سلامتیپزشکان

بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز را به شما معرفی کنیم. امروزه داشتن دندان های تمیز و مرتب و لبخندی زیبا یکی از دغدغه های اساسی انسان هاست. کامپوزیت دندان روشی است که در آن دندانپزشک با استفاده از مواد خمیری سفیدرنگ حفره های دندان فرد را پر می کند و به آن فرم می دهد، سپس این لایه خمیری را با استفاده از نور آبی روی دندان تثبیت می کند. با استفاده از این روش فرد دندان های صاف، یکدست و سفیدی خواهد داشت. این روش عوارض جانبی خاصی ندارد و تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس و زیبایی فرد دارد.

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونییر یک ماده تشکیل شده از گلاس، کوارتز و رزین آکریلیک می باشد که در دندانپزشکی کاربردهای زیادی دارد. این ماده تک تک روی دندان ها قرار می گیرد و دندانپزشک مشکلات ظاهری هر دندان را با استفاده از آن برطرف خواهد کرد. این ماده خمیری شکل در بسته بندی هایی مانند سرنگ به رنگ تیره قرار گرفته است. این مواد بعد از قرار گرفتن روی دندان توسط نور آبی تثبیت و محکم می شوند.

از کامپوزیت دندان می توان برای اصلاح طرح لبخند، اصلاح رنگ دندان ها و پوشش دندان های آسیب دیده یا شکسته استفاده کرد. کامپوزیت ها با ماندگاری و عمر طولانی قابل ترمیم هستند و می توان آن ها را بعد از مدتی پولیش کرد. ماده کامپوزیت با کیفیت های مختلفی از نظر ضریب شکستگی، پولیش پذیری و استحکام ساخته می شود و با قیمت های مختلفی به بیماران ارائه می شود.

کامپوزیت چیست؟

کاربردهای کامپوزیت

کامپوزیت دندان کاربردهای مختلفی دارد. از این ماده پرکاربرد علاوه بر زیبایی در جنبه های درمانی دندان هم استفاده می شود. برخی از کاربردهای آن شامل موارد زیر است:

 • کامپوزیت می تواند برای پر کردن دندان بعد از عصب کشی، ترمیم دندان های آسیب دیده و زیبایی بخشیدن به ظاهر دندان ها استفاده شود.
 • از کامپوزیت می توان برای اتصال براکت دندان ها در ارتودنسی استفاده کرد.
 • از کاربردهای دیگر کامپوزیت می توان به پر کردن فاصله بین دندان ها، ترمیم دندان های شکسته و یکدست شدن دندان ها از نظر اندازه و بلندی اشاره کرد.
 • یکی از کاربردهای مهم کامپوزیت داشتن طرح لبخندی زیبا و بی نقص می باشد. از آن جایی که کامپوزیت همرنگ دندان است می توان دندان های آسیب دیده و پوسیده را با آن ترمیم کرد و در نتیجه لبخند زیبایی داشت.
 • یکی دیگر از کاربردهای کامپوزیت سفید و صدفی شدن دندان هاست. دندان ها به مرور زمان زرد می شوند و جرم می گیرند. با استفاده از کامپوزیت ونییر می توان دندان ها را سفید و زیبا کرد.

مراحل انجام کامپوزیت

کامپوزیت یکی از کارهای زیبایی حساسی است که باید توسط بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز انجام شود. از این جهت باید به مراکز معتبری مراجعه کرد که از تجهیزات و مواد درجه 1 استفاده می کند. کامپوزیت مراحل مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

1- در مرحله اول باید دندان ها کامل تمیز شوند و جرم آن ها از بین برود.

2- در مرحله دوم دندان ها باید کاملا خشک شوند و رطوبت، بزاق و خون از روی آن ها پاک شود.

3- در سومین مرحله دکتر دندانپزشک با مواد اسیدی سطح جلوی دندان را متخلل کرده تا دندان ها برای نصب کامپوزیت آماده شوند. این کار تاثیر زیادی در چسبیدن قالب کامپوزیت دارد.

4- در مرحله چهارم بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز چسب مخصوص را بر روی دندان ها زده و سپس مواد خمیری روی دندان ها قرار می گیرند.

5- در این مرحله پرتوی نوری به کامپوزیت تابانده میشود تا آن ها سفت و محکم شوند.

6- در مرحله آخر دندانپزشک کامپوزیت دندان ها را به فرم دلخواه پولیش میکند.

مراحل انجام کامپوزیت

ویژگی های بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز

بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز باید ویژگی های مختلفی داشته باشد. چرا که این کار زیبایی دارای حساسیت بالایی است و باید توسط دکتر ماهر و کاربلدی انجام شود. برخی از ویژگی های آن شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز باید صبر و دقت بالایی داشته باشد.
 • بهترین دکتر دندانپزشک باید مراقبت های قبل و بعد از کامپوزیت را به بیماران توضیح دهد تا مشکل خاصی برایشان به وجود نیاید.
 • پزشک متخصص باید پروسه کامپوزیت را به بیمار توضیح دهد تا استرس و نگرانی های او رفع شود.
 • بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز باید قیمت مناسبی داشته باشد و انصاف را رعایت کند.
 • مطب بهترین دکتر کامپوزیت باید تمیز و عاری از آلودگی باشد و محل آن در جایی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین دکتر دندانپزشک باید از تجهیزات مدرن و فناوری های روز دنیا برای خدمات ترمیمی و زیبایی استفاده کند.
 • دکتر کامپوزیت باید قبل از انجام آن مشکلات دندان و پوسیدگی های آن را درمان کند و سپس به جنبه زیبایی آن بپردازد.

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز را بشناسید!

دکتر حمیدرضا معتضدیان

دکتر حمیدرضا معتضدیان

متخصص ارتودنسی انجام ارتودنسی به صورت اقساط بدون سود و پیش پرداخت.

خدمات:

 • ارتودنسی

آدرس: شیراز -قدوسی غربی، روبروی کوچه ۱۴، قبل از درمانگاه میلاد، ساختمان زندیه، کلینیک زندیه، طبقه ۳

شماره تماس:

٠٩١٩٤١٠٠٣٠٠

کاندیدهای مناسب کامپوزیت

کامپوزیت به دلیل مزایا و کاربردهایی که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است. با این وجود ممکن است برای بعضی افراد مناسب نباشد. برخی از شرایط که فرد را کاندید مناسبی برای انجام کامپوزیت می کند شامل موارد زیر است:

1- اشخاصی که دندان هایشان با هیچ روش دندانپزشکی دیگری تغییر رنگ نداده باشد. ممکن است برخی افراد رنگ دندان هایشان با بلیچینگ یا جرم گیری روشن شود و دیگر احتیاجی به انجام کامپوزیت نداشته باشند.

2- افرادی که دندان هایشان دچار شکستگی و ترک خوردگی جزئی و شدید شده باشد.

3- کسانی که که طول دندان هایشان یکسان نیست و کوتاه و بلند هستند.

4- افرادی که سطوح جونده دندانیشان ساییده شده است.

5- کسانی که دندان های نامرتب و کجی دارند و قصد انجام ارتودنسی ندارند.

6- برخی افراد روی دندان هایشان لکه های سفید یا تیره وجود دارد که با هیچ روش دیگری از بین نمی روند. کامپوزیت روشی است که با استفاده از آن این لکه ها پوشیده می شوند.

همشهریان تهرانی حتی در صورتی که ویژگی های بالا را ندارند و قصد دارند دندان هایشان سفید و زیبا شود به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه کنند و کامپوزیت را انجام دهند.

کاندیدهای مناسب کامپوزیت

عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت علاوه بر مزایای زیادی که دارد ممکن است عوارضی نیز در پی داشته باشد. به همین جهت انتخاب بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز حائز اهمیت است. برخی از عوارض آن شامل موارد زیر است:

1- یکی از عوارض کامپوزیت دندان شکستن و خرد شدن آن است. کامپوزیت ها برندهای متفاوتی دارند که هرکدام درجه استحکام مختلفی دارد. این عارضه ممکن است به دلیل عدم مراقبت فرد و باکیفیت نبودن جنس کامپوزیت اتفاق بیفتد.

2- از عوارض کامپوزیت می توان به بوی بد دهان اشاره کرد. ممکن است دندانپزشک به دلیل نداشتن مهارت کافی کامپوزیت ها را به درستی نصب نکند و باعث شود بین کامپوزیت و خط لثه فاصله بیفتد و این خود سبب می شود تا مواد غذایی در این قسمت جمع شوند و علاوه برعفونت لثه باعث بوی بد دهان شوند.

3- از عوارض دیگر نصب غیر حرفه ای کامپوزیت پوسیدگی دندان هاست. با فاصله افتادن بین لثه و کامپوزیت ممکن است دندان ها پوسیده شوند. رعایت بهداشت دهان و دندان باعث می شود این عوارض کمتر دیده شوند.

4- یکی از عوارض احتمالی کامپوزیت تورم و کبودی لثه هاست. این تورم ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد و پزشکان برای کنترل این عارضه داروهای ضد التهاب برای بیماران خود تجویز می کنند.

5- از عوارض کمیاب کامپوزیت که گزارش شده است واکنش آلرژیک بیمار به مواد کامپوزیت است. این واکنش همراه با سوزش، تورم و تغییر رنگ لثه خود را نشان می دهد. در صورت ادامه دار شدن علائم دندانپزشک مجبور است کامپوزیت ها را بردارد و لثه و دندان را درمان کند.

در صورتی که این عوارض در کوتاه مدت از بین نرفت و ادامه دار شد به بهترین جراح دندانپزشک در شیراز مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از کامپوزیت

کامپوزیت نیز مانند تمام کارهای زیبایی بعد از انجام نیازمند مراقبت هایی است تا نتیجه آن مطلوب باشد و عوارض خاصی از خود نشان ندهد. برخی از مراقبت ها و توصیه های بعد از کامپوزیت شامل موارد زیر است:

 • بعد از کامپوزیت باید از نخ دندان و مسواک به طور مداوم و صحیح استفاده کرد. هم چنین باید از غذاهای سالم و نوشیدنی های مناسبی که رنگ های غیرمجاز و طبیعی ندارند امصرف کرد. مصرف چای و قهوه باید محدود شود.
 • افرادی که دندان های خود را کامپوزیت می کنند نباید از سیگار، قلیان و مواد مخدر استفاده کنند. این مواد کامپوزیت را از رنگ طبیعی خود خارج می کنند و آن ها را زرد و کدر خواهند کرد.
 • با دندان هایی که کامپوزیت شده اند پسته، تخمه و تنقلاتی که پوست سفت و محکمی دارند نباید شکست.
 • بعد از انجام کامپوزیت از مسواک برقی استفاده نشود. چرا که این مسواک به دندان ها فشار زیادی وارد می کند و باعث می شود به کامپوزیت ها آسیب جدی وارد شود.
 • از انجام ورزش هایی که با صورت ارتباط مستقیمی دارند و امکان ضربه در آن وجود دارد خودداری کنید. چنانچه این ورزش ها را انجام می دهید بسیار مراقب باشید تا ضربه ای به صورت و دهان شما وارد نشود.
 • در صورت استفاده از دهان شویه از مدل هایی استفاده کنید که فاقد الکل هستند.
 • بعد از انجام کامپوزیت از مصرف قند، آب نبات و شکلات های سفت خودداری کنید.
 • مصرف نوشابه های گازدار و آب میوه های غیر طبیعی را محدود کنید. چرا که در این نوشیدنی ها اسیدی وجود دارد که به کامپوزیت ها آسیب جدی وارد میکند.
مراقبت های بعد از کامپوزیت

کلام آخر

امروزه داشتن دندان هایی صاف و یکدست و لبخندی زیبا یکی از دغدغه های اساسی افراد است. برخی افراد به دلیل شکستگی و کشیدن دندان ها و متقارن نبودن آن ها ممکن است ظاهر ناخوشایندی پیدا کنند. کامپوزیت یک روش زیبایی دندان است که به وسیله آن ظاهر دندان ها سفید و مرتب می شوند. در این روش مواد خمیری ای روی دندان ها قرار می گیرند و با اشعه محکم می شوند. برای انجام کامپوزیت به بهترین کلینیک دندانپزشکی در شیراز مراجعه کنید.

در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا 10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سیزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا