جراحی زیباییپزشکان

بهترین جراح چانه در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین جراح چانه در مشهد را به شما معرفی کنیم. امروزه افراد بیش از گذشته به زیبایی ظاهری خود اهمیت می دهند و به دنبال زیباتر شدن هستند. از عواملی که روی زیبایی صورت تاثیر می گذارد چانه می باشد. اندازه و فرم چانه ارتباط مستقیمی با تناسب صورت و زیبایی آن دارد، برای مثال افرادی که چانه بلند و متناسبی دارند قسمت بینیشان کوچک تر دیده می شود و در نهایت صورت متناسب تری خواهند داشت. جراحی چانه که به منتوپلاستی یا ژنیوپلاستی نیز معروف است یکی از عمل های زیبایی است که برای تغییر فرم چانه از آن استفاده می شود و عیب و ایرادات ظاهری آن را رفع می کند. افرادی که قصد انجام این عمل را دارند باید به بهترین جراح چانه در مشهد مراجعه کنند.

جراحی چانه چیست؟

به عمل زیبایی چانه منتوپلاستی یا ژنیوپلاستی گفته می شود. این عمل زیرمجموعه عمل های جراحی زیبایی صورت است و دو هدف مهم را دنبال می کند، در افرادی که چانه بزرگی دارند عمل کوچک کردن چانه و در افرادی که چانه کوچکی دارند عمل بزرگ کردن چانه را انجام می دهد. این دو عمل با تکنیک های مختلفی مانند گذاشتن پروتز، برش استخوان فک و جابجا کردن آن انجام می شود. جراحی چانه براساس فرم صورت فرد انجام می شود و در نتیجه فرد زیباتر و متناسب تر خواهد شد.

چانه عضوی از صورت است که در صورت متناسب نبودن با بخش های دیگر موجب بزرگ تر یا کوچک تر به نظر رسیدن لب ها و بینی شده و چهره از حالت عادی خارج می شود. این عمل زیبایی با توجه به معیارهای زیباشناسی جهانی انجام می شود و تشخیص این که فرد چانه ای نرمال دارد یا نیاز به عمل جراحی دارد با پزشک متخصص است. افرادی که قصد انجام جراحی چانه را دارند باید تحقیق کنند به بهترین جراح چانه مراجعه کنند تا عیب و ایرادات آن را رفع کنند. این عمل درد و عارضه کمی دارد و احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان و گذراندن دوره نقاهت طولانی ندارد و افراد می توانند با خیال راحت آن را انجام بدهند.

جراحی چانه چیست؟

مزیت های جراحی چانه

جراحی چانه به نسبت روش های دیگر زیبایی مزیت ها و کاربردهای مختلفی دارد و افراد می توانند با توجه به عیب و ایرادات خود از این مزایا بهره مند شوند. برخی از این مزایا شامل موارد زیر می باشد:

 • جراحی چانه از روش های جوانسازی صورت و زیبایی آن می باشد، افرادی که از جراحی چانه استفاده می کنند با انجام تغییرات محسوسی در صورتشان موجب جوانسازی بیشتر صورتشان می شوند و صورت زیبا و شادابی خواهند داشت.
 • جراحی چانه اثرات ماندگار و دائمی دارد، به این معنا که فرد با انجام آن تا آخر عمر چانه زیبا و خوش فرمی خواهد داشت و نیازی به انجام دوباره آن ندارد.
 • افراد با انجام جراحی چانه باعث زیبایی و خوش تراش شدن فک خود می شوند، در صورتی که چانه متناسب باشد فک فرد نیز زیبا و جذاب به نظر می رسد.
 • جراحی چانه با توجه به مشکلات و عیب و ایرادات ظاهری بیمار انجام می شود و پزشک با سلیقه بیمار این عمل را پیش می برد. به همین دلیل جای نگرانی وجود ندارد و فرد طبق سلیقه خود چانه زیبایی خواهد داشت.
 • عمل جراحی چانه کاملا طبیعی انجام می شود و ظاهری مصنوعی به فرد نخواهد داد. در صورتی که این عمل توسط پزشک ماهر و کاربلدی انجام شود نتیجه عمل غیرقابل تشخیص و نامحسوس خواهد شد.
 • این عمل از روش های کم تهاجمی و کم عارضه می باشد و در صورت انجام اصولی عوارض جانبی کمی به دنبال خواهد داشت.
 • افرادی که از جراحی چانه استفاده می کنند صورت متناسب و متقارنی خواهند داشت. از آن جایی که این عمل با استاندارهای جهانی انجام می شود به صورت تناسب و تقارن بیشتری خواهد داد.
 • این جراحی به دوره نقاهت کوتاهی نیاز دارد و افراد می توانند بعد از یک هفته به زندگی عادی خود بازگردند، به همین دلیل افرادی که شاغل هستند و فرزند کوچک دارند می توانند با خیال راحت از آن استفاده کنند.

کاربردهای جراحی چانه

عمل ژنیوپلاستی یا جراحی چانه کاربردها و اهداف مختلفی دارد و افراد می توانند با توجه به عیب و ایرادات ظاهری خود از این کاربردها بهره مند شوند. برخی از این کاربردها شامل موارد زیر است:

1- این عمل جراحی موجب می شود تا اثرات بالا رفتن سن و پیری در قسمت های مختلف صورت از بین بروند و جوانسازی پوست اتفاق بیفتد.

2- افراد با استفاده از جراحی چانه می توانند مشکل خاصیت ارتجاعی پوست را رفع کنند و عیب و ایرادات ظاهری آن را برطرف کنند.

3- اشخاصی که غبغب زیادی دارند می توانند با پروتز چانه تا حدود زیادی آن را برطرف کنند.

4- با استفاده از جراحی چانه می توان پهنای چانه را افزایش داد، افرادی که پهنای چانه باریکی دارند می توانند با این عمل جراحی آن را متناسب کنند.

5- برخی افراد ممکن است به علت داشتن چانه نافرم اعتماد به نفس پایینی داشته باشند، این افراد می توانند با عمل جراحی چانه اعتماد به نفس خود را بالا ببرند و احساس زیبایی داشته باشند.

6- افرادی که عمل های زیبایی مانند عمل بینی و جراحی فک داشته اند می توانند برای تناسب چانه با اعضای دیگر آن را عمل کنند، چرا که با کوچک تر شدن اعضای دیگر صورت ممکن است فرم چانه نامتناسب دیده شود.

7- در برخی موارد ممکن است چانه افراد به دلایلی مانند تحلیل استخوان و بازسازی ساختار دهان پسروی کند و ظاهر بدی ایجاد شود. در این مواقع افراد باید از جراحی چانه استفاده کنند.

8- برخی افراد ممکن است چانه کوچک، کوتاه و عقب رفته ای داشته باشند و این موضوع موجب شود تا زیبایی صورتشان دیده نشود و موجب مشکلات دیگری مانند جویدن و بستن دهان بشود. این افراد می توانند از عمل جراحی چانه بهره مند شوند.

افرادی که با ظاهر چانه خود مشکل دارند و قصد عمل آن را دارند می توانند به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنند.

کاربردهای جراحی چانه

ویژگی های بهترین جراح چانه در مشهد

بهترین جراح چانه در مشهد باید ویژگی ها و خصوصیات مختلفی داشته باشد، چرا که این عمل با زیبایی صورت افراد ارتباط مستقیم دارد و باید توسط پزشکان ماهر و کاربلد انجام شود. برخی از ویژگی های بهترین جراح چانه شامل موارد زیر است:

 • بهترین جراح چانه در مشهد باید در این زمینه متخصص و ماهر باشد و مدارک علمی مورد نیاز را از دانشگاه ها و مراکز معتبری اخذ کرده باشد.
 • بهترین جراح چانه در مشهد باید بااخلاق باشد و با مراجعین خود برخورد خوبی داشته باشد.
 • مطب بهترین جراح چانه در مشهد باید تمیز و استریل شده باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در مطب بهترین جراح چانه در مشهد باید از مجهزترین و پیشرفته ترین ابزار و وسایل استفاده شود تا بیماران نتایج مطلوبی از پروسه درمان کسب کنند.
 • بهترین جراح چانه در مشهد باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و پروسه جراحی را با دقت انجام بدهد.
 • بهترین جراح چانه در مشهد باید هزینه های معقولی داشته باشد تا همه افراد بتوانند از این عمل استفاده کنند.
 • مطب بهترین جراح چانه باید بزرگ و دلنشین باشد و در مکانی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن با سهولت انجام شود.
 • جراح چانه باید مصلحت بیماران را در اولویت قرار بدهد و در صورت عدم نیاز فرد عمل جراحی انجام ندهد.

افرادی که قصد انجام جراحی چانه را دارند باید به متخصصی با ویژگی های بالا مراجعه کنند.

پروسه جراحی چانه

جراحی چانه به انواع مختلفی تقسیم می شود اما به صورت کلی شامل پروسه زیر می باشد:

1- ابتدا پزشک متخصص فک فرد را به طور کامل بررسی و مشاهده کرده و عیب و ایرادات آن را پیدا می کند.

2- سپس با توجه به روشی که قصد انجام آن را دارد فرد را بی حس یا بیهوش می کند تا در حین عمل دردی احساس نکند.

3- در مرحله اول پزشک برشی در سطح غشای مخاطی دهان و هم سطح با دندان ها ایجاد می کند. این برش به دلیل این که از داخل حفره دهان است مانع ایجاد زخم و اسکار روی صورت می شود.

4- در مرحله بعد جراح چانه قطعه استخوان را به موقعیتی که قبل از جراحی برنامه ریزی شده است حرکت می دهد. برای این عمل چانه را از زیر ریشه های دندان می برد و سپس قطعه توسط پیچ یا مینی پلیت در جای خود ثابت می شود.

5- در مرحله آخر داخل دهان بخیه می خورد و این بخیه ها تا حداکثر یک ماه ناپدید می شوند.

این مراحل با توجه به عملی که فرد قصد انجام آن را دارد ممکن است پیچیده تر بشود.

پروسه جراحی چانه

عمل جراحی چانه چه عوارض جانبی خواهد داشت؟

عمل جراحی چانه مانند تمامی عمل های زیبایی علاوه بر مزایا و کاربردهایی که دارد ممکن است عوارض جانبی مختلفی در پی داشته باشد. این عوارض در صورتی که عمل توسط افراد ناکاربلد انجام شود بیشتر خواهد شد. برخی از این عوارض جانبی شامل موارد زیر است:

 • بعد از عمل جراحی چانه امکان بروز عفونت در افراد وجود دارد. این عفونت ممکن است به دلیل آلوده بودن محیط کلینیک و ابزار پزشکی رخ بدهد. افرادی که دچار عفونت می شوند باید از آنتی بیوتیک ها استفاده کنند تا عفونت برطرف شود.
 • برخی افراد ممکن است قبل از عمل آمادگی روحی و روانی برای پذیرش تغییرات ظاهری خود را نداشته باشند، این افراد اختمال دارد بعد از عمل جراحی از ظاهر جدید خود خوششان نیاید و حال ناخوشایندی پیدا کنند.
 • بعد از عمل جراحی فک ممکن است ایمپلنت های سیلیکونی جابجا شوند و فرد درد شدیدی در نواحی فک خود احساس کند. افرادی که به این عارضه دچار می شوند باید به پزشک متخصص مراجعه کنند تا آن را اصلاح کند.
 • در حین جراحی چانه ممکن است به اعصاب فک آسیب جدی وارد شود و در نهایت موجب بی حسی لب و بخشی از چانه بشود. این بی حسی ممکن است تا چند ماه طول بکشد و یا برای همیشه فرد در این ناحیه احساسی نداشته باشد. این عارضه جانبی در صورت عدم مهارت پزشک رخ می دهد.
 • از عوارض جانبی دیگر جراحی چانه می توان به خونریزی نواحی فک اشاره کرد. این عارضه کاملا طبیعی است و در مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت. همچنین ممکن است فرد درد غیرقابل تحملی بعد از عمل جراحی چانه داشته باشد در این مواقع می تواند از مسکن های مجاز استفاده کند.
 • از عوارض شایع دیگر این جراحی می توان به تورم ناحیه فک اشاره کرد. این تورم می تواند موجب شود فرد ظاهری ناخوشایندی پیدا کند. این عارضه در کوتاه مدت از بین می رود و جای نگرانی وجود ندارد.
 • از دیگر عوارض عمل جراحی چانه می توان به کبودی در دو طرف چانه اشاره کرد. این کبودی بعد از دو هفته از بین می رود و صورت فرد حالت طبیعی پیدا می کند.
 • بعد از جراحی چانه عوارض مختلفی مانند آسیب دیدن دندان ها، بی حسی، حرکت ایمپلنت ها، خوب نشدن زخم ها و عفونت دندان ممکن است اتفاق بیفتد. این عوارض جانبی هنگامی اتفاق می افتد که برش های استخوان نزدیک به ریشه های دندان انجام شود. در صورت بهبود پیدا نکردن این عوارض افراد باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

در صورتی که افراد به بهترین جراح پلاستیک در مشهد مراجعه کنند عوارض جانبی بالا به حداقل می رسد و نتیجه عمل رضایت بخش می شود.

اقدامات قبل از جراحی چانه

قبل از انجام جراحی چانه افراد باید اقداماتی انجام بدهند تا در حین عمل دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند و عمل به خوبی انجام بشود. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر می باشد:

 • افراد باید قبل از انجام جراحی چانه به خوبی تحقیق و بررسی کنند و این عمل جراحی را نزد پزشک ماهر و متخصص انجام بدهند تا مشکلی برایشان رخ ندهد.
 • اشخاصی باید از این عمل استفاده کنند که در صحت و سلامت کامل به سر می برند و بیماری زمینه ای خاصی ندارند.
 • افرادی که قصد انجام عمل جراحی چانه را دارند باید سابقه عمل های درمانی و مصرف دارویی خود را به پزشک متخصص اطلاع بدهند تا مشکل خاصی برایشان به وجود نیاید.
 • زیباجویان قبل از انجام عمل جراحی چانه باید آزمایش های مختلفی مانند آزمایش خون و نوار قلب انجام بدهند. همچنین باید از زوایای مختلف چانه عکسبرداری شود تا پزشک بهتر بتواند عمل جراحی را انجام بدهد.
 • افراد باید حداقل از یک ماه قبل از جراحی چانه از مصرف داروهای ضدبارداری خودداری کنند.
 • اشخاصی که عمل جراحی چانه انجام می دهند حداقل باید از دو هفته قبل از عمل مصرف داروهای رژیمی مانند فنترمین را قطع کنند.
 • افراد باید حداقل از دو هفته قبل از جراحی چانه از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین پرهیز کنند، چرا که این داروها موجب خونریزی بعد از عمل می شوند.
 • بیماران باید در روز عمل یک همراه داشته باشند تا در صورت بروز مشکل بتواند به آن ها کمک کند.

رعایت نکات مراقبتی بالا موجب می شود در حین عمل مشکلی برای فرد رخ ندهد و عمل به خوبی انجام شود.

اقدامات قبل از جراحی چانه

اقدامات بعد از جراحی چانه

بعد از جراحی چانه افراد باید اقداماتی انجام بدهند تا دچار عوارض جانبی خاصی نشوند و نتیجه عمل رضایت بخش باشد. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر است:

 • بعد از عمل جراحی چانه افراد باید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنند تا عفونت های خاصی در این نواحی به وجود نیاید. افراد برای جلوگیری از عفونت بهتر است روزانه از دهانشویه استفاده کنند.
 • افرادی که بعد از عمل جراحی چانه احساس درد، کبودی و تورم دارند باید از مسکن های آرامبخش، آنتی بیوتیک ها و کمپرس های یخ استفاده کنند تا این عوارض از بین بروند.
 • اشخاصی که جراحی چانه انجام داده اند باید یک هفته استراحت کامل داشته باشند و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت خودداری کنند تا دوره نقاهتشان سریع تر طی بشود.
 • افرادی که این عمل را انجام داده اند باید تا دو هفته سر خود را به سمت پایین خم نکنند و آن را بالا نگه دارند. خم کردن سر به پایین موجب بروز خونریزی بعد از عمل می شود.
 • بعد از عمل جراحی چانه باید از مواد غذایی سالم و تازه استفاده شود تا روند بهبودی سریع تر اتفاق بیفتد. این مواد می تواند شامل میوه جات، سبزیجات، نوشیدنی های طبیعی، ماهی، میگو و پروتئین باشد. همچنین تا یک ماه بهتر است از غذاهای آبکی و نرم استفاده شود تا فشاری به ناحیه فک وارد نشود.
 • بیماران تا دو هفته بهتر است به استخر و سونای داغ نروند و از انجام ورزش هایی که ممکن است به ناحیه دهان ضربه ای وارد کنند پرهیز شود.
 • بعد از عمل جراحی چانه افراد باید از گن های صورت و چانه بند استفاده کنند تا فرم صورت به بهترین حالت ممکن دربیاید. این گن ها با فشاری که به قسمت فک وارد می کنند فرم چانه را بهتر شکل می دهند.
 • افرادی که عمل جراحی چانه انجام می دهند باید برای دیدن نتایج نهایی صبور باشند، چرا که در ابتدا چانه تورم خواهد داشت و تا شکل گیری نهایی حداقل یک ماه زمان نیاز خواهد بود.
 • برخی افراد ممکن است بعد از عمل جراحی چانه لب پایین و دندان های جلوییشان بی حس شود. این بی حسی ممکن است تا ماه ها باقی بماند و برطرف نشود.

نکات مراقبتی بالا توسط پزشک متخصص بیان می شود و انجام آن ها ضروری است.

کلام آخر

امروزه افراد بیش از گذشته به زیبایی ظاهری و تناسب چهره خود اهمیت می دهند. یکی از معیارهای زیبایی صورت داشتن چانه ای متناسب و خوش فرم است. چانه عضوی از صورت است که روی زیبایی آن تاثیر زیادی می گذارد به همین دلیل متناسب نبودن آن می تواند صورت فرد را ناخوشایند کند و اعتماد به نفس او را پایین بیاورد. برخی افراد نیاز به عمل کوچک کردن چانه و برخی دیگر نیاز به عمل بزرگ کردن آن دارند و تشخیص این موضوع با پزشک متخصص می باشد. این عمل از روش های کم تهاجمی و کم عارضه می باشد که افراد می توانند با انجام آن چهره بی نقصی داشته باشند. افرادی که قصد انجام این عمل را دارند باید به بهترین جراح پلاستیک در ایران مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا بهترین جراح چانه در مشهد را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 16 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا