های جراحی متعدد در خدمت شما مردم عزیز کشورم می باشد. هدف اصلی این پزشک در سمت یک فوق تخصص چشم پزشکی ارائه ی بهترین خدمات تشخیصی و درمانی به شما شهروندان گرامی است. قابل ذکر می باشد .

خدمات :

 • کارگذاری لنزهای داخل چشمی
 •  جراحی انسداد مجاری اشکی
 •  پیوند قرنیه
 •  درمان قوز قرنیه (کراتوکونوس)
 •  فیکو
 •  درمان عیوب انکساری با لیزر (لازک، فمتو لیزیک، پی آر کی)
 •  کنترل و درمان فشار چشم
 • بهبود حساسیت های چشم
 •  درمان عفونت چشم
 •  درمان التهابات چشم
 • درمان تبخال چشمی
 • تجویز عینک، تجویز انواع لنز (طبی و رنگی)
آدرس مطب : استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز، خ ۱۷ شهریور جدید،روبروی داروخانه سارا،پ ۳۱
تلفن تماس :۰۴۱۳۵۵۳۳۱۶۹

انجام جراحی قرنیه به چه صورتی است؟

به احتمال زیاد قبل از عمل جراحی ، پزشک جراح آزمایشات و معایناتی را برای بررسی دقیق سلامت عمومی شما انجام می شود ، همچنین ممکن است لازم باشد که مصرف برخی از دارو ها مانند آسپرین به مدت چند هفته قبل از عمل قطع کنید ، همچنین برای جلوگیری از بروی عفونت ، معمولا افراد باید یک روز قبل از پیوند قطره های آنتی بیوتیک را در چشم های خود استفاهد کنند ، در بیشتر اوقات این عمل جراحی به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی برای افراد انجام می شود و به این معنی است که شما ضمن بی حسیی محل جراحی ، بیدار ، اما کاملا آرام خواهید بود و می توانید در همان روز به خانه برگردید .

پزشک جراح تمامی روند عمل جراحی را توسط میکروسکوپ انجام می دهد و به طور معمول این فرآیند به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت انجام می شود .

روند بهبودی عمل قرنیه

احتمالا لازم است که بعد از عمل جراحی حداقل به مدت ۲۴ ساعت و یا نهایتا به مدت ۴ روز از چشم بند ها استفاده کنید تا لایه رویی قرنیه به خوبی بهبود پیدا کند ، همچنین احتمالا چشم شما قرمز و به نور حساس خواهد شد و ممکن است که به مدت چند روز احساس ناراحتی و یا درد داشته باشید ، با این وجود برخی از افراد هیچ گونه ناراحتی را احساس نمی کنند .

پزشک جراح برای کمتر شدن التهاب و عفونت قطره های چشمی را برای شما تجویز می کنند ، همچنین ممکن است که دارو های دیگری برای کمک به درد برای شما تجویز کند ، همچنین پزشک یک روز بعد از عمل جراحی ، چندین بار طی هفته های بعدی، و سپس چند بار دیگر در سال اول چشم شما را بررسی خواهد کرد. در روش هایی مانند DSEK و DMEK که برای کمک به قرارگیری بافت پیوندی از حباب گاز در داخل چشم استفاده می شود، ممکن است جراح از شما بخواهد گاهی اوقات در طول روز، و بعضی اوقات در شب ها، تا چند روز، صاف به پشت بخوابید. همچنین شما باید بعد از انجام عمل جراحی قرنیه از چشم های خود در برابر آسیب محافظت کنید. دستورالعمل های پزشک چشم خود را به دقت دنبال کنید ، قرنیه شما هیچ خونی ندارد، بنابراین روند بهبودی آن کند خواهد بود. در صورتی که بخیه داشته باشید، دکتر فوق تخصص قرنیه چند ماه بعد آنها را در مطب خواهد کشید.

عوارض احتمالی عمل پیوند قرنیه

به طور کلی عمل جراحی پیوند قرنیه یک روش کاملا ایمن برای افراد در نظر گرفته شده است ، اما این فرآیند یک عمل جراحی است ، پس این عمل با خطراتی همراه می باشد ، حدود ۱ مورد از هر ۱۰ پیوند ، سیتسم ایمنی بدن به بافت های پیوندی حمله می کنند گه این مسئله رد پیوند نامیده می شود و در بسیاری از موارد با قطره های چشمی این مشکل برگشت پذیر می باشد ،  از آنجا که برای DSEK و به ویژه DMEK از بافت پیوند محدودی استفاده می شود، خطر رد پیوند ناشی از این روش ها بسیار کمتر است.

عوارض احتمالی عمل پیوند قرنیه
موارد دیگری که ممکن است روی دهند عبارتند از:

 • عفونت
 • خون ریزی
 • افزایش فشار داخل چشم (که گلوکوم نامیده می شود)
 • کدر شدن عدسی چشم (که آب مروارید نامیده می شود)
 • تورم قرنیه
 • جدا شدگی شبکیه، که در آن سطح داخلی پشتی چشم از موقعیت طبیعی خود فاصله می گیرد .

انواع جراحی پیوند قرنیه

پیوند تمام ضخامت قرنیه

در صورتی که پیوند نفوذی قرنیه (Penetrating Keratoplasty-PK) انجام شود، تمامی لایه های قرنیه جایگزین می شوند. پزشک جراح ، قرنیه جدید را با بخیه هایی نازک تر از مو به چشم می دوزد. این روش عمل جراحی ممکن است که در صورت آسیب شدید قرنیه و یا برجستگی و یا اسکار های شدید انجام شود ، زمان بهبودی این روش در افراد کمی طولانی تر می باشد .

پیوند با ضخامت ناکامل قرنیه

در عمل جراحی قرنیه لیه ای قدامی و یا (Deep Anterior Lamellar Keratoplasty; DALK)، پزشک جراح تزریق با هوا لایه های نازک خارجی و ضخیم میانی قرنیه را جدا می کند و بعد آن ها را برداشته و جایگزین می کند. انجام این کار ممکن است در افراد مبتلا به قوز قرنیه و یا اسکار که لایه های داخلی قرنیه آن ها آسیب ندیده باشد انجام شود ، همچنین زمان بهبودی در این روش کوتاه تر از پیوند تمام ضخامت قرنیه می باشد ، از آنجا که خود چشم باز نشده است، بعید است عدسی و عنبیه آسیب ببیند و به این ترتیب، احتمال بروز عفونت در داخل چشم کمتر است

کراتوپلاستی اندوتلیال 

به طور کلی حدود نصف افرادی که هر ساله به پیوند قرنیه نیاز پیدا می کنند ، با مشکلاتی در داخلی ترین لایه قرنیه یعنی اندوتلیوم روبرو هستند.پزشک فوق تخصص قرنیه اغلب این نوع جراحی را برای درمان دیستروفی فوکس و سایر وضعیت های بالین انجام می دهند.

کراتوپلاستی اندوتلیال

حدود نیمی از افرادی که هر ساله به پیوند قرنیه نیاز دارند، با مشکلاتی در داخلی ترین لایه قرنیه یعنی اندوتلیوم روبرو هستند ، پزشک فوق تخصص قرنیه اغلب این نوع جراحی را برای درمان دیستروفی فوکس و سایر وضعیت های بالین انجام می دهند.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین دکتر قرنیه در ایران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین خوب است که با بهترین روش برای تقویت بینایی چشم بیشتر آشنا شوید از بروز آسیبات جدی جلوگیری کند ، همچنین باید بدانید که پزشک های نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا