جراحی زیباییپزشکان

بهترین دکتر بوکال فت در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر بوکال فت در مشهد را به شما معرفی کنیم. امروزه معیارهای مختلفی برای زیبایی صورت وجود دارد که در همه افراد متفاوت است. برخی افراد از صورت های تپل و پر خوششان می آید و برخی دیگر خواهان صورت های زاویه دار و استخوانی هستند. افرادی که صورت های بسیار گرد و تپلی دارند ممکن است فرم آن را دوس نداشته باشند و قصد تغییر آن را داشته باشند. بهترین روش برای رفع این مشکل برداشتن پدهای چربی گونه از داخل گونه ها یا بوکال فت می باشد. این روش به تخلیه چربی صورت گفته می شود که موجب زاویه دار شدن و زیبایی فرم صورت افراد تپل می شود. عمل بوکال فت از عمل های غیرتهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و به دوران نقاهت خاصی نیاز نخواهد داشت.

بوکال فت چیست؟

عمل بوکال فت به عملی گفته می شود که در آن به منظور لاغر شدن و زاویه دار شدن فرم صورت فرد چربی های اشباع شده گونه تخلیه می شوند و فرد صورتی استخوانی و زیبا خواهد داشت. چربی بوکال به توده های چربی گفته می شود که در نواحی خالی بین عضلات بوکسیاناتور و عضلات صورت قرار دارند. افراد پدهای چربی مختلفی در هردو گونه خود دارند که موجب می شوند صورتی تپل و پر داشته باشند. در عمل غیرتهاجمی بوکال فت پزشک متخصص برش کوچکی در داخل دهان از سمت گونه ها به وجود می آورد و سپس چربی های اضافی صورت را از طریق دهان خارج می کند. در آخر محلی که از طریق دهان برش داده شده است با بخیه های جذبی ترمیم می شود.

این عمل زیبایی از حساسیت و دقت بالایی برخوردار است، به دلیل این که امکان دارد گونه ها و دو سمت صورت به صورت قرینه و متقارن نشوند و فرد ظاهر ناخوشایندی پیدا کند. عمل بوکال فت به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی و عمل جراحی انجام می شود و عمل راحت و بی دردسری است. افراد بعد از انجام بوکال فت بدون نیاز به دوران نقاهت می توانند به زندگی روزمره خود بپردازند. این عمل عوارض جانبی و خطرات کمی دارد و افراد می توانند بدون نگرانی استرس آن را انجام بدهند. هدف اصلی بوکال فت برداشتن و از بین بردن بافت های چربی داخل دهان، برجستگی های گونه و زاویه سازی فک است که با انجام آن می توانند به این اهداف دست پیدا کنند. افرادی که قصد انجام بوکال فت را دارند می توانند به بهترین جراح پلاستیک در مشهد مراجعه کنند.

بوکال فت چیست؟

مزیت های روش بوکال فت

استفاده از روش بوکال فت نسبت به روش های مشابه و تهاجمی دیگر مزایا و کاربردهای مختلفی دارد که افراد می توانند با توجه به مشکلاتی که دارند از این مزیت ها بهره مند شوند. برخی از مزیت های این روش شامل موارد زیر می باشد:

 • از مهم ترین مزیت هایی که روش بوکال فت دارد کم عارضه و بدون خطر بودن آن می باشد. این روش برخلاف روش های دیگر تهاجمی کاملا بدون خطر و عارضه جانبی است و اگر توسط پزشک ماهر و کاربلد انجام بشود هیچگونه ریسکی نخواهد داشت.
 • با استفاده از روش بوکال فت گونه های فرد برجستگی زیادی پیدا می کنند و فرد صورت زیبا و جذابی پیدا خواهد کرد.
 • از دیگر مزیت های روش بوکال فت بیرون زدن و نمایان شدن خطوط گونه و فک است، این عمل به نوعی موجب زاویه سازی صورت می شود و فرد فرم صورت زیبایی خواهد داشت.
 • روش بوکال فت از روش های جوانسازی صورت نیز محسوب می شود و افرادی که از این روش استفاده می کنند زیباتر و جوان تر خواهند شد.
 • هزینه انجام بوکال فت بالا نیست و کاملا منصفانه می باشد، به همین جهت افراد با هر بودجه ای که دارند می توانند از آن استفاده کنند.
 • روش بوکال فت به دوران نقاهت کوتاهی احتیاج دارد و معمولا افراد بعد از 2 الی 3 روز می توانند به زندگی عادی خود بازگردند، به همین جهت افراد شاغل یا افرادی که فرزند کوچک دارند می توانند با خیال راحت از آن استفاده کنند.
 • افرادی که صورت تپل و پر خود را دوست ندارند و از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند می توانند با استفاده از روش بوکال فت آن را استخوانی و زاویه دار کنند و اعتماد به نفس خود را بالا ببرند.
 • از مزیت های دیگر روش بوکال فت این است که زخم ایجاد شده در درون دهان می باشد، به همین دلیل هیچگونه جای زخم و بخیه روی پوست فرد ایجاد نمی شود.

روش بوکال فت مزیت های زیادی نسبت به روش های مشابه خود دارد که ما در این مقاله به چند مورد به اختصار اشاره کردیم.

بهترین کاندیدهای انجام بوکال فت

در اغلب موارد برای انجام بوکال فت محدودیت خاصی وجود ندارد و همه خانم ها و آقایان می توانند از این روش استفاده کنند، اما برخی افراد به دلیل ویژگی های ظاهری که دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام این روش هستند. برخی از بهترین کاندیدهای بوکال فت شامل موارد زیر است:

 • افرادی که فرم صورتشان بیش از اندازه تپل و گرد است و از فرم آن راضی نیستند می توانند با استفاده از روش بوکال فت آن را زاویه دار و استخوانی کنند.
 • افرادی که صورت پر از چربی های اشباع شده دارند و زاویه فک ندارند با روش بوکال فت می توانند آن را بهبود ببخشند.
 • افرادی که استخوان های فک و گونه شان بین چربی های اشباع شده پنهان شده باشد می توانند با استفاده از روش بوکال فت آن ها را نمایان کنند و به زیبایی صورتشان اضافه کنند.
 • آقایانی که خط فک مربعی دوس دارند می توانند از روش بوکال فت استفاده کنند.
 • اشخاصی که از سلامت کاملی برخوردار هستند و هیچگونه بیماری زمینه ای خاص مانند دیابت و بیماری های قلبی ندارند کاندیدهای مناسبی برای انجام روش بوکال فت هستند.
 • افرادی که چربی های اشباع شده صورتشان بیشتر از استانداردهای زیبایی دنیاست می توانند با عمل بوکال فت آن را استاندارد کنند.
 • اشخاصی که بیماری آتروفی نیمه فسیال پیش رونده ندارند از کاندیدهای مناسب استفاده از بوکال فت هستند.
 • افرادی که وزن ثابتی دارند و تصمیم به کاهش وزن و لاغری ندارند می توانند از روش بوکال فت استفاده کنند.
 • اشخاصی که بالای 20 سال و زیر 60 سال سن دارند بهترین کاندید استفاده از بوکال فت هستند.
 • افرادی که صورت لاغر و استخوانی دارند اما دوس دارند مدلینگ صورت انجام بدهند می توانند از روش بوکال فت استفاده کنند.
 • افرادی که واقعا به این عمل نیاز دارند و دلیل منطقی برای این جراحی دارند باید آن را انجام بدهند.

افرادی که جزء گروه های بالا هستند باید تحقیق کنند و به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنند.

بهترین کاندیدهای انجام بوکال فت

پروسه انجام بوکال فت

پروسه انجام بوکال فت از حساسیت و دقت بالایی برخوردار است و باید در انتخاب جراح پلاستیک بسیار محتاطانه عمل کرد. بوکال فت در اغلب موارد با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می گیرد، معمولا بیهوشی برای افرادی به کار می رود که ترس از عمل دارند و یا بی حس نمی شوند. این پروسه به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

1- در مرحله اول انجام بوکال فت پزشک متخصص با تزریق آرامبخش و مسکن بیمار را بی حس می کند. در اغلب موارد عمل بوکال فت با بی حسی موضعی صورت می گیرد و کاملا بدون درد و عارضه می باشد.

2- بعد از بی حسی یا بیهوشی بیمار جراح پلاستیک شکاف و سوراخی در قسمت داخلی دهان فرد به وجود می آورد و سپس بافت های چربی که در ناحیه زیرگونه وجود دارند و از طریق همان برش به دیواره داخلی وصل شده اند از آن ناحیه خارج می کند. اندازه شکاف و برشی که پزشک ایجاد می کند با توجه به اندازه و شکل دهان فرد متغییر است و بین 2 تا 5 سانتی متر می باشد.

3- برای تخلیه و خارج کردن چربی بعد از ایجاد شکاف به ناحیه خارجی دهان فشار وارد می شود تا بافت چربی به طور کامل خود را نشان بدهد و سپس با وسایل مخصوص جراحی چربی های صورت تخلیه و خارج می شوند. بعد از تخلیه قسمت بریده شده باید بخیه زده شود.

روش بوکال فت به در صورتی که توسط پزشک متخصص انجام نشود نتیجه بالعکس خواهد داشت و ممکن است برای فرد حساسیت و آلرژی به دنبال داشته باشد. به همین جهت انتخاب پزشک متخصص ماهر و کاربلد حائز اهمیت می باشد.

ویژگی های بهترین دکتر بوکال فت در مشهد

بهترین دکتر بوکال فت در مشهد باید ویژگی های مختلفی داشته باشد و ماهر و کاربلد باشد، چرا که این روش از حساسیت بالایی برخوردار است و در صورت انجام نادرست ممکن است فرد صورتی نامتقارن پیدا کند. برخی از ویژگی های بهترین دکتر بوکال فت شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر بوکال فت در مشهد باید در این زمینه متخصص و ماهر باشد و مدارک علمی خود را از دانشگاه ها و موسسات معتبری اخذ کرده باشد.
 • بهترین دکتر بوکال فت در مشهد باید بااخلاق باشد و با مراجعین خود برخورد خوبی داشته باشد.
 • مطب بهترین دکتر بوکال فت در مشهد باید باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی در آن رعایت شود.
 • در مطب بهترین دکتر بوکال فت در مشهد باید از مجهزترین و مدرن ترین وسایل و ابزارها استفاده شود تا بیماران نتایج مطلوبی از پروسه درمان کسب کنند.
 • بهترین دکتر بوکال فت در مشهد باید صبر و حوصله بالایی داشته باشد و پروسه انجام بوکال فت را با دقت انجام بدهد.
 • مطب بهترین دکتر بوکال فت در مشهد باید بزرگ و دلنشین باشد و در محلی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود.
 • بهترین دکتر بوکال فت در مشهد باید هزینه های منصفانه ای داشته باشد تا همه افراد بتوانند از خدماتش استفاده کنند.

اشخاصی که قصد انجام عمل بوکال فت را دارند و ساکن تهران هستند می توانند به بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه کنند و این عمل زیبایی را انجام بدهند.

ویژگی های بهترین دکتر بوکال فت در مشهد

بوکال فت چه عوارض جانبی خواهد داشت؟

عمل بوکال فت علارغم غیرتهاجمی بودن و کم خطر بودن ممکن است عوارض جانبی نیز در پی داشته باشد. این عوارض معمولا نادر هستند و بعد از چند روز رفع می شوند. برخی از این عوارض جانبی شامل موارد زیر هستند:

1- ایجاد درد: در عمل بوکال فت چربی هایی که از فرد خارج می شوند از بافت های نرم بدن هستند و فرد قطعا علائمی مانند درد و التهاب در قسمت صورت خواهد داشت. این عارضه کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. در صورت غیرقابل تحمل بودن درد افراد می توانند از مسکن های مجاز استفاده کنند.

2- خونریزی: بعد از عمل بوکال فت احتمال خونریزی بالاست، چرا که در داخل دهان بخیه وجود دارد و در صورتی که فرد هنگام غذا خوردن رعایت نکند و از غذاهای سفت استفاده کند به بخیه ها فشار وارد می شود و خونریزی رخ می دهد.

3- ایجاد عفونت: بعد از انجام بوکال فت در صورتی که فرد نکات بهداشتی را رعایت نکند ممکن است عفونت های مختلفی ایجاد شود. اقداماتی مانند مسواک نزدن، استفاده نکردن از دهانشویه و سیگار کشیدن می توانند موجب عفونت دهان شوند.

4- افتادگی گونه ها: در صورتی که فرد بعد از بوکال فت فعالیت های سنگین و ورزش های سخت انجام بدهد گونه هایش شل و افتاده می شود و ظاهری ناخوشایند پیدا می کند. این اتفاق با بالا رفتن سن و پیری نیز رخ می دهد.

5- عدم تقارن در نواحی گونه: این عارضه از عوارض نادر عمل بوکال فت می باشد. در صورت عدم مهارت پزشک متخصص و عدم مراقبت های لازم این عارضه رخ می دهد و نواحی گونه باهم نامتقارن می شوند.

6- بی حسی: امکان بی حس شدن ناحیه عمل شده وجود دارد و فرد ممکن است برای همیشه در این نواحی احساسی نداشته باشد.

7- آسیب دیدن اعصاب عضلانی: در نواحی صورت اعصاب زیادی وجود دارند که بسیار ظریف هستند و در صورت نداشتن تجربه کافی و نداشتن مهارت لازم پزشک ممکن است در حین عمل به آن ها صدمات جبران ناپذیری وارد شود.

8- آسیب دیدن مجاری بزاقی: ممکن است در حین عمل بوکال فت مجاری بزاقی فرد آسیب ببیند.

عوارض جانبی بوکال فت عموما به دلیل انتخاب نادرست پزشک متخصص و عدم مراقبت های لازم رخ می دهد. با انتخاب پزشکی متخصص و ماهر و انجام مراقبت های لازم افراد می توانند از این عوارض جانبی پیشگیری کنند.

اقدامات لازم قبل از انجام بوکال فت

قبل از انجام بوکال فت افراد باید مراقبت هایی انجام بدهند تا در حین این عمل دچار عوارض جانبی و خطرات خاصی نشوند. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر هستند:

 • افراد باید از دو هفته قبل از انجام بوکال فت از خوردن داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین که موجب خونریزی می شوند پرهیز کنند.
 • اشخاصی که قصد انجام بوکال فت را دارند باید حداقل از یک هفته قبل از داروهای حساسیت زا استفاده نکنند.
 • این عمل باید به صورت ناشتا انجام شود، به همین جهت افراد باید حداقل از 12 ساعت قبل از خوردن آب و غذا خودداری کنند.
 • افرادی که قصد انجام بوکال فت را دارند نباید تا مدتی از مشروبات الکلی استفاده کنند.
 • اشخاصی که قصد انجام بوکال فت را دارند باید از مصرف دخانیات و مواد مخدر پرهیز کنند.
 • در صورتی که افراد از روش بیهوشی استفاده می کنند باید حداقل از 24 ساعت قبل از خوردن و نوشیدن خودداری کنند و با معده خالی مراجعه کنند.
 • افراد بهتر است از چند روز قبل از انجام بوکال فت به اندازه کافی استراحت داشته باشند و از کارهای سنگین و ورزش های سخت خودداری کنند.
 • در صورتی که به داروی خاصی حساسیت دارید آن را با پزشک متخصص در میان بگذارید.
 • در روز عمل جراحی فردی را همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز به شما کمک کند.
 • افراد بهتر است قبل از انجام بوکال فت از دهانشویه استفاده کنند و از نداشتن عفونت در ناحیه دهان خود مطمئن شوند.

رعایت نکات مراقبتی بالا ضروری است و در صورت عدم مراقبت خطرات و عوارض جانبی زیادی ممکن است رخ بدهد.

اقدامات لازم قبل از انجام بوکال فت

اقدامات لازم بعد از انجام بوکال فت

بعد از انجام عمل بوکال فت افراد باید اقدامات مختلفی انجام بدهند تا دچار مشکل و عارضه خاصی نشوند. رعایت این نکات از عوارض جانبی و خطرات بعد از عمل جلوگیری می کند و موجب می شود فرد از نتیجه عمل رضایت کافی به دست بیاورد. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر هستند:

 • افراد بعد از انجام روش بوکال فت باید از گن های مخصوص صورت استفاده کنند تا فرم صورتشان به خوبی شکل بگیرد و زیبا شود.
 • اشخاصی که از روش بوکال فت استفاده می کنند باید برای دیدن نتایج عمل صبور باشند، چرا که نتایج بوکال فت بعد از 3 هفته تا یک ماه نمایان می شوند.
 • افراد باید بعد از عمل بوکال فت به صورت مداوم از دهانشویه استفاده کنند، چرا که امکان عفونت وجود دارد.
 • بعد از عمل بوکال فت افراد باید تا یک ماه از استعمال دخانیات و سیگار خودداری کنند.
 • عمل بوکال فت به دلیل سرپایی بودن و استفاده از بی حسی موضعی نیازی به بستری شدن در بیمارستان را ندارد اما افراد باید در خانه به اندازه کافی استراحت داشته باشند و فعالیت های سنگین انجام ندهند تا دوران نقاهتشان سریع تر طی شود.
 • در صورتی که افراد در نواحی دهان و صورت خود دردهای شدید و طاقت فرسایی دارند می توانند از داروهای مسکن که پزشک تجویز کرده است استفاده کنند.
 • افراد بعد از عمل بوکال فت باید از مصرف مشروبات الکلی و نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنند.
 • بهتر است افراد حداقل تا دو هفته سر خود را پایین نگه ندارند تا خونریزی اتفاق نیفتد.
 • افراد تا دو هفته نباید از غذاهای سفت و خشک استفاده کنند، چرا که احتمال فشار به نواحی صورت و دهان وجود دارد.
 • اشخاصی که عمل بوکال فت انجام داده اند نباید تا مدتی از ورزش هایی که با توپ سروکار دارند استفاده کنند، چرا که امکان ضربه دیدن و پاره شدن بخیه وجود دارد.

مراقبت های بعد از عمل بوکال فت ضروری است و در صورت عدم رعایت امکان بروز عوارض جانبی بالا می رود.

کلام آخر

امروزه زیبایی صورت برای هر فرد مفهوم و معنای خاصی دارد، برخی صورت های گرد و پر دوس دارند و برخی دیگر از صورت های استخوانی و زاویه دار خوششان می آید. افرادی که صورت های تپل و گرد دارند ممکن است از فرم آن راضی نباشند و قصد تغییر آن را داشته باشند. روش های زیادی برای تغییر فرم صورت وجود دارد اما بوکال فت از بهترین و کم عارضه ترین این روش هاست. این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به دوران نقاهت خاصی ندارد. افرادی که قصد انجام این عمل را دارند باید تحقیق کنند و به بهترین جراح پلاستیک در ایران مراجعه کنند.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بهترین دکتر بوکال فت در مشهد را به شما معرفی کنیم. از این که ما را در این مقاله همراهی کرده اید بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهادی آن را با سایت پزشکا در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا