بیماری هاسلامتیپزشکان

بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی خود آب مروارید را تجربه کنند؛ از این رو 10 تا از بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی و با خیال آسوده برای جراحی آب مروارید چشم خود اقدام کنید؛ بینایی و داشتن چشمانی تیزبین برای همه افراد موضوع مهمی است و همین مسئله موجب شده که افراد برای رفع مشکلات بینایی خود به مطب پزشکان متخصص مراجع کنند؛ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در رابطه با جراحی های چشمی از جمله آب مروارید آشنا شوید.

بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران کیست؟

در واقع جراحی چشم جزء حساس ترین و مهم ترین جراحی ها محسوب می شود که باید برای انجام آن دقت و ظرافت بسیار زیادی به کار گرفته شود؛ از این رو نیاز است که بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران برای انجام این جراحی دست به کار شود و تمام تلاش خود را برای بهتر شدن نتیجه حاصل از این روش به کار گیرد؛ ایشان باید در این زمینه تخصص و تبحر کافی داشته باشد و سابقه درخشانی در این حیطه برای خود رقم زده باشد.

بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران می تواند هر نوع مشکل دیگر چشمی که در حیطه فعالیتش باشد را به خوبی درمان کند؛ ایشان با هر یک از بیماران خود رفتار و برخورد بسیار محترمانه ای دارند و می توانند نظراتشان را به خود جلب کنند؛ بهترین متخصص چشم پزشکی برای انجام این نوع جراحی از بهترین و مجهزترین ابزارها استفاده می کند که تمامی این موارد رضایت بیماران را افزایش می دهد.

آب مروارید چیست و به چه دلیل ایجاد می شود؟

ابتدا زمانی که فرد مبتلا به این بیماری می شود، آب مروارید ناچیز و کم است و امکان دارد کمترین تاثیر را بر روی بینایی فرد بگذارد؛ اما به این دلیل که انسان ها در طول روز از چشمان خود برای موارد مختلف بسیاری از جمله کتاب خواندن، رانندگی، تماشای تلویزیون استفاده می کنند، این مشکل حادتر می شود؛ در صورتی که سن افزایش می یابد، پروتئین ها داخل عدسی چشم جمع می شوند و در نهایت عدسی کدر می گردد؛ در این صورت بینایی چشم دچار مشکل می شود و آب مروارید به وجود می آید و با گذر زمان حادتر می شود.

به طور کلی موارد مختلف بسیاری ممکن است منجر به بوجود آمدن آب مروارید شوند که در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • در صورت وارد شدن آسیب های چشمی
 • در صورتی که فرد از داروهای کورتیکواستروئید در مدت طولانی استفاده کند.
 • اگر اشعه های مضر نورخوشید از جمله اشعه ماوراء بیش از حد به چشم بتابند.
 • اگر فرد از داروهای استاتین جهت کاهش یافتن کلسترول استفاده کند.
 • در صورتی که فرد به بیماری های مختلف از جمله دیابت، فشار خون، چاقی مبتلا شده باشد.
 • اگر فرد مقدار بسیار زیاد الکل استفاده کرده باشد.
 • در صورتی که فرد جراحی چشم انجام داده باشد یا به نزدیک بینی دچار شده باشد.

آب مروارید چیست و به چه دلیل ایجاد می شود؟

انواع آب مروارید

می توان آب مروارید را متناسب با دلیل شکل گرفتن آن، به چند دسته تقسیم بندی کرد؛ در ادامه انواع آب مروارید را شرح خواهیم داد :

آب مروارید ثانویه : برخی مواقع ممکن است پس از پایان یافتن جراحی های چشمی دیگر از جمله جراحی آب سیاه یا در صورت ابتلا به بیماری دیگری از جمله دیابت، آب مروارید ایجاد شود؛ گاهی اوقات آب مروارید نتیجه مصرف کردن استروئید است.

آب مروراید ناشی از آسیب دیدگی : برخی مواقع ممکن است آب مروارید به دلیل آسیب رسیدن به چشم ایجاد شود که این مشکل حتی پس از گذشت چند سال بروز پیدا می کند.

آب مروارید مادرزادی : گاهی اوقات ممکن است نوزاد از زمان بدو تولد آب مروارید را تجربه کند یا دوران کودکی به این مشکل دچار شود؛ حتی این بیماری امکان دارد برای هر دو چشم فرد رخ دهد؛ گاهی اوقات آب مروارید مادرزادی ممکن است به قدری کوچک باشد که هیچ تاثیر منفی بر روی بینایی چشم نگذارد؛ ولی در صورتی که بینایی مختل نشود، باید عدسی‌ها برداشته شود.

آب مروارید ناشی از تشعشع : این نوع از آب مروارید در صورت قرار گرفتن افراد در معرض بعضی تشعشعات به وجود می آید.

10 تا از بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران را بشناسید!

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی جراح و متخصص چشم پزشکی می باشند. ایشان جز انجمن جراحان و چشم پزشکان بیمارستان چشم پزشکی رازی گاندی می باشند. دکتر مژگان نوروزی فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی هستند و دوره پزشکی عمومی خود را در این دانشگاه سپری نمودند.ایشان در سال ۱۳۸۶، در رشته چشم پزشکی فارغ التحصیل شدند.
ایشان از جمله پزشکان حاذق در حوزه ی چشم پزشکی هستند که دارای ۱۹ سال تجربه چشم پزشکی و هزاران عمل جراحی کاتاراکت و لازک می باشند.
لازم به ذکر است که دکتر مژگان نوروزی دوره دیده عمل زیبایی پلک از کانادا می باشند.

خدمات:

 • لازک
 • فمتولیزیک
 • اسمایل
 • جراحی زیبایی پلک
 • بلفارو پلاستی
 • جراحی مجرای اشکی
 • جراحی آب مروارید به روش فیکو
 • جراحی کاتاراکت
 • جراحی انحرافات چشمی
 • افتادگی پلک (پتوز)

آدرس: تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان قائم مقام فراهانی، كوچه ميرزا حسنی، شماره 24.کلینیک نوین دیدگان

شماره تماس: 09194567022

اینستاگرام: dr.mozhgan_noroozy

دکتر مسعود فرج زاده

دکتر مسعود فرج زاده جراح و متخصص چشم بورد تخصصی از دانشگاه علم پزشکی تهران بیمارستان فارابی.

خدمات:

 • متخصص وجراح چشم
 • لیزیک
 • لازک
 • اب مرواید
 • فیکو پلک
 • بلفاروپلاستی

آدرس: تهران خیابان سید جمال الدین اسد آبادی بالاتر از پمپ بنزین یوسف آباد پلاک 432 ساختمان ماهان داروخانه شبانه روزی طسوج ورودی دوم طبقه دوم واحد 9

شماره تماس: 88619209 _ 09213342038

روش های پیشگیری از آب مروارید

برای پیشگیری کردن از آب مروارید از راه کارهای مختلفی می توان استفاده کرد که هر یک از آن ها به نوعی موثر و تاثرگذار اند؛ در ادامه این راه کارها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

معاینه‌ی منظم چشم‌ها : در صورتی که شما به صورت منظم چشم های خود را معاینه کنید، می‌تواند تاثیر بسزایی در تشخیص دادن زودهنگام آب مروارید و مشکلات دیگر چشم در اولین مراحل بیماری داشته باشد؛ به این دلیل که آب مروارید و بیماری‌های دیگر چشم از جمله گلوکوم در افرادی که مسن هستند شایع می باشد، باید شما به بهترین کلینیک چشم پزشکی به طور منظم مراجعه نمایید؛ در ضمن در صورتی که شما سابقه‌ی خانوادگی بیماری‌های چشم دارید بهتر است مرتبا به چشم پزشک مراجعه کنید.

ترک سیگار : باید سعی کنید مصرف سیگار را ترک کنید و در این باره با چشم پزشک مورد نظر خود مشورت کنید.

درمان سایر بیماری‌ها : در صورتی که مبتلا به بیماری های مختلف و دیابت هستید و امکان دارد آب مروارید با آن ها شدت بگیرد، باید برای درمان آن ها اقدام کنید.

انتخاب رژیم غذایی درست : در صورتی که شما مقدار بسیار زیادی میوه و سبزیجات رنگی در رژیم غذایی خود بگنجانید، مواد غذایی مهم و ویتامین‌ها به بدن تا می رسد؛ در ضمن به دلیل زیاد بودن آنتی اکسیدان در میوه‌ها و سبزیجات، سلامت چشم‌ها حفظ می شود؛ طبق تحقیقاتی که اخیر انجام شده، مصرف کردن آنتی اکسیدان به صورت قرص تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از آب مروارید دارد؛ مصرف کردن ویتامین‌های C و E هم در پیشگیری کردن از آب مروارید موثر هستند.

استفاده از عینک آفتابی مناسب : در صورت رسیدن اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید به چشم ها، آب مروارید پیشرفت می کند از این رو بهتر است برای جلوگیری از این مشکل از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید.

کاهش مصرف الکل : در صورتی که شما بیش از حد الکل مصرف کنید، می‌تواند موجب افزایش یافتن خطر ابتلا به آب مروارید شود.

روش های پیشگیری از آب مروارید

نحوه درمان آب مروارید

در واقع آب مروارید از جمله بیماری های چشمی قابل درمان است که می توان با کمک بهترین دکتر قرنیه چشم در تهران آن را درمان کرد؛ افرادی که به آب مروارید مبتلا می شوند، سعی می کنند دیدشان را با استفاده از عینک، لنز یا افزایش نور محیط اصلاح نمایند ولی تنها روش درمانی موثر در کسانی که به آب مروارید مبتلا شده اند جراحی می باشد؛ در روش جراحی برای درمان عدسی کدر و‌ مات، از یک عدد عدسی مصنوعی شفاف استفاده می شود.

به طور معمول جراحی آب مروارید به طور سرپایی و از طریق بی حسی موضعی انجام می گیرد؛ جراحی روشی مناسب با نتیجه قطعی می باشد اما احتمال بروز عفونت و خونریزی وجود دارد؛ به طور معمول مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی ۸ روز است.

در بیشتر مواقع افراد با وجود آب مروارید به هیچ مشکلی بر نمی خورند و علائم بسیار کمی دارند که در این صورت نیاز به درمان نیست؛ اگر که افراد بیمار نتوانند فعالیت های روزمره زندگی خود را از جمله رانندگی، خواندن کتاب یا نگاه کردن به صفحه‌های رایانه را به راحتی حتی با عینک انجام دهند، بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران به ایشان جراحی پیشنهاد می‌ کند.

گاهی اوقات ممکن است چشم علاوه بر آب مروارید، مشکلات دیگری نیز داشته باشند که این بیماری ها شامل گلوکوم، دژنراسیون ماکولا، رتینوپاتی دیابتی یا آسیب عصب بینایی می باشند که در این صورت عمل جراحی آب مروارید موجب بهبود بینایی نمی شود.

هزینه جراحی آب مروارید در تهران

برای جراحی آب مروارید باید هزینه هایی پرداخت شود که البته تعداد چشم ها تاثیر زیادی در هزینه های پرداختی دارد به عنوان مثال اگر یک چشم فرد آب مروارید داشته باشد، هزینه آن با جراحی هر دو چشم حاوی آب مروارید متفاوت می باشد؛ از این رو بهتر است ابتدا بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران، فرد بیمار را معاینه کند تا هزینه دقیق مشخص شود.

هزینه جراحی آب مروارید در تهران

کلام آخر

آب مروارید یکی از بیماری های چشمی محسوب می شود که باید برای درمان آن به پزشک متخصص مراجعه کرد و از ایشان کمک گرفت؛ در این مقاله مطالب مفید و اطلاعات مورد نیاز در رابطه با آب مروارید در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین جراح چشم پزشک آب مروارید در تهران را به شما معرفی کردیم تا با خیال راحت پزشک مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاس گزاریم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه دارید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا