پزشکان

بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران【سال1401 】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. حفظ سلامت دهان و دندان در کودکان از اهمیت بسزایی برخوردار است و در سلامت جسمانی آن ها تاثیر زیادی دارد لذا والدین به منظور جلوگیری از هر گونه مشکل دندانی برای فرزندانشان حتما بایستی همزمان با رویش دندان در کودک قبل از یک سالگی به دندانپزشکی مراجعه نمایند و از این طریق از بروز هر گونه مشکلی در این زمینه پیشگیری کنند که خوشبختانه امروزه دندانپزشکی کودکان یک شاخه تخصصی از دندانپزشکی محسوب می شود که تنها به سلامت بهداشت دهان و دندان کودکان می پردازد و از مهارت های لازم در این زمینه برخوردار است و می تواند تجربه خوب و بیاد ماندنی برای اولین مراجعه کودک به دندانپزشک باشد.

بهترین زمان مراجعه به دندانپزشک کودکان

با توجه به نظر بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران، کودکان حداقل از سن2 سالگی به ویزیت دندان نیاز دارند زیرا حفظ بهداشت دهان و مسواک زدن در این دوران برای آنان کار دشواری است از این رو بهتر است با مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی، کودکان را با این محیط آشنا کرده و دندانپزشک متخصص کودک نیز با توجه به تجربه و دانشی که در این زمینه دارد راهکارهای لازم را برای حفظ سلامت دهان و دندان کودک در اختیارتان قرار می دهد.

البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که اولین مراجعه کودک به مرکز دندانپزشکی باید در زمان اولین رویش دندان شیری او باشد که این امر موجب می شود تا والدین با شیوه نگهداری از دندان های شیری آشنا شده و از پوسیدگی آن ها پیشگیری کنند. در برخی از کودکان رویش دندان شیری با درد همراه است که در چنین شرایطی دندانپزشک کودک می تواند ضمن ارائه مشاوره های لازم با استفاده از ژل های مخصوص این روند را برای فرزندتان آسان تر کند.

بهترین زمان مراجعه به دندانپزشک کودکان

ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران

والدین اغلب در انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان دچار سردرگمی می شوند از این رو ما در ادامه ویژگی هایی که یک دندانپزشک خوب برای کودکان باید داشته باشد را در اختیارتان قرار می دهیم:

محیط مناسب کودکان: اولین موردی که در انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران باید به آن توجه کنید مطب دندانپزشکی است که همان طور که می دانید تجهیزاتی که برای کودکان استفاده می شود با بزرگسالان فرق دارد لذا محیط نیز بایستی با توجه به روحیات کودکان جذاب و دارای رنگ آمیزی های شاد باشد.

واکنش دندانپزشک در مقابل ترس کودکان: اکثریت کودکان در زمان مراجعه به دندانپزشکی به دلیل ترسی که از این محیط دارند شروع به بدرفتاری می کنند لذا دندانپزشک کودک با توجه به مهارت و تحصصی که در این زمینه دارد بایستی به راحتی بتواند توجه کودک را جلب کرده و او را آرام کند.

بیمار محور بودن دندانپزشک کودکان: یکی دیگر از ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران این است که ضمن در اولویت قرار دادن کودک نحوه برخورد صحیح با او را نیز بداند و از این طریق نه تنها اعتماد کودک را جلب می کند بلکه ترس و اضطراب در او را هم بین می برد.

تجربه و تخصص دندانپزشک کودکان: در زمان انتخاب دندانپزشک کودک حتما به این نکته توجه کنید که تخصص او دقیقا برای کودکان باشد که برای این کار می توانید به سوابق پزشکی او از طریق سایت نظام پزشکی مراجعه کنید.

بهداشتی بودن تجهیزات دندانپزشکی: توجه داشته باشید که محیط دندانپزشکی بایستی کاملا بهداشتی و استریل باشد زیرا در صورت عدم رعایت بهداشت در چنین محیطی سلامت کودک با خطر مواجه می شود لذا در اولین مراجعه حتما با دقت محیط و تجهیزات را مورد بررسی قرار دهید.

5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران را بشناسید!

 دکتر علی رشیدیان

 دکتر علی رشیدیان

دکتر علی رشیدیان در سال 1371 تحصیلات خود را در رشته دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رساندند و در سال 1375 در رشته تخصصی دندانپزشکی کودکان و نوجوانان در همین دانشگاه ادامه تحصیل دادند. از سوابق ایشان می توان به 3 سال خدمت در دانشکده علوم پزشکی یزد و استادیار پژوهشی، آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و اکنون نیز در زمینه ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی به کودکان و نوجوانان در مطب خود فعالیت می کنند.

خدمات:

 • درمان پوسیدگی دندانی و درمان ریشه
 • روکش دندان های شیری
 • انواع درمان ریشه
 • کشیدن دندان
 • خدمات ارتودنسی پیشگیری
 • درمان صدمات وارد به دندان ها

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، نرسیده به چهار راه پاسداران، پلاک 492، ساختمان پزشکان 370، طبقه دوم، واحد 8

شماره تماس: 02122589892 – 02122587074

دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم مدرک تخصصی دندانپزشکی کودکان را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخذ نمودند و اکنون نیز در کنار ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان به عنوان عضو هیلت علمی دانشکده علوم پزشکی همدان به تدریس مشغول می باشند. از سوابق ایشان می توان به دوره فلوشیپ فوق تخصصی دندانپزشکی بیمارستانی در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی، ارائه خدمات در بیمارستان بعثت همدان، بیمارستان کودکان مفید تهران و بیمارستان گاندی اشاره کرد و به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران شناخته شده می باشند.

خدمات:

 • ترمیم دندان های پوسیده
 • روکش دندان های شیری
 • ارتودنسی پیشگیری
 • انواع درمان ریشه
 • کشیدن دندان

آدرس: تهران، چهار راه پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز، بین اختیاریه و دیباجی، ساختمان 450 شرقی، مجتمع صدرا، طبقه 5 غربی، واحد 39

شماره تماس: 02122785752 – 02122785762

دکتر مریم ابهری

دکتر مریم ابهری

دکتر مریم ابهری یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران می باشد که در زمینه ترمیم و درمان دندان های شیری کودکان خدمات ارائه می دهد.

خدمات:

 • ترمیم دندان های شیری کودکان
 • روکش دندان شیری کودکان
 • درمان پوسیدگی و آسیب دیدگی دندان های اطفال

آدرس: تهران، فلکه اول تهرانپارس، ابتدای خیابان گلبرگ، پلاک 20، طبقه دوم، واحد 2

شماره تماس: 021767700731 – 02176700723

گروه تخصصی دندانپزشکی سینا

گروه تخصصی دندانپزشکی سینا

گروه دندانپزشکی سینا با بهره مندی از به روز ترین و جدیدترین تجهیزات و متدهای درمانی در کنار رعایت نکات بهداشتی به عنوان یکی از بهترین نهادهای ارائه خدمات دندانپزشکی کودکان شناخته می شود، این گروه دندانپزشکی از بهترین تیم دندانپزشکی تخصصی در تمامی زمینه ها بهره مند می باشد و در بخش کودکان توانسته است رضایت والدین را جهت پیشگیری و حفظ سلامت دندان کودکان جلب کند.

خدمات:

 • زیبایی
 • کشیدن دندان
 • درمان ریشه
 • خدمات تخصصی دندان کودکان
 • ارتودنسی
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، خیابان دولت، بین اختیاریه و دیباجی، ساختمان پزشکان سینا، پلاک 12، طبقه 3، واحد 10

شماره تماس: 02122774070 – 02126651246

دندانپزشک کودکان چه خدماتی را ارائه می دهد؟

برخی از مهم ترین خدماتی که توسط بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران ارائه می شود به قرار ذیل است:

آموزش مسواک زدن و مراقبت از دندان ها به کودکان: در این مورد دندانپزشک به کودک نحوه صحیح مسواک زدن را آموزش می دهد همچنین به والدین توصیه می کند که حتما مسواک و خمیر دندان مناسب کودک را برای او تهیه کنند.

مراقبت های پیشگیرانه: دندانپزشک کودکان مراقبت هایی مانند استفاده از تمیز کننده ها و توصیه هایی در خصوص تغذیه و رژیم غذایی کودک، خمیردندان، ژل و دهان شویه های حاوی فلوراید و … را به والدین کودکان ارائه می دهد.

تشخیص حفره دندانی: پیدا شدن حفره های دندانی به این معنا است که دندان در معرض پوسیدگی قرار دارد که بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران این عارضه را به درستی تشخیص داده و با ارائه روش های درمانی از آن پیشگیری می کند.

دندانپزشک کودکان چه خدماتی را ارائه می دهد؟

مراقبت ها و درمان های دندانی مورد نیاز کودک

کودکان از قبل از یک سالگی تا نوجوانی باید به صورت مرتب به دندانپزشک کودکان مراجعه کند و مراقبت ها و درمان های ذیل را از دندانپزشک خود دریافت کند:

 • معاینه دندان های کودک و پیشگیری از پوسیدگی دندان ها
 • ارائه اطلاعات لازم به والدین در صورت مواجه با عادت های دهانی نظیر ساییدن دندان ها به هم، مکیدن شصت و …
 • در صورت مشاهده پوسیدگی و یا هر نوع عیوبی اقدام برای ترمیم آن ها
 • ارائه روش هایی  برای پیشگیری از خرابی و پوسیدگی دندان مانند تمیز کردن دندان، فلوراید تراپی، شیار پوش
 • ارائه خدمات ارتودنسی در صورتی که دندان ها به صورت نامرتب درحال رویش هستند
 • بررسی لثه و پیشگیری از ایجاد هر گونه بیماری در این ناحیه
 • ارائه اقدامات لازم برای دندان های ضربه خورده و خارج شده از حفره دندانی

کلام آخر

نگهداری و مراقبت از دندان های کودکان مسئله مهمی است زیرا این امر در سلامت دندان های دائمی آنان در بزرگسالی تاثیر گذار خواهد بود از این رو مراجعه دوره ای به دندانپزشک کودکان می تواند در این مورد به شما کمک زیادی کند در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید ضمن مراجعه به دندانپزشک متخصص کودکان از هر گونه عارضه و بیماری دهانی و دندانی پیشگیری کنید. قابل ذکر است که دندانپزشکان نامبرده شده صرفا جهت معرفی بوده و شما می توانید از طریق پرس و جو و یا مراجعه به مطب و یا کلینیک به صورت حضوری در مورد هر کدام از آن ها تحقیق کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دوازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا